Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-16, 15:28   #31
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

wariant sałatki z ryżem

2 ugotowane torebki ryżu
wędzony kurczak(np 2 udka)pokrojone w kosteczke
puszka ananasa w kosteczke ,kukurydza
majonez,biały pieprz,ewentualnie sól(kurczak wędzony jest ciut słony jak sie przegryzie z ryzem może być za słone jeśli za bardzo posolimy)
wychodzi tego MICHA!;]
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 15:51   #32
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

polecam wszelkie wariacje na temat pizzy, czyli
pizza makaronowa(zapiekanka makaronowa a la pizza)
pizza na szerokich kromach chleba
pizza na ciescie francuskim

pozatym zupe minestrone, nie ma na nią jednego ustalonego przepisu, można wrzucić wiele warzyw ktore mamy w lodowce.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 16:16   #33
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
przy[pomnialo się jeszcze - wszelakie sałatki z kurczakiem.

Jedna pracochłonna, ale pyszna... mega porcja dla wygłodniałego TŻ, tak by mu zatkać buzię na dwa dni :P i samej też zjeść.

Ugotuj dwie torebki ryżu. Odstaw do ostygnięcia. Nastaw garnek z wodą, wrzuć tam podwójna pierś z kurczaka, posól - zaczekaj aż się zagotuję. Pogotuj jeszcze z 15 min, aż mięsko zrobi się miękkie.
W tym czasie pokrój warzywa - dwie cebulki , dwie papryki, cały duży słoik ogórków kiszonych - wszystko w małą kostkę.

Ugotowaną i ostudzoną pierś też pokrój. Do wielkiej michy wsyp ryż, przygotowane warzywa, kurczaka. Dodaj kukurydzę z puszki (złocista z Bonduelle). Wymieszaj. Dodaj słoik majonezu - na oko, by dobrze skleiło składniki. Dopraw solą i pieprzem

By nie zapłakać się nad talią - możesz wymieszać majonez pół na pół z jogurtem naturalnym
Jeżeli chodzi o sałatkę z kurczakiem to ostatnio miałam wziąć od koleżanki tez przepis na jedną, podobno pyszną Jak tylko ją dorwe to spisze i wrzuce
Podoba mi sie to baaardzo, ale mysle, że nie do zjedzenia we dwoje! można by spróbować zrobic wszystkiego przez pół no chyba, że to odgrzewasz nastepnego dnia

Cytat:
Napisane przez halfsara
polecam wszelkie wariacje na temat pizzy, czyli
pizza makaronowa(zapiekanka makaronowa a la pizza)
pizza na szerokich kromach chleba
pizza na ciescie francuskim
Napisz prosze cos wiecej na ten temat... JA Kocham Pizze i jem ją raz w tygodniu - to już tradycja, że co piątek wracając do domu wstepujemy z TŻ em do pizzerii, która mieści sie w naszym bloku i bierzemy jakąś pyszność na wieczór. Ale to szarpie po kieszeni, wiec chętnie znajde "zastepnik".

Jakiś czas temu zrobiłam tez na obiad zapiekanki. Ale wyszły nieziemskie. Wystarczy tylko powrzucać troche wiecej składników i naprawde wychodzą pyszności. Zainspirował mnie ENDZIOR Krakowski i stworzyłam coś a'la jego zapiekanki. Czyli kurczak, pieczarki, cebulka przypieczona, ... polane sosem czosnkowym (wiem wiem, że do wszystkiego wsadzam ten sos, ale go uwielbiam!) i posypane szczypiorkiem. Zjedlismy po jednek bagietce (czyli po dwie zapiekanki). Bylismy najedzeni do wieczora
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 17:37   #34
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Jezeli chcemy zrobic na ciescie francuskim to trzeba rozmrozone ciasto posmarowac ketchupem albo sosem pomidorowym,posypac oregano, bazylią albo jakąś przyprawą do pizzy, na to ser żółty,mozzarela, podsmazone wcześniej pieczarki, cebula ,kukurydza z puszki itd.Pieczemy ok.20 minut w 200 st.

