Zatrzymywanie wody w organizmie - jak temu zapobiec? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-27, 15:56   #91
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Bo tak naprawde te 8 szklanek wody zalecane dziennie u wielu osob to zbyt duzo i nie ma potrzeby az tyle pic. Ja im wiecej pije tym wieksze mam pragnienie. A czeste oddaawanie moczu gdy nie jest wynikiem duzej ilosci plynow moze miec zwiazek ze stresem, bo wtedy aldosteron rosnie. Stresem wszelkiej postaci, od fizycznego po emocjonalny oczywiscie.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 16:00   #92
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Bo tak naprawde te 8 szklanek wody zalecane dziennie u wielu osob to zbyt duzo i nie ma potrzeby az tyle pic. Ja im wiecej pije tym wieksze mam pragnienie. A czeste oddaawanie moczu gdy nie jest wynikiem duzej ilosci plynow moze miec zwiazek ze stresem, bo wtedy aldosteron rosnie. Stresem wszelkiej postaci, od fizycznego po emocjonalny oczywiscie.
Czyki jesli ciagle jestem zestresowana, kortyzol utrudnia mi spalanie tluszczu mimo diety i cwiczen? dla mnie juz dieta i cwiczenia to stres.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 00:30   #93
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

proste - odstaw czerwoną
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 07:47   #94
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Cytat:
Napisane przez aduunia Pokaż wiadomość
Jak w temacie Staram sie pic 1,5 litra wody min dziennie + ok 3 herbat czerwonych, ktore uwielbiam.
Pamietam o tym, zeby pic po trochu, doslownie lyk albo 2 wielokrotnie w ciagu dnia czyli jakis 15 godz w moim przypadku. No i .... wydaje mi sie , ze mimo to zbyt czesto chodze do ubikacji moze mi sie wydaje ...

Jak wy pijecie wode?

Z gory przepraszam jesli zdublowalam watek, ale przeszukalam forum na ile zdolalam i nie znalazlam podobnego
"Zbyt często"-czyli jak często?
Nie oszukasz fizjologii-wychodzi 2,25 litra płynów w ciągu dnia, nie licząc tego, co dostarczasz z pożywieniem.
Ja podobne ilości płynów wypijam tylko podczas intensywnego, długotrwałego wysiłku fizycznego (trekking, na przykład). I jestem to w stanie tak wyregulować, aby w "toalecie" być dwa razy dziennie, przez to, że piję bardzo małymi łykami i tylko tyle, ile trzeba, aby w danym momencie zagłuszyć/ugasić pragnienie. Ale w normalnym życiu, jeżeli akurat nie wspinasz się z ciężkim plecakiem na strome stoki-nie ma opcji.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 08:35   #95
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

A jak długo trzeba by nie pić przed snem, żeby nie wstawać w nocy do kibelka? Ja muszę wstawać średnio raz na każde 4-5 godzin snu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 12:40   #96
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

A dlaczego zakładasz że nie jesteś odpowiednio nawodniona?

Bo nie bardzo rozumiem czego oczekujecie? Ze wlejecie w siebie 2-3 litry wody/herbaty itp do tego jakieś mokre jedzenie: warzywa, owoce, zupy i... nie wiem co? Ma to w Was zostać po prostu Jakie ma znaczenie czy pijesz po łyczku co 5 minut czy rzadziej ale więcej?
Przecież byście już po 2-3 dobach były opuchnięte od wody jak piłki.

Pijesz i jesteś nawodniona = siusiasz bardzo dobrze!
Jesteś odwodniona, pijesz, nie siusiasz. - nie bardzo dobrze, trzeba pić aż się zacznie normalnie siusiać w swoim rytmie

Najlepiej przyswajalną ilością płynu jest do 100 max 120 ml na raz.

Ważne jest ile wody jest na poziomie komórkowym a nie ile chlupoce w jelitach. W jelitach możesz mieć akurat pusto, a nawodniona być nadal bardzo dobrze.


Ja piję po około 100 ml max co 1./2 godziny i to tylko w przypadku kiedy tego pilnuję bo mam w planach np. dłuższy bieg na który nie chce mi się wygłupiać z zabieraniem butelki więc wcześniej minimum dobę już się nawadniam na ten cel
A tak to- chce mi się pić, to piję. Nie chce mi się pić, to nie piję.
Tym sposobem, jestem na tyle nawodniona, ze w ciepły dzień (21-23 st) jestem w stanie przebiec bez uzupełniania wody ponad 20 km i być na koniec w dobrej formie nie konając z pragnienia.
Czyli poziom nawodnienia- rewelka.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 13:10   #97
aduunia
Raczkowanie
 
Avatar aduunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: niewielkie miasto
Wiadomości: 96
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
proste - odstaw czerwoną
W sensie ze jest az tak moczopedna, czy ze woda + herbata to zbyt duzo?

