ciepłe termiczne kalesony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 13:26   #1
majka_mulatka
Rozeznanie
 
Avatar majka_mulatka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 540
GG do majka_mulatka

ciepłe termiczne kalesony


witajcie,
mój chłopak pracuje na zewnątrz fizycznie, nawet przez zimę, i zastanawiam się nad kupnem mu termicznej bielizny- kalesony, bluza z długim rękawem...
czy jest skuteczna?
czy coś daje?
jaka najlepiej firma?
jakie są ceny?

znalazłam na allegro coś takiego, ale ceny są kosmicznie zróżnicowane:
http://allegro.pl/item555343275_komp...lka_getry.html
http://allegro.pl/item545985623_mesk...xl_wys_0z.html
http://allegro.pl/item546671540_komp...z_l_super.html
http://allegro.pl/item558352223_craf...ro_zero_l.html
__________________
...Nie ma brzydkich ubrań i butów,
są tylko źle dobrane i beznadziejnie wystylizowane...
Czasu już nie cofniesz, więc korzystaj w pełni z każdej chwili...
majka_mulatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 15:29   #2
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: ciepłe termiczne kalesony

Więcej informacji dot. bielizny termicznej znajdziesz tutaj: http://www.skionline.pl/sprzet/?co=s...&id_newsa=1481

Gorąco Ci polecam zakup, ale ... uważaj nie wszystko złoto co się świecie. Chodzi mi o to, że można kupić pseudo bieliznę, która nie wiele będzie miała wspólnego z prawdziwą aktywną bielizną!
Po drugie dobrze dobierz rozmiar. Podstawowa zasada to dobrać tak rozmiar, aby bielizna przylegała ściśle do ciała!

Edytowane przez JacekC
Czas edycji: 2009-02-24 o 15:31
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 20:44   #3
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: ciepłe termiczne kalesony

Bielizna termiczna bardzo dużo daje.Fakt nie jest najtańsza.Ja kupuję na allegro lub w sklepach internetowych.Wychodzi taniej niż w sklepach sportowych w galeriach handlowych ale około 100 zł na sam dół (dół za 70-80 zł czasem da się znaleźć-jak jest wyjątkowa okazja cenowa) lub górę to minimum.Taniej się tego nie kupi.Najtaniej widziałam zestawy męski Brubeck na allegro-bluza z długim rękawem plus getry.W sklepach dół i górę kupuje się z reguły osobno. Takie produkty świetnie dopasowują się do temperatury otoczenia, oddychają i są antybakteryjne (wystarczy je przewietrzyć i nadal nie nabierają brzydkiego zapachu (wytrzymują nawet tydzień bez prania)-chronią przed otarciami, wiatrem, odparzeniami skóry.Wyprane bardzo szybko schną.
Na sobie i moich bliskich przetestowałam produkty firmy Brubeck i je mogę polecić.
Dobra ale dużo droższa jest seria Bionic-x (dostępna głownie na rynku niemieckim i włoskim.Można szukać na ebay) i produkty Rh zero
Na sobie i rodzinie (narty, rower) testowałam tę serię Brubeck (Body Guard) i ją mogę polecić.
Tu getry w korzystnej cenie:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=555197761
Cały zestaw męski można znaleźć na allegro w cenie od 160 zł za zestaw
No i właściwa nazwa to bielizna termoaktywna.W składzie nie powinno być bawełny.
Na allegro jest też Kraft Pro Zero ale w cenie ok 300 zł za same legginsy z windstopperem.

