Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-30, 12:07   #2551
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Ile gram to jest 0,5ml kwasu migdałowego?
Około 0,34g, biorąc pod uwagę ciężar nasypowy z ZSK (0,67g/ml)
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 14:24   #2552
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
chimay, a gdyby tak wyższe stężenia mlekowego? Przeglądałam wczoraj wątek o peelingu mlekowym, dziewczyny pisały o nakładaniu na stopy 40%, a nawet roztworu 80% Albo poszperaj trochę na forum Laboratorium Urody, widziałam tam kiedyś sporo postów o eksperymentach z piętami Nie wiem czy kosmetyczka/podolog zdziałają coś więcej niż starcie naskórka dobrą frezarką
No właśnie z tym mlekowym teraz kombinuję. Na najtwardsze miejsca położyłam 80% prosto z buteleczki, na resztę dzisiaj mlekowy rozrobiony ze spirytusem w proporcji 2:1. Skóra na przodzie podeszwy zaczęła lekko schodzić, pięta po bokach też zaczyna baaardzo powoli obłazić, ale nie wiem, czy jest sens kontynuować terapię, bo to po prostu boli. Skóra która złazi jest naprawdę gruba, a nowa różowa i bardzo wrażliwa. Poeksperymentuję tak jeszcze kilka dni, jak nie będzie bolało bardziej, to może uda się odsłonić nowe pięty

Na LU właśnie patrzyłam, ale jak na poziom eksperymentowania uczestników tego forum to słabiutko Wszystko to już testowałam w przeszłości: mocznik 50%, Dernilan, masło shea, tarki i nożyk do zgrubiałej skóry, krem pod folię/skarpety. Zresztą moim zdaniem jak komuś wystarcza nasmarowanie kopytek kremem i założenie skarpetek na noc, to nie ma z nimi żadnego problemu.

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
tylko że np. u mnie nawet po peelingu kwasowym 40 % skóra sama się nie zluszczyła, musiała ścierać tarką i ladnie zeszła. Chciałam właśnie kupić sobie tego elektrycznego bo nie trzeba się tak namachać ręcznie
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Osobiście miałam już bezprzewodową szczoteczkę do zębów, maszynkę do strzyżenia, depilator i jeszcze parę rzeczy i w życiu nie zamienię sprzętu zasilanego kablem, ew. akumulatorem na bateriowy, nigdy więcej, ale to tak od siebie dodając do tematu
Ja też muszę trzeć przód podeszw, skóra schodzi tam bardzo nierównomiernie. Na razie mam tarkę Pedd Egg, nie wiem czy jest sens kupować coś innego. Frezerka Scholla raczej mnie nie kusi.

Co do zasilania, to też nie lubię sprzętu na wymienne baterie. Jedyny jaki mi długo działa na jednej baterii AA to szczotka jonizująca Brauna, ale pożytek mam z niej z kolei żaden.



Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o pięty to na mnie super działają skarpetki złuszczające hoilka hoilka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
U mnie skarpetki odpadają, bo jak pisałam:
-nie zamierzam złuszczać całych stóp, chodzi mi głównie o pięty
-zakładam, że stężenie kwasu w takich skarpetach jest na tyle małe, żeby nie zrobiło nikomu krzywdy, a ja potrzebuję czegoś mocnego, skoro nawet 80% mlekowego nie daje jakichś spektakularnych efektów
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 14:54   #2553
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No właśnie z tym mlekowym teraz kombinuję. Na najtwardsze miejsca położyłam 80% prosto z buteleczki, na resztę dzisiaj mlekowy rozrobiony ze spirytusem w proporcji 2:1. Skóra na przodzie podeszwy zaczęła lekko schodzić, pięta po bokach też zaczyna baaardzo powoli obłazić, ale nie wiem, czy jest sens kontynuować terapię, bo to po prostu boli. Skóra która złazi jest naprawdę gruba, a nowa różowa i bardzo wrażliwa. Poeksperymentuję tak jeszcze kilka dni, jak nie będzie bolało bardziej, to może uda się odsłonić nowe pięty

Ja też muszę trzeć przód podeszw, skóra schodzi tam bardzo nierównomiernie. Na razie mam tarkę Pedd Egg, nie wiem czy jest sens kupować coś innego. Frezerka Scholla raczej mnie nie kusi.

