Podkład... Czy niszczy młoda cerę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-01, 11:26   #1
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102

Podkład... Czy niszczy młoda cerę?


Nie znalazłam takiego wątku, chyba że źle szukałam

Jestem nastolatką, mam cerę mieszaną z niedoskonałościami-moją zmorą są zaskórniki.
Dawniej używałam pudru sypkiego aby zmatowić skórę, na większe niedoskonałości pudru w kremie, ale to nie zdarzało się często.
Przez wakacje przestałam używać wszelakich pudrów.
Jednak moja cera nie wygląda najlepiej.
Chciałabym żeby wyglądała nieco lepiej.

Zastanawiałam się nad kupnem podkładu.
Zależy mi szczególnie na naturalnym wyglądzie, aby podkład nie zatykał porów i przede wszystkim aby na skórze po nim nienaturalnie się nie świeciła.

Czytałam dużo na temat podkładów.
Jedni twierdza że teraz są już takie kosmetyki, które nie niszczą skóry, ale nawet ją odżywiają i poprawiają jej wygląd, inni, że kosmetyki niszczą skórę i w wieku 35 lat, będzie się wyglądało na 50.

Co Wy sądzicie o podkładach?
Pomagają czy raczej szkodzą?
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 11:48   #2
Polinka277
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 181
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Uważam, że nie powinnaś męczyć swojej skóry podkładami, skoro jesteś jeszcze młodziutka Ja mając 20 lat, już teraz żałuję, że idąc do liceum zaczęłam używać podkładu. Skóra się o wiele szybciej zatyka, zanieczyszcza zwłaszcza u osób, które mają skłonności do wyprysków. Kiedy tylko mogę, nie nakładam na twarz kompletnie nic Jeżeli już chcesz czegoś używać, to kup sobie jakiś krem tonujący, który będzie rzeczywiście lekki i nie będzie zatykać. Wyrówna koloryt Twojej cery i nada jej zdrowego wyglądu Na ewentualne niedoskonałości nałóż antybakteryjny korektor, który pomoże wyleczyć pryszcza i z głowy.
Polinka277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:12   #3
indja2
Zakorzenienie
 
Avatar indja2
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 074
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Dobrą opcją na lato zamiast podkładu jest krem tonujący lekki i w czasie upałów nie spływa z buźki polecam Ziaję Nuno można kupić w Naturze - w dwóch kolorach kosztuje około 9 zł - sama stosuje i chociaż nie jestem nastolatką jestem bardzo zadowolona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ziaja-nuno-krem-tonujacy-60ml.jpg (16,9 KB, 18 załadowań)
__________________


indja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:24   #4
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Istnieja na rynku dobre podklady, ktore nie niszcza skory, jednak dobry podklad nie kosztuje 20 czy 50zl i to tez trzeba podkreslic. Znalezienie jednak produktu spelniajacego w 100% oczekiwania jest dosc trudne, niektorzy poszukuja latami, takze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i zrobic najpierw dobry rekonesans.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 13:27   #5
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Istnieja na rynku dobre podklady, ktore nie niszcza skory, jednak dobry podklad nie kosztuje 20 czy 50zl i to tez trzeba podkreslic. Znalezienie jednak produktu spelniajacego w 100% oczekiwania jest dosc trudne, niektorzy poszukuja latami, takze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i zrobic najpierw dobry rekonesans.

