Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-01, 22:00   #91
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

właśnie kończy mi się filtr i myślę nad kupieniem innego. zupełnie się na nich nie znam, używam od dawna filtru 50+ Ducray Melascreen, bo wyczytałam, że można na niego kłaść dowolną kolorówkę bez obawy. lubię go i daje mi dobrą ochronę, ale ma jedną beznadziejną cechę: bez pudru ani rusz, dość szybko się po nim świecę.

moje pytanie: czym mogę zastąpić Ducraya? szukam czegoś, na co można kłaść wszelki makijaż i nie będzie się tak świeciło
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 23:34   #92
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
właśnie kończy mi się filtr i myślę nad kupieniem innego. zupełnie się na nich nie znam, używam od dawna filtru 50+ Ducray Melascreen, bo wyczytałam, że można na niego kłaść dowolną kolorówkę bez obawy. lubię go i daje mi dobrą ochronę, ale ma jedną beznadziejną cechę: bez pudru ani rusz, dość szybko się po nim świecę.

moje pytanie: czym mogę zastąpić Ducraya? szukam czegoś, na co można kłaść wszelki makijaż i nie będzie się tak świeciło
jak znajdziesz coś to daj znać (sama chcę zamiennik). Myślałam nad Uriage...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 23:42   #93
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;31354727]jak znajdziesz coś to daj znać (sama chcę zamiennik). Myślałam nad Uriage...[/QUOTE]
używałam Uriage przed Ducrayem, też był fajny, ale nie pamiętam czemu go wymieniłam ale Ducray mi bardziej odpowiadał
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 17:06   #94
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
ja bym go zużyła na dłonie, bo nawet na dekolt by mi było szkoda a filtr na dłonie też się przyda, żeby nie mieć efektu jak Madonna

zmieniłam recenzję, brzmi teraz jak pochwalne peany na jego cześć
tylko wiesz, może najpierw postaraj się gdzieś o jego próbki, bo to, że mnie podpasował nie znaczy, że z tobą też tak będzie, a miałabym wyrzuty sumienia gdybyś przeze mnie wyrzuciła pieniądze w błoto
Raz w życiu weszłam do apteki po próbkę filtra, pani popatrzyła na mnie jakbym się zapytała czy jest cielęcina Póki co zamawiam Sorayę, bo dużo osób ją polecało, a do tego bardzo ekonomicznie wychodzi i nie ma parasola. Tego Pharmacerisa w przyszłości też na pewno wypróbuję. Z filtrami to chociaż tyle, że można potem na ciało wykorzystać. Poza tym jedna, dwie czy trzy aplikacje to za mało, żeby stwierdzić czy kosmetyk nam pasuje. Udało mi się kupić w życiu kilka bubli po zachwycie nad próbkami

Edytowane przez plineczka003
Czas edycji: 2012-01-02 o 17:25
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 17:26   #95
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
właśnie kończy mi się filtr i myślę nad kupieniem innego. zupełnie się na nich nie znam, używam od dawna filtru 50+ Ducray Melascreen, bo wyczytałam, że można na niego kłaść dowolną kolorówkę bez obawy. lubię go i daje mi dobrą ochronę, ale ma jedną beznadziejną cechę: bez pudru ani rusz, dość szybko się po nim świecę.

moje pytanie: czym mogę zastąpić Ducraya? szukam czegoś, na co można kłaść wszelki makijaż i nie będzie się tak świeciło

bioderma photoderm max polecam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 12:51   #96
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

czy mogłybyście mi polecić jakiś filtr bez parsola, ale nie bielący twarzy (czyli pewnie raczej z chemicznym filtrem niż mineralnym)?
taki na zimę, wystarczyłaby mi 30-tka

przekopuję się przez różne wątki i przez KWC, ale ciężko mi idzie, ech
już widzę, że tak polecane Avene i Bioderma odpadają

obecnie używam Soraya spf 30 do twarzy, ale drażni mi oczy wielka szkoda, bo poza tym jest idealny
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc

Edytowane przez Volyova
Czas edycji: 2012-01-03 o 12:53
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 13:57   #97
BlueSunshine
Zakorzenienie
 
Avatar BlueSunshine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 3 175
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

cnie
Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
czy mogłybyście mi polecić jakiś filtr bez parsola, ale nie bielący twarzy (czyli pewnie raczej z chemicznym filtrem niż mineralnym)?
taki na zimę, wystarczyłaby mi 30-tka

przekopuję się przez różne wątki i przez KWC, ale ciężko mi idzie, ech
już widzę, że tak polecane Avene i Bioderma odpadają

obecnie używam Soraya spf 30 do twarzy, ale drażni mi oczy wielka szkoda, bo poza tym jest idealny
Ja obecnie używam właśnie ducraya link do kwc i w zasadzie jestem zadowolona, nie bieli, mogę z kolorówki kłaść co chcę, no i cena nie zabija, więc polecam, z tym że to 50tka.
__________________
Czasami przychodzi taki moment w życiu, kiedy należy przestać przemierzać oceany dla ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży..
BlueSunshine jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 15:31   #98
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BlueSunshine Pokaż wiadomość
cnie Ja obecnie używam właśnie ducraya link do kwc i w zasadzie jestem zadowolona, nie bieli, mogę z kolorówki kłaść co chcę, no i cena nie zabija, więc polecam, z tym że to 50tka.
Dziękuję
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 15:58   #99
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Raz w życiu weszłam do apteki po próbkę filtra, pani popatrzyła na mnie jakbym się zapytała czy jest cielęcina Póki co zamawiam Sorayę, bo dużo osób ją polecało, a do tego bardzo ekonomicznie wychodzi i nie ma parasola. Tego Pharmacerisa w przyszłości też na pewno wypróbuję. Z filtrami to chociaż tyle, że można potem na ciało wykorzystać. Poza tym jedna, dwie czy trzy aplikacje to za mało, żeby stwierdzić czy kosmetyk nam pasuje. Udało mi się kupić w życiu kilka bubli po zachwycie nad próbkami
oj, a mi nawet często dają, mimo tego, że teraz nie sezon dzięki temu zrobiłam sporą eliminację wśród filtrów ^^
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 19:12   #100
abinitio
Raczkowanie
 
Avatar abinitio
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A orientujecie się jak te filtry Soraya wyglądają pod względem komedogenności? Bo katuję się kwasami ze względu na niedoskonałości cery, więc nie chcę znów jej zapchać chroniąc ją przed słońcem.
abinitio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 14:07   #101
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny pomóżcie ! czytam, czytam i nic coraz bardziej głupia się staję. To ma być mój pierwszy filtr od 2 dni zaczęłam stosować kwasy i muszę wybrać jakiś filtr. Mam cerę mieszaną, zaskórnikową, wrażliwą i naczynkową. Nie chce wydawać kupę kasy na coś co się okaże, że mnie zapycha i powstają nowe niespodzianki ani świecić się jakbym miała olej na twarzy. Polećcie mi coś w miarę niedrogiego albo już coś sprawdzonego żeby wykosztować się raz a porządnieOstatnio w drogerii zauważyłam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...ra-wersja.html ma nie najgorsze opinię ale czy nie jest za słaby ?

Pozdrawiam.
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 14:26   #102
BlueSunshine
Zakorzenienie
 