Co do zasilania, to też nie lubię sprzętu na wymienne baterie. Jedyny jaki mi długo działa na jednej baterii AA to szczotka jonizująca Brauna, ale pożytek mam z niej z kolei żaden.
Cieszę się, że chociaż w jednym mamy wspólne odczucia

Chimay, a może po prostu spokojnie zaczekaj, skoro skóra schodzi sama to nie ruszaj, co by nie podrażnić jeszcze bardziej? Przecież nigdy nie ma tak, że łuszczenie trwa jeden dzień i wszystko w jednym płacie zejdzie, a potem cisza. Może trwać to etapami, powoli i trzeba cierpliwości, albo kto wie, czy Ci się cała skóra nie odklei sama przypuśćmy za tydzień bez żadnych podraznień, wcześniej nie dając objawów

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-08-30 o 14:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 15:07   #2554
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chimay, a może po prostu spokojnie zaczekaj, skoro skóra schodzi sama to nie ruszaj, co by nie podrażnić jeszcze bardziej? Przecież nigdy nie ma tak, że łuszczenie trwa jeden dzień i wszystko w jednym płacie zejdzie, a potem cisza. Może trwać to etapami, powoli i trzeba cierpliwości, albo kto wie, czy Ci się cała skóra nie odklei sama przypuśćmy za tydzień bez żadnych podraznień, wcześniej nie dając objawów
Potwierdzasz moje obawy, czy nie przesadzam z częstotliwością. Może zobaczę, jak będzie przebiegało łuszczenie przez najbliższe 3 dni, będę intensywnie moczyć i natłuszczać, może to przyśpieszy proces odłażenia skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 15:18   #2555
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Potwierdzasz moje obawy, czy nie przesadzam z częstotliwością. Może zobaczę, jak będzie przebiegało łuszczenie przez najbliższe 3 dni, będę intensywnie moczyć i natłuszczać, może to przyśpieszy proces odłażenia skóry.
Chyba bym poszła właśnie w tym kierunku i jeszcze bym moczyła w wodzie z dużą ilością mydła, bo mydło potrafi zmiękczyć naskórek, mam na myśli takie w kostce, nie w płynach żadnych. Przy okazji zastanów się czy właśnie teraz nie warto by było zastosować czegoś mocznikowego do smarowania.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 15:33   #2556
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chyba bym poszła właśnie w tym kierunku i jeszcze bym moczyła w wodzie z dużą ilością mydła, bo mydło potrafi zmiękczyć naskórek, mam na myśli takie w kostce, nie w płynach żadnych. Przy okazji zastanów się czy właśnie teraz nie warto by było zastosować czegoś mocznikowego do smarowania.
Postaram się moczyć codziennie. Mocznik odpada, naprawdę źle działa na moją skórę, na całym ciele. Utwardza, wysusza, zostawia matową, tępą warstwę. Już tyle razy dawałam mu szanse w różnych produktach, że kolejnej nie będzie Są o niebo lepsze składniki, jeśli chodzi o nawilżanie zdecydowanie wolę pantenol.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 11:21   #2557
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

dziewczyny jakie pH powienien mieć 30% glikol? Bo znalazłam aukcję z ph=0,5
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 22:28   #2558
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dzisiaj zrobiłam swój pierwszy tonik z kwasem, 10% migdała. Jeszcze nie nakładałam na twarz, trochę się boję.

Przejrzałam dużo stron wątku, ale odpowiedzi na moje pytanie nie zauważyłam.
Dziewczyny czym myjecie akcesoria (łyżeczki, szklaneczki, zlewki, strzykawki etc.), które mają styczność z kwasem? Tak, aby można było bezpiecznie je użyć do zrobienia innych kosmetyków.
Aaa i czy można potem taką powiedzmy szklaneczkę znowu używać do picia? Po umyciu płynem jest bezpieczna?
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 22:57   #2559
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez daisy_002 Pokaż wiadomość
Dzisiaj zrobiłam swój pierwszy tonik z kwasem, 10% migdała. Jeszcze nie nakładałam na twarz, trochę się boję.

Przejrzałam dużo stron wątku, ale odpowiedzi na moje pytanie nie zauważyłam.
Dziewczyny czym myjecie akcesoria (łyżeczki, szklaneczki, zlewki, strzykawki etc.), które mają styczność z kwasem? Tak, aby można było bezpiecznie je użyć do zrobienia innych kosmetyków.
Aaa i czy można potem taką powiedzmy szklaneczkę znowu używać do picia? Po umyciu płynem jest bezpieczna?
Najpierw płynem, potem ewentualnie przecieram płatkiem ze spirytusem. Z kwasem podczas robienia peelingu ma u mnie styczność tylko: bagietka, plastikowa łyżeczka - miarka i kieliszek. Dwóch pierwszych do innych celów niż kosmetyczne używać za bardzo nie ma sensu. Wódki nie znoszę i nie piję w ogóle, a alko które lubię nie pija się w kielonkach, więc ten kieliszek po migdale też tylko do kwasów mi służy.

