Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-22, 11:04   #1
MonikaMD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4

Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :( - d.p.Beaty jak i wizażanek


Mam 25 lat, cerę tłustą, a jednocześnie przesuszoną. Po umyciu skóra jest ściągnięta, wysuszona. Krem matujący skóra szybko pochłania, zostawiając ją suchą. Po kremie do skóry odwodnionej wyskakują zaskórniki, skóra po godzinie błyszczy się niesamowicie. W dodatku mam problem z rogowaceniem naskórka, podejrzewam że to przez zaskórniki, którymi pokryta jest cera, nie ma czym oddychać. Na noc używam kremu la roche posay mikrozłuszczającego. Wstaję z gładką cerą, ale już po 3 godzinach od porannej toalety czuję jakby moja cera pokryta była jakąs maską - koszmarne uczucie. Nie daję sobie z tym rady. Wybieram się do kosmetyczki, wcześniej nie mogłam sobie na nią pozwolić z przyczyn finansowych, ale teraz już muszę. Chcę się zapytać, jaki zabieg może mi pomóc, od czego zacząć. Mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny? co lepsze?? Jakich kremów używać? Jak dotej pory sięgam po dermokosmetyki, używałam acive xl la roche posay, ale chcę zmienić, nie mam pojęcia na jaki.

Edytowane przez MonikaMD
Czas edycji: 2007-03-22 o 11:57 Powód: nie zaznaczyłam, że pytanie skierowane do pani Beaty
MonikaMD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 13:34   #2
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

wiesz co mam DOKŁADNIE taki sam problem...tyle ze zaskórniki wyskakuja mi nie czesto ale mam identyczne problemy.Skora wysusza sie i sciaga po myciu po nalozeniu kremu mat. jest wysuszona a po kilku godzinach mam identyczne uczucie jakbym miall jakas maske na twarzy mimo ze podkladów nie uzywam mam problem gdy musze wyjsc z domu na caly dzien...nosze ze soba tonik i oczyszczam ja bo nie moge wytrzymac z tym uczuciem i odruchowo wycieram twarz reką to straszne
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 16:09   #3
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

Ja dołączam się do pytania, bo też mam identyczny problem. Niewiem jakich kosmetyków używać i niewiem czy w każdym wieku mogą być te same do cery tłustej, ponieważ MonikaMD napisała, że ma 25 lat, a ja dopiero 16. Jednak już chyba od miesiąca smaruje moją przesuszoną skórę tłustym kremem nawilżającym, a to nic nie daje, w dodatku o wiele szybciej się cała świecę niż bez nałożenia kremu Co robić :conf used:
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 16:34   #4
201804040907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 43
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :( - d.p.Beaty jak i wizażanek

Cytat:
Napisane przez MonikaMD Pokaż wiadomość
Po umyciu skóra jest ściągnięta, wysuszona.
Na moje oko, to używasz za mocnych płynów/żeli/pianek do mycia. Spróbuj czegoś do cery wrażliwej. Powinno mniej przesuszać.

Cytat:
Napisane przez MonikaMD Pokaż wiadomość
Krem matujący skóra szybko pochłania, zostawiając ją suchą. Po kremie do skóry odwodnionej wyskakują zaskórniki, skóra po godzinie błyszczy się niesamowicie.
Sprawdź skład kremu, czy nie ma w nim składników zapychających pory.
201804040907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 20:14   #5
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :( - d.p.Beaty jak i wizażanek

Cytat:
Napisane przez olno Pokaż wiadomość



Sprawdź skład kremu, czy nie ma w nim składników zapychających pory.
a jakie składniki zapychaja pory?
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 20:17   #6
201804040907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 43
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

Gdzieś tu na forum na pewno przetaczał się wątek o składnikach zapychających pory. Ja jak mam wątpliwości to zaglądam na tą stronę:

http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm
201804040907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 20:28   #7
201804040907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 43
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

Znalazłam:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=86424

Pozdrawiam
201804040907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-22, 20:33   #8
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

Przylanczam sie do watku mam identyczna sytuacje z cera. Nawet jesli myje buzie sama woda to jest ona sciagnieta i przesuszona,a jak leciutenko smrauje kremem nawilzajacym to az sie swieciiii ,blyszczy i jest tlusta.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 13:40   #9
MonikaMD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

