Przesuszona skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-18, 21:06   #1
LaGooona CrAZY
Przyczajenie
 
Avatar LaGooona CrAZY
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Baśń
Wiadomości: 12
GG do LaGooona CrAZY

Przesuszona skóra


Witam, szukam jakiegoś dobrego kremu dla cery normalnej, skłonnej do przesuszeń. Najlepiej żeby nie zapychało porów i nie robiły się wągry, i dobrze by było gdyby może był ujędrniający, na lekkie zmarszczki, dodawał cerze zdrowego wyglądu i tak samo działał.

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Z chęcią dowiedziałabym się również o jakimś dobrym mleczku do ciała.
stawiam na nawilżenie, zapach i ujędrnienie
__________________
Ranę zadałeś, ranę otrzymasz.
LaGooona CrAZY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 20:35   #2
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Przesuszona skóra

na przesuszoną skórę, podrażnioną apteczny cetaphil albo physiogel (ok 40zł) oba nie zatykają porów i są hipoalergiczne ale nie są to kremy ujędrniające. Jest jeszcze krem AA wrażliwa natura ale go nie próbowałam jeszcze więc nie jestem w stanie powiedzieć czy zapycha pory
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:04   #4
marlena2090
Przyczajenie
 
Avatar marlena2090
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7
Cera przesuszona

Witam!


Mam problem z cerą nawilżam ja kremem oliwkowym bardzo tlustym z Ziaji. Nawet po nałożeniu podkladu zostaja plamy na twarzy. Borykam sie z tym problemem bo chce żeby moje cera była gladka i delikatna , nie wiem jakich kosmetyków uzywać żeby w końcu uzyskac dobry efekt. Prosze o porade.
marlena2090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:33   #5
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Cera przesuszona

Przede wszystkim pij dużo wody. Napraaaaaawde dużo. Polecam też tabletki Belissa Hydro.
Ja również mam bardzo suchą cerę i najlepiej sprawdzają się kremy z kwasem hialuronowym. Zawsze też patrz na skład, bo taką suchą skórę wbrew pozorom łatwo podrażnić. No i bardzo dobrze sprawdzają się też domowe maseczki, które możesz zrobić sama.

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

A co do podkładu - ja używam nawilżających BB creamów. Świetnie się sprawdzają.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 15:25   #6
marlena2090
Przyczajenie
 
Avatar marlena2090
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7
Dot.: Cera przesuszona

No wlasnie ja bardzo malo wody pije. Skorzystam kremu hialuronowego i tych tabletek. Zobacze efekty i dam znać
marlena2090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 15:27   #7
marlena2090
Przyczajenie
 
Avatar marlena2090
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7
Dot.: Cera przesuszona

Wody pije malo niestety. Ale zobacze jak sie sprawdzi ten krem hialuronowy .
marlena2090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 11:39   #8
BoGnA1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 13
Dot.: Cera przesuszona

witam,
ostatnio również mam problem z przesuszoną skórą.... stasuje krem nawilżające + olejek z pestek malin (kilka kropel mieszam razem z kremem nawilżającym) i widze znaczną poprawę. Jednak zauważyłam że strasznie rozszerzyły mi się pory na całej twarzy. Jakiś koszmar... nigdy nie miałam z tym problemu.Te rozszerzone pory wystąpiły w tym samym momencie co przesuszenie skóry. Czytałam gdzieś że pory się otwierają gdy skóra jest bardzo sucha, po to by chłonąć wilgoć, nawilżenie. Mam pytanie czy jest w ogole szansa że te pory po intensywnym nawilżeniu wrócą do swojego stanu z przed przesuszenia czy już na zawsze takie zostaną?
BoGnA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 16:50   #9
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Cera przesuszona

Nawilżanie i natłuszczanie to podstawa. Peeling enzymatyczny, delikatny. Najlepszy jaki miałam to ten z Biochemii Urody. Dobry,lekki krem nawilżający [np. bioderma], żel hialuronowy albo lniany [ten drugi można przygotować za grosze w domu]. OCM - załatwia sprawę demakijażu i natłuszczania. Ale jeśli nie to to jakiś olej na twarz. Warto go zmieszać z żelem hialuronowym. Tonik - polecam Melisa Uroda. Lekkie podkłady. Picie dużo wody, można pić też olej lniany budwigowy.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:52   #10
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Cera przesuszona

Mi na takie przesuszone miejsca na twarzy sprawdza się maść z witamina A i E - kupisz w aptece. A masz tak że przesuszenie jest większe zimą?
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 10:49   #11
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Cera przesuszona

Dobry są też kremy babydream [w Rossmanie dla dzieci]. Jeśli jeszcze są za "słabe" wystarczy dodać kroplę oleju i gra
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-26, 12:09   #12
BoGnA1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 13
Dot.: Cera przesuszona

Hej dziewczyny,
ja ogólnie miewam czeste problemy z przesuszeniem skóry, niezależnie od pory roku. Ostatnio niestety wpadłam na "genialny" pomysł usunięciu zaskórników z nosa i brody za pomocą maseczki z mąki wody i miodu. Oczywiscie z rozpedy zrobiłam ja na cała twarz i to dwa razy..... Efekt jest chodzi o zaskórniki suuuper... ale przesuszenie niesamowite po tym mam... do tego właśnie te rozszerzone pory. Stosuje ocm od dwóch miesiecy, krem z filtrem Iwostin i nawilżające z alterry. Posiadam również peeling enzymatyczny z biochemii. I do momentu tej nieszczesnej maseczki napawde moja skóra wygladala super. Boje sie tylko ze te rozszerzone pory nigdy juz nie znikna, jak myslicie??? Jest szansa ze wróca do stanu z przed przesuszenia? czy jak juz raz pozadnie sie sie rozszerzyło to juz takie zostana? Byłam dzis w rossmanie i zakupiłam maseczke siarkowa moc na zwerzenie tych porów, ale nie wiem czy znowu nie przesadze i mnie przesuszy. Posiadam również kapsułki dermogal i kapsułki alterry, olej z pestek malin i olej z migałów, stosuje naprzemiennie i efekt nawilzenia jest ale pory jak duze byl tak sa dalej.... dajcie znac co o tym myslicie.
BoGnA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 12:46   #13
Julenia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 66
Dot.: Cera przesuszona

spróbuj olejek na twarz marchewkowy i dwa razy w tygodniu maseczka nawilżająca, może być z Ziaji
Julenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.