Sposoby na cerę mieszaną. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-24, 22:51   #1
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19

Sposoby na cerę mieszaną.


Hej wszystkim. Mam tu do Was parę pytań, a mianowicie chodzi o cerę mieszaną jak w temacie. Świeci mi się nos i tylko nos. Na resztę nie narzekam. Teraz zakupie trochę kosmetyków które wydają mi się odpowiednie. Mam zamiar przemywać skórę twarzy 2x dziennie tonikiem i myć ją żelem. Rano i wieczorem. Taki żel nivea jest całkiem niezły chyba.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...mieszanej.html

Żel ten chciałabym stosować, bo dawał dobre rezultaty, tylko byłam głupia i stosowałam krem natłuszczający z nivea na ten nos i pewnie dlatego dalej mi się świecił. Co do toniku to ten
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-matujacy.html

Mam zamiar robić 2x w tygodniu peeling cukrowy, nie wiem, czy to dobry pomysł więc wypowiedzcie się na ten temat. Chodzi też mi o krem nawilżający. Szukam takiego raczej do 20-25 zł. który mógłby być i na dzień i na noc. Do tego planuję robić co drugi dzień parówkę i na to nakładać maseczkę aby uregulować wydzielanie sebum.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...lkaniczna.html

I po zmyciu jej nałożyć krem nawilżający. Co do kremu to jaki polecacie do ceny zapisanej wyżej? I co sądzicie o tym rodzaju pielęgnacji? : )
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 10:16   #2
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Sposoby na cerę mieszaną.

Peeling na pewno za często, max. raz w tygodniu. Cukrowy to mocny zdzierak, szczególnie jeśli chcesz robić go sama, myślę, że raz w tygodniu porządne ścieranie Ci wystarczy
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 17:35   #3
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Sposoby na cerę mieszaną.

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Peeling na pewno za często, max. raz w tygodniu. Cukrowy to mocny zdzierak, szczególnie jeśli chcesz robić go sama, myślę, że raz w tygodniu porządne ścieranie Ci wystarczy

A co do reszty to poprawnie jest?
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 19:25   #4
Teanetante
Raczkowanie
 
Avatar Teanetante
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 91
Dot.: Sposoby na cerę mieszaną.

Z kremów nawilżających mogę polecić Triple Active Fresh z L'Oreal do cery mieszanej. Kosztuje ok. 21 zł z tego, co pamiętam. Jest lekki, to taki krem-żel, bardzo ładnie się wchłania, więc byłby dobry na dzień. Na noc możesz stosować coś bardziej treściwego.
Teanetante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:16   #5
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Sposoby na cerę mieszaną.

Cytat:
Napisane przez Teanetante Pokaż wiadomość
Z kremów nawilżających mogę polecić Triple Active Fresh z L'Oreal do cery mieszanej. Kosztuje ok. 21 zł z tego, co pamiętam. Jest lekki, to taki krem-żel, bardzo ładnie się wchłania, więc byłby dobry na dzień. Na noc możesz stosować coś bardziej treściwego.
A ten L'Oreal można używać na noc?
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 22:19   #6
pawiemilakosmetyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Sposoby na cerę mieszaną.

co do peelingu cukrowego to jestem uprzedzona. Mianowicie cukier= zachwianie pH skóry i rozwój bakterii= wypryski. Do cery mieszanej polecam coś z ogórecznikiem i limoną. Nawet jest cała seria z bielendy, czyli peeling +serum +tonik +krem. razem stosowane i przede wszystkim regularnie dają bardzo dobre efekty. na noc multiwitaminkę: nieśmiertelne A+E+C na całą twarz. można przemywać codziennie na noc też skórę twarzy wyciągiem z bratka trójbarwnego- reguluje prace gruczołów łojowych i działa antybakteryjnie. jeżeli chcesz coś nawilżającego to szukaj w składzie kaolinu, lub niskiego stężenia mocznika. jak wiadomo ta cera jest najbardziej pracochłonna i kosztowna ale podobne produkty, np. żel można kupić w biedronce z bebeauty i jest taki sam skład jak nivea. krem z siarką? zły pomysł jak nie masz zmian ropnych to nie używaj, bo go przesuszysz a on dostanie histerii i jeszcze bardziej będzie produkował sebum.
życzę powodzenia i pozdrawiam.
pawiemilakosmetyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:27   #7
Teanetante
Raczkowanie
 
Avatar Teanetante
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 91
Dot.: Sposoby na cerę mieszaną.

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
A ten L'Oreal można używać na noc?
Jasne, że można z tym, że jeśli masz rzeczywiście suchą skórę to warto na początek na noc stosować bardziej treściwy krem, który dobrze ją nawilży. Ale Triple Active jak najbardziej na noc się nadaje
Teanetante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 13:09   #8
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Sposoby na cerę mieszaną.

Cytat:
Napisane przez pawiemilakosmetyczka Pokaż wiadomość
co do peelingu cukrowego to jestem uprzedzona. Mianowicie cukier= zachwianie pH skóry i rozwój bakterii= wypryski. Do cery mieszanej polecam coś z ogórecznikiem i limoną. Nawet jest cała seria z bielendy, czyli peeling +serum +tonik +krem. razem stosowane i przede wszystkim regularnie dają bardzo dobre efekty. na noc multiwitaminkę: nieśmiertelne A+E+C na całą twarz. można przemywać codziennie na noc też skórę twarzy wyciągiem z bratka trójbarwnego- reguluje prace gruczołów łojowych i działa antybakteryjnie. jeżeli chcesz coś nawilżającego to szukaj w składzie kaolinu, lub niskiego stężenia mocznika. jak wiadomo ta cera jest najbardziej pracochłonna i kosztowna ale podobne produkty, np. żel można kupić w biedronce z bebeauty i jest taki sam skład jak nivea. krem z siarką? zły pomysł jak nie masz zmian ropnych to nie używaj, bo go przesuszysz a on dostanie histerii i jeszcze bardziej będzie produkował sebum.
życzę powodzenia i pozdrawiam.

Czyli używać mam serii z bielandy i można do tego użyć tego żelu bebeauty?
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 14:44   #9
pawiemilakosmetyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Sposoby na cerę mieszaną.

sama seria bielendy wystarczy. nie zapominaj o maseczkach na twarz. tam gdzie problem to ściągająco oczyszczająca a na pozostałą część twarzy nawilżająca raz dwa razy w tygodniu.
pawiemilakosmetyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 15:16   #10
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Sposoby na cerę mieszaną.

Cytat:
Napisane przez pawiemilakosmetyczka Pokaż wiadomość
sama seria bielendy wystarczy. nie zapominaj o maseczkach na twarz. tam gdzie problem to ściągająco oczyszczająca a na pozostałą część twarzy nawilżająca raz dwa razy w tygodniu.
I całą tą serie bielandy stosować codziennie, a maseczki oczyszczająco-ściągające dwa razy w tyg. tak?
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 12:43   #11
robin333
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Sposoby na cerę mieszaną.

Ja osobiście jestem zwolenniczką maseczek domowej roboty. Tanio, skutecznie i bez zbędnej chemii. Ostatnio ten artykuł znalazłam, najbardziej przypasował mi tonik http://www.pulsmedyczny.pl/pl/strona...do-twarzy.html
robin333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.