Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV. - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-28, 02:24   #3661
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Wreszcie udało mi się obfocić mój zbiór Na zdjęciach znajdują się te kosmetyki, których obecnie używam jak i zapasy. Brakuje past do zębów i próbek. Pomyślałam, że bez sensu jest je pokazywać. Nie jest tego aż tak strasznie dużo ale i tak uważam, że powinnam trochę ograniczyć zakupy i zminimalizować ilość. Nie jest to zbiór do końca przemyślany. Część kosmetyków jest przypadkowa. Chciałabym wreszcie znaleźć swoich ulubieńców i móc świadomie kupować sprawdzone produkty.

1. Pod prysznic
2. Mydła i żel do higieny intymnej
3. Szampony
4. Odżywka i maski do włosów
5. Peeling i smarowidła do ciała
6. Kosmetyki do stóp i rąk
7. Oczyszczanie twarzy
8. Kremy, maseczki, olejki do twarzy
9. Zestaw wakacyjny
10. Reszta o której zapomniałam
Fajny zbiorek, muszę przyznać, że spora część jest dla mnie nowością. Co sądzisz o kosmetykach Pat&Rub bo od jakiegoś czasu mnie kuszą, warte swojej ceny ? Tą maskę aloesową do włosów też chętnie wypróbuje
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 16:50   #3662
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Wreszcie udało mi się obfocić mój zbiór Na zdjęciach znajdują się te kosmetyki, których obecnie używam jak i zapasy. Brakuje past do zębów i próbek. Pomyślałam, że bez sensu jest je pokazywać. Nie jest tego aż tak strasznie dużo ale i tak uważam, że powinnam trochę ograniczyć zakupy i zminimalizować ilość. Nie jest to zbiór do końca przemyślany. Część kosmetyków jest przypadkowa. Chciałabym wreszcie znaleźć swoich ulubieńców i móc świadomie kupować sprawdzone produkty
Fajny zbiór Co mogłabyś powiedzieć o kosmetykach Biolaven? Szczególnie o żelu do mycia twarzy?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
no to obfocilam wszystko, tylko rzeczy aktualne mam wymieszane z zapasami, bo wiele kosmetykow juz mam sprawdzonych i do nich wracam
Do czego używasz olejku Burts Bees? Miłoby było mieć w końcu olejek do ciała z pompką

Moje mazidła:
1,2 - twarz
3,4 - włosy
5 - ciało
6 - zapomniane do poprzednich fotek
Brakuje tylko kremu do kręconych włosów Tigi Catwalk i oliwki Babydream fur mama

Jak tak popatrzyłam po zdjęciach to okazało się że ogólnie produktów do włosów mam dość dużo a tylko jeden szampon Jakoś szamponów nigdy nie mam na zapas, ani nie używam kilku na zmianę. Kończy się jeden to kupuję następny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1558.JPG (116,7 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1557.JPG (122,3 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1559.JPG (114,0 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1560.JPG (118,8 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1555.JPG (148,8 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1561.JPG (175,5 KB, 63 załadowań)

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2016-07-28 o 16:51
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 17:33   #3663
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
Do czego używasz olejku Burts Bees? Miłoby było mieć w końcu olejek do ciała z pompką
Olejkuje ciążowy brzuszek tylko muszę cię zmartwic, opakowanie jest po innym kosmetyku, przelałam żeby mi było wygodniej właśnie i przekleiłam naklejkę.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 13:39   #3664
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Fajny zbiorek, muszę przyznać, że spora część jest dla mnie nowością. Co sądzisz o kosmetykach Pat&Rub bo od jakiegoś czasu mnie kuszą, warte swojej ceny ? Tą maskę aloesową do włosów też chętnie wypróbuje
Muszę Cię zmartwić ale marki Pat&Rub już nie będzie. Za dwa miesiące firma Aromeda zakończy sprzedaż kosmetyków tej marki. Będą one dostępne w ich oficjalnym sklepie internetowym do końca wakacji lub do wyczerpania zapasów. Produkowali dwie linie naturalnych kosmetyków Pat&Rub i Naturativ. Zostaje teraz tylko ta druga. Kosmetyki ich są bardzo zbliżone do Pat&Rub. Nawet są te same linie zapachowe. Ich strona to naturativ.pl
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 14:13   #3665
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Muszę Cię zmartwić ale marki Pat&Rub już nie będzie. Za dwa miesiące firma Aromeda zakończy sprzedaż kosmetyków tej marki. Będą one dostępne w ich oficjalnym sklepie internetowym do końca wakacji lub do wyczerpania zapasów. Produkowali dwie linie naturalnych kosmetyków Pat&Rub i Naturativ. Zostaje teraz tylko ta druga. Kosmetyki ich są bardzo zbliżone do Pat&Rub. Nawet są te same linie zapachowe. Ich strona to naturativ.pl