Zgadza się, dobrac odpowiedni podkład to ciezki kaliber, mi po 3 latach uzywania nadal się nie udało. I rzeczywiscie nie ma co oszczedzac, bo dobre podkłady jednak kosztują
Ja używam od 15 roku zycia i cóż, w wieku 18lat mam cerę o wiele lepsza niz kiedys,także działania niszczącego nie zauważyłam na razie.
Myślęze z tym szybszym starzeniem to brednie, sama sie kiedyś tego przestraszyłam i rozpaczałam, przestałam nawet używać podkładów. Ale na szybsze starzenie się cery o wiele większy wpływ mają zupełnie inne czynniki. Chyba że ktos uzywa podkładu za 10zł i jeszcze go nie zmywa porządnie na noc, to wiadomo. A takie przypadki też znam (chodzenie spać w makijażu ).
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2011-08-01 o 13:29
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 13:41   #6
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Jesli uzywasz podkladu z glowa (dobierzesz odpowiedni dla swojej cery, nie przesadzisz z iloscia, zawsze, ale to zawsze bedziesz go zmywac na noc) nie powinien szkodzic skorze. Co prawda znajoma dermatolog twierdzi inaczej i jej zdaniem nastolatki majace problemy z cera nie powinny uzywac podkladow w plynie, bo ponoc zapychaja, ale na pewno jest multum dermatologow, ktorzy twierdza inaczej.

Moim zdaniem kluczem do sukcesu w makijazu przy problemach z cera jest nie tyle dobry podklad, co dobry korektor. Naprawde potrafi zdzialac cuda.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 13:41   #7
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Dzieci, oddajcie mamie jej gazety dla nieszczęśliwych kobiet. Po raz enty powtarzam, w wątku numer 39048912034820 na ten sam temat - wszystko zależy od jakości podkładu! Podkład dobrej jakości, odpowiednio dobrany do rodzaju i wymagań skóry nie zrobi nikomu krzywdy, a wręcz przeciwnie, będzie na nią wpływał pozytywnie, chociażby poprzez tworzenie warstwy oddzielającej twarz od fruwających w powietrzu syfów, które osadzają się na podkładzie i są razem z nim zmywane, nie odżywiają skóry i nie powodują różnych ciekawych sensacji. Demonizowanie tych kosmetyków naprawdę mija się z celem. Nie widzę powodu, żeby czuć się niekomfortowo ze swoją problematyczną cerą do trzydziestki, bo dopiero wtedy można używać podkładu, żeby nie umrzeć przedwcześnie i nagle na nóż w głowie. No, i ostatnia sprawa, która powinna być pierwszą - mam nadzieję, że pielęgnacja jest na wysoki połysk, a przykrywanie niedoskonałości to drugi krok.
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 15:43   #8
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez indja2 Pokaż wiadomość
Dobrą opcją na lato zamiast podkładu jest krem tonujący lekki i w czasie upałów nie spływa z buźki polecam Ziaję Nuno można kupić w Naturze - w dwóch kolorach kosztuje około 9 zł - sama stosuje i chociaż nie jestem nastolatką jestem bardzo zadowolona

używałam, niestety efekt był kiepski
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 16:19   #9
apetyczna69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

ja używam.. też jestem młoda, ale używam.. ;]
wole mieć na sobie puder niz się świecić. .
apetyczna69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 18:23   #10
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

ja polecam podkłady mineralne, szczególnie Lumiere oraz Adorned wih Grace Minerals
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 21:26   #11
karolajjnn
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajjnn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 173
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
ja polecam podkłady mineralne, szczególnie Lumiere oraz Adorned wih Grace Minerals
oraz wetn'wild

ja sądze , że podkład w sam sobie nie niszczy cery.Nawet czasem nawilża albo robi co innego.Najważniejsze to dobrać podkład do swojej cery oraz na pewno przy trądziku lub innym tego typu sprawach nie używać podkładów strasznie ciężkich.Można za to lekki np healthy mix z bourjois i do tego bardzo dobry korektor oraz oczywiście puder.Oraz podstawą jak koleżanki wyżej napisały jest zmywanie , dokładnie oczyszczenie buźki [ przyznam się pare razy zostawiłam tusz ale tylko w ekstremalnych przypadkach ] Wtedy będzie ok.Co do jakości podkładu jedni wolą takie inni takie każdemu nie dogodzisz.Ja nie kierowałabym się marką tylko powoli testowałabym w miare fajne podkłady [ opinie na kwc ] aby znaleźć ten ulubiony.Nawet do 20 zł można znaleźć fajny podkład