Moje pięty bardzo powoli obłażą. Wygląda to paskudnie i pewnie potrwa jeszcze minimum tydzień, więc cieszę się, że pogoda nie sprzyja sandałom
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 13:42   #2560
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cześc dziewczyny ! Pisałam już niedawno na innym wątku, ale moze tu jest was więcej i ktoś szybciej odpowie bo chcę się zabrac za zamawianie kwasikow<3
Jesli tak nie wolno- nie bijcie!
Po przekopaniu miliona wątków na wizażu o wszelakich kwasach, zdecydowałam się na ukręcenie własnego. Jako iż jestem laikiem w tych sprawach, a trafia do mnie tylko to co pisane indywidualnie- to podpytam Was co by sobie na twarzy krzywdy zbyt mocniej nie zrobic.
Napiszę jak ja to wszystko widzę i jak to wszystko zaczynac bede i bijcie mnie jesli cos zle zrozumialam i zamierzam zrobic sobie krzywde.
Zaczne od tego ze kupie kwas salicylowy w krysztalkach ( na mazidlach ), strzykawki i olej słonecznikowy tudzież spirytus.
Czy moze zakupic Peg 400? i robic na tym roztwory z kwasem ?
Czy najpierw sprobowac na oleju a potem ew salipeg?
Bede wszystko ladnie mieszac wg podanych stezen Lorri.
Zaczne od kwasu 5 % ( wczesniej stosowalam krem z salicylen firmy Avene i Effaclar K ) raz zrobie 5 % a nastepny raz juz 10 % i bede zwiekszac stęzenia jak dojde do ( no własnie ilu? zobaczymy jak sie bede luszczyc i reaowac). I teraz moje pytanie: co ile moge robic taki zabieg z wlaczeniem wiekszych stezen?
Oczywiście okolice ust i oczu starannie potraktuje wazelinka, i bede omijac te miejsca przy nakładaniu kwasu.
Na poczatku zaczne od nakladania wacikiem( co by sobie go za duzo nie polozyc)
Nie mam trądziku, jedynie rozszerzone pory, blizny pozapalne i łojotok, ale okresowo przesuszona skora i suche liszaje.
Czy moze z wlasnego doswiadczenia polecacie na takie problemy zastosowac inny rodzaj kwasu?

Po zaaplikowanym kwasie zneutalizuje go soda oczyszczona z przepisu Lorri na domowy neutralizator i doczyszcze wodą.
Posmaruje sie na noc kremem : Avene, Antirougeurs Jour, Creme Hydratante Protectrice SPF 20 (Krem nawilżający na dzień do skóry naczynkowej do cery suchej i bardzo suchej) tu link : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ce-spf-20.html.

I odczekam do nastepnego stęzenia za jakiś czas( za jaki ?)
Na dzień bedę używac zamiast filtrów kremu BB z filtrem SPF20 PA+( czy to wystarczy ?) i na to pudru sypkiego.

Jeśli bym się łuszczyła strupków nie bede zdrapywac na sile.
Czy krem natluszczajacy z wit A jest zabroniony przy kwasach? bo on by fajnie nawilzal buzie.

prosze o cenne indywidualne wskazowki bo przekopalam forum ale wole sie upewnic.
pozdrawiam wszystkie kwasomaniaczki.

Przepraszam za brak polskich znakow , ale jestem w pracy i nie dziala mi tu tak jak trzeba klawitura:<
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 13:53   #2561
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny ! Pisałam już niedawno na innym wątku, ale moze tu jest was więcej i ktoś szybciej odpowie bo chcę się zabrac za zamawianie kwasikow<3
Jesli tak nie wolno- nie bijcie!
Po przekopaniu miliona wątków na wizażu o wszelakich kwasach, zdecydowałam się na ukręcenie własnego. Jako iż jestem laikiem w tych sprawach, a trafia do mnie tylko to co pisane indywidualnie- to podpytam Was co by sobie na twarzy krzywdy zbyt mocniej nie zrobic.
Napiszę jak ja to wszystko widzę i jak to wszystko zaczynac bede i bijcie mnie jesli cos zle zrozumialam i zamierzam zrobic sobie krzywde.
Zaczne od tego ze kupie kwas salicylowy w krysztalkach ( na mazidlach ), strzykawki i olej słonecznikowy tudzież spirytus.
Czy moze zakupic Peg 400? i robic na tym roztwory z kwasem ?
Czy najpierw sprobowac na oleju a potem ew salipeg?
Bede wszystko ladnie mieszac wg podanych stezen Lorri.
Zaczne od kwasu 5 % ( wczesniej stosowalam krem z salicylen firmy Avene i Effaclar K ) raz zrobie 5 % a nastepny raz juz 10 % i bede zwiekszac stęzenia jak dojde do ( no własnie ilu? zobaczymy jak sie bede luszczyc i reaowac). I teraz moje pytanie: co ile moge robic taki zabieg z wlaczeniem wiekszych stezen?
Oczywiście okolice ust i oczu starannie potraktuje wazelinka, i bede omijac te miejsca przy nakładaniu kwasu.
Na poczatku zaczne od nakladania wacikiem( co by sobie go za duzo nie polozyc)
Nie mam trądziku, jedynie rozszerzone pory, blizny pozapalne i łojotok, ale okresowo przesuszona skora i suche liszaje.
Czy moze z wlasnego doswiadczenia polecacie na takie problemy zastosowac inny rodzaj kwasu?