Avatar BlueSunshine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 3 175
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez abinitio Pokaż wiadomość
A orientujecie się jak te filtry Soraya wyglądają pod względem komedogenności? Bo katuję się kwasami ze względu na niedoskonałości cery, więc nie chcę znów jej zapchać chroniąc ją przed słońcem.
Mnie soraya nie zapchała, ale to jest naprawde indywidualna kwestia, najlepiej po prostu próbować, prosić o próbki w aptece albo na allegro kupić, dopiero wtedy tak naprawdę będziesz wiedziała czy będzie odpowiedni dla Ciebie czy też nie. Za to np 60tka mi migrowała po kilku godzinach, i miałam wrażenie że nie jest zupełnie dla mnie

long_braid
on ma faktor 14ście, to zdecydowanie za mało przy kuracji kwasami. Jako krem jest ok, ale już np jako filtr absolutnie za niski, pamiętaj że w ziemie też jest promieniowanie, mimo że niewiele jest słońca.
__________________
Czasami przychodzi taki moment w życiu, kiedy należy przestać przemierzać oceany dla ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży..
BlueSunshine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 15:27   #103
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
czy mogłybyście mi polecić jakiś filtr bez parsola, ale nie bielący twarzy (czyli pewnie raczej z chemicznym filtrem niż mineralnym)?
taki na zimę, wystarczyłaby mi 30-tka

przekopuję się przez różne wątki i przez KWC, ale ciężko mi idzie, ech
już widzę, że tak polecane Avene i Bioderma odpadają

obecnie używam Soraya spf 30 do twarzy, ale drażni mi oczy wielka szkoda, bo poza tym jest idealny
Podzielam w 100% Twoje zdanie! Dla moich oczek Soraya 30 SPF też nie jest najlepszym kosmetykiem Łzawią i pieką. Poza tym to dla mnie świetny filtr - pięknie się wchłania, uwielbiam go używać, jest bardzo przyjemny.

Abinitio jeśli chodzi o mnie to Soraya nie zapycha
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 16:34   #104
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jeśli chodzi o tą Sorayę to na początku miałam wziąć krem do twarzy, bo bałam się, że balsam mnie zapcha. Ale w między czasie doszłam do tego, że trójglicerydy źle działają na moją skórę, więc krem odpada. Ciężko przewidzieć czy kogoś dany kosmetyk zapcha czy nie - każdy ma inną skórę.

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
oj, a mi nawet często dają, mimo tego, że teraz nie sezon dzięki temu zrobiłam sporą eliminację wśród filtrów ^^
To ja nie wiem może mam pecha, ale daruję sobie to sprawdzać ^^
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 17:13   #105
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie ! czytam, czytam i nic coraz bardziej głupia się staję. To ma być mój pierwszy filtr od 2 dni zaczęłam stosować kwasy i muszę wybrać jakiś filtr. Mam cerę mieszaną, zaskórnikową, wrażliwą i naczynkową. Nie chce wydawać kupę kasy na coś co się okaże, że mnie zapycha i powstają nowe niespodzianki ani świecić się jakbym miała olej na twarzy. Polećcie mi coś w miarę niedrogiego albo już coś sprawdzonego żeby wykosztować się raz a porządnieOstatnio w drogerii zauważyłam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...ra-wersja.html ma nie najgorsze opinię ale czy nie jest za słaby ?

Pozdrawiam.
To, co jest sprawdzone dla nas, wcale nie musi być sprawdzone dla siebie.
Przykładów nie trzeba szukać- każda z nas używa innego filtra.
Radzę więc wybrać się do apteki po próbki a jakie- poczytaj na kwc i na wątkach co Ci najbardziej przypasuje. Bo nie po to jest tworzone to forum, nie po to piszemy tyle wiadomości i recenzji żeby potem się powtarzać. Włóż w to troche wysiłku i dobierz coś odpowiedniego dla Ciebie- żadna z nas nie jest w stanie w skrócie podać Ci żadnej recepty.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 08:48   #106
Annabel Lee
Raczkowanie
 
Avatar Annabel Lee
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny doradźcie proszę.
Szukam dobrego filtra do ciała, bo niedługo lecę w tropiki. Do twarzy już od kliku lat uzywam mleczka Klorane dla dzieci i to mój ideał.
Do ciała szukam czegoś także megastabilnego ale potrzebna mi większa pojemność i zastanawiam się nad Avene - są dwa spraye 50+ 200 ml - zwykły i wersja dla dzieci - czy ktoś wie jaka jest między nimi różnica?