Na chlebie robiłam na dużych pajdach wiejskiego chleba. Kromki smarujemy lekko oliwą ,potem traktujemy tak jak ciasto francuskie i do piekarnika aż ser się rozpusci i bedą chrupkie.

Makaronowa z tego przepisu http://www.wielkiezarcie.com/recipe44565.html
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 19:14   #35
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

dzięki na pewno wypróbuje
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 21:10   #36
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez halfsara Pokaż wiadomość
Jezeli chcemy zrobic na ciescie francuskim to trzeba rozmrozone ciasto posmarowac ketchupem albo sosem pomidorowym,posypac oregano, bazylią albo jakąś przyprawą do pizzy, na to ser żółty,mozzarela, podsmazone wcześniej pieczarki, cebula ,kukurydza z puszki itd.Pieczemy ok.20 minut w 200 st.

Na chlebie robiłam na dużych pajdach wiejskiego chleba. Kromki smarujemy lekko oliwą ,potem traktujemy tak jak ciasto francuskie i do piekarnika aż ser się rozpusci i bedą chrupkie.

Makaronowa z tego przepisu http://www.wielkiezarcie.com/recipe44565.html
piszesz tutaj o mrożonym cieście ,a takie niemrożone też sie nadaje? wiem wiem glupie pytanie ale wole sie upewnić często mam takie z biedronki i z lidla i nieraz brak mi na nie pomysłu


ja z ciasta francuskiego robie kapuśniaczki--- kroje na kwadraty a na środek daje kapuste kiszoną gotowaną wymieszaną z przesmażonymi pieczarkami i cebulką ,przyprawioną pieprzem solą i majerankiem
kwadraty zlepiam rogami na przemian smaruje rozbełtanym jajkiem posypuje sezamem i zapiekam 15-20 minut w 200 stopniach
z jednego ciasta wychodzi mi 12 malych kapuśniaczków ,na dwa ciasta 0,5 kg kapusty i 30 dek pieczarek
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 22:07   #37
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

To ja podam taki oto przepis na coś z niczego:
Na patelni podsmażamy kiełbaskę i cebulę, zdejmujemy z ognia. na suchej patelni robimy grzanki z chleba- najlepiej czerstwego, niekrojonego(skórka wtedy może być grubsza i bardziej chrupiąca) Gdy już zarumienimy chleb do kiełbasy i cebuli dodajemy pokrojone w kostkę ogórki kiszone/konserwowe. dodajemy kilka łyżek koncentratu pomidorowego/ketchupu i dokładnie mieszamy. Wrzucamy grzanki i wbijamy kilka jaj. Doprawiamy do smaku czym nam się podoba.


Szczerze mówiąc gdy zaserwowano mi to po raz pierwszy to zrobilam wielkie oczy; nie smakowało mi wcale. a teraz na samą myśl ślinka mi cieknie
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 06:14   #38
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
dzięki na pewno wypróbuje
fajnie, nie ma za co
Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
piszesz tutaj o mrożonym cieście ,a takie niemrożone też sie nadaje? wiem wiem glupie pytanie ale wole sie upewnić często mam takie z biedronki i z lidla i nieraz brak mi na nie pomysłu


ja z ciasta francuskiego robie kapuśniaczki--- kroje na kwadraty a na środek daje kapuste kiszoną gotowaną wymieszaną z przesmażonymi pieczarkami i cebulką ,przyprawioną pieprzem solą i majerankiem
kwadraty zlepiam rogami na przemian smaruje rozbełtanym jajkiem posypuje sezamem i zapiekam 15-20 minut w 200 stopniach
z jednego ciasta wychodzi mi 12 malych kapuśniaczków ,na dwa ciasta 0,5 kg kapusty i 30 dek pieczarek
Jasne, że się nadaje
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 08:18   #39
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
ZJADŁAAAAAM ... i mimo ze zrobilam stanowczo za duzo i ledwo sie przetoczylam z kuchni do pokoju to zjadalbym jeszcze!