Była już o tym mowa na innym wątku. P&R zostaje. Od września zmienia szatę graficzną i składy (oby nie na gorsze!). Pani Kinga rozstała się Aromedą w dość drastycznych okolicznościach...


nowa strona P&R: https://www.facebook.com/patandrubbykingarusin/
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 14:19   #3666
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Była już o tym mowa na innym wątku. P&R zostaje. Od września zmienia szatę graficzną i składy (oby nie na gorsze!). Pani Kinga rozstała się Aromedą w dość drastycznych okolicznościach...


nowa strona P&R: https://www.facebook.com/patandrubbykingarusin/
Ooo! Nawet nie wiedziałam. Śledzę tylko oficjalnego facebooka marki Pat&Rub ,a tam nie było takiej informacji.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 10:22   #3667
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Rzeczywiście malutko
A mój mężczyzna narzeka, że za dużo, chyba pokaże mu zbiorki dziewczyn z poprzednich stron

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Podziwiam minimalizm Ta maska Agafii to drożdżowa?
Kurcze, czy tylko moje włosy źle reagują na Kallosy?
A co do minimalizmu to mam obsesję, że popsują mi się kremy jak pootwieram za dużo jednocześnie. A druga sprawa naprawdę ciężko dobrać mi coś, co nie uczula i mam wrażenie, że im mniej stosuje tym lepiej dla cery. Tak więc staram się kupować w miarę możliwości dobrej jakości kosmetyki apteczne, moja skóra zdecydowanie mówi nie większości naturalnym kosmetykom.
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-17, 23:26   #3668
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Ja już wprowadziłam minimalizm nie tylko w kosmetyce, w ogóle w życiu. Choć łatwo nie jest. Za wiele niektórych rzeczy mam. Część z nich jest mi tak naprawdę niepotrzebna. Staram się robić przemyślane zakupy. Nie wydawać pieniędzy za głupoty. Nie chcę mieć zapasów, chcę kupować kosmetyki na bierząco. Skoro są ciągle dostępne w sklepach i można w każdej chwili nabyć to po co je gromadzić, chomikować. Obym wytrwała w postanowieniu.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 15:25   #3669
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Ja już wprowadziłam minimalizm nie tylko w kosmetyce, w ogóle w życiu. Choć łatwo nie jest. Za wiele niektórych rzeczy mam. Część z nich jest mi tak naprawdę niepotrzebna. Staram się robić przemyślane zakupy. Nie wydawać pieniędzy za głupoty. Nie chcę mieć zapasów, chcę kupować kosmetyki na bierząco. Skoro są ciągle dostępne w sklepach i można w każdej chwili nabyć to po co je gromadzić, chomikować. Obym wytrwała w postanowieniu.
Miszona, chodź do nas na wątek minimalistyczny będzie Ci łatwiej
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 16:22   #3670
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Miszona, chodź do nas na wątek minimalistyczny będzie Ci łatwiej
Mogę prosić link do wątku?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 17:23   #3671
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Mogę prosić link do wątku?
A proszę, przychodz śmiało
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=861953
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 10:58   #3672
Aga Sz
Przyczajenie
 