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
"Zbyt często"-czyli jak często?
Nie oszukasz fizjologii-wychodzi 2,25 litra płynów w ciągu dnia, nie licząc tego, co dostarczasz z pożywieniem.
Ja podobne ilości płynów wypijam tylko podczas intensywnego, długotrwałego wysiłku fizycznego (trekking, na przykład). I jestem to w stanie tak wyregulować, aby w "toalecie" być dwa razy dziennie, przez to, że piję bardzo małymi łykami i tylko tyle, ile trzeba, aby w danym momencie zagłuszyć/ugasić pragnienie. Ale w normalnym życiu, jeżeli akurat nie wspinasz się z ciężkim plecakiem na strome stoki-nie ma opcji.
Odwiedzam ubikacje ok 6 razy w ciagu dnia
Ilosc plynow nie jest taka sama kazdego dnia bo nie pilnuje jej, ale sadze ze jest to ok 2 l.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A dlaczego zakładasz że nie jesteś odpowiednio nawodniona?

Bo nie bardzo rozumiem czego oczekujecie? Ze wlejecie w siebie 2-3 litry wody/herbaty itp do tego jakieś mokre jedzenie: warzywa, owoce, zupy i... nie wiem co? Ma to w Was zostać po prostu Jakie ma znaczenie czy pijesz po łyczku co 5 minut czy rzadziej ale więcej?
Przecież byście już po 2-3 dobach były opuchnięte od wody jak piłki.

Pijesz i jesteś nawodniona = siusiasz bardzo dobrze!
Jesteś odwodniona, pijesz, nie siusiasz. - nie bardzo dobrze, trzeba pić aż się zacznie normalnie siusiać w swoim rytmie

Najlepiej przyswajalną ilością płynu jest do 100 max 120 ml na raz.

Ważne jest ile wody jest na poziomie komórkowym a nie ile chlupoce w jelitach. W jelitach możesz mieć akurat pusto, a nawodniona być nadal bardzo dobrze.


Ja piję po około 100 ml max co 1./2 godziny i to tylko w przypadku kiedy tego pilnuję bo mam w planach np. dłuższy bieg na który nie chce mi się wygłupiać z zabieraniem butelki więc wcześniej minimum dobę już się nawadniam na ten cel
A tak to- chce mi się pić, to piję. Nie chce mi się pić, to nie piję.
Tym sposobem, jestem na tyle nawodniona, ze w ciepły dzień (21-23 st) jestem w stanie przebiec bez uzupełniania wody ponad 20 km i być na koniec w dobrej formie nie konając z pragnienia.
Czyli poziom nawodnienia- rewelka.
Dzieki za odpowiedz cava potrzebowalam porownania i waszych spostrzezen
Zdaje sobie sprawe, ze to nieamala ilosc plynow i nie wlewam ich w siebie "bo tak trzeba i to zdrowe", ale mam od jakiegos czasu takie przywzwyczajenie zeby jesc i pic regularniej. Wczesniej czesto zapominalam o jednym i drugim i nie wyszlo to na dobre mojemu cialu(ani wadze)
Ale skoro jak widze z waszych odpowiedzi nie ma w tym niczego nieprawidlowego to nie ma co elaboratow na ten temat pisac

Dzieki za odzew dziewczyny
aduunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 13:39   #98
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

A u mnie było tak, że w ciągu całego dnia potrafiłam wypić tylko szklankę mleka i to mi wystarczało, jak zaczęłam się leczyć na nadciśnienie to kazali mi zacząć pić więcej i faktycznie latałam do łazienki jak głupia mimo, że teoretyczne dalej wypijałam mniej niż chcieli lekarze. Po ok. półtora tygodnia jakoś jednak się chyba organizm przyzwyczaił. Unormowało się. Nie latam już jak kot z pęcherzem a mogę wypić sporo. 3L wody źródlanej dziennie to na luzie i nie mam w związkuz tym potzreby częściej chodzić do wc.... .
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 20:31   #99
aduunia
Raczkowanie
 