Używam żelu do mycia Normaderm Vichy i nie sądzę, żeby to była wina żelu. Używałam również LRP i Avene, oczywiście przeznaczonych do cery tłustej. Jednak Vichy wydaje mi się najlepszy. Nie miałam niespodzianek po Active C XL ale chciałabym zmienić na inny, żeby skóra odpoczęła od tego kremu. Znalezienie odpowiedniego kremu mnie przeraża. Wydaje mi się, że zabiegi u kosmetyczki pomogą. Tylko pytanie - jakie te zabiegi mają być. Oczyszczanie , zabieg balansujący do cery tłustej (na czym on polega? choć podejrzewam, że na ograniczeniu wydzielania sebum czy coś takiego) , mikrodermabrazja (choć tu mam wątpliwości) czy peeling kawitacyjny . Tak więc drogie wizażanki trzeba pewnie znależć dobrą, naprawdę dobrą kosmetyczką, która przywoła naszą cerę do porządku. Zbliża się lato , i jak tu pokazać twarz w świetle słonecznym , przecież bedzie widać gołym okiem stan naszej twarzy, makabra . Przypomniałam sobie, że 2 lata temu przez okres letni, używałam Thermal Fix 1 Vichy, byłam z niego zadowolona, skóra nie świeciła się, a i przesuszona nie była. Jednak już w zimie mi nie odpowiadał, nie wiedzieć dlaczego Poproście o próbke, może akurat którejś z Was podpasuje, jak wiadomo każda cera inaczej może reagować na krem.
MonikaMD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 18:12   #10
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

Hej. Mam podobny problem, z tym że moja tłusta skóra jest tak mocno przesuszona kosmetykami na trądzik że wchłania wszelkie ilości kremu nawilżającego i nie świeci się
Używam matującego Nivea Visage, Loreal Happy Derm, Sorayi na przebrawienia potrądzikowe i mam nawilżoną, niebłyszczącą się cerę, nie mam problemu z zaskórnikami i rozszerzonymi porami.
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 18:20   #11
Annike
Raczkowanie
 
Avatar Annike
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

dołączam do tłusto-sucho cerowych


trochę poprawiło mi się po kosmetykach oriflame...
ale mam taką cechę że muszę zmieniać kosmetyki - bo cera się przyzwyczaja i ne reaguje
Annike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-23, 23:12   #12
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

Cytat:
Napisane przez MonikaMD Pokaż wiadomość
Używam żelu do mycia Normaderm Vichy i nie sądzę, żeby to była wina żelu. Używałam również LRP i Avene, oczywiście przeznaczonych do cery tłustej. Jednak Vichy wydaje mi się najlepszy. Nie miałam niespodzianek po Active C XL ale chciałabym zmienić na inny, żeby skóra odpoczęła od tego kremu. Znalezienie odpowiedniego kremu mnie przeraża. Wydaje mi się, że zabiegi u kosmetyczki pomogą. Tylko pytanie - jakie te zabiegi mają być. Oczyszczanie , zabieg balansujący do cery tłustej (na czym on polega? choć podejrzewam, że na ograniczeniu wydzielania sebum czy coś takiego) , mikrodermabrazja (choć tu mam wątpliwości) czy peeling kawitacyjny . Tak więc drogie wizażanki trzeba pewnie znależć dobrą, naprawdę dobrą kosmetyczką, która przywoła naszą cerę do porządku. Zbliża się lato , i jak tu pokazać twarz w świetle słonecznym , przecież bedzie widać gołym okiem stan naszej twarzy, makabra . Przypomniałam sobie, że 2 lata temu przez okres letni, używałam Thermal Fix 1 Vichy, byłam z niego zadowolona, skóra nie świeciła się, a i przesuszona nie była. Jednak już w zimie mi nie odpowiadał, nie wiedzieć dlaczego Poproście o próbke, może akurat którejś z Was podpasuje, jak wiadomo każda cera inaczej może reagować na krem.
mnie Normaderm akurat mocno wysuszal . Sprobuj moze czegos przeznaczonego dla cery wrazliwej. Zele do tlustej/mieszanej na ogol wysuszaja - przynajmniej u mnie tak wlasnie bylo,
Tez mialam cere tlusta i wysuszona. Teraz mam mieszana, ale nie uzywam kremow matujacych, tylko nawilzajace, o mozliwie prostym skladzie
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 06:25   #13
MonikaMD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

Oki, spróbuję. Dzięki
MonikaMD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 10:59   #14
*cassandra*
Przyczajenie
 
Avatar *cassandra*
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 22
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

Powinnas zamienic dotychczasowy zel do mycia twarzy na lagodniejszy. Polecam np lagadny zel myjacy do twarzy Lirene. Jest tani, ale dobry. Prawdą jest, ze agresywne odtluszczanie tlustej cery powoduje jeszcze wieksza produkcje sebum. Moze u ciebie korzystne bedzie zastapienie kremu oliwką lub olejem. Osobiscie smaruje wilgotna twarz olejem jojoba. Twarz po pewnym czasie przestala sie przetluszczac.
*cassandra* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 15:55   #15
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Tłusta a jednocześnie przesuszona skóra :(

Też mam tłustą skórę skłonną do przesuszania. Wszystkie żele do mycia twarzy, nawet te do wrażliwej skóry mnie wysuszają. Problem z przesuszaniem skończył się, gdy przeczytałam na forum o oliweczce Hipp. Mieszam kilka kropelek z żelem przy myciu twarzy i efek jest super. Skóra nie jest ściągnięta, nie mam żadnych suchych skórek a i zaskórniki mi się nie tworzą
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.