Może lepiej kupić Sorayę SPF60, bo z tego co widzę ma tu bardzo dobre opinie?
Czy może jeszcze coś innego możecie polecić dla kogoś kto także do ciała potrzebuje super ochrony?

Przeczytałam to takze że teraz już wszystkie produkty Avene zawierają Parsol (co jeżeli chodzi o ciało nie ma dla mnie znaczenia) ale w zwiazku z tym ze Klorane nalezy do tej samej stajni - czy orientujecie się może czy Klorane tez zmieniło składy i zawiera już Parsol?
Annabel Lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:15   #107
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kochane, istnieje jakis watek dotyczący naturalnych filtrów?
Ponieważ znalazłam w internecie informacje na temat roślinnych filtrów i chciałabym o tym podyskutować. Interesuje sie ziołami a tam własnie tez jest o arnice i tarczycy bajkalskiej.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:17   #108
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Kochane, istnieje jakis watek dotyczący naturalnych filtrów?
Ponieważ znalazłam w internecie informacje na temat roślinnych filtrów i chciałabym o tym podyskutować. Interesuje sie ziołami a tam własnie tez jest o arnice i tarczycy bajkalskiej.

oj niestety wydaje mi się że zioła nie zapewnia takiej ochrony jak filtry używane sklepowych medykamentach

jeśli źle mówię niech mnie ktos poprawi, sama zresztą chciałabm opierać się na naturze
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 19:55   #109
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wklejam więc treść artykułu, bo nie wiem czy moge linkować.
Autor znana Wam Barbara Kwiatkowska


Kiedy wzrosło zainteresowanie naturalnymi substancjami kosmetycznymi zwrócono także uwagę na naturalne substancje promienioochronne pochodzenia roślinnego czy zwierzęcego. Miano nadzieję, że może uda się znaleźć takie wyciągi roślinne, które będą równie skutecznie chronić przed promieniami UV jak filtry syntetyczne: chemiczne lub fizyczne, a jednocześnie będą całkowicie bezpieczne, nawet dla tych nielicznych osób, których skóra nie toleruje filtrów chemicznych.

Jednak póki co żadne ze znanych obecnie naturalnych filtrów nie są wystarczająco skuteczne by mogły być stosowane jako samodzielne filtry słoneczne. Nie można na nich wyłącznie polegać nawet w kremach do codziennego użytku, a tym bardziej w kremach do opalania. Wysokość ochrony jaką gwarantują te filtry jest porównywalna do wartości faktora SPF rzędu 2-4. Poza tym większość wyciągów roślinnych nawet jeśli ma zdolność pochłaniania promieniowania słonecznego to głównie w zakresie promieniowania UVB. Mało która substancja naturalna chroni w pełnym paśmie UVA. Pewną ochronę przed UVA oferuje jedynie wyciąg z tarczycy bajkalskiej, juglon czyli barwnik z liści i łupinek orzecha włoskiego oraz melanina. Przy czym jeśli chodzi o melaninę, to aby mogła ona pełnić rolę w miarę skutecznego filtru musiałaby być użyta w kosmetykach w stężeniu conajmniej 10 %, natomiast przemysł kosmetyczny stosuje melaninę maksymalnie w stężeniu 1 %.

Tak więc zawsze działanie filtrów naturalnych powinno być wzmocnione przez dodatek filtrów syntetycznych mineralnych lub chemicznych. Obecność filtrów naturalnych jest mimo wszystko przydatna i dobrze widziana, gdyż po pierwsze jako wyciągi roślinne filtry te zawierają też wiele innych związków aktywnych korzystnie działających na skórę, po drugie wiele spośród tych substancji naturalnych działa jako antyutleniacze, które mają zdolność niszczenia powstałych pod wpływem promieniowania UVA wolnych rodników i wreszcie ostatni powód to fakt, że nawet niska, dodatkowa ochrona anty-UV jest także pomocna.