Po zaaplikowanym kwasie zneutalizuje go soda oczyszczona z przepisu Lorri na domowy neutralizator i doczyszcze wodą.
Posmaruje sie na noc kremem : Avene, Antirougeurs Jour, Creme Hydratante Protectrice SPF 20 (Krem nawilżający na dzień do skóry naczynkowej do cery suchej i bardzo suchej) tu link : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ce-spf-20.html.

I odczekam do nastepnego stęzenia za jakiś czas( za jaki ?)
Na dzień bedę używac zamiast filtrów kremu BB z filtrem SPF20 PA+( czy to wystarczy ?) i na to pudru sypkiego.

Jeśli bym się łuszczyła strupków nie bede zdrapywac na sile.
Czy krem natluszczajacy z wit A jest zabroniony przy kwasach? bo on by fajnie nawilzal buzie.

prosze o cenne indywidualne wskazowki bo przekopalam forum ale wole sie upewnic.
pozdrawiam wszystkie kwasomaniaczki.

Przepraszam za brak polskich znakow , ale jestem w pracy i nie dziala mi tu tak jak trzeba klawitura:<
kaciki nosa też zabezpiecz wazeliną. Ja nakładam kwas pędzelkiem-starannie ocierając namiar, w rękawiczkach (!) poźniej neutralizuje gotowym neutralizatorem z apisu w żelu(koszt ok 25zł)
netralizator masuję palcami (w rękawiczkach oczywiście)

jak masz liszaje i czasem suchość ja bym nie robiła salicyla a migdał. albo migdał + laktobionowy.
stężenia zwiększaj do 30-40% a na tych stężeniach później wydłużaj czas od 4 do 10 min (każdy zabieg plus 2 minuty aż dojdziesz do 10)
pH jest bardzo ważne! pamiętaj o tym. 40% innym 40% nie równe jeśli mają inne pH. im niższe tym kwas mocniejszy

a twoja twarz po kwasach będzie chłonąć jak gąbka wszystko co cenne. polecam dobrą składowo maskę. najlepiej kwas rób wieczorem, żeby nie musieć nakładać podkładu.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 14:32   #2562
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
jak masz liszaje i czasem suchość ja bym nie robiła salicyla a migdał.

a twoja twarz po kwasach będzie chłonąć jak gąbka wszystko co cenne. polecam dobrą składowo maskę. najlepiej kwas rób wieczorem, żeby nie musieć nakładać podkładu.
Okej zdecyduję się na migdał, bo już tez o nim myślałam, mam jeszcze lekkie naczynka tak ze na pewno będzie lepszy dla mojej cery.
A co do dobrych masek jakąs niedrogą możecie polecic? Czy maseczka ze spiruliny 100 % wystarczy ?
Co do neutralizatora z sody- zadziała na migdał?
Czy migdał tez się robi na PEGu czy ma on tylko zastosowanie przy salicylu ?
Czy stosowanie cały czas stężenia 10 % ma sens, jesli bedę sie ładnie łuszczyc, czy nalezy zwiekszac stezenia? Boje sie wylinki, pracuje jako kosmetyczka( wstyd ze o kwasach nie mam pojecia) i nie bardzo moge sobie na taki wyglad pozwolic ;(
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.

Edytowane przez Katie Dziub
Czas edycji: 2014-09-02 o 14:44
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 14:48   #2563
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Mogę pomóc odnośnie peelingu salicylowego, aczkolwiek nie jestem przekonana czy jest to najlepszy wybór do Twojej cery.

