Dieta przy trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-15, 18:30   #1
fatgirl91
Raczkowanie
 
Avatar fatgirl91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 110

Dieta przy trądziku


Hej bardzo Was przepraszam, jeżeli taki temat się pojawił
Chcę zacząć zdrowo żyć ! zdrowo czyli bardzo bardzo zdrowo. Zależy mi na diecie, która poprawi stan cery, sprawi, że zniknie trądzik i nie będzie się pojawiał zaczęłam przeszukiwać internet w poszukiwaniu rad natknęłam się na straszny ogrom informacji : należy odrzucić nabiał, zboże, część warzyw (szok ! ).
Będę niezwykle wdzięczna, gdyby ktoś udzielił mi jakiś wskazówek, jestem w stanie wkluczyć z diety nabiał, zboże jeżeli to konieczne dla poprawy cery, jednak chciałabym Was zapytać o radę czy warto i jak jeść zdrowo.
Bardzo proszę o wskazówki. Trzymajcie się ciepło
fatgirl91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 19:59   #2
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: Dieta przy trądziku

napewno trzeba odrzucic chipsy , zupki chinskie itp., slodycze , nawet po ketchupie mialam tradzik bedac nastolatka...a o bialku.... tez nie slyszalam ?
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 20:12   #3
eatinbrainz
Raczkowanie
 
Avatar eatinbrainz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 32
Dot.: Dieta przy trądziku

.

Edytowane przez eatinbrainz
Czas edycji: 2014-04-18 o 10:19
eatinbrainz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 08:13   #4
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Dieta przy trądziku

Na trądzik przy diecie jest dobre solarium, raz w tygodniu jak pójdziesz to utrzymasz piękny wygląd, ja chodzę raz na dwa tygodnie w lecie raz na 3 tygodnie i wystarcza mi jest supcio.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 11:12   #5
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Dieta przy trądziku

Cytat:
Napisane przez Kucharka2013 Pokaż wiadomość
Na trądzik przy diecie jest dobre solarium, raz w tygodniu jak pójdziesz to utrzymasz piękny wygląd, ja chodzę raz na dwa tygodnie w lecie raz na 3 tygodnie i wystarcza mi jest supcio.
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 19:37   #6
sunsilk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 21
Dot.: Dieta przy trądziku

absolutnie żadnego solarium!!!

A jeśli chodzi o dietę, to na stan mojej cery negatywnie wpływają wszelkie jogurty, majonez oraz ostre przyprawy. Ostatnio zauważyłam też, że po piwie wyskoczyło mi kilka niespodzianek.Myślę, że jest to sprawa bardzo indywidualna i trzeba dojść do tego metodą prób i błędów. Kluczem jest obserwacja swoich zachowań żywieniowych i późniejszych sygnałów swojej cery.

Jeśli o pozytywny wpływ chodzi, to poprawę zauważam przede wszystkim, gdy piję dużo płynów- wody i zielonej herbaty.
sunsilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 21:50   #7
esflores1
Przyczajenie
 
Avatar esflores1
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16
Dot.: Dieta przy trądziku

Dieta lekkostrawna, bez ostrych przypraw, ciężkich tłuszczy (kurczak, żółty ser, pikle, grzyby w marynacie - wykluczone). Stosować zioła uspokajające, tonizujące układ nerwowy. Stosować zioła na przemianę materii, szczególnie wątrobę i regularne wypróżnianie.
esflores1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 01:01   #8
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Dieta przy trądziku

Moim zdaniem powinnaś :

Odrzucić całkowicie cukier w czystej postaci czyli wszelkie batony, dżemy, czekolady, draże, żelki, słodzone soczki itd. odpadają (trzeba wyrobić w sobie nawyk sprawdzania składów kupowanych produktów)

Jeść dużo owoców i warzyw ... zastosować dietę zgodną z grupą krwi, u mnie stan cery uległ znacznej poprawie po odrzuceniu mleka i ograniczeniu mięsa... mam grupę A.

Pić ziołowe herbatki, bratek, rumianek, skrzyp, itd.