Najbardziej znane filtry naturalne to:

Masło Shea (Butyrospermum Parkii lub masło Karite)

Masło to uzyskuje się z orzeszków drzewa masłowego - Mangifolia rosnącego w Afryce. Drzewo to może żyć do 300 lat i owocuje tylko raz w roku. Masło to zawiera odżywcze substancje tłuszczowe, witaminy E, F oraz substancje, które w pewnym stopniu chronią przed promieniami UVB. Masło Shea wykorzystuje się bardzo często w kosmetykach do nawilżania i natłuszczania suchej, skłonnej do zmarszczek skóry, można go także stosować na końcówki włosów zwłaszcza podczas kąpieli słonecznych, by chronić je przed przesuszeniem pod wpływem słońca i słonej wody. Stosowane jest także jako naturalny środek pomocny w leczeniu reumatyzmu, bolących mięśni, oparzeń słonecznych, podrażnień skóry, opryszczek i dermatoz.

Melanina

Melanina posiada dwie podstawowe właściwości, dzięki którym może w pewnym stopniu chronić skórę przed niszczącym wpływem promieni UV.
Działa ochronnie jako naturalny filtr UV.
Pełni funkcję antyutleniacza, neutralizując czyli usuwając choć w pewnym stopniu powstałe pod wpływem promieni słonecznych wolne rodniki.

Właściwości melaniny zostały wykorzystane w kosmetykach. W produktach kosmetycznych stosuje się albo melaninę naturalną lub syntetyczną, uzyskaną na drodze reakcji biochemicznych. Melanina naturalna jest dość rzadko stosowana ze względu na wysokie koszty, uzyskuje się ją z wełny czarnych owiec lub gruczołów kałamarnic i ośmiornic.

Syntetyczna melanina ma dość duże rozmiary cząsteczek, dlatego nie ma szansy przeniknąc przez skórę czy choćby wniknąć w naskórek, w związku z tym może działać jedynie powierzchniowo. Dlatego przemysł kosmetyczny szuka wciąż innych możliwych dróg pozyskania tego cennego, naturalnego składnika jakim jest melanina. Ostatnio pojawiły się informacje o tzw. biosyntetycznej melaninie produkowanej przez rośliny lub bakterie modyfikowane genetycznie.

Melanina pełni rolę naturalnego filtru ochronnego, gdyż ma zdolność do częściowego pochłaniania i rozpraszania promieniowania UV padającego an skórę. Dużym plusem jest to, że jej zakres ochronny obejmuje zarówno promieniowanie UVB i UVA, niestety jest także i minus, mianowicie jej zdolności ochronne są bardzo słabe i niezbyt skuteczne. Jej wysokość ochrony można porównać do faktora SPF o wartości około 2-3.

Tak więc stosowanie melaniny jako samodzielnego filtru ochronnego anty-UV jest niewystarczające, zwłaszcza, że w kosmetykach jest ona stosowana w małych jednoprocentowych stężeniach. Dlatego melaninę stosuje się głównie jako dodatek do produktów zawierających typowe filtry chroniące przed promieniami słonecznymi. Melanina może nadawać kremom brunatne zabarwienie, producenci kosmetyków boją się więc dodawać większe ilości melaniny powyżej 1 % , gdyż klientki mogłyby uznać mylnie taki szaro-bury kolor kremu za oznakę zepsucia produktu. Główną funkcją melaniny dodawanej do kosmetyków jest "zmiatanie" wolnych rodników. Jest ona jednym z bardzo skutecznych antyutleniaczy. Nawet jeśli zastosowana jest w bardzo małych stężeniach rzędu 0,005 - 0,01 % potrafi zwalczyć około 80 % powstających wolnych rodników. Jej skuteczność wzrasta jeśli stosowana jest w duecie z witaminą E. Tak więc obecność melaniny w kremach pielęgnacyjnych czy preparatach ochronnych anty-UV jest mile widziana.

