Uczulenie na hybrydę - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-06, 13:59   #211
mariposa404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

U mnie się sprawa wyjaśniła - drożdżaki, polecam zrobić sobie badania na grzyby w związku z tym mam cały zestaw do wymiany
mariposa404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 14:23   #212
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez mariposa404 Pokaż wiadomość
U mnie się sprawa wyjaśniła - drożdżaki, polecam zrobić sobie badania na grzyby w związku z tym mam cały zestaw do wymiany
Możesz szerzej wyjaśnić, skąd te drożdżaki?
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 20:21   #213
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
Droga firmo Diamond Cosmetics, a może zamiast wypisywania takich frazesów weźcie się do roboty i popracujcie nad swoim produktem. Bo Shellac jest dowodem na to że dopracowany produkt nie uczula. Napiszę raz jeszcze wyraźnie, mnie osobiście Semilac uczula a Shellac nie. Sprawdzone, więc nie piszcie o jakichś pilniczkach i innych popierdółkach bo to jest śmieszne.
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 21:16   #214
catrisse
Przyczajenie
 
Avatar catrisse
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
Droga firmo Diamond Cosmetics, a może zamiast wypisywania takich frazesów weźcie się do roboty i popracujcie nad swoim produktem. Bo Shellac jest dowodem na to że dopracowany produkt nie uczula. Napiszę raz jeszcze wyraźnie, mnie osobiście Semilac uczula a Shellac nie. Sprawdzone, więc nie piszcie o jakichś pilniczkach i innych popierdółkach bo to jest śmieszne.
Podpisuję się rękami i nogami! Jedyne co zmieniłam podczas robienia hybryd to lakiery z Semilac na Shellac i uczulenie zniknęło - pilniczki, narzędzia i płatki kosmetyczne cały czas te same ;-) Skoro zaczynają się bronić to znaczy, że nasze "skargi" w końcu zostały zauważone
catrisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 06:26   #215
margola7190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na hybryde

znalazłam na necie taki atrykół. Na dole jest autor tekstu Anna Lajourdie
Âť Alergie
Powodów uczuleń może być kilka. Uczulenia pojawiają się często po wielokrotnym kontakcie z danym produktem (często nadużywaniem, lub używaniem niezgodnym z instrukcją). Żele UV wbrew pozorom są najbardziej uczulające ze wszystkich systemów. Często akryle (L&P czyli: liquid i puder) są winione ze względu na mocny zapach, ale żele UV stosowane niepoprawnie mogą spowodować szybkie uczulenie. Dlatego zawsze podkreślam, że profesjonalne produkty powinny być używane przez profesjonalistów. Wiedza na temat bezpiecznego obchodzenia się z silnymi czasami chemikaliami jest podstawą. Umiejętne, prawidłowe i bezpieczne obchodzenie zaoszczędzi nam problemów i rozczarowań na przyszłość.

Bardzo dużo zależy od naszego sposobu obchodzenia się z produktami.
Czy dotykamy palcami pędzelka?
Czy mamy nawyk kładzenia pędzelka na stole, później opierając ręce na zanieczyszczonym od żelu blacie?
Czy słoiczki od żelu kleją się na zawnątrz?
Czy żarówki są nowe? (o tym więcej poniżej)
Czy dotykamy produktem skóry przy nakóadaniu?
Czy prawidłowo wycieramy warstwę dyspersyjną?
Nieutwardzony żel może bardzo uczulić. Żarówki które są zbyt zużyte nie utwardzają żelu prawidłowo (zacytuję tutaj wypowiedź: Doug Schoon R&D Creative nail Design)

"Too short of a curing cycle leads to many types of service breakdown and can cause clients to develop allergies to gel. After 200-400 hours of use, most UV light produce too little UV, which leads to inadequate cures. Bulbs must be changed regularly to ensure consistent cures" (Nails, August 2003, page 121) czyli:

"Zbyt krótkie utwardzanie żelu prowadzi do wielu problemów, i może spowodować uczulenia klientów do żelu. Po 200-400 godzin używania, lampa UV produkuje za mało promieni UV, co powoduje niepełne utwardzenie. Żarowki muszą być zmieniane regularnie, żeby zapewnić prawidłowe utwardzenie żelu."

