kolorówka dla 30-tek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-05, 09:46   #1
michalina121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 219

kolorówka dla 30-tek


jakich używacie podkładów, pudrów, cieni, korektorów - takich oczywiście , zeby nie było widac zmarcholi ?
michalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 10:53   #2
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Podkłady: Estee Lauder Double Wear i Futurist, Kanebo LF, czasem kompakt Pupy. Pod podkłady baza Shiseido lub/i Kanebo Wrinkless. Korektory: Kanebo (głównie pod oczy), czasem EL. Cienie: Chanel, Clarins, Isadora, Bell (pawie oczko), EL Cool piankowe. Pudry: Clarins w kamieniu, czasem meteorytki (moim zdaniem do bani), ostatnio brązujący Guerlain (nie pamiętam nazwy), nabłyszczacz L'Occitane. To rzeczy, których używam w miarę na bieżąco - oczywiście nie wszystko jednocześnie . Pozostałe, sporadycznie.
PZDR.
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 11:00   #3
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: kolorówka dla 30-tek

podkłady nawilżające liftingujące zeby zmarch nie było widać , obenie EL Futurist, wcześniej Clinique
latem puder Chanel w mikroskopijenej ilości , zimą raczej EL , bo mam najjaśniejszy odcień Lucidity

cienie hmmm jednak nie matowe, jakoś sama sobie się w nich nie podobam najczęściej używam Clinique poczwórnych High Impact , i ostatni mój nabytek z cieni to Revlon ClorStay 12 hour

poza tym na policzki trochę pudru rozświetlającego i róż (Chanel lub Loreal)...bez różu jakaś blada jestem,zmęczona i generalnie nieciewawie wyglądam

na usta błyszczyk lub delikatna pomadka i akurat tutaj preferuję efekt mokrych ust tzn Dior Addict Ultra Shine lub błyszczyk Revlona lub Loreal Glam Shine Juice

więcej grzechów nie pamiętam...no korektor tylko pod oczy ,obecnie Revlon,szukam ideału, który by rozświetlał i krył

i teraz to już naprawdę koniec
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 22:35   #4
Feluś
Raczkowanie
 
Avatar Feluś
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 129
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Z moją elegancko przetłuszczającą się cerą muszę uważać żeby nie przesadzić z pudrem bo dopierooooooo wtedy widać "zmarchole". Cieni też używam-grzesznie perłowych, ale dlatego że jeszcze nie nabyłam matowych albo półmatów. Fajne są z Inglota i nie obsypują się a i cena nie jest zabójcza.
Feluś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 10:48   #5
kaixia
Raczkowanie
 