Juglon

Jest to naturalny barwnik roślinny uzyskiwany z liści lub łupinek orzecha włoskiego. Wyciąg z orzecha włoskiego (Juglans regia) użyty w stężeniu 1-5 % posiada niewielkie właściwości promienioochronne, absorbuje bowiem w pewnym stopniu promieniowanie słoneczne w zakresie UVB, a także częściowo w paśmie promieniowania UVA, zwłaszcza jeśli jest użyty w większym stężeniu, wtedy jego zdolność ochrony przed UVA wzrasta.

Wyciąg z arniki górskiej ( Arnica montana)

Wyciąg z arniki stosowany w stężeniu ok. 3 % pochłania w pewnym stopniu promieniowanie UV, zarówno w paśmie UVB jak i wpaśmie UVA II czyli w zakresie krótkich fal UVA. Wyciąg z arniki, a dokładnie z jej kwiatów znany jest przede wszystkim z działania wspomagającego krążenie krwi, wzmacniającego naczynka krwionośne, działa on przeciwzapalnie i pomaga zmniejszyć zaczerwienienia. W związku z tym ekstrakt z arniki jest częstym składnikiem preparatów na rozszerzone naczynka.

Wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej

Jest to roślina rosnąca głównie w Chinach i wykorzystywana od zamierzchłych czasów w medycynie chińskiej między innymi do leczenia podrażnień, stanów zapalnych i infekcji bakteryjnych. Ostatnio zainteresował się nią także przemysł kosmetyczny ze względu na jej cenne właściwości. Do celów kosmetycznych i leczniczych wykorzystuje się ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej. Zawiera on ponad 20 % związków flawonoidowych, z czego główne to bajkalina, bajkaleina i wagonina. Flawonoidy są bardzo skutecznymi antyutleniaczami czyli pomagają zwalczać wolne rodniki, a także niektóre z nich jak np. bajkalina działają jako czynnik pochłaniający promieniowanie UV. Dlatego też prowadzi się obecnie badania nad możliwością zastosowania wyciągu z tarczycy jako naturalnego składnika preparatów chroniących przed promieniowaniem słonecznym. Większość wyciągów roślinnych chroni jedynie przed promieniowaniem typu UVB, natomiast co jest bardzo istotne i rzadkie bajkalina i wagonina z tarczycy pochłania promieniowanie zarówno z zakresu UVA i UVB. Zastosowanie wyciągu z tarczycy bajkalskiej w preparatach kosmetycznych w roli filtra ochronnego byłoby bardzo korzystne ze względu na to, że nie wywołuje ona reakcji alergicznych, co niestety zdarza się czasem w przypadku niektórych filtrów chemicznych. Ponadto dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym zioło to może być stosowane do leczenia trądziku, chorob skórnych oraz w maściach dla niemowląt przeznaczonych na stany zapalne i podrażnienia pośladków, a także jako naturalny środek konserwujący w preparatach kosmetycznych. Wykazano, że 2 % odwar z korzenia tarczycy bajkalskiej działa przeciwko bakteriom jamy ustnej wywołującym zapalenie dziąseł, dlatego ekstrakt ten może być także stosowany w leczeniu paradontozy. Istotną dla kosmetyki cechą flawonoidów tarczycy bajkalskiej, a zwłaszcza bajkaliny jest hamowanie aktywności enzymu-tyrozynazy, co w efekcie zapobiega powstawaniu plam pigmentacyjnych w wyniku nadprodukcji melaniny. Właściwość ta została zostosowana w praktyce i obecnie mamy już na rynku kilka kremów wybielających zawierających m.in. ekstrakt z tarczycy bajkalskiej.

Naturalny PABA

Syntetyczny PABA czyli kwas para-aminobenzoesowy został wycofany z użytku, ze względu na powodowanie u wielu osób podrażnień i uczuleń skóry. Natomiast niedawno udało się jednej z amerykańskich firm pozyskać PABA pochodzenia naturalnego z drożdży, który także wykazuje działanie ochronne w zakresie UVB. Jednak związek ten nie jest jeszcze tak powszechnie stosowany.