Utwardzony żel nie jest problemem. (Jeżeli to byłaby przyczyna to dana osoba była by też uczulona na plastik wszelkiego rodzaju).
Uczulenie następuje najczęściej po wielokrotnym zostawieniu na skórze nieutwardzonego żelu (warstwy dyspersyjnej). Dlatego uczulenia najczęściej pojawiają się po kilku lub kilkunastu wizytach. Uczulenie takie pojawia się po kilku godzinach po nałożeniu żelu i objawia się swędzeniem, uczuciem ciepła na palcach i czasami wystepuje zaczerwienienie i wysypka. Po kilku dniach objawy mijają. Niestety uczulenia mają to do siebie że pojawiają się dość niespodziewanie i najczęściej nie przechodzą same, tylko nasilają się. Jeżeli klientka doświadczy opisanych obiawów, to należy zaprzestać używania produktu i pozwolić masie na paznokciach – odrosnąć. Jeżeli danej osobie bardzo zależy na przedłużaniu paznokci, można spróbować innego systemu (fibreglass, L&P), lub zmienić żele.
Czasami dana osoba może być uczulona na jeden składnik, i jeżeli tego składnika nie ma w innych żelach, to nie wystąpi żadna reakcja. Można poeksperymentować, ale ważna jest współpraca klientki ze stylistką oraz obustronne zrozumienie sytuacji.
Anna Lajourdie

Edytowane przez margola7190
Czas edycji: 2015-08-07 o 14:19
margola7190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 08:30   #216
Ka_Mal
Przyczajenie
 
Avatar Ka_Mal
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

że też dopiero teraz zauważyłam ten wątek czy jest tu ktoś kogo uczuliły lakiery SPN Nails? Po ostatniej aplikacji tych lakierów wyszło mi straszne uczulenie. Miałam spuchnięte palce, popękane skórki, swędzące rany. Wszystkie produkty, które używałam były z SPN. Co ciekawe od dawna maluje tymi lakierami. Więc dziwne, że dopiero teraz wystąpiła taka reakcja alergiczna. Nigdy wcześniej nic mnie nie uczulało. Teraz już moje palce wyglądają nieco lepiej, ale na początku była tragedia. Myślałam, że się za drapię. Najgorzej było w nocy. Na stopach też mam hybrydy SPN Nails, ale tam nic się nie dzieje. A tak lubiłam te lakiery. Nie wiem,czy całkowicie zrezygnować z hybryd, czy tak jak Wy, kombinować z inną firmą masakra jakaś;/
Ka_Mal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 09:22   #217
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez O_miki Pokaż wiadomość
czytam wasze wpisy i ze smutkiem muszę przyznać,że mam podobne objawy do Waszych, ale ja używam lakierów spn nails. Pewnie uczula nas ten sam składnik, który jest we wszytskich hybrydach. Na razie odpuszczam temat hybryd, ale na pewno do nich wrócę za jakiś miesiąc, jak wyleczę moje uczulenie
Ka_Mal taki wpis był na str. 6
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-07, 09:47   #218
Ka_Mal
Przyczajenie
 
Avatar Ka_Mal
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
Ka_Mal taki wpis był na str. 6
Dziękuję za informacje, nie przeglądałam całego wątku. Czyli nie jestem sama. Bo już myślałam, że tylko mnie uczuliły lakiery SPN Nails. A shellac jeszcze żadnej z Was nie uczulił? Troche się boje kupować baze, top i kolor z shellaca, bo te lakiery są drogie a jak też się okaże, że mnie uczulają?! ;/ nie wiem, co robić. Ale nie wyobrażam sobie wrócić teraz do zwykłych lakierów, które mi odpryskiwały po 2 dniach.
Ka_Mal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 10:41   #219
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Jeszcze nie spotkałam się z takim wpisem że Shellac kogoś uczulił a od jakiegoś czasu śledzę ten temat dość dokładnie. U mnie póki co jest ok a co będzie za kilka miesięcy tego nie wie nikt.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 10:56   #220
Ka_Mal
Przyczajenie
 