Odrzucić wszelkie fast-foody

Nie jeść żywności ze sztucznymi polepszaczami (glutaminian sodu itd.)

Odrzucić całkowicie ser żółty

plus dużo się ruszać i stosować naturalne kosmetyki !


U mnie po wykonaniu tych kroków cera poprawiła się na tyle że teraz jest niemal idealna a były momenty że załamywałam ręce !

ps jaką masz grupę krwi ? ile masz lat ?
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2013-07-17 o 01:03
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 10:03   #9
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta przy trądziku

Zajrzyj tutaj:

http://www.tlustezycie.pl/2013/02/tr...przyczyny.html
http://www.tlustezycie.pl/2013/02/tr...-leczenie.html
http://www.tlustezycie.pl/2012/07/di...-tradziku.html
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 22:20   #10
coco_mm
Przyczajenie
 
Avatar coco_mm
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Dieta przy trądziku

Ja myślę, że warto poczytać o witaminie H, czyli biotynie każda kostka cukru czy kieliszek alkoholu zaburza poziom tej witaminy w naszym organizmie, co powoduje zmiany w funkcjonowaniu gruczołów łojowych, a dokładniej wzmożoną czynność gruczołów łojowych, a także rozdwajanie się paznokci, wypadanie włosów, bo biotyna odpowiada m.in. za utrzymanie w dobrej kondycji naszej cery, włosów
coco_mm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-19, 07:13   #11
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Dieta przy trądziku

Dieta powinna obfitować w czerwone i pomarańczowe warzywa i owoce, ale nie tylko: czerwoną i żółtą paprykę ;pomidory; marchew; czerwone melony; sałata; szpinak; brokuły.

To dobre źródła beta-karotenu, który organizm zmienia w witaminę A, która normalizuje wydzielanie sebum (jego nadmiar powoduje blokowanie porów, a to przyczynia się do powstawania podskórnych stanów zapalnych).

Zielone warzywa liściaste dostarczają witaminy B6, która wpływa tonizująco na skórę, jednocześnie zmniejszając liczbę wyprysków.

Unikaj produktów, które pobudzają wydzielanie sebum (np. wysoko jodowana sól, krewetki, sushi). Unikaj wszelkiego rodzaju fast-foodów i słodyczy.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/

Edytowane przez Denwer455
Czas edycji: 2018-05-19 o 07:14
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-19, 21:20   #12
Laura3321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 30
Dot.: Dieta przy trądziku

Oglądałam ostatnio program "wstydliwe choroby " czy coś takiego. Mowili że dieta nie ma za bardzo wpływu na trądzik chyba że tradzik jest bardzo zaawansowany, wtedy duze ilosci spozywanego nabialu moga sie przyczynic do zaostrzenia tradziku. Mam 25 lat I w wieku 16-18 lat mialam delikatny tradzik po ktorym teraz nie ma sladu. Moze nawet nie nazwalabym tego tradzikiem ale pojawialy sie drobne krostki I chodzilam z tym do dermatologow ktorzy przepisywali przerozne mascie ktore tylko podraznialy moja twarz. W tamtym czasie tez obsesyjnie wrecz dbalam o cere. ( mycie twarzy tylko przygotowana woda, osuszanie jej jednorazowym recznikiem, stosowanie kupy maseczek, kremow, peelingow) i szczerze powiem że w przypadku dbania o cere powiedzenie " mniej znaczy wiecej sie sprawdza". Gdy przestalam nakladac tone kremow to stan mojej cery I jej koloryt bardzo sie poprawil bo te produkty tylko ja podraznialy. Do tej pory zasada im mniej tym lepiej sie u mnie sprawdza. Rano myje twarz delikatnym zelem lub pianka do twarzy ( przewaznie jest to ziaja albo cetaphil) i nakladam krem cetaphil ktory chyba jako jedyny mnie nie podraznia i sprawdza się pod podkladem ktorego I tak nakladam odrobine i nawet nie na cala twarz. Przed pojsciem spac robie dokladnie to samo a 2x w tygodniu robie delikatny peeling. Fakt jest taki ze jem zdrowo, nawet powiedzialabym ze bardzo ale widzac po niektorych znajomych z uczelni wierze w to ze dieta nie ma wiekszego znaczenia jesli chodzi o niedoskonalosci skory, jakies krostki itp, moze ma wplyw na blask skory, mniejsze since pod oczami ale nie wydaje mi sie ze na pojawianie się krostek ( no pomijajac bardzo pikantne potrawy). Tak jak powiedzialam niektore osoby z uczelni jedza po prostu syf a ze wiekszosc wcina to w trakcie zajec wiec moge powiedziec cos o ich diecie. Chipsy, paluszki, lody, pizza, kawa slodka ze starbucksa, przerozne zarcie z ktorego sos sie wylewa. Fakt jest taki ze odbija się to na ich wygladzie bo sa grubi ale niektorzy z nich cere maja wprost idealna .
Dodam jeszcze ze mieszka w Stanach gdzie jedzenie jest jeszcze bardziej nafaszerowane chemia niz w Polsce .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Laura3321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 10:44   #13
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Dieta przy trądziku