Kwas salicylowy jest fotouczulający, dlatego warto zadbać o dobrą ochronę i 20 to zdecydowanie za mało. Proponowałabym filtr 50, absolutne minimum to spf 30.
Do zamówienia dorzuć jedną lub dwie łyżeczki miarowe, koszt niewielki, a dużo szybciej i sprawniej odmierzysz odpowiednią ilość kwasu w porównaniu ze strzykawkami
Wazelina nie jest konieczna, kwas można równomiernie rozprowadzić na twarzy (szczególnie na spirytusie) bez obawy, że coś się gdzieś dostanie (to tak jak chociażby z farbowaniem włosów, jeśli się to robi ostrożnie i dokładnie, wcale nie trzeba się zabezpieczać kremami czy wazeliną ).
Osobiście polecałabym Ci zacząć od kwasu na spirytusie (można dodać trochę wody) lub oleju. PEG nie przypadł mi w ogóle do gustu, co prawda skóra była po nim świetna to jednak nie mogłam znieść swędzenia, jakie towarzyszyło trzymaniu kwasu na ciele (czytałam, że sporo osób miało podobne odczucia) i zapychania.
Maść z witaminą A nie jest zabroniona, jeśli Ci służy możesz ją nakładać, u mnie po wysokich stężeniach cudownie sprawdzała się maść sutkowa z lanoliną
Co do stężeń, sama nie robiłam kwasu z olejem, ale 5% wydaje mi się rozsądnym stężeniem, w przypadku kwasu ze spirytusem zacznij od min. 10%
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 15:06   #2564
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

<3 kocham Was za zainteresowanie moim indywidualnym postem, za nie odsyłanie do wątków ktore juz przestudiowałam i za cenne rady !
To że bedę robiła migdał to juz pewne, kilka osob odradziło mi salicyl- to mi wystarczy.

Czy migdał jest równiez tak silnie fotouczulający i muszę tłuścic się filtrami czy wystaczy mi podkład 20 PA + i puder sypki na to ?
Migdał zacząc od stęzenia 10 % ? Tylko w czym go rozpuścic na pierwszy raz i jak długo go trzymac na twarzy ?
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 15:28   #2565
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
<3 kocham Was za zainteresowanie moim indywidualnym postem, za nie odsyłanie do wątków ktore juz przestudiowałam i za cenne rady !
To że bedę robiła migdał to juz pewne, kilka osob odradziło mi salicyl- to mi wystarczy.

Czy migdał jest równiez tak silnie fotouczulający i muszę tłuścic się filtrami czy wystaczy mi podkład 20 PA + i puder sypki na to ?
Migdał zacząc od stęzenia 10 % ? Tylko w czym go rozpuścic na pierwszy raz i jak długo go trzymac na twarzy ?
Salicyl nie jest zły, po prostu dla początkujących zaleca się zdecydowanie łagodniejsze kwasy, do których on na pewno się nie zalicza, już niskie stężenia mogą podrażnić skórę, w moim przypadku, a mam cerę wrażliwą wystarczy stężenie 2% i już widzę działanie złuszczające i lekko drażniące, przy czym wychodzą zanieczyszczenia bardzo ładnie. Możesz sobie na próbę kupić żel rumiankowy do mycia twarzy Sylveco. Ma właśnie 2% salicylowego U mnie on wyciąga zaskórniki, wystarczy porządnie rozmasować i potrzymać na skórze minutkę, ale ostrzegam, może podrażnić, na pewno polecam omijać wrażliwe partie twarzy, np kąciki nosa i ust.

Do migdała podkład 20 powinien wystarczyć. Nie jest fotouczulający.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-09-02 o 15:33
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 15:48   #2566
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
<3 kocham Was za zainteresowanie moim indywidualnym postem, za nie odsyłanie do wątków ktore juz przestudiowałam i za cenne rady !
To że bedę robiła migdał to juz pewne, kilka osob odradziło mi salicyl- to mi wystarczy.

Czy migdał jest równiez tak silnie fotouczulający i muszę tłuścic się filtrami czy wystaczy mi podkład 20 PA + i puder sypki na to ?
Migdał zacząc od stęzenia 10 % ? Tylko w czym go rozpuścic na pierwszy raz i jak długo go trzymac na twarzy ?
Ja Ci jednak podrzucę dwa linki, bo moim zdaniem tam znajdziesz najkonkretniejszą porcję informacji nt proporcji i innych technicznych spraw, a czytania dużo nie ma:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post29942049
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676

Przynajmniej mi się te informacje przydały najbardziej.