Avatar aduunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: niewielkie miasto
Wiadomości: 96
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
A u mnie było tak, że w ciągu całego dnia potrafiłam wypić tylko szklankę mleka i to mi wystarczało, jak zaczęłam się leczyć na nadciśnienie to kazali mi zacząć pić więcej i faktycznie latałam do łazienki jak głupia mimo, że teoretyczne dalej wypijałam mniej niż chcieli lekarze. Po ok. półtora tygodnia jakoś jednak się chyba organizm przyzwyczaił. Unormowało się. Nie latam już jak kot z pęcherzem a mogę wypić sporo. 3L wody źródlanej dziennie to na luzie i nie mam w związkuz tym potzreby częściej chodzić do wc.... .
jestes moja idolka w takim razie
aduunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 09:09   #100
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Ja odwiedzam ubikację chyba 16 razy w ciągu dnia
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 12:49   #101
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Jest dopiero 14, mam za sobą 1,5l wody. W wc byłam dziś w sumie 3 razy (wstaję przed 6)...
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 14:07   #102
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

[QUOTE=aduunia;41036940]W sensie ze jest az tak moczopedna, czy ze woda + herbata to zbyt duzo?[QUOTE]

moczopędna
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 13:45   #103
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Cytat:
Napisane przez aduunia Pokaż wiadomość
Odwiedzam ubikacje ok 6 razy w ciagu dnia
Chciałabym tak rzadko chodzić do toalety Nie ma jeszcze 15, a ja już więcej razy byłam robić siku
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 21:01   #104
aduunia
Raczkowanie
 
Avatar aduunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: niewielkie miasto
Wiadomości: 96
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Chciałabym tak rzadko chodzić do toalety Nie ma jeszcze 15, a ja już więcej razy byłam robić siku
No to juz sie nie skarze
aduunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 21:34   #105
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Jak pić wode i szybko nie wydalac jej z organizmu?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czyki jesli ciagle jestem zestresowana, kortyzol utrudnia mi spalanie tluszczu mimo diety i cwiczen? dla mnie juz dieta i cwiczenia to stres.
tak i dieta (w sensie redukcyjna mniej lub bardziej) i cwiczenia sa kataboliczne, dlatego trzeba miec umiar i balansowac to snem, relaksem, odzywczym jedzeniem itd.

w taoizmie jest ciekawa teoria: im mniej odzywcze jedzenie czlowiek je, tym slabszy jest...
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 02:37   #106
GirlWithFire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 86
Nadmierna woda w danych partiach ciała

Jeśli taki wątek był to najmocniej przepraszam, ale nie trafiłam na niego . Mój problem polega na tym, że w niektórych partiach ciała (są to uda oraz górna część rąk) zbiera mi się woda. Kiedy schudłam 6 kg to ręce mi zeszczuplały, ale uda prawie w ogóle. Znajoma kosmetyczka polecała mi zabiegi oraz tabletki (oczywiście musiałam zapomnieć nazwy), ale chciałam zapytać tutaj- co polecacie na tego typu "przypadłość"? Są jakieś dobre tabletki? Z góry dziękuję
GirlWithFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 09:09   #107
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nadmierna woda w danych partiach ciała

Jakie zabiegi Ci poleciła?
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:20   #108
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Nadmierna woda w danych partiach ciała

Cytat:
Napisane przez GirlWithFire Pokaż wiadomość
Jeśli taki wątek był to najmocniej przepraszam, ale nie trafiłam na niego . Mój problem polega na tym, że w niektórych partiach ciała (są to uda oraz górna część rąk) zbiera mi się woda. Kiedy schudłam 6 kg to ręce mi zeszczuplały, ale uda prawie w ogóle. Znajoma kosmetyczka polecała mi zabiegi oraz tabletki (oczywiście musiałam zapomnieć nazwy), ale chciałam zapytać tutaj- co polecacie na tego typu "przypadłość"? Są jakieś dobre tabletki? Z góry dziękuję
Generalnie woda nie zbiera się preferencyjnie...jak zatrzymujemy to w każdej komórce. Być może to wciąż tkanka tłuszczowa, którą kobiety lubią gromadzić w okolicach bioder, uda, pośladków.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:15   #109
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Nadmierna woda w danych partiach ciała

Hej, mnie się podczas upałów woda zatrzymuje i puchną mi nogi, zwłaszcza stopy i łydki. Na to, żeby mi się nie zatrzymywała woda, biorę Aescin
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 09:58   #110
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Nadmierna woda w danych partiach ciała

chyba mam podobny problem. mimo redukcji wagi i zmiany struktury ciała (mięśnie na miejsce tłuszczu) uda są dla mnie nie do zrzucenia są miękkie, wiotkie, nie tracą obwodu. nie pomagają ćwiczenia, ani masaże
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 21:31   #111
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Exclamation Zatrzymywanie wody w organizmie- stosować tabletki ?

