Jak wyglądają wrastające włoski na nogach po goleniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-17, 19:52   #1
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67

Jak wyglądają wrastające włoski na nogach po goleniu?


Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy może mi też nie wrastają, bo po goleniu golarką zawsze zostaje mi kawałek włosa w skórze, którego nie da się zgolić. Z pewnej odległości wygląda to, jakbym nadal miała włosy... Ale jak czekam z goleniem np. dwa dni, to normalnie mi wyrastają. Po prostu nie wiem, może nie potrafię umiejętnie ogolić nóg, czy jak, ale nie pamiętam, żebym miała kiedyś nogi bez tych czarnych kropek. :/
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 09:15   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Jak wyglądają wrastające włoski na nogach po goleniu?

golenie nog to scinanie wloskow, widocznie masz grube cebulki i dlatego Ci sie tak wydaje...

moze przejdz na depilacje woskiem?

u mnie wrastanie jest takie, ze jak juz ogole nogi, to moje mieszki sie blokuja, tworzy sie krostka, czasem podlubie ja i wychodzi wlos, ktory nie umial sam wyjsc :P tak to nazwe hehe

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2011-08-18 o 09:16
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 19:24   #3
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Jak wyglądają wrastające włoski na nogach po goleniu?

2 rodzaje w zależności jak słaby jest włos.

bardzo słaby
1) krostki z zapeleniem które trzeba "rozbroić" i wyjąć z nich włoski które nie miały siły wyjść na powierzchnię

lekko słaby
2) włoski które częściowo widać na powierzchni skóry bo leżą poziomo pod delikatną pierwszą warstwą naskórka. Wystarczy wtedy wziąść coś ostrego i "przebić" błonkę i voila! włos uwolniony.


czarne "kropki" to włosy które są niedokładnie zgolone lub takie które już odrastają (np. u brunetek już po kilku godzinach)
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 09:36   #4
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Jak wyglądają wrastające włoski na nogach po goleniu?

Tylko boję się np. wyciągać je pensetą, bo czytałam gdzieś, że mogą się robić blizny.
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 09:48   #5
lily0
Raczkowanie
 
Avatar lily0
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Jak wyglądają wrastające włoski na nogach po goleniu?

mi czasem wrastają po depilatorze, ale nie zawsze
staram sie robic peelingi i wtedy jest ok
a w Twojej sytuacji też bym przeszła na wosk albo depilator bo włos "pójdzie" z cebulka
lily0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 11:03   #6
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Jak wyglądają wrastające włoski na nogach po goleniu?

Cytat:
Napisane przez lavendab Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy może mi też nie wrastają, bo po goleniu golarką zawsze zostaje mi kawałek włosa w skórze, którego nie da się zgolić. Z pewnej odległości wygląda to, jakbym nadal miała włosy... Ale jak czekam z goleniem np. dwa dni, to normalnie mi wyrastają. Po prostu nie wiem, może nie potrafię umiejętnie ogolić nóg, czy jak, ale nie pamiętam, żebym miała kiedyś nogi bez tych czarnych kropek. :/
Mam tak samo jak Ty, też się zastanawiałam czy to wrosty czy nie, ale po systematycznych peelingach i wielu innych kombinacjach doszłam do wniosku jak dziewczyny,że to po prostu mocne czarne cebulki włosa (mimo,że jestem naturalną blondynką) prześwitujące przez skórę- nie wiem jak Ty,ale ja jestem strasznie blada, do tego mam skłonność do rozszerzających się naczynek-czytaj opalanie w solarium w celu zatuszowania odpada, już nie wiem co mam z nimi zrobić. Balsamy brązujące z parafiną jak np Lirene zapychają moją delikatną skórę, muszę spr w najbliższym czasie jeszcze Summer Sun z Biedronki,bo miałam go kiedyś i mimo,że efekt delikatny i do pierwszego mycia nadawał się tuż po depilacji(łagodził podrażnienia), nawilżał i nie zapychał,mam nadzieję ,że nie zmienili składu Najgorsze jest to,że mam naprawdę zgrabne nogi i lubie chodzić np jesienią i zimą w sukienkach, spódnicach(wtedy noszę rajstopki i nie widać tak problemu)-opinia nie tylko mojego Tż-a, a tu nici z chodzenia w letnich, zwiewnych sukienkach. Depilowałam nogi sama pastą cukrową,ale zarówno po niej jak i depilatorze włoski wrastają przy odrastaniu i męczę się później z peelingami przez 3 di żeby je wydobyć. Najlepszą metodą są dla mnie kremy(ale ile można na nie wydawać kasy-nie są wydajne), maszynka i golenie na żel biały jeleń,ale wtedy zostają niestety te kropki Nie byłam nigdy u kosmetyczki na wosku i nie wiem czy po profesjonalnym zabiegu mniej albo wcale nie wrosną? Zamierzam też wypróbować wosk/żel do depilacji z allegro-taka pasta cukrowa w rolce tylko depilacja wykonywana jest pod włos a nie jak w paście z włosem. Jakbyś znalazła na to jakiś sposób lub robiła depilację u kosmetyczki daj znać o efektach-łączę się z Tobą w bólu wiem co to znaczy
monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 09:04   #7
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Jak wyglądają wrastające włoski na nogach po goleniu?

No, właśnie mam bardzo bardzo jasną karnację i jestem szatynką. Z daleka może tego nie widać, ale z bliska tak :<
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.