Wyrzynająca się ósemka.. Pomocy Dziewczyny kochane.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-10, 00:40   #1
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065

Wyrzynająca się ósemka.. Pomocy Dziewczyny kochane..


hej dziewczyny od wczoraj boli mnie za siodemką a także obok (najbardziej dziąsło przy policzku:/) kłuje i boli mnie też w uchu i wyszły mi 2 wezły chłonne po tej stronie, temperatura 37.4.. wniosek-zaczyna wyłazić ósemka .. za ta 7 mam rozpulchnioną wielka grude, ale nie jest zaczerwienione póki co ani nic bialego nie wychodzi,nie boli tez ta gruda za 7 przy dotyku tylko boli jak dotykam tam z boku dziasla przy 7,przy policzku.
Czasem nie boli w ogóle a czasem mam napady silnego,kłującego/tempego i pulsującego bolu w okolicach 7, ucha i na całym policzku;(;(..
Mam 22 lata.. i dodam tez ze nie mialam do tej pory zadnej 8, u dentysty nie bylam z 10 lat chyba(tak, tak, wieeem)
No I mam pare pytań do was
Chce isc do dentysty upewnić sie czy to na bank wychodząca 8 (ale cóżby innego?) i czy prawidłowo wychodzi.

Drogie Wizażanki..

- znacie jakiegoś dentyste na NFZ w Poznaniu? mam teraz kłopoty z kasa a chce wiedziec czy to 8 (ale chyba tak) czy cos laryngologicznego..

- jakie objawy towarzyszyły wam jak one wychodziły? moje sa normalne?

- jak długo wam to wychodziło?

---------- Dopisano o 01:40 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------

a i wiem, ze jest tutaj obszerny wątek o ósemkach, ale jest on o ich wyrywaniu, więc zakładam nowy

Edytowane przez HotterThanFire
Czas edycji: 2011-02-10 o 00:22
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 07:10   #2
judith20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 73
Dot.: Wyrzynająca się ósemka.. Pomocy Dziewczyny kochane..

idź do lekarza jak najszybciej, powiększenie węzłów i gorączka mogą wskazywać, że ósemka jest zatrzymana. Tzn że np rośnie krzywo (częściowo pod 7demką) i nie może wyjść. Stan zapalny będzie się pogarszał, ból też, a ząb nie wyjdzie.

w takim wypadku może konieczne będzie dłutowanie. Nie jest to przyjemny zabieg (lekarz rozetnie dziąsło i specjalnym dłutem wyciągnie ósemkę z kości), 5 dni wyjęte z życia jak nic... Ale jeśli ósemka nie może wyjść to jest to najlepsze rozwiązanie. Zrobią Ci zdjęcie (pewnie pantomograf) i powiedzą co i jak z tym zębem oraz reszta ósemek
judith20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 14:04   #3
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Wyrzynająca się ósemka.. Pomocy Dziewczyny kochane..

o matko, to mnie postraszyłaś..xD noo musze iść, tylko caly czas szukam jakiegos dentysty na nfz w Poznaniu
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 18:38   #4
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wyrzynająca się ósemka.. Pomocy Dziewczyny kochane..

Jak mi wyrastały ósemki (a wyrosły zdrowo), to nie miałam takich strasznych objawów jak Ty... Trochę mnie bolały skronie, no i przede wszystkim strasznie swędziały te okolice ósemek... Więc naprawdę pędź do stomatologa
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 19:15   #5
nikakrakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Wyrzynająca się ósemka.. Pomocy Dziewczyny kochane..

Temat z dawien dawna, ale opiszę swoje doświadczenia, być może komuś w przyszłości pomoże
Mnie ósemka rośnie od kilku miesięcy. Mam 30 lat, to jest moja pierwsza ósemka. Dotychczas nie sprawiała problemów swoim wykluwaniem się. Ostatnio jednak do towarzystwa wyrosła przy niej bańka z ropą.
Dwa tygodnie wycieczek do apteki: sachol, płukanki, dentosept, nic. Dorodny ropień miał się dobrze. Bałam się na własną rękę kombinować z przekłuwaniem. Poszłam do dentysty, cały zabieg trwał może z 30 sekund. Nacięła ropnia. Ponieważ dziąsło od stanu zapalnego mam spuchnięte, przez kilka dni mam w miare możliwości bardziej chłodzić, niż nagrzewać to miejsce. Wbrew pozorom nacinanie ropnia nie boli. Podobno takie "atrakcje" są typowe dla ósemek, UPS!
nikakrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 14:01   #6
Thirtyfashion
Raczkowanie
 
Avatar Thirtyfashion
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 65
Dot.: Wyrzynająca się ósemka.. Pomocy Dziewczyny kochane..

Ósemki niestety są problematyczne - jak mi się wyrzynała, zaczęła uciskać na jakis nerw i w ostatniej chwili zauważyłam, że robi się coś takiego jak szczękościsk - masakra!
__________________
Zapraszam na mój blog modowy http://thirtyfashion.com/ - znajdziecie na nim setki inspiracji!
Instagram: https://www.instagram.com/thirtyfashionblog/
Thirtyfashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-16 15:01:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:52.