U mnie migdał na twarzy niewiele robi w kwestii czyszczenia. Po 1,5 tygodnia od peelingu 40% twarz miałam tak samo pozapychaną jak wcześniej, zaskórniki z nosa mogłabym wyciskać co drugi dzień, wiecznie coś w tych porach siedzi. Teraz 40% kładę właśnie tylko na nos, bo tam zaliczam łuszczenie bez poparzenia, ale jak pisałam, na razie nie jest to w ogóle skuteczne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 16:02   #2567
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziękuję za linki, buszuję własnie..
Najpierw zabiorę się za migdał póki jeszcze troche słońca, jeśli nie będę na niego reagowac wcale - zabiore sie za salicyl.
Dzis wieczorem zamawiam kwasy
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 16:09   #2568
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Dziękuję za linki, buszuję własnie..
Najpierw zabiorę się za migdał póki jeszcze troche słońca, jeśli nie będę na niego reagowac wcale - zabiore sie za salicyl.
Dzis wieczorem zamawiam kwasy
Pamiętaj, żeby zamówić od razu takie przydatne rzeczy jak bagietka do mieszania, łyżeczki miarowe, papierki lakmusowe, hydromanil do toniku. No chyba że z racji zawodu masz to wszystko w domu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 16:26   #2569
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Z racji zawodu nie mam o robieniu własnych preparatach zielonego pojęcia.
Nie wiem czy bede robic tonik, czy od razu nie zacząc z peelingami;>
A papierki lakmusowe po co ;>?
Przeciez było napisane ze przy migdale ze mieszamy go z woda destylowana albo alkoholem i wszystko, nie ma mowy o zadnym pH.
Aż mi głupio ze nie mam o tym zielonego pojęcia
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 16:36   #2570
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Nie wiem czy bede robic tonik, czy od razu nie zacząc z peelingami;>
Skoro się boisz łuszczenia, to zacznij od toników.

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
A papierki lakmusowe po co ;>?
Przeciez było napisane ze przy migdale ze mieszamy go z woda destylowana albo alkoholem i wszystko, nie ma mowy o zadnym pH.
Aż mi głupio ze nie mam o tym zielonego pojęcia
Wszystko jest opisane w linkach, które Ci podałam. Cytat z posta Lorri z jednego z nich

UWAGA!

Toniki z kwasami i roztwory peelingujące to dwie zupełnie różne kategorie preparatów.
PH roztworu decyduje o jego zastosowaniu!

Toniki są przeznaczone do codziennego stosowania (częstotliwość dostosowujemy indywidualnie do wrażliwości cery). Nie wymagają spłukiwania. Mają na celu stopniowe, nieagresywne złuszczanie naskórka. Podobnie jak inne kosmetyki z kwasami, możemy je stosować przez okres 2–4 tygodni przed wykonaniem peelingu. W ten sposób przygotowujemy skórę, aby uzyskać jak najlepsze efekty i zmniejszyć ryzyko powikłań.
Przygotowując toniki oraz inne kosmetyki z kwasami AHA, pH podnosimy do poziomu 3,5–4,0 za pomocą substancji zasadowych, np. argininy, mleczanu sodu, sody oczyszczonej (do ustalenia pH potrzebne są papierki lakmusowe).


Tam też znajdziesz informacje nt potrzebnych akcesoriów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 16:37   #2571
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Unhappy Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny ostatio zrobilam peeling salicylowy 10% na spirytusie a na brodzie dostalam wysypu ze stu bialych malenkich płytkich bialych stanow zapalnych. WTF? ((((
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 17:36   #2572
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Okej zdecyduję się na migdał, bo już tez o nim myślałam, mam jeszcze lekkie naczynka tak ze na pewno będzie lepszy dla mojej cery.
A co do dobrych masek jakąs niedrogą możecie polecic? Czy maseczka ze spiruliny 100 % wystarczy ?
Co do neutralizatora z sody- zadziała na migdał?
Czy migdał tez się robi na PEGu czy ma on tylko zastosowanie przy salicylu ?
Czy stosowanie cały czas stężenia 10 % ma sens, jesli bedę sie ładnie łuszczyc, czy nalezy zwiekszac stezenia? Boje sie wylinki, pracuje jako kosmetyczka( wstyd ze o kwasach nie mam pojecia) i nie bardzo moge sobie na taki wyglad pozwolic ;(
jeśli masz naczynka to tylko migdał lub PHA. Inne są ci niewskazane. Rób mniejsze stężenia, to nie będziesz miała wylinki jak po np. RetixC.
ja zawsze kupuję gotowe kwasy. Norel ma fajne, Apis, Bielenda.
Wszelkie maski algowe+ampułka mile widziane, wszystko co złagodzi i odżywi.

sorry ale jakim cudem pracując jako kosmetyczna nie wiesz nic o kwasach? jak je robisz klientkom? ja jestem w po 2 roku studiów i już sporo na ten temat było