Na pewno jeszcze nie raz wykorzystam przepis ! DZIĘKI

cieszę się, że smakowało!
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 13:02   #40
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Przypomniało mi się ,że z zupek chińskich można zrobić fajne danie. Wystarczy makaron z zupek wraz z przyprawami zalac niewielką ilością wody (jakies pół szklanki na jedną zupke) przykryc, zeby napęczniał. Na patelni podsmażyć cebule, marchewke ,jakieś kiełki z puszki albo pędy bambusa, pieczarki,papryka(spontan ),mozna tez wrzucić mrożonke chińską i pierś kurczaka pokrojoną.To wszystko podsmażyć i pod koniec smażyc jeszcze chwile z makaronem.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 15:55   #41
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

mnie przypomniało się jeszcze, że mój tatuś robi pyszne , jak on to nazywa , "spaghetti forno". Gotuje makaron, ugotowany wrzuca do garnka, czeka az troche ostygnie (mozna przelac zimna woda zeby sie nie posklejal). Wrzuca do niego jajko, pokrojoną szynkę i starty ser żółty. Wszytsko dokładnie miesza i przyprawia (standardowo - sół , pieprz, często tez oregano, ale można zrobic wg swojego pomysłu. Taką gotową "papkę" nakłada się na patelnię średniej wielkości (z wczesniej rozgrzanym olejem/oliwą) i formuje placuszek na całości. Smaży się na jednej, nastepnie na drugiej stronie (trzebna uwazac zeby sie nie rozpadło przy przewracaniu ). Podaje się na talerzu z czym tylko chcecie! My zawsze jemy z ketchupem! PCYHA!! Szkoda ze jem to tylko jak przyjezdzam do domu... ehh chyba zrobie niedługo sama , chociaz wiem, ze nic tatusiowego nie przebije
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 17:00   #42
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
Gdy mam "wczorajsze" bułki, parówki i cebulę robię tzw. cebulaki. Na patelni podsmażam pokrojone w plasterki parówki i cebulę (cebuli musi być duuużo). Do tego dodaję koncentrat pomidorowy, ketchup bądź sosik ze słoika, doprawiam do smaku. Następnie skrajam górę z bułek i wydrążam środek. Bułki nadziewam farszem i "zamykam" skrojoną górą, lekko zapiekam w piekarniku i gotowe
Tanie, smaczne, szybkie w przygotowaniu
ja zrobilam dziś podobną wesje
na te małe bułki(zapomnialam nazwy)2 duzę cebulle 3 parowki pomidor 2 łyżeczki koncentratu pomidorowego czosnek majeranek oregano bazylia---poddusiłam to,
z bulek wydrązylam srodki,farsz do środka,na to mozarrella i zapiekłam do rozpuszczenia sera
wyszlo mi 9 buleczek,już nie ma śladu
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 21:42   #43
Urszula78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 15
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Jak ma być dobre i z niczego to koniecznie przepis mojej sąsiadki Krysi:
surowe ziemniaki(ilość zależna od ilości głodnych) w plastry i na patelnię, cebulę w pół księżyce, sól, pieprz, majeranek, liść laurowy, ziele angielskie, smażymy. Od czasu do czasu przekładać delikatnie Ziemniaki jak będą brązowe, to dobre!
Urszula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 21:47   #44
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez Urszula78 Pokaż wiadomość
Jak ma być dobre i z niczego to koniecznie przepis mojej sąsiadki Krysi:
surowe ziemniaki(ilość zależna od ilości głodnych) w plastry i na patelnię, cebulę w pół księżyce, sól, pieprz, majeranek, liść laurowy, ziele angielskie, smażymy. Od czasu do czasu przekładać delikatnie Ziemniaki jak będą brązowe, to dobre!
pychotka,do tego zśiadle zimne mleko albo maslanka mniam
to są jak sie nie myle tzw talarki
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 05:34   #45
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez Urszula78 Pokaż wiadomość
Jak ma być dobre i z niczego to koniecznie przepis mojej sąsiadki Krysi:
surowe ziemniaki(ilość zależna od ilości głodnych) w plastry i na patelnię, cebulę w pół księżyce, sól, pieprz, majeranek, liść laurowy, ziele angielskie, smażymy. Od czasu do czasu przekładać delikatnie Ziemniaki jak będą brązowe, to dobre!
jak mamy to mozna na takie ziemniaki wylać jeszcze rozbełtane jajka i wyjdzie pyszna tortilla hiszpańska czyli omlet z ziemiakami.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 08:58   #46
Urszula78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 15
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Ale numer myślałam, że błysnę (faktycznie)"talark ami". Nie wiedziałam, że można je podawać jeszcze jakoś inaczej, super, zaskoczę rodzinkę nową potrawą .