Avatar Ka_Mal
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
Jeszcze nie spotkałam się z takim wpisem że Shellac kogoś uczulił a od jakiegoś czasu śledzę ten temat dość dokładnie. U mnie póki co jest ok a co będzie za kilka miesięcy tego nie wie nikt.
Fakt, nikt nie wie, co będzie za kilka miesięcy. W końcu mi uczulenie na lakiery SPN wyszło dopiero po kilku miesiącach używania. Mam nadzieję, że z shellaciem nie będzie podobnie, bo zbankrutujemy Jakby coś się jednak u Ciebie pojawiło po tych hybrydach shellac, to proszę koniecznie daj znać
Ka_Mal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 11:07   #221
mariposa404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
Możesz szerzej wyjaśnić, skąd te drożdżaki?
Wyglądało to tak że dermatolog wypisał mi skierowanie na badanie na grzyby. Badanie ma dwa wyniki jeden po 15 minutach drugi po iluś tam dniach, w pierwszym nie wyszło nic w drugim wyszły drożdżaki. Nie wiem skąd to się bierze jeszcze nie doczytałam na internecie, może z brudu? nieumyte ręce czy coś... moją mamę też to dotknęło chociaż w mniejszym stopniu, ja jestem alergikiem więc może mam bardziej wrażliwą skórę
mariposa404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-07, 11:17   #222
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Ka_Mal Pokaż wiadomość
Fakt, nikt nie wie, co będzie za kilka miesięcy. W końcu mi uczulenie na lakiery SPN wyszło dopiero po kilku miesiącach używania. Mam nadzieję, że z shellaciem nie będzie podobnie, bo zbankrutujemy Jakby coś się jednak u Ciebie pojawiło po tych hybrydach shellac, to proszę koniecznie daj znać
Ja też obawiam się bankructwa przez te hybrydy . Jeśli będzie coś nie tak to oczywiście dam znać.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 13:00   #223
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez mariposa404 Pokaż wiadomość
Wyglądało to tak że dermatolog wypisał mi skierowanie na badanie na grzyby. Badanie ma dwa wyniki jeden po 15 minutach drugi po iluś tam dniach, w pierwszym nie wyszło nic w drugim wyszły drożdżaki. Nie wiem skąd to się bierze jeszcze nie doczytałam na internecie, może z brudu? nieumyte ręce czy coś... moją mamę też to dotknęło chociaż w mniejszym stopniu, ja jestem alergikiem więc może mam bardziej wrażliwą skórę
może narzędzia były brudne jeśli używałyście tych samych to dlatego obie odczułyście skutki
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 08:58   #224
mariposa404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
może narzędzia były brudne jeśli używałyście tych samych to dlatego obie odczułyście skutki
Nie mam pojęcia gdzie był problem, wymieniam wszystko jak to nie pomoże to się poddaje
mariposa404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 09:05   #225
robbobs
Przyczajenie
 
Avatar robbobs
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na hybryde

Nie jestem w temacie, ale myślę, że to dobre miejsce. Jaka jest najlepsza najlepsza alternatywa dla hybrydy? Wygląda pięknie, ale mam uczulenie... Chodzi o podobny efekt
robbobs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 13:12   #226
KiziaGryzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 36
Dot.: Uczulenie na hybryde