Avatar Aga Sz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Dziewczyny, od lat bezskutecznie walczę z kosmetycznym zbieractwem. Zdaję sobie sprawę z problemu, ale tak ciężko się go wyzbyć.. Sama się z siebie śmieję, że mam zapasy, którymi mogłabym obdzielić pół armii niewielkiego państwa. Jakiś czas temu zrobiłam listę "magazynu" pogrupowaną kategoriami z datami ważności i serio, przez rok-półtora, a nawet i dłużej nie muszę nic kupować. Najstraszniejsze jest to, że kupując nowy kosmetyk cieszę się, że będę go używać, ale później trafia na półkę jak wyrzut sumienia i kiedy wreszcie nadchodzi jego kolej, nie mogę się doczekać aż go zużyję :/ Nie subskrybuję już żadnych boxów, nie biorę udziału w konkursach, nie kupuję na promocjach ("bo jest tanie"), przeczytałam kilka książek o minimalizmie, a wciąż nie mogę się z tego odgrzebać :/
__________________
wymiana kosmetyków
Aga Sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 11:23   #3673
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez Aga Sz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od lat bezskutecznie walczę z kosmetycznym zbieractwem. Zdaję sobie sprawę z problemu, ale tak ciężko się go wyzbyć.. Sama się z siebie śmieję, że mam zapasy, którymi mogłabym obdzielić pół armii niewielkiego państwa. Jakiś czas temu zrobiłam listę "magazynu" pogrupowaną kategoriami z datami ważności i serio, przez rok-półtora, a nawet i dłużej nie muszę nic kupować. Najstraszniejsze jest to, że kupując nowy kosmetyk cieszę się, że będę go używać, ale później trafia na półkę jak wyrzut sumienia i kiedy wreszcie nadchodzi jego kolej, nie mogę się doczekać aż go zużyję :/ Nie subskrybuję już żadnych boxów, nie biorę udziału w konkursach, nie kupuję na promocjach ("bo jest tanie"), przeczytałam kilka książek o minimalizmie, a wciąż nie mogę się z tego odgrzebać :/

Kiedyś miałam podobnie. Napisze Ci co się u mnie sprawdziło:


* Podziel kosmetyki na te, bez których żyć nie możesz i te, których nie chcesz. Spróbuj część sprzedać lub oddać.
*Wyrzuć to, co jest po terminie.
*Ustawiaj je grupami: szampony, odzywki, kolorówka. Dzięki temu będziesz widziała ile masz w danej kategorii. Zrób zdjęcia, listę - dzięki temu na zakupach zerkniesz na to co masz i zastanowisz się czy potrzebujesz kolejnej rzeczy.
* Zrób selekcję oglądanych blogów i kanałów yb. Większość z nich pokazuje śmietnik i reklamy, które zachęcają do kupowania byle czego. Zostaw tylko zaufane osoby, których kosmetyki zawsze się u Ciebie sprawdzały.
* Jeśli chcesz coś kupić poczekaj kilka dni. Będziesz miała pewność, że to potrzeba, a nie chwilowa zachcianka. Najczęściej ochota na kupienie czegoś mija po 2-3 dniach. Niestety kupujemy impulsywnie, a sprzedawcy na tych żerują.
* Znajdź sobie zajęcie! Ja zakupami w sieci zabijałam nudę.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 16:25   #3674
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez Aga Sz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od lat bezskutecznie walczę z kosmetycznym zbieractwem. Zdaję sobie sprawę z problemu, ale tak ciężko się go wyzbyć.. Sama się z siebie śmieję, że mam zapasy, którymi mogłabym obdzielić pół armii niewielkiego państwa. Jakiś czas temu zrobiłam listę "magazynu" pogrupowaną kategoriami z datami ważności i serio, przez rok-półtora, a nawet i dłużej nie muszę nic kupować. Najstraszniejsze jest to, że kupując nowy kosmetyk cieszę się, że będę go używać, ale później trafia na półkę jak wyrzut sumienia i kiedy wreszcie nadchodzi jego kolej, nie mogę się doczekać aż go zużyję :/ Nie subskrybuję już żadnych boxów, nie biorę udziału w konkursach, nie kupuję na promocjach ("bo jest tanie"), przeczytałam kilka książek o minimalizmie, a wciąż nie mogę się z tego odgrzebać :/
Też miałam problem z ilością kosmetyków. Radzę zrobić porządek, posegregować wszystko na kategorie, policzyć i wtedy dokładnie zobaczysz ile czego masz. W pierwszej kolejności zużywałabym produkty z najkrótszą datą ważności oraz te które oczywiście są już pootwierane. Te zupełnie nowe mogłabyś dać komuś w prezencie, ewentualnie sprzedać. Kosmetyki możesz także użyć w zupełnie innym celu niż jego przeznaczenie. Ja jakiś czas temu wróciłam do farbowania włosów. Jako iż jestem fanką naturalnych kosmetyków moje obecne włosy nie przepadają za naturalnymi szamponami. Z racji iż mam trzy zachomikowane zaczęłam używać ich mycia pędzli, gdy sprzątam wlewam odrobinę do wody zamiast płynu do naczyń. Zdarza mi się też czasami coś przeprać ręcznie w szamponie. Na koniec dodam tylko jedno. Omijaj drogerie szerokim łukiem i nie siedź za długo przy komputerze bo wtedy najbardziej kuszą zakupy przez internet.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 13:11   #3675
Aga Sz
Przyczajenie
 