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Polecam sałatkę.Co prawda nie jest to przepis na dosłowne gotowanie ale dobre na szybką kolację.
ogórki(długie) w kostkę, pomidory w kostkę, puszka kukurydzy, ser feta i pieprz. Mieszamy i już! Nie solimy!!!!
Urszula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 13:54   #47
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Ja dziś nie miałam zbyt wielkiego pola do popisu z ilością składników w lodówce, a musiałam ugotować obiad dla całej rodziny. Postanowiłam więc zrobić zapiekankę. Piersi z kurczaka pokroiłam w ukośne paski, wymieszałam z przyprawą do kurczaka. Dużą blachę wysmarowałam olejem i poukładałam na przemian pokrojone w plasterki ziemniaki (wcześniej doprawione solą ziołową), paski kurczaka i warzywa na patelnię (drobne elementy, tzn. marchewkę, kukurydzę i fasolę pospałam po wierzchu). Całość potraktowałam ziołami prowansalskimi, na wierzchu ułożyłam krążki cebuli, polałam jajkiem wymieszanym ze śmietaną i pieprzem i posypałam startym serem. Teraz tylko wrzucę to do piekarnika i zobaczę, co z tego wyniknie

Załącznik 3122421 Załącznik 3122422
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.

Edytowane przez zielona_nadzieja
Czas edycji: 2010-05-19 o 23:09
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 15:19   #48
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Znam przepis na sałatkę z zupką chińską, jedna z moich ulubionych.

Składniki:
dwie lub trzy zupki chińskie (nie wyrzucajcie przypraw z zupki)
majonez
filet z kurczaka
przyprawa do kurczaka

A dalej wg uznania, czyli wybieramy ulubione warzywa do sałatki - u mnie w tym przypadku sprawdza się kukurydza z puszki, cienko skrojona kapusta jak do słynnej sałatki kebab, papryka. Jednym słowem wszystko co lubicie.

Makaron z zupek należy wcześniej zalać przegotowaną wodą, później wodę odcedzamy, zostawiamy makaron, żeby ostygł. Filet z kurczaka należy skroić, usmażyć na patelni obtoczone w przyprawie kawałeczki. Później należy zająć się krojeniem warzyw. Gdy wszystkie składniki są gotowe należy wrzucić do michy, doprawić (w tym celu używam przyprawy z zupki, oczywiście nie zużywam wszystkich, ale jedną bądź dwie saszetki), dodać majonez i wymieszać. Najlepiej smakuje schłodzona, po kilku godzinach, aż zdąży się "przeżreć".
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 13:25   #49
Katka20
Rozeznanie
 
Avatar Katka20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: tam nie tutaj
Wiadomości: 945
GG do Katka20
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
ja zrobilam dziś podobną wesje
na te małe bułki(zapomnialam nazwy)2 duzę cebulle 3 parowki pomidor 2 łyżeczki koncentratu pomidorowego czosnek majeranek oregano bazylia---poddusiłam to,
z bulek wydrązylam srodki,farsz do środka,na to mozarrella i zapiekłam do rozpuszczenia sera
wyszlo mi 9 buleczek,już nie ma śladu
Brzmi ciekawie, muszę zrobić

1) co do makaronu z tuńczykiem, ja smaże cebule na patelni (duuuuzoooo), do tego wrzucam tuńczyka, smażę aż będzie taki trocinowaty z wyglądu,
do tego dodajemy: czosnek, koncentrat pomidorowy(tu trzeba trochę wody dolać), bazylia, oregano, pieprz, na koniec jeszcze kleks smietany do wymieszania i chilli(dużo dla tych co lubią na ostro), na talerz sru i dla ozdoby duzy strąk ostrej papryki;] pyszności!