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Dziewczyny ostatio zrobilam peeling salicylowy 10% na spirytusie a na brodzie dostalam wysypu ze stu bialych malenkich płytkich bialych stanow zapalnych. WTF? ((((
skóra się oczyszcza? ja mam wysyp po kwasach przez pierwsze 3-4 aplikacje.
jak ma ci ktoś odpowiedzieć jak tego nie widzi?
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 17:48   #2573
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Do przygotowania peelingów papierki lakmusowe nie będą potrzebne, natomiast jeśli chciałabyś przygotować toniki do stosowania na co dzień, wtedy bez nich ani rusz. Hydromanil można zastąpić zwykłą gliceryną z apteki, chyba że nie ograniczasz swojego zamówienia do niezbędnego minimum to wtedy warto go wziąć. Jeśli zdecydowałabyś się na tonik z kwasem salicylowym warto dokupić polysorbate 80 do połączenia toniku z wodą, ale jeśli planujesz tylko peelingi, wystarczą Ci tylko kwas(y), łyżeczki miarowe i bagietka do mieszania

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Dziewczyny ostatio zrobilam peeling salicylowy 10% na spirytusie a na brodzie dostalam wysypu ze stu bialych malenkich płytkich bialych stanow zapalnych. WTF? ((((
Robiłaś peeling na całą twarz czy tylko brodę? Nie jesteś uczulona na salicylany (np. aspiryna)?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-09-02 o 17:51
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 17:55   #2574
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
sorry ale jakim cudem pracując jako kosmetyczna nie wiesz nic o kwasach? jak je robisz klientkom? ja jestem w po 2 roku studiów i już sporo na ten temat było[COLOR="Silver"]
Pracuje jako kosmetyczka, z kwasami nie miałam do tej pory styczności z klientem. Jestem kosmetyczką nie kosmetologiem - na dwuletnim studium o kwasach było tylko tyle co się samo wyczytało w necie. A jako iż miałam sporo innych problemów kwasy odstawiłam na później.
Po za tym w gabinecie uzywamy gotowych kwasów firmy Mesoestetic i gotowych neutralizatorów, zmywamy po 5-8 minutach w zaleznosci od reakcji skóry i ot cała filozofia, nic nie mieszamy , nie mamy stycznosci z PH , z zasadmi i kwasami i całym tym magicznym świecie, tak więc i ja o tym pojęcia nie mam. Wstyd mi- przyznałam już na początku moich postów, ale kto pyta nie błądzi, mam nadzieje że dzięki wam będę mądrzejsza( juz powoli jestem )


Hydromanil na mazidłach jest dostępny tylko 60 g, a do sporządzenia toniku potrzebne mi max 2 gramy, tak wiec nie będę chyba zamawiała opakowania tak dużego by się zmarnowało;>
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.

Edytowane przez Katie Dziub
Czas edycji: 2014-09-02 o 17:57
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 19:59   #2575
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Hydromanil na mazidłach jest dostępny tylko 60 g, a do sporządzenia toniku potrzebne mi max 2 gramy, tak wiec nie będę chyba zamawiała opakowania tak dużego by się zmarnowało;>
Jeśli robisz małe zamówienie ze 'standardowymi' produktami to możesz kuknąć też na stronę zrobsobiekrem.pl gdzie sporo rzeczy można kupić taniej lub/i w mniejszych ilościach niż na mazidłach tam najmniejszy hydromanil ma 30 ml, ale tak jak pisałam, na początek wystarczy gliceryna z apteki za 2 zł
Kup obydwa kwasy i próbuj, byle delikatnie, coby nikogo nie straszyć odpadającą twarzą Pomyśl jeszcze nad kwasem l-mlekowym, przyda się przy robieniu toników (regulacja ph), a jednocześnie można go używać do peelingów
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 20:58   #2576
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kup obydwa kwasy i próbuj, byle delikatnie, coby nikogo nie straszyć odpadającą twarzą
Padłam! Hahahahahahah :-D ale mnie rozbawiłaś :-D

Ja sobie zrobiłam tonik na hydrolacie lawendowym z kwasu L mlekowego 10% z regulacją pH do 4. Stosuję od kilku dni i póki co syfki ani mi nie wyskakują ani też nie znikają... Zaskórniki zamknięte nadal mam (taka kaszka), nie nie "kwitną" ani nic. Jedyne co zauważyłam to takie liszaje na brodzie mi wyskoczyły dwa, to jest to złuszczanie? Tylko że ta skóra mi nie schodzi, mam po prostu dwa suche placki
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 21:23   #2577
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Okej, kwasik i inne potrzebne przedmioty zamówione, zacznę od toniku, zgodnie z zaleceń Waszych koleżanki..
Z tonikiem sobie poradzę , natomiast ostatnie pytanie;>
Zamiast hydromanilu zastosuję glicerynkę, tylko że na stężeniu toniku 10 % podane są wartości uwzględniające hydromanil a nie glicerynkę. Czy jeśli zastosuję recepturę wg http://mazidla.com/receptariusz/110.html?task=view zamieniając tylko składnik będzie dobrze?