Avatar Aga Sz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Dzięki dziewczyny, powiem Wam jak to jest:

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam podobnie. Napisze Ci co się u mnie sprawdziło:


* Podziel kosmetyki na te, bez których żyć nie możesz i te, których nie chcesz. Spróbuj część sprzedać lub oddać.
*Wyrzuć to, co jest po terminie.
*Ustawiaj je grupami: szampony, odzywki, kolorówka. Dzięki temu będziesz widziała ile masz w danej kategorii. Zrób zdjęcia, listę - dzięki temu na zakupach zerkniesz na to co masz i zastanowisz się czy potrzebujesz kolejnej rzeczy.
* Zrób selekcję oglądanych blogów i kanałów yb. Większość z nich pokazuje śmietnik i reklamy, które zachęcają do kupowania byle czego. Zostaw tylko zaufane osoby, których kosmetyki zawsze się u Ciebie sprawdzały.
* Jeśli chcesz coś kupić poczekaj kilka dni. Będziesz miała pewność, że to potrzeba, a nie chwilowa zachcianka. Najczęściej ochota na kupienie czegoś mija po 2-3 dniach. Niestety kupujemy impulsywnie, a sprzedawcy na tych żerują.
* Znajdź sobie zajęcie! Ja zakupami w sieci zabijałam nudę.
- Te, których nie chcę wyrzucę najszybciej jak się da albo oddam
- Nie mam nic po terminie
- Kosmetyki są posegregowane w grupy w szafie w łazience w koszyczkach
- Mam też listę posegregowaną grupami i datami ważności, dzięki czemu wiem, co najpierw zużyć. nie potrzebuję też nic nowego, 95% zakupów to moje zachcianki
- Z blogami i YT to genialny pomysł, dorzucę jeszcze do listy selekcję newsletterów
- Święta prawda z tym czekaniem. Często po powrocie do domu już zapominam na co miałam ochotę w sklepie

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Też miałam problem z ilością kosmetyków. Radzę zrobić porządek, posegregować wszystko na kategorie, policzyć i wtedy dokładnie zobaczysz ile czego masz. W pierwszej kolejności zużywałabym produkty z najkrótszą datą ważności oraz te które oczywiście są już pootwierane. Te zupełnie nowe mogłabyś dać komuś w prezencie, ewentualnie sprzedać. Kosmetyki możesz także użyć w zupełnie innym celu niż jego przeznaczenie. Ja jakiś czas temu wróciłam do farbowania włosów. Jako iż jestem fanką naturalnych kosmetyków moje obecne włosy nie przepadają za naturalnymi szamponami. Z racji iż mam trzy zachomikowane zaczęłam używać ich mycia pędzli, gdy sprzątam wlewam odrobinę do wody zamiast płynu do naczyń. Zdarza mi się też czasami coś przeprać ręcznie w szamponie. Na koniec dodam tylko jedno. Omijaj drogerie szerokim łukiem i nie siedź za długo przy komputerze bo wtedy najbardziej kuszą zakupy przez internet.
Co do organizacji - jak wyżej. Wszystko to ma miejsce w moim domu. Beznadziejne szampony myją u mnie pędzle, odżywkami golę nogi, nie wiem tylko co zrobić z kremami, które się nie sprawdziły. Drogerie omijam, chyba że NAPRAWDĘ muszę coś kupić. Większość kosmetyków trafia do mnie przez internet właśnie. No i tu pies pogrzebany, bo moja praca to właśnie komputer.