Kwas ferulowy i jego pochodne

Kwas ferulowy to związek występujący naturalnie w wielu roślinach, głównie w liściach, korze i nasionach drzew iglastych, ziarnach ryżu, kukurydzy, pszenicy i żyta. Posiada on zdolność absorbowania promieniowania UV w zakresie UVB oraz wykazuje też właściwości antyoksydacyjne czyli jest pomocny w walce z wolnymi rodnikami. Kwas ferulowy i jego pochodna gamma-oryzanol użyte w kosmetykach w stężeniu 2-5 % wykazują właściwości ochronne równe SPF 3-5.

Natrafiłam na te informacje bo interesuje sie ziołolecznictwem, tu interesowała mnie akurat tarczyca bajkalska. Może się komus przydadzą te informacje.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-07 o 19:58
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 21:02   #110
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a co powiecie na Eva Sun 50tke https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ca-spf50-.html ktoś używał?
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 13:49   #111
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny. Na wiosnę postanawiam używać mocnych filtrów na twarz, ale mam wątpliwości czy bedę mogła stosować jednoczesnie samoopalacz. Czy takie połączenie nie bedzie źle wpływać na działanie filtra?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 14:07   #112
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Na wiosnę postanawiam używać mocnych filtrów na twarz, ale mam wątpliwości czy bedę mogła stosować jednoczesnie samoopalacz. Czy takie połączenie nie bedzie źle wpływać na działanie filtra?
No chyba nie chcesz jednocześnie stosować obu, tzn. samoopalacz pod filtr, tylko jeden czasem na noc, a filtr na dzień?
Bo generalnie to nawet powinnaś stosować filtr przy samoopalaczu, bo pod wpływem UV generuje on (DHA w reakcji ze skóra) wolne rodniki w ilości 180% większej niż w skórze nie traktowanej samoopalaczem (z DHA)
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 14:27   #113
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
No chyba nie chcesz jednocześnie stosować obu, tzn. samoopalacz pod filtr, tylko jeden czasem na noc, a filtr na dzień?
Bo generalnie to nawet powinnaś stosować filtr przy samoopalaczu, bo pod wpływem UV generuje on (DHA w reakcji ze skóra) wolne rodniki w ilości 180% większej niż w skórze nie traktowanej samoopalaczem (z DHA)
tak właśnie chodzi mi o stosowanie samoopalacza, np. co 3 dni, oczywiście na noc a na dzień filtr. Dzieki za odpowiedź. A czy na taki filtr mogę ( już bez samoopalacza) stosować bronzer?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 15:00   #114
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy moglybyscie polecic mi jakis wysoki filtr, dostepny w UK?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 15:04   #115
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Czy moglybyscie polecic mi jakis wysoki filtr, dostepny w UK?
Czesto przewijał sie w różnych internetowych dyskusjach filtr Soltan z Boots
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 14:28   #116
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Można łączyć filtr z żelem hialuronowym żeby lepiej się wchłaniał?
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 16:37   #117
Polley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 19
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Można łączyć filtr z żelem hialuronowym żeby lepiej się wchłaniał?
Jeżeli mieszasz filtr z czymkolwiek to zmieniasz faktor - obniżasz SPF i PPD. I na przykład z filtru SPF 50+ zrobisz sobie SPF35 albo nawet SPF20 - w zależności od ilości produktu, z którym wymieniasz filtr.
Polley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 18:16   #118
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a czy stosując żel aloesowy pod filtr i czekam az sie wchłonie a potem na to filtr, tez obniżam faktor filtra?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 20:41   #119
Polley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 19
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a czy stosując żel aloesowy pod filtr i czekam az sie wchłonie a potem na to filtr, tez obniżam faktor filtra?
Nie wtedy wszystko jest ok
Polley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 21:28   #120
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Polley Pokaż wiadomość
Nie wtedy wszystko jest ok
o to extra, dzieki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.