W takim razie jestem ciekawa co na to powie producent. Użyłam bazy, koloru, topu, cleanera z Semilac. Wszystko NOWE. Tak samo patyczki i pilniki. Na zdjęciu nie widać, ale rany mam czerwone, swędzące i pełne pęcherzyków. Mam to prawie po same łokcie. Na jednej i na drugiej ręce. Nie mówiąc o palcach które wyglądają jak serdelki ( są tak spuchnięte) też z pęcherzykami. Próbowałam już wszystkiego. Ciągłe mycie (odkażanie), nawilżanie, zimne okłady. Nic nie dawało rezultatów. Zrobiłam papkę z tabletki na pokrzywkę nałożyłam na palce i siedziałam z tym tak z pół godziny. Następnie wtarłam kapsułkę tranu (stwierdziłam że to najbardziej natłuści skórę). Coś ruszyło. Następnego dnia opuchlizna z palców zeszła, za to pojawiły się zmiany na dalszej części rąk za nadgarstkami. To wygląda jak typowa pokrzywka. Możecie pomyśleć że zwariowałam i wy nie naraziłybyście skóry na coś takiego ale ja znam swój organizm i wiem co mu szkodzi a co pomaga. Wczoraj moczyłam ręce w tak chlorowanej wodzie że aż śmierdziała. Pokrzywki się uspokoiły i widać że zaczynają schodzić bo już nie swędzą i nie są tak czerwone. Myślę że Encorton (tabletki sterydowe) poradził by sobie po jednej tabletce, ale to są silne leki których nie wolno brać sobie "ot tako". Bardzo mocno wpływają na organizm i boję się brać je ze względu na paznokcie. Do tej pory nie znalazłam nic co by złagodziło objawy raz na amen, ale mam tyle specyfików w domu że coś wymyślę. Czytałam gdzieś że aloes łagodzi takie objawy ale nie próbowałam jeszcze.

Uprzedzając komentarze typu "Idź do lekarza, a nie leczysz się na własną rękę". W tym momencie wiem więcej na temat tego konkretnego uczulenia niż alergolog czy dermatolog. Jedyne co przepiszą to maści sterydowe. Mam, próbowałam, nie pomogło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11830796_940654706001998_1284170918_n.jpg (55,1 KB, 190 załadowań)
KiziaGryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 21:46   #227
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez margola7190 Pokaż wiadomość
znalazłam na necie taki atrykół.
Powodów uczuleń może być kilka. Uczulenia pojawiają się często po wielokrotnym kontakcie z danym produktem (często nadużywaniem, lub używaniem niezgodnym z instrukcją)..............

........Czy prawidłowo wycieramy warstwę dyspersyjną?
Nieutwardzony żel może bardzo uczulić.
Czyli z tego co tu widzę wychodzi na to, że nie wolno zostawić żadnej warstwy dyspresyjnej. Trzeba przemywać bazę , każdy kolor i top ?
To ciekawe czemu wszyscy producenci zalecają nakładanie bez przemywania i przemycie dopiero ostatniej warstwy topu (każda stylistka też tak właśnie robi bo wtedy warstwy się lepiej siebie trzymają).

U mnie reakcja alergiczna pojawia się już po połowie minuty kontaktu z alergenem, więc jest to na prawdę silna reakcja.

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
Jeszcze nie spotkałam się z takim wpisem że Shellac kogoś uczulił a od jakiegoś czasu śledzę ten temat dość dokładnie. U mnie póki co jest ok a co będzie za kilka miesięcy tego nie wie nikt.
Ja mam Shellac już 2 raz na paznokciach i zero uczulenia Huraa
Puki co się cieszę ale nie będę jeszcze inwestować w kolory, poczekam jakiś czas i będę obserwować paznokcie.

Cytat:
Napisane przez KiziaGryzia Pokaż wiadomość
W takim razie jestem ciekawa co na to powie producent. .......
Producent nie powie kompletnie nic.... wszędzie wklejają tę swoją regułkę i później olewają sprawę.