Chyba jestem beznadziejnym przypadkiem.
Wdrażam właśnie roczny plan oszczędzania na wakacje życia w przyszłym roku, zobaczymy jakie przyniesie skutki. Celem nie tylko będzie zebranie funduszy, ale i oduczenie się wydawania pieniędzy na wszystko, co mi wpadnie w oko.
__________________
wymiana kosmetyków
Aga Sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 08:08   #3676
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez Aga Sz Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, powiem Wam jak to jest:



- Te, których nie chcę wyrzucę najszybciej jak się da albo oddam
- Nie mam nic po terminie
- Kosmetyki są posegregowane w grupy w szafie w łazience w koszyczkach
- Mam też listę posegregowaną grupami i datami ważności, dzięki czemu wiem, co najpierw zużyć. nie potrzebuję też nic nowego, 95% zakupów to moje zachcianki
- Z blogami i YT to genialny pomysł, dorzucę jeszcze do listy selekcję newsletterów
- Święta prawda z tym czekaniem. Często po powrocie do domu już zapominam na co miałam ochotę w sklepie



Co do organizacji - jak wyżej. Wszystko to ma miejsce w moim domu. Beznadziejne szampony myją u mnie pędzle, odżywkami golę nogi, nie wiem tylko co zrobić z kremami, które się nie sprawdziły. Drogerie omijam, chyba że NAPRAWDĘ muszę coś kupić. Większość kosmetyków trafia do mnie przez internet właśnie. No i tu pies pogrzebany, bo moja praca to właśnie komputer.

Chyba jestem beznadziejnym przypadkiem.
Wdrażam właśnie roczny plan oszczędzania na wakacje życia w przyszłym roku, zobaczymy jakie przyniesie skutki. Celem nie tylko będzie zebranie funduszy, ale i oduczenie się wydawania pieniędzy na wszystko, co mi wpadnie w oko.

Wierze, ze Ci się uda i za rok będziesz wolnym człowiekiem na wymarzonych wakacjach


Znajdź jakieś zajęcie na komputerze. Ja miałam ten sam problem Nieograniczony dostęp do netu + trochę wolnego czasu od pracy = klikanie po sklepach
Ja teraz dzielę wolny czas między forum, czytanie i naukę Poucz się języka, excel, jakiegoś programu graficznego. Spożytkuj wolny czas na coś co przyda Ci się w przyszłości.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 14:10   #3677
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez Aga Sz Pokaż wiadomość
Co do organizacji - jak wyżej. Wszystko to ma miejsce w moim domu. Beznadziejne szampony myją u mnie pędzle, odżywkami golę nogi, nie wiem tylko co zrobić z kremami, które się nie sprawdziły. Drogerie omijam, chyba że NAPRAWDĘ muszę coś kupić. Większość kosmetyków trafia do mnie przez internet właśnie. No i tu pies pogrzebany, bo moja praca to właśnie komputer.

Chyba jestem beznadziejnym przypadkiem.
Wdrażam właśnie roczny plan oszczędzania na wakacje życia w przyszłym roku, zobaczymy jakie przyniesie skutki. Celem nie tylko będzie zebranie funduszy, ale i oduczenie się wydawania pieniędzy na wszystko, co mi wpadnie w oko.
Kremy, które się nie sprawdziły zawsze możesz użyć do rąk lub do smarowania stóp. Jeżeli większość zakupów kosmetycznych robisz przez internet to może warto zrezygnować z konta internetowego albo nie mieć na nim pieniędzy by nie kusiło. I z tym planem oszczędzania to bardzo dobry pomysł. Warto mieć jakiś cel i odkładać pieniądze. Ja sobie kupiłam skarbonkę i do której wrzucam co jakiś czas parę zł. Jak będziesz chciała kupić kolejny powiedzmy 10 już żel pod prysznic, który kosztuje 8 zł to zamiast wrzucać go do koszyka odłóż sobie te pieniądze na wakacje życia, o których wspominałaś.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 14:39   #3678
kaiselin
Raczkowanie
 