W moim przypadku dieta nie wpływała na trądzik ani w jedną, ani w drugą stronę. Aczkolwiek faktycznie - jak zjem za dużo czekolady to pojawiają mi się nowe zmiany, ale nie zaobserwowałam polepszenia kondycji skóry przy zdrowszym odżywianiu
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 11:32   #14
ankatom
Raczkowanie
 
Avatar ankatom
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta przy trądziku

Przede wszystkim odrzucić słodycze i ograniczyć nabiał do minimum. Jeśli tłuszcze to tylko te zdrowe : ) i pić dużo wody!
__________________
Mogłaby zamknąć oczy, udawać, że wszystko jest w porządku. Wiedziała jednak, że nie da się żyć z zamkniętymi oczami.

Cassandra Clare - Miasto Szkła
ankatom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 08:32   #15
Arsila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta przy trądziku

Jedz produkty jak najmniej przetworzone, owoce, warzywa, strączki. Patrz na skład produktów. Staraj się gotować własne, proste potrawy, a nie jedz tych "kupnych", które zawierają dużo chemii, konserwantów.

Arsila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 08:47   #16
alicjaal2
Przyczajenie
 
Avatar alicjaal2
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta przy trądziku

Ja zrezygnowałam ze słodyczy, białego pieczywa, smażonych rzeczy. Ograniczyłam mięso do minimum. Zaczęłam jeść więcej błonnika, warzyw. Zaczęłam też przede wszystkim uzupełniać cynk. Najwięcej jest to w jajkach (gotowane na twardo), nasionach dyni, w cebuli o czosnku oraz w otrębach. Po kilku miesiącach takiej diety faktycznie trądzik zaczął zanikać a nie stosowałam żadnych innych preparatów na trądzik
__________________
Słowa obcych ludzi ranią wystarczająco mocno, ale słowa tych, którym ufamy, są najgorsze.

S. Kenyon
alicjaal2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 11:45   #17
cleopatra1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 15
Dot.: Dieta przy trądziku

Czasami jest tak, że jak zjadłam coś słodkiego to mogłam być pewna, że na drugi dzień wyskoczy mi pryszcz. Dlatego usunęłam czekoladę z jadłospisu. Obserwujcie siebie i własne reakcje na pewne produkty.
cleopatra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 19:17   #18
annakozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta przy trądziku

Zero papierosów i ograniczyć alkohol. Do tego ograniczyć fast food'y i będzie efekt.
annakozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 21:04   #19
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dieta przy trądziku

Wykuczylam calkiem alkohol i cukier, na razie cera idealna, nawet przed okresem nic sie nie pojawilo (a zawsze sie pojawialo..)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-23, 06:46   #20
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Dieta przy trądziku

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 19:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 18:07   #21
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Dieta przy trądziku

Poczytaj też o izoflawonach sojowych. Ponoć dobrze działają na cerę i trądzik.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 13:45   #22
morelka_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta przy trądziku

Ja ograniczyłam chipsy, ostre potrawy i czekolade, aa i oczywiście piłam dużo wody, trochę pomogło
morelka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-02 14:45:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.