Piekące nogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-17, 20:12   #1
krzyszwas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19

Piekące nogi


Jestem ciekaw, czy ktoś tu będzie w stanie mi pomóc. Może zetknęłyście się z takim problemem. Pisałem już też na innych forach, ale na razie nie trafiłem na poradę, która byłaby skuteczna. Mam taki problem: Chodzę w jeansach i często jak wchodzę do jakiegoś ogrzewanego pomieszczenia to strasznie zaczynają mnie piec nogi. Jest to mniej więcej takie uczucie jakbym się czymś sparzył, głównie uda, łydki i pośladki. Zaczęło się to poprzedniej zimy i zdarza się w zasadzie tylko w miesiącach zimowych, w lato nie (może dlatego, że w lato bardzo rzadko noszę spodnie ). Próbowałem już różnych rzeczy: Oliwki Johnson's baby, kremu nawilżającego, wapna, zmiany proszków i jak na razie wszystko na nic. Już nie wiem co mam robić. Najprościej pewnie by było zrobić testy alergiczne, tylko że zapisy będą dopiero w grudniu i to na następny rok . Może ma ktoś jakieś pomysły, co jeszcze mógłbym zrobić?
krzyszwas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 15:22   #2
Ase
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: Piekące nogi

Ja myślę że to może być reakcja na zimno,może powinieneś zacząć nosić kalesony .Ale na twoim miejscu poszła bym z tym do dobrego dermatologa.
Ase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 16:37   #3
krzyszwas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19
Dot.: Piekące nogi

Cytat:
Napisane przez Ase
Ja myślę że to może być reakcja na zimno,może powinieneś zacząć nosić kalesony .Ale na twoim miejscu poszła bym z tym do dobrego dermatologa.
Reakcja na zimno to raczej nie jest. Szukałem sporo w Internecie na ten temat i natknąłem się na stronę: http://allergysa.org/html/coldurticaria.html . Jest tam takie "extremalne" zdjęcie. Strona mówi głównie o alergii na zimno. Myślałem, że to może coś podobnego chociaż jak mnie swędzi i piecze to nie mam żadnych plam. Na wszelki wypadek zrobiłem sobie test, czy nie jestem uczulony na zimno. Na tej stronie jest napisane, że aby sprawdzić czy jest się uczulonym na zimno należy wziąć kostkę lodu i trzymać ją na przedramieniu ( ja zrobiłem też na nodze) przez 4 minuty, a potem przez 10 minut obserwować co się stanie, gdyby zaczęło swędzieć, znaczyłoby to, że jestem uczulony na zimno. Nic takiego nie było więc to nie to.
Co do tego noszenia kaleson, to należę do ludzi, którym zawsze ciepło i czasem nawet kąpię się zimą w jeziorze więc do tzw. "zimna" jestem przyzwyczajony więc nie zamierzam ich nosić no bo po co.
krzyszwas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.