Avatar kaiselin
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 227
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez Aga Sz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od lat bezskutecznie walczę z kosmetycznym zbieractwem. Zdaję sobie sprawę z problemu, ale tak ciężko się go wyzbyć.. Sama się z siebie śmieję, że mam zapasy, którymi mogłabym obdzielić pół armii niewielkiego państwa. Jakiś czas temu zrobiłam listę "magazynu" pogrupowaną kategoriami z datami ważności i serio, przez rok-półtora, a nawet i dłużej nie muszę nic kupować. Najstraszniejsze jest to, że kupując nowy kosmetyk cieszę się, że będę go używać, ale później trafia na półkę jak wyrzut sumienia i kiedy wreszcie nadchodzi jego kolej, nie mogę się doczekać aż go zużyję :/ Nie subskrybuję już żadnych boxów, nie biorę udziału w konkursach, nie kupuję na promocjach ("bo jest tanie"), przeczytałam kilka książek o minimalizmie, a wciąż nie mogę się z tego odgrzebać :/
Jakbym czytała o sobie... Łączę się z Tobą w próbie zminimalizowania swojego zbioru kosmetycznego.
Zrobiłam już sobie listę kosmetyków w excelu, mam je pogrupowane kategoriami. Chyba jeszcze pod koniec miesiąca, jak będę miała wszystko w jednym miejscu, zrobię zdjęcie - takie 'kombo' w terapii szokowej .
kaiselin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 21:09   #3679
Aga Sz
Przyczajenie
 
Avatar Aga Sz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Wierze, ze Ci się uda i za rok będziesz wolnym człowiekiem na wymarzonych wakacjach


Znajdź jakieś zajęcie na komputerze. Ja miałam ten sam problem Nieograniczony dostęp do netu + trochę wolnego czasu od pracy = klikanie po sklepach
Ja teraz dzielę wolny czas między forum, czytanie i naukę Poucz się języka, excel, jakiegoś programu graficznego. Spożytkuj wolny czas na coś co przyda Ci się w przyszłości.
Dzięki Z programem graficznym trafiłaś w 10! Odwlekam to od kilku lat

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Kremy, które się nie sprawdziły zawsze możesz użyć do rąk lub do smarowania stóp. Jeżeli większość zakupów kosmetycznych robisz przez internet to może warto zrezygnować z konta internetowego albo nie mieć na nim pieniędzy by nie kusiło. I z tym planem oszczędzania to bardzo dobry pomysł. Warto mieć jakiś cel i odkładać pieniądze. Ja sobie kupiłam skarbonkę i do której wrzucam co jakiś czas parę zł. Jak będziesz chciała kupić kolejny powiedzmy 10 już żel pod prysznic, który kosztuje 8 zł to zamiast wrzucać go do koszyka odłóż sobie te pieniądze na wakacje życia, o których wspominałaś.
Nie zrezygnuję z konta internetowego, to zbyt duże ułatwienie życia. Ale skarbonka do mnie przemawia, najlepiej taka, którą trzeba rozbić, żeby się dostać do środka