Co do ziaji nuno , kompletnie się u mnie nie spisała , przeogromnie się świeciłam jak nigdy [ ogranicza sebum ? ] spływał , w ogóle nie wyrównywał kolorytu mojej cery oraz nie zakrywał drobnych wyprysków ( oczywiście tego nie oczekiwałam ) fakt cena fajna jak i alternatywa na lato ale ja odłożyłam ją po dość dłuższym stosowaniu [ wcześniej nic albo bardzo mocno kryjący ciężki podkład maska ]

Polecam tylko dla niewymagającej cery
__________________
świat mody i urody i diet

było->72 jest ->61.5będzie -> 55
10,5 kg = aktualizacja 2013 mam 93
28.05 - 90,9

kolejna dieta Herbalife dwa tygodnie
karolajjnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 16:11   #12
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Dziewczyny, a Vichy Aera Teint zaliczyłybyście do dobrych podkładów?
Zamierzam go kupić, ale... miałam próbki i zdecydowanie lepiej wpływał na moją skórę ten przeznaczony do cery suchej (a mam mieszaną). I nie wiem, który wziąć... bo ten do cery suchej nie uwidaczniał suchych skorek, a nawet je nawilżał, a podkład do skory normalnej i mieszanej, ją wysuszał. Nic mi się nie stanie jak kupie ten do cery suchej?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 22:03   #13
karolajjnn
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajjnn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 173
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a Vichy Aera Teint zaliczyłybyście do dobrych podkładów?
Zamierzam go kupić, ale... miałam próbki i zdecydowanie lepiej wpływał na moją skórę ten przeznaczony do cery suchej (a mam mieszaną). I nie wiem, który wziąć... bo ten do cery suchej nie uwidaczniał suchych skorek, a nawet je nawilżał, a podkład do skory normalnej i mieszanej, ją wysuszał. Nic mi się nie stanie jak kupie ten do cery suchej?
spróbuj jak Ci nie podpasuje wstaw na wymiankę
może znajdziesz ten ideał
__________________
świat mody i urody i diet

było->72 jest ->61.5będzie -> 55
10,5 kg = aktualizacja 2013 mam 93
28.05 - 90,9

kolejna dieta Herbalife dwa tygodnie
karolajjnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 22:22   #14
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a Vichy Aera Teint zaliczyłybyście do dobrych podkładów?
Zamierzam go kupić, ale... miałam próbki i zdecydowanie lepiej wpływał na moją skórę ten przeznaczony do cery suchej (a mam mieszaną). I nie wiem, który wziąć... bo ten do cery suchej nie uwidaczniał suchych skorek, a nawet je nawilżał, a podkład do skory normalnej i mieszanej, ją wysuszał. Nic mi się nie stanie jak kupie ten do cery suchej?
Ja akurat źle wspominam ten podkład,zapychał
Ale to oczywiście kwestia indywidualna.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 10:07   #15
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a Vichy Aera Teint zaliczyłybyście do dobrych podkładów?
Zamierzam go kupić, ale... miałam próbki i zdecydowanie lepiej wpływał na moją skórę ten przeznaczony do cery suchej (a mam mieszaną). I nie wiem, który wziąć... bo ten do cery suchej nie uwidaczniał suchych skorek, a nawet je nawilżał, a podkład do skory normalnej i mieszanej, ją wysuszał. Nic mi się nie stanie jak kupie ten do cery suchej?
moja znajoma go miała i nie była z niego zadowolona, ale tak jak już było napisane: sprawa indywidualna
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 11:52   #16
skejtusiowa
Raczkowanie
 
