duża główka płodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-27, 13:51   #1
*żaba*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4
GG do *żaba*

duża główka płodu


Byłam dzisiaj na wizycie u ginekologa z powodu bólu brzucha i przy badaniu usg lekarz stwierdził ze nie podoba mu się zbyt duża główka dziecka w porównaniu do reszty ciała. Jestem w 26 t.c a wynik BPD 7,0 - 28, AC - 214 - 26, FL - 46 - 26. Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tych wyników i na co ewentualnie mam się przygotować, czy może być to jakaś wada genetyczna? Dodam że byłam na badaniu 2 tyg. wcześniej i lekarz nic nieprawidłowego nie stwierdził. Czy w ciągu 2 tyg. mogło coś się stać?
*żaba* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 21:18   #2
zaba84
Raczkowanie
 
Avatar zaba84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok / Śląsk
Wiadomości: 425
Dot.: duża główka płodu

moge dac ci tylko jedna rade - idz do innego ginekologa primo: bo co to za ginekolog ktory nie wyjasnia pacjentce wynikow badan, secundo: by zweryfikowac to co powiedzial ten lekarz. mnie zawsze zbyt duza glowa z wodoglowiem sie kojarzyla, ale medycyny nie skonczylam wiec sie nie znam.
zaba84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 09:52   #3
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: duża główka płodu

może rzeczywiście to wodogłowie..choć znalazłam coś takiego :
" Uszkodzenia embrionu mogą wywołać też infekcje niewywołane przez wirus. Jednym z teratogenów, które przyczyniają się uszkodzeń płodu jest choroba zwana toksoplazmozą Toksoplazmoza atakuje dorosłych, a jej przyczyną jest spożywanie niedogotowanego mięsa, które może być zarażone przez pierwotniaki. Często matki nie znajdują żadnych symptomów zarażenia. Później okazuje się, że u noworodka występują takie objawy jak: uszkodzenia centralnego układu mózgowego, anomalie w rozwoju mózgu i głowy, opóźnienia umysłowe".. masz może kota? one często ją przenoszą..

i drugie :

"U nas też były 2 tygodniowe rozbieżności na USG w 21 TC, główka była o 2 tygodnie za duża, spanikowałam lekarzowi i po dwóch tygodniach kontrola dalej to samo. Lakarz mnie uspokajał, tłumaczył niedokładnością pomiarową aparatów ale my cały czas baliśmy się o zdrówko naszego maluszka. Na USG w 32 tygodniu główka wyszła już więkasza o ponad 3 tygodnie od reszty, mimo, że lakarz miał nadzieję, że wszystko się bedzie już w tym okresie wyrównywało. Co my wtedy przeżyliśmy-4 tygodnie niepewności, strachu-lekarz cały czas powtarzał, że nie widzi żadnych nieprawidłowaści i taka jest widocznie uroda maleństwa staraliśmy się mu wierzyć.
Mały urodził się w 37TC cały i zdrowy, pierwsze co sprawdzałam po porodzie to to jaka jest główka a była całkowicie normalna, mała czarna łepetynka aż się popłakałam ze szczęścia
Zaufaj lekarce skoro twierdzi że jest ok widocznie tak jest, te aparaty są naprawdę niedokładne, sporo o tym się naczytałam rok temu.
Życzę powodzenia i zdrowego pięknego bobaska"

może troszkę Cię to uspokoi, czego Ci życzę, no i zdrowego dzidziusia, no i zgadzam się z koleżanką wyżej że dla pewności odwiedź innego lekarza, co 2 głowy to nie jedna..pozdrawiam cieplutko
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.