Avatar kaixia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 410
GG do kaixia
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Moje malunki na buźce są uzależnione od pory roku, pogody i humoru.
I tak w ziemie:
- korektor pod oko L'Oreala (nie pamiętam nazwy - taki w pędzelku)
- podkład L'Oreal Translucidy lub Velvet Touch Isa Dory
- kredka do powiek Clinique Quick Eye
- cienie do powiek: sypkie Bell (perłowe - wiem, ze nie powinnam, ale tak mi się podobają...), paletka Manhatanu (taka z czernidłem do kresek), Ingloty
- pudrer sypki Clinique zmieszany z Rocket City
- kulki rozświetlające Palomy
- szminka Guerlain, czasem do spółki z konturówką
W lecie praktycznie to samo jedynie bez korektora, podkładu bo mi jakoś za ciężko, no chyba, że mam wielkie wyjście
Na razie nie mam większych problemów ze zmarchami, bo pojawiają się tylko rano jak podnoszę oko i głowę z poduchy, ale jakoś w ciągu dnia się rozprasowywują, więc nie muszę się nimi zbytnio przejmować i szaleję z perłowymi cieniami, które uwielbiam (szczególnie białe) !
kaixia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 14:48   #6
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Podkłady-LF Kanebo , MF Colour Adapt
korektor-Art Deco , Revlon
puder sypki-Guerlain
kulki rozświetlające Paloma
kulki brązujące Oriflame
cienie Art Deco , Inglot/raczej matowe jeśli z połyskiem to tylko w barwach ziemi/
błyszczyki transparentne w kolorze bladego różu łososiowo-różowe Lancome ,Gosh
tusz Meybelline
Zauważyłam że im bardziej chcę coś ukryć-zmarszczki pod oczami czy przebarwienia ,to tym gorzej to wygląda.Najbardziej się sprawdzają leciutkie podkłady jasne pudry.Ładniej wygląda twarz może nie w pełni doskonała ale bez ciężkiej tapety, najważniejsze to nie przedobrzyć.
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:39   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Tak czytam ten watek i codziennie zagladam czy ktos cos nowego napisal i nic. Postanowilam jednak zadac to pytanie, chodz moze powinnam zalozyc oddzielny watek. Kazda z nas wie, ze najlepsze dla starszych nastolatek sa cienie matowe, chodz nie kazda sie do tej zasady stosuje. Ja tez nie. Mam cien od Chanel w kremie i jest on jakby pol matowy, tzn. lekko sie blyszczy, ale na powiece tego polysku tak nie widac, staje sie bardziej matowy. moje pytanie brzmi. Znacie moze inne cienie w kremie, ktore byly by matowe lub tak sie zachowywaly po nalozeniu na powieke? Dodam jeszcze, ze nakladam ten cien na bezowy cien w kremie od MF. Kremowy cien od MF jest bardzo perlowy, chodz jak go delikatnie nalozyc, to tak mocno na powiece nie blyszczy, ale i tak cien od Chanel na tym od MF jest bardziej polyskujacy. Robie tak dlatego, ze cien od MF trzyma sie powieki, nawet w upaly sie nie sciagnal i Chanel wtedy tez jest nie do zdarcia. chcialabym cos takiego jak MF, cos co sie dobrze trzyma i jest matowe lub jak Chanel na powiece daje efekt lekkiego matu. Kupilam sobie cien Clinique, ale to porazka, bardzo perlowy i sie sciaga. Do perly sie nie czepiam , widzialy galy co braly, ale sie sciaga , a w upaly to totalna klapa. Moze znacie cos w kremie co sie trzyma tak jak MF? Do tego jest matowe lub pol matowe?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-16, 21:57   #8
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Też podczepię swoje pytanie do tego wątku. Drogie panie, czy się rozświetlacie? Oczywiście chodzi mi o to, czy używacie kosmetyków, które mają rozświetlać, np. baz. Ponoć dobrze tuszują niedoskonałości, nawet drobne zmarszczki...
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 22:43   #9
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: kolorówka dla 30-tek

ooo, to i ja sie podczepie. bazy uwielbiam ale do tej pory nie znalazlam zadnej optymalnej. Cudnie rozswietla Smoothing Veil Shiseido ale NIE pod podklad tylko zamiast. Nie przeszkadzalo by mi to gdyby nie to ze ta baza jest dosc nietrwala (no i ten waz w kieszeni ;-)).
Ale dobre rozswietlenie buzi to polowa sukcesu (wczoraj odwiedzily mnie dwie studentki z Polski i walily mi caly czas per "pani", pewnie jednak wcale nie wygladam tak mlodo jak sie czuje, wiec cos z tym musze teraz poczac ;-) ).

no to jechane z Waszymi opiniami, co odzmecza buzie i nie daje efektu tapety?
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 02:15   #10
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Cytat:
Napisane przez asinek
no to jechane z Waszymi opiniami, co odzmecza buzie i nie daje efektu tapety?
Asia , ja tradycyjnie odzmęczam się Beauty Flash Balm'em, działa cuda nawet po przedawkowaniu nikotyny, że o innych trulach nie wspomnę. Ale wiem, że masz wrażliwą cerę, więc może Ci nie posłużyć (choć spróbować warto)? Poza tym wyklucza się z blokerem (a najspektakularniej jednak działa nałożony pod makijaż, choć i jako typowa maska niezgorszy).