Avatar skejtusiowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 39
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Dobry podkład może i nie pogłębi zmian trądzikowych, może nawet sprawi, że będą łagodniejsze, ale na pewno po dłuższym stosowaniu cera będzie wyblakła - co, mówiąc szczerze, wygląda okropnie. Mam wiele koleżanek, które maskowały trądzik podkładem, część z nich faktycznie ma z nim mniejsze problemy (choć głównie za sprawą zażywanych antybiotyków), za to skóra wygląda na "spraną" i taka osoba niechętnie lub w ogóle nie wychodzi na ulicę bez podkładu - zatem niszczy on cerę, niestety...
__________________



Edytowane przez skejtusiowa
Czas edycji: 2011-08-03 o 11:58
skejtusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 16:04   #17
201801080839
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 40
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

A używałas kiedykolwiek kosmetyków z Oriflame??Jesli nie to moge ci polecic pare fajnych rzeczy. Sa serie specjalne dla nastolatek(w niskich cenach) ktore maja problemy ze skora.Jest podkład chyba za 12,90 ktory dodatkowo leczy pryszcze itp
201801080839 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 17:39   #18
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Ja wam powiem że moja mam wogólę się nie maluje, ma 45 i cerę ma przepiękną. Nie ma nawet jednej zmarszczki,ludzie nie dają jej tyle lat ile ma. Nie mam pojęcia czy to kwestia tego że nie maluje się, czy może genów (jeżeli genów to mam nadzieję że dostałam chociaż część )
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 18:01   #19
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez Beatka_16 Pokaż wiadomość
A używałas kiedykolwiek kosmetyków z Oriflame??Jesli nie to moge ci polecic pare fajnych rzeczy. Sa serie specjalne dla nastolatek(w niskich cenach) ktore maja problemy ze skora.Jest podkład chyba za 12,90 ktory dodatkowo leczy pryszcze itp
A Ty ciagle z tymi kosmetykami Oriflame? Przeciez to nie pierwszy watek, w ktorym je proponujesz. Sama zasugerowalas w ktoryms, zeby sie z Toba skontaktowac, gdyby autorka byla zainteresowana. Przestan nagabywac ludzi na podklady Oriflame w momencie, gdy sama je sprzedajesz.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-03, 18:09   #20
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
Ja wam powiem że moja mam wogólę się nie maluje, ma 45 i cerę ma przepiękną. Nie ma nawet jednej zmarszczki,ludzie nie dają jej tyle lat ile ma. Nie mam pojęcia czy to kwestia tego że nie maluje się, czy może genów (jeżeli genów to mam nadzieję że dostałam chociaż część )
Kwestia genów i odpowiedniej pielęgnacji.
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 18:16   #21
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Kwestia genów i odpowiedniej pielęgnacji.

Ta pielęgnacja u niej to tylko krem nawilżający codziennie rano Ona nie ma nawet kurzych łapek, jeeeej ja nie wiem jak to się dzieje
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 21:14   #22
201801080839
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 40
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Gdyby była zainteresowana,mogę jej pomóc w doborze odpowiednich kosmetyków do rodzaju cery,chodze na szkolenia to sie troche znam...A sprzedawac komus obcemu i tak nie bede,jak zechce to poszuka sobie konsultantki w okolicy.A kosmetyki z Oriflame sa dobre i chyba nikt nie zaprzeczy
201801080839 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 22:53   #23
karolajjnn
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajjnn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 173
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

lepiej kupić w drogeriach , można pomacać itp
__________________
świat mody i urody i diet

było->72 jest ->61.5będzie -> 55
10,5 kg = aktualizacja 2013 mam 93
28.05 - 90,9

kolejna dieta Herbalife dwa tygodnie
karolajjnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 13:21   #24
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

ja uważam że kosmetyki typu puder czy szczególnie podkład lepiej kupić w drogerii, można dobrze kolor dobrać itd.

