Stanie na rękach, przewroty... - ZWALCZANIE LĘKÓW!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-25, 17:25   #1
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241

Stanie na rękach, przewroty... - ZWALCZANIE LĘKÓW!!!


Drogie wizażanki, mam nadzieję, że pomożenie przełamać mi strach, a jednocześnie spełnić marzenia.

Z powodów zdrowotnych już od pierwszej klasy podstawówki miałam zwolnienia na w-f. Początkowo z całych zajęć, później z niektórych ćwiczeń. Po kilku latach przyszedł czas na gimnastykę - mam tu na myśli w szczególności przewroty, stanie na rękach, gwiazda, drążek. Właśnie z tych ćwiczeń miałam zwolnienie i mam je do dzisiaj. W tym roku było już naciągane, ale ponieważ nie robiłam nigdy tych ćwiczeń, chciałam ich jeszcze nie wykonywać. I tak oto wyhodowałam w sobie lęk przed ćwiczeniami, gdzie moja głowa jest pod nogami.

Jednak zawsze fascynowała mnie akrobatyka, breakdance, sztuki walki itp. Moim cichym marzeniem było opanować choć niektóre akrobacje. Oglądając reklamę Nike z Sofią w roli głównej, najbardziej o tym marzyłam. W szkole mówione było o tym, że jeśli powiesz sobie, że będziesz lekarzem, astronautom, bokserem...to będziesz Niech się wali czy pali, ale uda ci się. Ta pogadanka zmotywowała mnie do zwalczania swych lęków. Od dawna to planowałam lecz w te wakacje musi mi się udać i zadziwię wszystkich w nowym roku!!! Mamusiu, chciałaś mnie wychować, abym chowała głowę w piasek - NIE UDAŁO CI SIĘ

Chciałabym abyście udzielili mi cennych wskazówek do wykonywania tych ćwiczeń, które stawy trzeba rozgrzać itp. Najbardziej natomiast liczę na wasze wsparcie i jakiś przepis jak przełamać tą blokadę, gdyż boję się nawet zwykłego przewrotu w przód

Edytowane przez Noc(nik)
Czas edycji: 2007-05-25 o 18:05
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 18:59   #2
Darus
Rozeznanie
 
Avatar Darus
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 626
Dot.: Stanie na rękach, przewroty... - ZWALCZANIE LĘKÓW!!!

wiem, co to lęk przed przewrotami. w 4 klasie podst. miałam z nich zwolnienie, bo bałam się je robić. nie wiem, nie pamiętam jak to zwalczyłam. chyba na początku popychała mnie pani od wfu, tato i brat :P z czasem sama jakoś je robiłam. na początku krzywo i nieudolnie. z czasem nauczyłam się robić w miarę prosto, no ale mimo wszystko nadakl robię tak jakby na głowie, no ale to już szczegół. (nauczyciele wfu patrzyli na mnie łaskawie, bo wiedzieli ćwicz na łóżku, tylko uważaj ! ze staniem na rękach nie mam problemu, gwiazdy nie muszę robić - więc ci w tym nie pomogę. jak coś to pisz (na priva czy tutaj) . pozdro i powodzenia. jak sobie coś jeszcze przypomnę to na 100% napiszę
__________________
nieuleczalnie przenikam przez sciany, wybieram te ladne, wytapetowane, by z toba pic herbate z cytryna.
Darus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 17:21   #3
Justylka
Raczkowanie
 
Avatar Justylka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 104
Dot.: Stanie na rękach, przewroty... - ZWALCZANIE LĘKÓW!!!

Ja też sie bałam takich rzeczy. To nie ejst naturalne aby miec glowe na dole a nogi u góry. Czułam sie kalecznie na wf bo wszystkie umialy a ja nie. Wiec powiedzialam sobie tak ( Nikt sie wiecej z emnie nie bedzie smial ja tez potrafie) i udalo mi sie. Ja jestem ryzykantka, wiec nie boje sie ze upadne czy cos. Do dzis nie umiem gwiazdy ale naucze sie. Na rekach stoje tylko przy scianie. Wiec ja zycze powodzenia. Sukcesy daje wiara w siebie.
Justylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 11:17   #4
Sztucer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 128
Dot.: Stanie na rękach, przewroty... - ZWALCZANIE LĘKÓW!!!

Namów kogoś do asekuracji, będziesz się czuła pewniej. Rozgrzej przede wszystkim nadgarstki oraz barki, warto myślę i okolice karku.
Sztucer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.