Okrągla plama na skórze. Proszę o pomoc , co to? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-16, 20:41   #1
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548

Okrągla plama na skórze. Proszę o pomoc , co to?


Dziewczyny, proszę oceńcie co mam na twarzy. Nie wiem czy jutro udać się do dermatologa, czy jeszcze poczekać. Póki co się wstrzymałam, bo musiałabym iść prywatnie, a nie wiem czy to coś poważnego...
Koło czwartku zrobiła mi się taka okrągła plama. Na jej miejscu przedtem miałam małego strupka po wyprysku. Nie wiem co się stało, że nagle zrobił się taki okrągły placek. Może czymś podrażniłam? Na początku myślałam,że to liszaj, ale ta zmiana mnie nie swędzi, nie mam tam grudek, jest zupełnie płaska. Co jakiś czas, naokoło tej plamki zaczyna łuszczyć się skóra. Jak patrzę pod światło, to jest tam inna skóra. Taka 'matowa' jakby spalona. Tylko w ogóle nie znika. Smaruje ją biodermą cicabio, kremem oliwkowym, nie wiem czym mam to natłuszać,żeby się zmniejszyło. Mam trudności ze zrobieniem makijażu , bo jak daje tam korektor , to plama staje jeszcze bardziej widoczna....

Czy ktoś może mi pomóc?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20131216_202142.jpg (20,2 KB, 50 załadowań)
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 22:24   #2
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Okrągla plama na skórze. Proszę o pomoc , co to?

Dobrze na zdjeciu nie widac plamki, ale z opisu moja mama miala cos podobnego tylko za uchem. Zaczal jej sie w ktoryms momencie powiekszac, kupila clotrimazolum po 3 dniach znacznie zmalal, po ok tyg nic nie bylo widac, pozniej nawrocilo sie jeszcze dwa razy i od 2 lat juz nie pojawia sie to cos.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 16:47   #3
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Okrągla plama na skórze. Proszę o pomoc , co to?

Dziękuję za odpowiedź. W domu mam clotrimazolum, mogę spróbować. Póki co wcieram krem oliwkowy w to miejsce....
Oby zniknęło ...
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.