Cześć, mam 17 lat, a mam problem, który zwykle dotyczy dużo starszych kobiet. Mianowicie mój organizm zatrzymuje bardzo dużo wody, po prostu puchną mi nogi i to nie tylko ja czuję, ale to po prostu widać. Sama nie wiem od czego, ja mam tak cały czas, nie tylko przed okresem. Jak myślicie, czy np wysoka temperatura powietrza może coś takiego spowodować ?
Może wspomnę jeszcze, że miałam problem z bulimią ostatnio, wymiotowałam po jedzeniu, ale od jakiegoś czasu już tego nie robię.
I teraz moje pytanie, czy przy moim młodym wieku mogę stosować tabletki Hydrominum ? Są jakieś ograniczenia ? Może to w jakiś sposób rozregulować mój organizm ?
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 14:05   #112
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
zatrzymywanie wody w upały

jak sobie radzić z zatrzymywaniem wody w upały, piję dużo wody.. ale średnio to wystarcza
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 20:48   #113
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: zatrzymywanie wody w upały

Picie naparu, herbaty z pokrzywy bardzo pomaga
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 20:55   #114
GirlWithFire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 86
Dot.: Nadmierna woda w danych partiach ciała

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Jakie zabiegi Ci poleciła?
No właśnie w tym problem, że to było dawno- rok temu i nie pamiętam .
GirlWithFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 16:10   #115
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Dot.: zatrzymywanie wody w upały

no właśnie od 3 dni piję pokrzywę, 3 kubki dziennie. Wszyscy mówią, że pokrzywa działa moczopędnie, moja koleżanka twierdzi, że jak wypije kubek pokrzywy, to potem biega nawet 3 razy do łazienki, a na mnie to nie działa. Oddaję mocz zupełnie normalnie. Biorąc pod uwagę, że w czasie takich upałów jak teraz piję jeszcze dużo wody i soków, a mimo wszystko sikam z taką samą częstotliwością jak zwykle. Znacie jakieś powody, dlaczego pokrzywa może na mnie nie działać ?
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 22:08   #116
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: zatrzymywanie wody w upały

Cytat:
Napisane przez kasia2409 Pokaż wiadomość
no właśnie od 3 dni piję pokrzywę, 3 kubki dziennie. Wszyscy mówią, że pokrzywa działa moczopędnie, moja koleżanka twierdzi, że jak wypije kubek pokrzywy, to potem biega nawet 3 razy do łazienki, a na mnie to nie działa. Oddaję mocz zupełnie normalnie. Biorąc pod uwagę, że w czasie takich upałów jak teraz piję jeszcze dużo wody i soków, a mimo wszystko sikam z taką samą częstotliwością jak zwykle. Znacie jakieś powody, dlaczego pokrzywa może na mnie nie działać ?
Ja to latam do WC co chwilę.
Rano sobie parzę zazwyczaj 3 torebki lub idę na pole i świeże listki. Wg mnie z 1 torebki może być działanie za słabe, a każdy organizm jest inny. Spróbuj np pić 2 razy dziennie lub raz tylko zamiast jednej wrzuć te 2-3 torebki i zaobserwujesz,
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 09:14   #117
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: zatrzymywanie wody w upały

Cytat:
Napisane przez kasia2409 Pokaż wiadomość
no właśnie od 3 dni piję pokrzywę, 3 kubki dziennie. Wszyscy mówią, że pokrzywa działa moczopędnie, moja koleżanka twierdzi, że jak wypije kubek pokrzywy, to potem biega nawet 3 razy do łazienki, a na mnie to nie działa. Oddaję mocz zupełnie normalnie. Biorąc pod uwagę, że w czasie takich upałów jak teraz piję jeszcze dużo wody i soków, a mimo wszystko sikam z taką samą częstotliwością jak zwykle. Znacie jakieś powody, dlaczego pokrzywa może na mnie nie działać ?
pijąc takie ilości pokrzywy powinnaś przyjmować witaminy z grupy B.
i co jakiś czas robić przerwy w piciu pokrzywy...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.