Na facebooku na grupie pod ich odpowiedzią również rozwinęła się dyskusja, pojawiły się argumenty kontrujące ich wypowiedź ale już oczywiście nie odpisali ani razu....
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 10:41   #228
kasiulk86
Raczkowanie
 
Avatar kasiulk86
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

niestety, ale i mnie dopadło uczulenie po lakierach Indigo ;/ dziwne, bo nie jestem typem alergika, wcześniej nigdy nic mnie nie uczuliło i stało się po 8 miesiącach używania lakierów Indigo, nagle i mnie zaatakowało uczulenie-swędzenie, rany (strupy), opuchnięte palce. Teraz jeszcze widzę jakieś zaczerwienienie na szyi. Nie wiem,czy pisać do Indigo, czy olać sprawę i po prostu się z tym pogodzić. Nie dość, że mam paskudne uczulenie, moje dłonie wręcz straszą, to jeszcze zainwestowałam tyle pieniędzy w te wszystkie kolory i wszystko na marne. Dziewczyny, jak sobie radziłyście i powstrzymywałyście się, żeby nie drapać tych ran? Wiem, że drapanie nie jest wskazane, ale nie mogę wytrzymać
__________________
Serialoholiczka
Butoholiczka

kasiulk86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 12:34   #229
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez kasiulk86 Pokaż wiadomość
niestety, ale i mnie dopadło uczulenie po lakierach Indigo ;/ dziwne, bo nie jestem typem alergika, wcześniej nigdy nic mnie nie uczuliło i stało się po 8 miesiącach używania lakierów Indigo, nagle i mnie zaatakowało uczulenie-swędzenie, rany (strupy), opuchnięte palce. Teraz jeszcze widzę jakieś zaczerwienienie na szyi. Nie wiem,czy pisać do Indigo, czy olać sprawę i po prostu się z tym pogodzić. Nie dość, że mam paskudne uczulenie, moje dłonie wręcz straszą, to jeszcze zainwestowałam tyle pieniędzy w te wszystkie kolory i wszystko na marne. Dziewczyny, jak sobie radziłyście i powstrzymywałyście się, żeby nie drapać tych ran? Wiem, że drapanie nie jest wskazane, ale nie mogę wytrzymać
Współczuję.
Ja również nie jestem typem alergika a mam uczulenie na hybrydy.
Niestety trzeba się pogodzić ze stratą pieniążków lub próbować walczyć ale nie sądzę aby cokolwiek chcieli zwrócić z powodu uczulenia bo niby według firm to nie lakiery są winowajcą a my same sobie coś robimy... heh
Mi na swędzenie pomagała trochę maść Elocom ale jest na receptę.
Dziewczyny psikały też panthenolem od parzeń i smarowały wieloma innymi rzeczami. Trzeba się cofnąć i poczytać wątek
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 11:07   #230
Gabka100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 66
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny to co polecacie zamiast Semilac, Indigo i SPN Nails? Shellac słyszałam, że się świetnie ściąga ale kolory do mnie nie przemawiaja:/ a co myślicie o Gelish ? Maja mini pojemności (9ml) i cudne kolorki. Hmm?
Gabka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:44   #231
alllice_a
Przyczajenie
 
Avatar alllice_a
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Karpacz
Wiadomości: 27
Dot.: Uczulenie na hybryde

przejrzałam cały wątek i niestety, ale mam do Was złą informację. Mnie 3 miesiące temu uczuliły właśnie lakiery Shellac. Lakierów z tej firmy używałam ponad 1,5 roku, jestem pewna, że były oryginalne. A mimo to pojawiła się reakcja alergiczna. Objawy podobne, jak u Was. Mimo obrzydliwego i strasznie bolącego uczulenia po miesiącu zaczęłam używać lakierów SPN nails i jak na razie nic się nie pojawiło. Więc uważajcie z tym shellaciem, nie skupujcie od razu wielu kolorków, bo ja jestem najlepszym przykładem, że te hybrydy też uczulają
__________________
alllice_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 08:01   #232
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez alllice_a Pokaż wiadomość
przejrzałam cały wątek i niestety, ale mam do Was złą informację. Mnie 3 miesiące temu uczuliły właśnie lakiery Shellac. Lakierów z tej firmy używałam ponad 1,5 roku, jestem pewna, że były oryginalne. A mimo to pojawiła się reakcja alergiczna. Objawy podobne, jak u Was. Mimo obrzydliwego i strasznie bolącego uczulenia po miesiącu zaczęłam używać lakierów SPN nails i jak na razie nic się nie pojawiło. Więc uważajcie z tym shellaciem, nie skupujcie od razu wielu kolorków, bo ja jestem najlepszym przykładem, że te hybrydy też uczulają
No to klops. Moje doświadczenia z Semilackiem zmieniły moje podejście do hybrydy. Trzymam je maksymalnie 10 dni na paznokciach i robię przerwy pomiędzy malowaniami.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 11:45   #233
Blanchee
Przyczajenie
 