Dzisiaj kupiłam podkład równoważący z Inglot, podobno do młodej cery.
Oczytałam się duuuużo o nim na wizażu więc sie na niego skusiłam.
Jest rzeczywiści bardzo lekki ale co będzie dalej to zobaczę
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 22:31   #25
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Według mnie nie niszczy cery, jeśli są przestrzegane pewne zasady. Podkład trzeba dobrać zarówno kolorystycznie, jak i do danego rodzaju cery, dobrze, żeby miał filtr i to wysoki i nie miał składników zapychających i alergicznych. Dlatego dobrze wybierać preparaty apteczne. Jeśli już znajdziemy swój ideał, ja swojego ciągle szukam, to trzeba przed nałożeniem kremować twarz, wieczorem zmywać i to dokładnie, a potem znowu kremować twarz.
Jako nastolatka bardzo lubiłam się mocno malować, cóż taki wiek, że włosy na czerwono i do tego pełny make-up. I stosowałam podkład już w gimnazjum, potem przerzuciłam się na puder w kamieniu, potem już nic nie używałam, ostatnio zaczęłam używać i nie zauważyłam, żeby przez okres niestosowania kosmetyków cera była lepsza niż wtedy gdy ich używałam.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 09:33   #26
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Według mnie nie niszczy cery, jeśli są przestrzegane pewne zasady. Podkład trzeba dobrać zarówno kolorystycznie, jak i do danego rodzaju cery, dobrze, żeby miał filtr i to wysoki i nie miał składników zapychających i alergicznych. Dlatego dobrze wybierać preparaty apteczne. Jeśli już znajdziemy swój ideał, ja swojego ciągle szukam, to trzeba przed nałożeniem kremować twarz, wieczorem zmywać i to dokładnie, a potem znowu kremować twarz.
Jako nastolatka bardzo lubiłam się mocno malować, cóż taki wiek, że włosy na czerwono i do tego pełny make-up. I stosowałam podkład już w gimnazjum, potem przerzuciłam się na puder w kamieniu, potem już nic nie używałam, ostatnio zaczęłam używać i nie zauważyłam, żeby przez okres niestosowania kosmetyków cera była lepsza niż wtedy gdy ich używałam.

Ja nie używałam pudru w kamieniu ok. 3 miesięcy (używałam wcześniej rok) i tez jakiejś szczególnej poprawy cery nie zauważyłam.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 23:51   #27
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Szczerze mówiąc, uważam, ze dobrze dobrany kosmetyk krzywdy nie zrobi. Jeśli jesteś alergiczką, uważaj na skład i kupuj podkłady w aptekach. Wydaje mi się, że takie opowieści, że nie używaj podkładu, bo ci się cera zniszczy, jesteś na to za młoda, to po prostu takie mówienie, żeby nie przesadzać i nie chodzić zbyt wymalowaną, bo to i ryzyko, że zboczeniec napadnie i ewentualne kłopoty w szkole. Ale dobrze dobrany podkład, do danego rodzaju cery, bez alergenów, do naszego wieku (podkłady dla osób starszych o działaniu liftingującym, nie powinny być stosowane przez nastolatki), o odpowiednim kolorze, zmywany i gdy cera jest pielęgnowana, nie oszpeci ani nie zaszkodzi.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 19:43   #28
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Podkład... Czy niszczy młoda cerę?

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, uważam, ze dobrze dobrany kosmetyk krzywdy nie zrobi. Jeśli jesteś alergiczką, uważaj na skład i kupuj podkłady w aptekach. Wydaje mi się, że takie opowieści, że nie używaj podkładu, bo ci się cera zniszczy, jesteś na to za młoda, to po prostu takie mówienie, żeby nie przesadzać i nie chodzić zbyt wymalowaną, bo to i ryzyko, że zboczeniec napadnie i ewentualne kłopoty w szkole. Ale dobrze dobrany podkład, do danego rodzaju cery, bez alergenów, do naszego wieku (podkłady dla osób starszych o działaniu liftingującym, nie powinny być stosowane przez nastolatki), o odpowiednim kolorze, zmywany i gdy cera jest pielęgnowana, nie oszpeci ani nie zaszkodzi.
też tak myślę
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.