Powiększone jajniki.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-22, 14:43   #1
Andyyyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6

Powiększone jajniki....


Witam wizażanki.
Zakładam ten wątek bo jestem ciekawa czy któraś z was miała podobny problem a mianowicie, byłam 17 października u ginekologa bo od jakiegoś czasu odczuwałam kłucie jajników które później przechodziło w ból podbrzusza. Zrobiono mi badania m.in cytologie i usg dopochwowe. Wyszło że mam powiekszone jajniki i przepisano mi tabletki qlaira. Dodam że to sa pierwsze tabletki jakie bede brała i mój cykl niestety nie należy do książkowych bo trwa 21 dni. Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was miała coś takiego i zażywała te tabletki? Czy leczyłyście to w jakiś inny sposób? Będę wdzięczna za każdy odpis
Andyyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 12:04   #2
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Powiększone jajniki....

Jak zwykle zamiast skierować na badania hormonów i postawić dokładniejszą diagnoze, nasi super lekarze pierwsze co robią to przepisują jakieś antyki:/ ile masz lat? brałaś juz kiedys antykoncepcję? Takie krótkie cykle masz od dawna czy dopiero jakiś czas temu się zaczęły? Masz jakiekolwiek problemy z trądzikiem/ przetłuszczającą się skóą/ z nadmiernym owłosieniem? w ogóle lekarz zapytał Ci się czy poza tymi powiększonymi jajnikami masz jakies dolegliwosci?
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 12:43   #3
Andyyyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Powiększone jajniki....

Mam 25 lat skończone i będą to moje pierwsze tabletki anty. Lekarka przeprowadziła ze mną wywiad i poza tym ze moj cykl jest nie regularny i bólem jajników nie mam zadnych innych objawów. Mówiła że te tabletki mają mi uregulować cykl bo przez to ciężko u mnie z owulacją z uwagi na pecherzyk Graafa który nie chce się wydalać wraz z miesiączką. I właśnie chciałam się dowiedzieć czy ktoś zażywał te tabletki. Nie mam tradziku ani innych podobnych problemów. Byłam wcześniej u innego lekarza który zrobił mi usg brzuszne (zamiast dopochwowe) i stwierdził ze wszystko jest ok. Mówiłam mu ze mam bolesne i nieregularne miesiączki już od jakiegoś czasu ale on stwierdził ze unormuje sie sam po porodzie a na ból kazał brać tabletki przeciwbólowe z łyżką amolu Po tej wizycie poszłam do innego ginekologa i właśnie wykryła te jajniki
Andyyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:26   #4
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Powiększone jajniki....

No mój lekarz też twierdził, że po porodzie się unormuje.. Zresztą nie on jeden Ja tych tabletek nie brałam, ale antyki to antyki, radziłabym Ci i tak zrobić badania hormonów zanim zaczniesz brać jakiekolwiek tabletki antykoncepcyjne...lepiej dmuchać na zimne, coś o tym wiem. A nuż widelec okaże się, że problem lezy na podlożu hormonalnym. Niestety u nas w Polsce lekarze wszystkie dolegliwości ginekologiczne u młodych dziewczyn leczą tabsami, nawet wcześniej ich porządnie nie badają ( m.in. pod kątem tych nieszczęsnych hormonów).
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 13:58   #5
Andyyyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Powiększone jajniki....

Właśnie dlatego dostałam te tabletki na uregulowanie hormonów właśnie, jednak ineteresuje mnie to czy faktycznie działają bo ich cena jest dość wysoka w porównaniu do innych
Andyyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 14:30   #6
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Powiększone jajniki....

Wiem o tym, ale żeby przepisać odpowiednie tabletki najpierw robi się badania hormonów - rózne tabletki mają rozne składy, a to jakie Ty powinnas brac powinno zalezec od tego jakich hormonow masz za duzo lub za malo, lub jakie masz proporcjonalnie zachwianie wlasnie o tym mowie, ze u nas lekarze przepisują je na chybił trafił - no bo skad ta lekarka moze wiedziec ze akurat te beda dobre po zrobieniu usg ?? Nie wie, strzelała dlatego mowie o tych badaniach Ja wiem ze to ciezko zrozumiec, tym bardziej jak pisze Ci to jakas laska na forum zamiast Twojego lekarza który ma obowiązek to zrobic, no ale widzisz. Ja tez dzieki dziewczynom z tego forum tak naprawdę dowiedziałam się wiecej niz od moich paru lekarzy:/
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 14:55   #7
Andyyyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Powiększone jajniki....

Nie jest to dla mnie dziwne że pisze jakaś laska na forum, bo uważam ze jest to najlepsze forum i jest tu masa mądrych osób Nie miałam robionych badań na hormony mam narazie brać te tabletki chyba ze organizm nie bedzie ich tolerował to mam do niej przyjść, jeśli bedzie ok to za pół roku kontrolne usg. Z uwagi że sa to moje pierwsze tabletki anty spytałam po co mi one wiec wytłumaczyła mi to w ten sposób że tabletki owszem są drogie (58 zł opakowanie na 28 dni) ale są to tabletki najbardziej zbliżone do organizmu i nie ma w nich tyle "chemii" co w innych.

Edytowane przez Andyyyy
Czas edycji: 2013-10-24 o 14:56
Andyyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 15:40   #8
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Powiększone jajniki....

Norma, zamiast zrobic badania masz brac je jak krolik doswiadczalny i przez pol roku sie meczyc jesli beda zle dobrane, a potem najwyzej zmieni. A z tabletkami to niestety nie taka latwa sprawa, znim organizm sie przestawi na kolejne tabletki potrzeba miesięcy...Sorry ze tak neguję wzystko, ale po prostu cholera mnie bierze jak slysze takie gadanie naszych super lekarzy. I g**no prawda, ze są njabrdziej zblizone do organizmu - co to w ogole znaczy ? przeciez ona nie wie jaki masz organizm BO NIE ZROBILA BADAN... Ehh... I tak zrobisz jak zechcesz, ale ja po prostu na swoim przykladzie wiem co zle dobrane tabeltki mogą wyrządzić w organizmie ... Trzymaj się i powodzenia, trzymam kciuki, żeby te tabletki były dla Ciebie git i zeby wszystko Ci się poprawilo a co do tych tabsów Qlaira, jest na pewno wątek na wizazu - poczytaj tam

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=352783

Edytowane przez miska203
Czas edycji: 2013-10-24 o 15:42
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.