Kolejny mus to róż. Niekoniecznie stricte różowy, ale najchętniej (dla każdego inny odcień, naturliś). Położony na "jabłuszka" policzków, tak jakbyś naturalnie się zaróżowiła.
Dalej jakiś roświetlacz w pudrze, na szczyty kości policzkowych (ale oszczędnie).

Te głównie "robią" wypoczęty wygląd, w moim przypadku. Reszta (cienie, pomadki, tusze) uwarunkowana indywidualnie.

P.S. Te studentki pewno uprzejme chciały być, a nie tem zaraz że staro wyglądasz...

Edytowane przez pixie7
Czas edycji: 2005-08-17 o 12:25
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 07:41   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Tak czytam ten watek i codziennie zagladam czy ktos cos nowego napisal i nic. Postanowilam jednak zadac to pytanie, chodz moze powinnam zalozyc oddzielny watek. Kazda z nas wie, ze najlepsze dla starszych nastolatek sa cienie matowe, chodz nie kazda sie do tej zasady stosuje. Ja tez nie. Mam cien od Chanel w kremie i jest on jakby pol matowy, tzn. lekko sie blyszczy, ale na powiece tego polysku tak nie widac, staje sie bardziej matowy. moje pytanie brzmi. Znacie moze inne cienie w kremie, ktore byly by matowe lub tak sie zachowywaly po nalozeniu na powieke? Dodam jeszcze, ze nakladam ten cien na bezowy cien w kremie od MF. Kremowy cien od MF jest bardzo perlowy, chodz jak go delikatnie nalozyc, to tak mocno na powiece nie blyszczy, ale i tak cien od Chanel na tym od MF jest bardziej polyskujacy. Robie tak dlatego, ze cien od MF trzyma sie powieki, nawet w upaly sie nie sciagnal i Chanel wtedy tez jest nie do zdarcia. chcialabym cos takiego jak MF, cos co sie dobrze trzyma i jest matowe lub jak Chanel na powiece daje efekt lekkiego matu. Kupilam sobie cien Clinique, ale to porazka, bardzo perlowy i sie sciaga. Do perly sie nie czepiam , widzialy galy co braly, ale sie sciaga , a w upaly to totalna klapa. Moze znacie cos w kremie co sie trzyma tak jak MF? Do tego jest matowe lub pol matowe?
Ja miałam kilka sztuk kremowych cieni Chanel bo to moje ukochane kremowe cienie - ale one absolutnie nie są matowe. Nie jest to perła, ale jest to silny metaliczny połysk. Są dość trwałe jak na kremowe cienie, choć nie rprzesadzałabym z tą trwałością... Mocno matowe i naprawdę trwałe są kremowe cienie w słoiczkach Guerlaina. Miałam wiele kremowych cieni, bo lubię tę formę, i te były zdecydowanie najtrwalsze, choć przeszkadzała mi ta ich matowość.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-17, 17:26   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Smoczyco , ja posiadam kolor o nazwie Neptune, jesli sie nie myle, jest to kolor ciemnoszary, taki antracycik i jest on wlasnie taki metaliczny, ale nie mocno, na powiece , jesli jest sam to zachowuje sie prawie matowo. Nie idzie go nalozyc w duzej ilosci, zeby zrobic przydymiony makijaz(do tego sa lepsze pudrowe cienie), ale mi to pasuje, daje efekt naturalnego makijazu na dzien.
Guerlain powiadasz? Hmmm musze kiedy sie rozejrzec za nimi i popatrzec ile kosztuja, moze dorwe na Ebayu za pol ceny, jak kupilam ten od Chanel.
A nie wiesz, jak sie maja te cienie w tubkach od Lancome? Badz Shiseido, tez w sloiczku?
Patrzylam na Lancome, na stronce od Douglasa i jakos kolorystycznie to mi nie zabardzo odpowiada, maly wybor i nie ma tradycyjnych szarosci. Na stronce anglojezycznej - tam jest wybor. Moze ktos bedzie ze Stanow je na Ebayu wystawial, to bym sie potargowala, jesli oczywiscie sa trwale. Slyszalam ze tak, ale Ty ekspertka w tej dziedzinie , wiec Tobie jakos bardziej ufam, niz tym co to raz kupili cienie w kremie i pieja z zachwytu. Mi sie wiekszosc cieni sciaga, a te w kremie tez nie sa za trwale. Chanel mnie zaskoczyl, bo nie jest tak zle, ale tez nie najlepiej. Dopiero jesli chodzi o trwalosc, to cien od Max Factora (najtanszy jak do tej pory) , a trwalosc ze ho ho.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 20:36   #13
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Cytat:
Napisane przez pixie7
Asia , ja tradycyjnie odzmęczam się Beauty Flash Balm'em, działa cuda nawet po przedawkowaniu nikotyny, że o innych trulach nie wspomnę. Ale wiem, że masz wrażliwą cerę, więc może Ci nie posłużyć (choć spróbować warto)? Poza tym wyklucza się z blokerem (a najspektakularniej jednak działa nałożony pod makijaż, choć i jako typowa maska niezgorszy).
Pixie, dokladniejszy namiar na tego flesza prosze, pleaaaaase, bo nie znam goscia. Ja tam do probowania chetnie .
a co do blokerow i makijazy to jest to niewatpliwie temat rzeka, mnie sie jeszcze nie udalo znalezc makeupu ktory by sie dostosowal do zalecanej ilosci blokera . I co gorsza korektora pod oczy tez nie, a ja naleze do tych ktorym powinno sie zakazac opuszczania pieleszy bez maskowania cieni bo wygladam jak zombie .