2) z tego co zauważyłam często się przewija pierś z kurczaka;]
no więc potrzebujemy: takową podwójną pierś (na 2 osoby), paprykę ostrą, cebulę, sól, pieprz, majonez, ser żółty- to, co z reguły jest w domu
cycki rozkładamy, rozbijamy lekko, posypujemy papryką ostrą, solą i pieprzem, na to cebula pokrojona w krążki (ilość zależna od gustu), na to majonez konkretnie- grubo, do piekarnika na jakies 20-30 minut, ja wkładam pod przykryciem, i na koniec przed wyjęciem po plastrze żółtego sera kładę na piersi podaję z frytkami (które robią się na górze piekarnika, a reszta niżej)

3) jajecznica? Ostatnio był totalny śmietnik czytałam w internecie ile to jest rodzajów tej prostej potrawy;
do śmietnika potrzeba: jajka, ziemniaki, cebulka, szynka/kielbaska/boczek, kromki chleba,szczypiorek,przypr awy.
Najpierw usmazylam ziemniaki (w talarki), cebule, mięcho, jak było ładne i smakowite dodałam jaja, podsmazylam. Kromki chleba tez podsmazylam ale wczesniej je doprawilam ziolami, na to rozlozylam jajecznice i posypalam startym serem. Baardzo syte;]
Katka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 14:37   #50
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

sałatka z kurczakiem, o której obiecałam napisać... Zrobilam dzisiaj - palce lizać .. I TŻ zachwycony

1. Robimy grzanki--> z przyprawami np. czosnkowe, czy z wegeta
2. piers z kurczaka pokroic w kawalki obtoczyć w rozbełtanym jajku (z przyprawami) i bułce tartej
3. Na talerz strzepimy salate, dodajemy pokrojone w drobna kosteczkę pomidorki, fete, kukurydze z puszki (jak ktoś lubi to oliwki, ja nie dwalam bo nie przepadam ), kladziemy usmazone miesko, posypujemy grzankami i polewamy sosem. Ja zrobiłam z włoskim z torebki

Przy układaniu na talerzu pamietajcie zeby wszytsko równomiernie rozsypać . Wtedy bęzie wyglądało ładnie i kolorowo

SMACZNEGO
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 23:03   #51
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

A ja dziś zrobiłam zupę-nic:

Do gotującej się wody wrzuciłam kostkę rosołową, potem pokrojone w kostkę ziemniaki, trochę ryżu i startą na tarce marchewkę (musi być tego dość dużo, żeby zupa była gęsta). Kiedy wszystko było miękkie zmiksowałam zupę i rozrzedziłam odrobinę wodą (wyszła gęstsza niż przeciętny sos ). Dodałam pół kubka śmietany, doprawiłam solą, czarnym pieprzem i curry. Do tego grzanki - chleb pokrojony w kostkę i przysmażony na suchej patelni. Pyszności
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 06:26   #52
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

I nadal nie spróbowałam tych piwnych paluszków. Przez ostatni tydzien choruję i mało co jem, ale mam przepis zapisany i czeka na swoją kolej.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 08:48   #53
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
I nadal nie spróbowałam tych piwnych paluszków. Przez ostatni tydzien choruję i mało co jem, ale mam przepis zapisany i czeka na swoją kolej.
Biedna A cóż to za choróbsko? Ja za to niebawem planuje spróbować tej a'la pizzy na makaronie jak tylko to zrobie, napisze czy mi się udała
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 14:14   #54
HisHoney
Zakorzenienie
 