Cytat:
Napisane przez kaiselin Pokaż wiadomość
Jakbym czytała o sobie... Łączę się z Tobą w próbie zminimalizowania swojego zbioru kosmetycznego.
Zrobiłam już sobie listę kosmetyków w excelu, mam je pogrupowane kategoriami. Chyba jeszcze pod koniec miesiąca, jak będę miała wszystko w jednym miejscu, zrobię zdjęcie - takie 'kombo' w terapii szokowej .
Czekam na zdjęcie - musimy się wspierać!
__________________
wymiana kosmetyków
Aga Sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-27, 13:43   #3680
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez Aga Sz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od lat bezskutecznie walczę z kosmetycznym zbieractwem. Zdaję sobie sprawę z problemu, ale tak ciężko się go wyzbyć.. Sama się z siebie śmieję, że mam zapasy, którymi mogłabym obdzielić pół armii niewielkiego państwa. Jakiś czas temu zrobiłam listę "magazynu" pogrupowaną kategoriami z datami ważności i serio, przez rok-półtora, a nawet i dłużej nie muszę nic kupować. Najstraszniejsze jest to, że kupując nowy kosmetyk cieszę się, że będę go używać, ale później trafia na półkę jak wyrzut sumienia i kiedy wreszcie nadchodzi jego kolej, nie mogę się doczekać aż go zużyję :/ Nie subskrybuję już żadnych boxów, nie biorę udziału w konkursach, nie kupuję na promocjach ("bo jest tanie"), przeczytałam kilka książek o minimalizmie, a wciąż nie mogę się z tego odgrzebać :/
Polecam ci w momencie kiedy chcesz kupić coś zastanowienie się co w danym momencie czujesz. Bo kupowanie jak je opisujesz jest nawykowe i nalogowe. Może być tak że kupujesz coś jak jesteś zmęczona, czujesz się smutna, zamiast odpoczynku itp.
Żeby przestać musisz złamać nawyk, wdrożyć jakieś nowe, zdrowe zachowanie zastępcze. Dziewczyny dobrze radzą żeby coś nowego zrobić, nauczyć się, zająć się może sportem - joga jest rewelacyjnie odprezajaca, iść do ludzi itp.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Obejrzyj serię tej dziewczyny, jej postępy w kolejnych latach, zobacz jak jej kanał zmienił się z kosmetycznego na lifestyleowy, ile ma teraz zajęć, podróży itp.
No i zajęło jej to jakieś 2-3 lata. Ale ma świetne sposoby, nosiła że sobą listę kosmetyków które miała w portfelu żeby pamiętać że nie potrzebuje 58 pomadki itp. Miała przyzwolenie na kupienie kilku kosmetyków w roku itp. Bardzo pomocne w pozbywaniu się nawykowego kupowania
https://youtu.be/AnF2Sj4v8rY
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 20:19   #3681
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Planuję za jakiś czas znowu wrzucić swój zbiór. Trochę się zmienił, zminimalizował. Część kosmetyków poszła w świat. Robię teraz przemyślane zakupy. Nie jestem już typem chomika. Ciągle szukam perełek zwłaszcza do pielęgnacji twarzy, które zostałyby ze mną na dłużej.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 21:21   #3682
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Planuję za jakiś czas znowu wrzucić swój zbiór. Trochę się zmienił, zminimalizował. Część kosmetyków poszła w świat. Robię teraz przemyślane zakupy. Nie jestem już typem chomika. Ciągle szukam perełek zwłaszcza do pielęgnacji twarzy, które zostałyby ze mną na dłużej.

Z niecierpliwością czekam na zbiorek
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 13:50   #3683
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Bardzo fajny wątek. Szkoda, że dopiero teraz na niego natrafiłam. Ale widzę, że rzadko wizażanki się w nim udzielają. Chętnie wrzucę też swój zbiorek ale dopiero jak doprowadzę go do takiego stanu z którego będę naprawdę zadowolona bo panuje w nim chaos. Nie jest idealny. Jest trochę naturalnych kosmetyków, trochę drogeryjnych. W każdym razie jestem już na dobrej drodze. Chciałabym kiedyś z czystym sumieniem powiedzieć: tak to jest mój zbiór, moja idealna pielęgnacja.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 11:11   #3684
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Treść usunięta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz - demakijaz, oczyszczanie.jpg (216,9 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz - kremy, serum.jpg (260,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz - maseczki, scrub.jpg (145,6 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg usta.jpg (203,9 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg prysznic.jpg (221,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cialo.jpg (226,0 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg deo + zapachy.jpg (165,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (231,4 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zeby.jpg (202,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rozne.jpg (195,8 KB, 34 załadowań)

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2017-08-16 o 11:18
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 11:13   #3685
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Treść usunięta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg suche szampony.jpg (264,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zapasy - demakijaz twarzy.jpg (326,8 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zapasy - mycie, tonik.jpg (229,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zapasy twarz 2.jpg (260,2 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zapasy - prysznic.jpg (267,8 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zapasy cialo 2.jpg (173,9 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zapasy - dlonie.jpg (157,3 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zapasy stopy.jpg (220,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zapasy wlosy.jpg (291,0 KB, 33 załadowań)

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2017-08-16 o 11:28
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 11:14   #3686
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Treść usunięta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zapasy - wlosy3.jpg (326,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zapasy wlosy 2.jpg (256,4 KB, 27 załadowań)
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 11:32   #3687
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W końcu coś się tu ruszyło

Dlaczego nie podoba Ci się krem pod oczy L'Orient?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 11:37   #3688
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Treść usunięta

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2017-08-16 o 12:49
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 04:33   #3689
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Treść usunięta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zakupy - sierpien.jpg (77,5 KB, 37 załadowań)
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 06:04   #3690
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne-pielęgnacja, cześć IV.

Treść usunięta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg promo ross.jpg (82,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zakupy 18.09.jpg (133,6 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg prezent urodzinowy.jpg (74,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zakupy 28.09.jpg (81,1 KB, 28 załadowań)
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-04 19:36:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.