Cytat:
Napisane przez pixie7
Kolejny mus to róż. Niekoniecznie stricte różowy, ale najchętniej (dla każdego inny odcień, naturliś). Położony na "jabłuszka" policzków, tak jakbyś naturalnie się zaróżowiła.
Dalej jakiś roświetlacz w pudrze, na szczyty kości policzkowych (ale oszczędnie).
to fakt, tu nie ma mocnych, roz pieknie udaje tez zdrowy kolor cery


Cytat:
Napisane przez pixie7
P.S. Te studentki pewno uprzejme chciały być, a nie tem zaraz że staro wyglądasz...
Kurde, nie wiem , dzis tez mi "paniowaly", aze mi glupio bylo, tym bardziej ze prosilam je zeby tego nie robily ... coz, tych nascie lat roznicy widac na pewno, choc w duszy co innego mi gra ...
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 21:03   #14
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: kolorówka dla 30-tek

ja jestem fanką marki maybelline i tak:
podkład wonder finish
mascara micro-fibres extra xxl
cienie do powiek expert wear mono i duo
błyszczyk water shine diamonds
róż expert wear blush
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 22:00   #15
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Cytat:
Napisane przez asinek
Pixie, dokladniejszy namiar na tego flesza prosze, pleaaaaase, bo nie znam goscia. Ja tam do probowania chetnie .
Się robi :
Moja entuzjastyczna recenzja tu:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3736

Pisałam też o nim w kilku wątkach, jako niestrudzona propagatorka (nie, nie odbieram pensji od Clarins'a, choć może powinnam ), m.in.:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...uty+flash+balm

W razie miałabyś więcej pytań, służę dalszą pomocą.