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2009-02-24 o 21:03
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 13:41   #4
wakiki
Zakorzenienie
 
Avatar wakiki
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zebrzydowice
Wiadomości: 3 125
Dot.: ciepłe termiczne kalesony

Ja mam bieliznę (na narty, w góry zimą) firmy Małachowski- wełnianą i streczową.
Może nie wyglądają zbyt ładnie, ale na prawdę się sprawdzają!
Szczególnie polecam Ci wełnianą- rewelacyjna sprawa, jest ciepło i nie gryzie od spodu.
Poza tym niektóre firmy (Marmot- ale to już górna półka, Milo) produkują też bieliznę streczową. Ogólnie strecz przylega do ciała bardziej niż wełna. Ważne jest żeby był z dobrego surowca- takim jest na pewno Polartec.
wakiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:06   #5
syska87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: ciepłe termiczne kalesony

Taka bielizna jest bardzo skuteczna - na narty bez podkoszulka tego typu się nie wybieram. Rację mają jednak Wizażanki radzące, byś lepiej zainwestowała w cos dobrej jakości, bo bielizną termoaktywną to niestety niektóre ciuchy się tylko nazywają...na pewno szukałabym takiej w sklepach sportowych, a nie odzieżowych. Tutaj http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/cat-pol-1194851640-Odziez-Bielizna-sportowa-Meska.html
jest spory wybór bielizny męskiej, może Wizażanki doradzą Ci coskonkretnego przy wyborze. Szcególnie polecałabym Alpinusa, bo to znana i porządna makra, a wiele droższe jej produkty od podrzędnych marek nie są.
syska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 15:54   #6
Matylda82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: ciepłe termiczne kalesony

Ja właśnie szykuję się do wyjazdu na narty, tym razem zabieramy pierwszy raz naszego bobasa więc ekwipunek jest nieco bogatszy niż zwykle
Co do ciepłej bielizny, tzw.termoaktywnej to przetestowałam polską (Stanteks) - jest dużo tańsza, a niczym nie ustępuje jakością. Do tego nadaje się dla alergików i bardzo szybko schnie. Szkoda tylko, że nie mają rozmiarów dla niemowlaków
Matylda82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 08:29   #7
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477
Dot.: ciepłe termiczne kalesony

z własnego doświadczenia mogę polecić:

Craft, Brubeck ( droga ale warto ) , Hannah ( jakość za rozsądną cenę ) oraz Attique ( polska marka - nie drogie rzeczy a jakościowo super !!! polecam, sama mam po kilka kompletów na narty i w góry oraz na fitness ) - warto teraz rozglądać się w sklepach - są spore przeceny
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-04, 13:16   #8
urodawdziekpl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 34
Dot.: ciepłe termiczne kalesony

Witam,

Kiedyś widziałam fajny test bielizny termo, ogólnie z niego wyszło, ze warto zainwestować w dobra firme przy wyborze bielizny, a będzie nam długo służyć a co najważniejsze spełniać swoje zadanie na 6stke.

Pozdrawiam
__________________
Moda i Meble to moja pasja...
urodawdziekpl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 10:30   #9
arnetka111
Raczkowanie
 
Avatar arnetka111
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 69
Dot.: ciepłe termiczne kalesony

Tak, Brubeck to dobra firma, szyją w Polsce a nie w Chinach, więc to na pewno podnosi jakość.
Każdy kto decyduje się na zakup bielizny termicznej powinien dostosować ją do przeznaczenia. Jeśli ma być na narty, to trzeba szukać w sklepie bielizny dla narciarzy. Jeśli do trekkingu to szukać takiej odpowiedniej. Różne typy różnią się rodzajem dopasowania oraz parametrami. Te na narty będą cieplejsze, ale będą nieco gorzej oddychały niż te, w których chcemy chodzić po górach. Dobre getry ocieplające robi Stoor, Feel Free, Hannah, z droższych to The North Face. Warto tez zwrócić uwagę, z czego takie getry są zrobione. Najlepsze są z wełny merynosów, która nie drapie ani nie gryzie, a doskonale ociepla. Wadą jest cena, są naprawdę bardzo drogie. Producenci prześcigają się wręcz w wymyślaniu różnych technologii i materiałów. Na narty dobre będą getry z materiału typu Micra, Pontetoro Tecnostretch, który ma od spodu takiego jakby ocieplającego delikatnego "misia".
arnetka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.