Avatar HisHoney
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 690
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
sałatka z kurczakiem, o której obiecałam napisać... Zrobilam dzisiaj - palce lizać .. I TŻ zachwycony

1. Robimy grzanki--> z przyprawami np. czosnkowe, czy z wegeta
2. piers z kurczaka pokroic w kawalki obtoczyć w rozbełtanym jajku (z przyprawami) i bułce tartej
3. Na talerz strzepimy salate, dodajemy pokrojone w drobna kosteczkę pomidorki, fete, kukurydze z puszki (jak ktoś lubi to oliwki, ja nie dwalam bo nie przepadam ), kladziemy usmazone miesko, posypujemy grzankami i polewamy sosem. Ja zrobiłam z włoskim z torebki

Przy układaniu na talerzu pamietajcie zeby wszytsko równomiernie rozsypać . Wtedy bęzie wyglądało ładnie i kolorowo

SMACZNEGO

Mmm, brzmi pysznie!
__________________

'It's about how that one person makes you feel that you can't get enough, you want it, need it, can't imagine a day without it... Taking the bad with the good, because you know that's where you want to be.'


'
If a book is well written, I always find it too short.'


HisHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 14:43   #55
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Biedna A cóż to za choróbsko? Ja za to niebawem planuje spróbować tej a'la pizzy na makaronie jak tylko to zrobie, napisze czy mi się udała
A zwykła grypa, ale potrafi zatruć życie
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:32   #56
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez HisHoney Pokaż wiadomość
Mmm, brzmi pysznie!
i tak smakuje

Cytat:
Napisane przez Asienka187
A zwykła grypa, ale potrafi zatruć życie
no to wracaj szybko to zdrowia!
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 12:49   #57
HisHoney
Zakorzenienie
 
Avatar HisHoney
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 690
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
A zwykła grypa, ale potrafi zatruć życie
Wiem coś o tym sama... Wracaj szybciutko do zdrowia!
__________________

'It's about how that one person makes you feel that you can't get enough, you want it, need it, can't imagine a day without it... Taking the bad with the good, because you know that's where you want to be.'


'
If a book is well written, I always find it too short.'


HisHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:54   #58
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

u mnie w domu obiady z niczego to najczęściej sosy do makaronu wszelkiego rodzaju, właściwie przepisy są podobne zmiania się tylko "baza" i sposób doprawienia:

BAZA: łosoś (wędzony lub surowy), wędlina (do tej wersji nei daje pomidora, za to na końcu posypuje prażoną cebulą ), tuńczyk w sosie własnym
POZOSTAŁE SKŁ:
jogurt nat/śmietana
można dodać pomidora (bez skóry oczywiście) lub trochę koncentratu pom
kawałek serka topionego
cebula, czosnek


dobrze sprawdzają się też naleśniki - faszeruje je tym co jest pod ręką wędlina, mięso, warzywa, ser i zapiekam w piekarniku
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 13:15   #59
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

dziewczyny, mam nowy pomysł.

Zrobiłam dzisiaj zapiekanke warzywną. Miałam w domu tylko warzywa na patelnie (ale jak się ma świeże to mysle ze bedzie jeszcze lepsze). Co zrobiłam....

Wysmarowałam naczynie żaroodporne masełkiem, położyłam w nim warzywa, polałam beszamelem ( ), posypałam lekko bułką tartą i serem żółtym beszamel mi wyszedł troszkę za gęsty wieć polałam troszkę mleczkiem jeszcze żeby mi się miały w czym dusic warzywka
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 14:15   #60
justaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 589
Dot.: Coś z niczego, czyli pomysłowe gotowanie :)

Witam,

niestety nie wniosę nic nowego dziś ale ja robię zawsze robię pizzę i wrzucam na nią to co jest może uda mi się coś od mamy wyciągnąć. Jak mam smaka na murzynka i nie mam jajek to sobię piernik bez jajek w smaku identyczny jak murzynek ale to taka "tańsza" wersja.
__________________
justaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 16:03:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.