Cytat:
a co do blokerow i makijazy to jest to niewatpliwie temat rzeka, mnie sie jeszcze nie udalo znalezc makeupu ktory by sie dostosowal do zalecanej ilosci blokera . I co gorsza korektora pod oczy tez nie, a ja naleze do tych ktorym powinno sie zakazac opuszczania pieleszy bez maskowania cieni bo wygladam jak zombie .
Wiesz, ja ostatnio odkryłam, że Bioderma Fluide 100 świetnie mi pod oczami robi za rozjaśniający korektor! Niespodzianka tyleż zaskakująca, co bardzo sympatyczna. Dokładam ewentualnie odrobinę czegoś rozświetlającego, w typie Touche Eclat YSL, ale naprawdę odrobinę i nie zawsze.

Cytat:
Kurde, nie wiem , dzis tez mi "paniowaly", aze mi glupio bylo, tym bardziej ze prosilam je zeby tego nie robily ... coz, tych nascie lat roznicy widac na pewno, choc w duszy co innego mi gra ...
Jakie kilkanaście, jakie! Co to, jakieś cudowne dzieci są, poszły na studia w wieku 10 lat?
Nie przejmuj się, pewnie chcą być baaardzo grzeczne. Sama czasem mówię pan/pani osobom nawet młodszym ode mnie, jeśli tak mi wygodnie (chcę trzymać dystans, etc.) i nie daję się zapewnieniom, że można po imieniu.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 22:32   #16
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: kolorówka dla 30-tek

wyszukiwarka wyplula mi tego Clarinsa i takem zasugerowala sie Twoimi peanami ze wcieplam nazwe na ebayu i bede szukac, ale najpierw zahacze moze o jakas probke. Od kiedy mam wrazliwa cere zrobilam sie bezczelniejsza jesli chodzi o sepienie probek bo mam argument (choc i tak mam przy kazdym sepieniu wyrzuty sumnia). generalnie zas opis brzmi wlasnie tak jak to czego szukam

co do roznicy wieku miedzy studentkam a mna - przyznam sie ze musialam uzyc palcow i liczyc ze trzy razy bo jakos nie chcialo mi sie uwierzyc ze juz taaaak dawno temu bylam studentka, przeciez to jak wczoraj, chorera
cos nie tak z tym czasem
pomalu zaczynam rozumiec kobiety wiecznie twierdzace ze maja 18 lat i to nie ze wzgledu na proznosc tylko po 18tce przestalam zwracac uwage na uplyw czasu
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 22:47   #17
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Cytat:
Napisane przez asinek
wyszukiwarka wyplula mi tego Clarinsa i takem zasugerowala sie Twoimi peanami ze wcieplam nazwe na ebayu i bede szukac, ale najpierw zahacze moze o jakas probke. Od kiedy mam wrazliwa cere zrobilam sie bezczelniejsza jesli chodzi o sepienie probek bo mam argument (choc i tak mam przy kazdym sepieniu wyrzuty sumnia). generalnie zas opis brzmi wlasnie tak jak to czego szukam
Żadnych wyrzutów sumienia, należą Ci się jak psu zupa! Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z flesza; zwrócilam uwagę na tą Twoją wrażliwość cery, bo mam znajomą, którą Clarins podszczypuje, choć poza tym nie robi nic złego.

Cytat:
co do roznicy wieku miedzy studentkam a mna - przyznam sie ze musialam uzyc palcow i liczyc ze trzy razy bo jakos nie chcialo mi sie uwierzyc ze juz taaaak dawno temu bylam studentka, przeciez to jak wczoraj, chorera
cos nie tak z tym czasem
pomalu zaczynam rozumiec kobiety wiecznie twierdzace ze maja 18 lat i to nie ze wzgledu na proznosc tylko po 18tce przestalam zwracac uwage na uplyw czasu
Ja bym powiedziała, że są ludzie co to całe życie mają 18 i tacy, co już od wczesnej mlodości wypadają na 80.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 22:52   #18
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: kolorówka dla 30-tek

Cytat:
Ja bym powiedziała, że są ludzie co to całe życie mają 18 i tacy, co już od wczesnej mlodości wypadają na 80.
sa jeszcze tacy co sie rodza jako 80letni i rozwijaja sie wstecz
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.