Booosz, pomóżcie, jestem zielona;<
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 21:41   #2578
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
jeśli masz naczynka to tylko migdał lub PHA. Inne są ci niewskazane. Rób mniejsze stężenia, to nie będziesz miała wylinki jak po np. RetixC.
ja zawsze kupuję gotowe kwasy. Norel ma fajne, Apis, Bielenda.
Wszelkie maski algowe+ampułka mile widziane, wszystko co złagodzi i odżywi.

sorry ale jakim cudem pracując jako kosmetyczna nie wiesz nic o kwasach? jak je robisz klientkom? ja jestem w po 2 roku studiów i już sporo na ten temat było

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------



skóra się oczyszcza? ja mam wysyp po kwasach przez pierwsze 3-4 aplikacje.
jak ma ci ktoś odpowiedzieć jak tego nie widzi?
Mycha to nie jest forum dla hejterow. A jezeli tylko tak potrafisz odpowiadac na pytania to lepiej bedzie dla naszego zdrowia psychicznego żebyś jednak nie klikala " wyślij odpowiedz".

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Do przygotowania peelingów papierki lakmusowe nie będą potrzebne, natomiast jeśli chciałabyś przygotować toniki do stosowania na co dzień, wtedy bez nich ani rusz. Hydromanil można zastąpić zwykłą gliceryną z apteki, chy że nie ograniczasz swojego zamówienia do niezbędnego minimum to wtedy warto go wziąć. Jeśli zdecydowałabyś się na tonik z kwasem salicylowym warto dokupić polysorbate 80 do połączenia toniku z wodą, ale jeśli planujesz tylko peelingi, wystarczą Ci tylko kwas(y), łyżeczki miarowe i bagietka do mieszania


Robiłaś peeling na całą twarz czy tylko brodę? Nie jesteś uczulona na salicylany (np. aspiryna)?
Nigdy nie mialam problemu z kwasami, migdal na spirytusie zawsze robilam 20% i ladnie luszczyl ale to tylko tyle.. wiec siegnelam po salicyl. Robilam na cala ywar, teraz widzę podskórny wysyp na czole i policzkach... masakra jakas!
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 21:42   #2579
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Mycha to nie jest forum dla hejterow. A jezeli tylko tak potrafisz odpowiadac na pytania to lepiej bedzie dla naszego zdrowia psychicznego żebyś jednak nie klikala " wyślij odpowiedz".
Ja tam sie nie gniewam, jeśli ktoś dużo wie na dany temat , może nie umie wyobrazić sobie jak czuje się laik.
A jako iż jestem kosmetyczką, powinnam mieć pojęcie w tym temacie, ale tak jak pisałam wyżej, stosujemy gotowe kwasy i gotowe nautralizatory, stąd moja niewiedza.

Juz nie mogę się doczekać pierwszego łuszczenia;> Mam nadzieje ze będzie ono łagodne po toniku, potem poleje mordkę peelingiem i będę na bierząco zdawać relację!
Melduję gotowość !
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 22:01   #2580
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
Padłam! Hahahahahahah :-D ale mnie rozbawiłaś :-D
Gdybyś widziała minę mojej koleżanki, która miała przyjemność zobaczyć moją odpadającą twarz, kiedy spłynął mi filtr śmiałabyś się jeszcze bardziej

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Zamiast hydromanilu zastosuję glicerynkę, tylko że na stężeniu toniku 10 % podane są wartości uwzględniające hydromanil a nie glicerynkę. Czy jeśli zastosuję recepturę wg http://mazidla.com/receptariusz/110.html?task=view zamieniając tylko składnik będzie dobrze?
Zastępując hydromanil gliceryną należy zmniejszyć jej stężenie, co zawarte jest nawet w opisie na stronie:
Opcjonalnie: Hydromanil można zastąpić gliceryną - max.6%.

Nie wiem jaką gęstość ma gliceryna z apteki, jeśli gdzieś uda mi się znaleźć taką informację to poprawię, na razie przyjmuję zgodnie z wikipedią 1,26 g/ml

woda destylowana 90% - 18g - 18 ml
gliceryna 5% - 1g - 0,8 ml
kwas migdałowy 5% - 1g - 1,25 ml
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-09-02 o 22:03
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.