Avatar Blanchee
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny, wszędzie szukałam takiego wątku.
Robie hybrydy od 1,5 roku, używałam Indigo, ale mi nie podpasowało, przerzuciłam się Shellaca, jest dużo droższy, ale czytałam o nim dobre opinie i postanowilam wypróbowac. Niestety uczulił mnie, wyszly mi takie swędzące 'liszaje' na rękach. Poniżej foto jak to wygląda juz po kilku dniach. Czy któras z Was uczulil Shellac?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11872629_1001855356531949_990796391_n.jpg (18,4 KB, 117 załadowań)
Blanchee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 12:31   #234
alllice_a
Przyczajenie
 
Avatar alllice_a
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Karpacz
Wiadomości: 27
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Blanchee Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wszędzie szukałam takiego wątku.
Robie hybrydy od 1,5 roku, używałam Indigo, ale mi nie podpasowało, przerzuciłam się Shellaca, jest dużo droższy, ale czytałam o nim dobre opinie i postanowilam wypróbowac. Niestety uczulił mnie, wyszly mi takie swędzące 'liszaje' na rękach. Poniżej foto jak to wygląda juz po kilku dniach. Czy któras z Was uczulil Shellac?
Tak, mnie również Shellac uczulił. Zdecydowałam się na ich lakiery, bo były drogie, wiec pomyslałam, że są dobrej jakości, poza tym reklamowali się, że ich lakiery nie uczulają i rzeczywiście, jak ktoś tu wyżej napisał klops. Nie ma reguły, każdy lakier może uczulić, jesteśmy tego przykładem
__________________
alllice_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 12:58   #235
symelcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny. Ja juz nie mam siły rezygnuje z hybryd uczulenie przeniosło się teraz na palce u stóp i nogi i ręce.. :/ ktoś kiedyś tu pisał że odkupi semilaki jak by był ktoś chętny to sprzedam mam dużo kolorów których nie zdążyłam użyć nawet raz są nowe. . Pozdrawiam Was.
symelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 13:32   #236
Blanchee
Przyczajenie
 
Avatar Blanchee
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez alllice_a Pokaż wiadomość
Nie ma reguły, każdy lakier może uczulić, jesteśmy tego przykładem
Najlepiej chyba wykonac probe na ręce przed użyciem. Nie ma reguły, wszystko zależy od organizmu, tysiące osób bedą używac bez uczulenia a innym coś się pojawi. Najlepiej odstawic produkt i tak tez zrobie.

Kumpela używa Semilac i żadnych problemów, zachwala sobie, ja też teraz kupiłam, by spróbować, na razie jestem zadowolona. Nic się nie dzieje.
Blanchee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 14:26   #237
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny napisałam post na swoim blogu o tym moim uczuleniu.
Dodałam zdjęcia, napisałam o przebiegu i leczeniu uczulenia.
Jeśli ktoś chce poczytać to zapraszam
http://candymona.blogspot.com/2015/0...rem-tylko.html

Dodam jeszcze że w grupie Uczuleni na hybrydę na Fb jest już prawie 40 osób, to wszystko w przeciągu tylko 2 tygodni od założenia grupy.
Z dnia na dzień osób przybywa.


Cytat:
Napisane przez Blanchee Pokaż wiadomość
Najlepiej chyba wykonac probe na ręce przed użyciem. Nie ma reguły, wszystko zależy od organizmu, tysiące osób bedą używac bez uczulenia a innym coś się pojawi. Najlepiej odstawic produkt i tak tez zrobie.
Próba przed użyciem nic nie da bo gdybyś poczytała trochę ten wątek to byś wiedziała że uczulenie pojawia się zwykle po około pół roku stosowania hybryd a nie od razu.
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.

