Estradiol - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-13, 13:31   #1
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442

Estradiol


ZA co odpowiedzialny w organizmie jest hormon u kobiety ESTRADIOL i ile powinno go byc w organizmie, badaniamialam robione w trakcie 1 dnia miesiaczki. spoznial mi sie i w dniu ktorym robilam badania(pobierana krew mialam) dostalam okres i na wynikach wyszlo mi: Estradiol< 20 pg/ml.
do czego on sluzy w rganizmie i co powoduje jego brak bo nigdzie nie moge sie dowiedziec i czym moze spowodowany byc jego brak
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 09:10   #2
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: Estradiol

nikt mi nie pomoze?
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 11:09   #3
marteczka29
Raczkowanie
 
Avatar marteczka29
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 39
GG do marteczka29
Dot.: Estradiol

może tu poczytaj i cos znajdziesz ?

http://nasz-bocian.pl/modules.php?na...f67a072252042c
marteczka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 05:20   #4
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: Estradiol

porazka, ani tam ani tu nikt nie chce mi pomoc...dlaczego...nie moge znalesc odpowiedzi na te nurtujace mnie juz chwile pytania...
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 11:35   #5
xxkasia
Raczkowanie
 
Avatar xxkasia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: komputer
Wiadomości: 56
Dot.: Estradiol

Estradiol powstaje jedynie w rozwijającym się przed owulacją pęcherzyku. Stymuluje on gruczoły szyjki macicy do sączenia specyficznego śluzu („śluzu wskazującego na możność poczęcia”). Obecność tego śluzu warunkuje wędrówkę plemników przez szyjkę i ich dotarcie do komórki jajowej. Ponadto zaś estradiol pobudza rozrost błony śluzowej , wyściełającej jamę macicy.

W przypadku gdy nie doszło do poczęcia, wytwarzanie estradiolu i progesteronu zaczyna się obniżać w około 7 dni po owulacji. Pociąga to za sobą złuszczanie się błony śluzowej macicy, które ujawni się w postaci krwawienia miesiączkowego w 11-16 dni po owulacji.
xxkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 11:39   #6
xxkasia
Raczkowanie
 
Avatar xxkasia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: komputer
Wiadomości: 56
Dot.: Estradiol

pozatyn na tej stronie http://nasz-bocian.pl/modules.php?na...7a072252 0 42c co podala Marteczka jest reszta
xxkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 16:14   #7
yuna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Estradiol

Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie:wykonałam badania od ginekologa estradiol 104.8 pg/ml,progesteron 6.41 ng/ml w 20 dc.Czuję że coś jest nie tak.Proszę o radę.
yuna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 17:33   #8
sensorica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Estradiol

Cytat:
Napisane przez yuna29 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie:wykonałam badania od ginekologa estradiol 104.8 pg/ml,progesteron 6.41 ng/ml w 20 dc.Czuję że coś jest nie tak.Proszę o radę.
No to tylko pogratulować tylko hehe Ten hormon reguluje libido u kobiet, jest najsilniejszym z estrogenów (żeńskich hormonów płciowych) Kobiety z wyższym poziomem tego hormonu chętniej i częściej się kochają Ogólnie odpowiada za wszystko co kobiece u nas Ale jeżeli może chcesz dokładniej wiedzieć to zgłoś się do lekarza z wynikami swoich badań
sensorica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:36   #9
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Estradiol

A czasami badania Estradiolu nie robi sie w 3-7 d.c?

Mnie wyszedł wynik opłakany, pomoże mi chociaż rozwiazać problem z libido.
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 11:55   #10
olimisia06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Estradiol

hej dziewczyny pomóżcie mi interpretować wyniki badań. W 18 dniu cyklu estradiol 50 pg/ml , progesteron 15,5 pg/ml, prolaktyna 11,09 ng/ml. Cykle mam zwykle krotsze 26-27 dni.Owulacja była prawdopodobnie ok.10 dnia cyklu.Co myślicie czy z takimi wynikami da się zajść w ciążę?
olimisia06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:26   #11
sylwia_kicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Estradiol

Cześć jestem tu nowa i chchiałam zapytac o coś. Mam 23 lata od jakiegos czasu stosuje antykoncepcje hormonalną w formie krążków dopochwowych. zauwazylam ze bardzo zaczęłam przybierać na wadze. zrobiłam sobie badania hormonalne i czekam jeszcze na wynik testosteronu ale wynik estriadolu wyszedł mi zero. Badanie bylo powtarzene i tak samo wyszło. nie wiem co to oznacza. może mi ktos pomóc...
sylwia_kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 16:52   #12
kamilka:)
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 77
Dot.: Estradiol

Mam pytanie odnośnie podwyższonego estradiolu....mam ten cykl stymulowany CLO 2-6 dc (mam pcos) i dziś w 11 dc zrobiłam badania... i mi wyszło, że mam podwyższoy stradiol 1122 - pg/ml przy normie - środek cyklu: 85.8 - 498 pg/ml. Jutro idę na monitoring i zobaczę co się dzieje, ale boję się, że może to się skończyć torbielami zamiast pęcherzykami. Czytałam w necie, że estradiol jest produkowany przez wszystkie pęcherzyki więc może dlatego jest jego tak dużo...znów gdzie indziej pisało, że normy są podane na 1 dojrzewający pęcherzyk ... czyli mogę mieć dwa a reszta nadmiaru to jest pordukowana przez małe pęcherzyki :P ...wiem, że wszystkiego dowiem się jutro ... na innym forum przeczytałam, że podwyższony E2 może też świadczyć o torbielach....tak ich nie chcę :P!!!! Ale wreszcie LH mam w noramie ;D 34.8 - mIU/ml przy normie - środek cyklu: 14.0 - 95.6 mIU/ml. Ostatnio miała podwyższone w 3 dc. A Estradiol w cyklu bez stymulacji w 3 dc miałam 37bpg/ml przy normie - faza folikularna 12.5 - 166 i stwierdzony brak pęcherzyka, który mógłby pęknąć itp...Kurcze a może będę mieć więcej niż 2 pęcherzyki skoro to 11dc i mogły by być trojaczki ;D .... pzdr
kamilka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.