Edytowane przez waaampirmona
Czas edycji: 2015-08-14 o 14:29
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 14:46   #238
Blanchee
Przyczajenie
 
Avatar Blanchee
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
Dziewczyny napisałam post na swoim blogu o tym moim uczuleniu.
Dodałam zdjęcia, napisałam o przebiegu i leczeniu uczulenia.
Jeśli ktoś chce poczytać to zapraszam
http://candymona.blogspot.com/2015/0...rem-tylko.html

Dodam jeszcze że w grupie Uczuleni na hybrydę na Fb jest już prawie 40 osób, to wszystko w przeciągu tylko 2 tygodni od założenia grupy.
Z dnia na dzień osób przybywa.






Próba przed użyciem nic nie da bo gdybyś poczytała trochę ten wątek to byś wiedziała że uczulenie pojawia się zwykle po około pół roku stosowania hybryd a nie od razu.
Przewertowałam wątek i widziałam, że jakaś dziewczyna robiła próbę uczuleniową, też gdzieś widziałam na fb zdjęcia, na których jakiejś dziewczynie gdy tylko kropelke zrobiła wyskoczyły plamy.
Blanchee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 23:05   #239
atiliaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Witajcie,
Rzadko się tutaj udzielam (raczej bardziej jako czytelnik) ale tym razem muszę bo i mnie dosięgnęła klątwa Semilaca
Używam lakierów od ok 3 miesięcy na sobie oraz 2 miesięcy na innych dziewczynach. Zawsze po robieniu komuś miałam oczy załzawione i czerwone od oparów ale spoko, na drugi dzień przechodziło. Przez te 3 msce robiłam sobie hybrydy bez przerw, średnio co 2-3 tyg zmiana. Aż w końcu mnie dopadło Na początku myślałam, że to od prania ręcznego bo popsuła mi się pralka. Myślałam, że to od proszku/płynu bo pierwsze objawy alergiczne wyszły mi na przedramieniu. 2 dni po tym jak nie miałlam już kontaktu z praniem ręcznym pokazały się pęcherze na skórkach paznokci u rąk (mam hybrydę również na stopach, dopiero po raz 2 ale nic się tam nie dzieje), a w kolejnym dniu plamy od łokcia wzdłuż przedramienia u drugiej ręki. Jestem załamana powiem szczerze bo ten sposób jest tak wygodny a teraz przede mną leczenie, dociekanie która część Semilaców mnie uczuliła (i czy to na pewno one ?) . Wydaje mi się, że to lakiery ale czy baza, kolory czy top tego nie wiem. Załączam Wam fotki bo są dość drastyczne i warto przestrzec innych Pęcherze jakoś wielce nie swędzą, czasem coś poczuje ale szybko mija. Może też dlatego, że jak tylko się pojawiły zaczęłam pić wapno, które łagodzi świąd. Ale jest masakra powiem szczerze I nie mam tak jak niektóre z Was opisywały - pęcherzy na opuszkach palców, no może poza jednym u jednej ręki. Mnie wysypało głównie na jednej dłoni i na skórkach oraz na przedramionach. Mega dziwna i upierdliwa sprawa Moja znajoma dostała uczulenia od Neo Nail 3w1...coś jest nie tak z tymi wszystkimi hybrydami..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0357.jpg (45,6 KB, 115 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0359.jpg (70,4 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0341.jpg (58,7 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0360.jpg (54,9 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0342.jpg (55,4 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0281.jpg (84,6 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0285.jpg (77,4 KB, 97 załadowań)
atiliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 19:40   #240
kesi111
Raczkowanie
 
Avatar kesi111
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 41
Dot.: Uczulenie na hybryde

Z tego co widzę to problem pojawia się przy białym semilacu z nowej serii..
kesi111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.