Witaminy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-14, 12:44   #1
antygonglowa
Raczkowanie
 
Avatar antygonglowa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 160

Witaminy!


Witam.
Od jakiegoś czasu jestem na diecie, nie jakiejś układanej... poprostu MŻ. Czuję się jednak jakaś osłabiona. Postanowiłam, że zacznę zażywać kompozycje witamin. Nigdy tego nie robiłam gdyż wszystko co było potrzebne mojemu organizmowi dostarczałam w jedzeniu.
Polecacie mi może jakieś tabletki? Zażywałyście coś?
antygonglowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 13:23   #2
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Witaminy!

najlepiej zapytaj farmaceuty w aptece powiedz jak wygląda sprawa, ze się odchudzasz, czujesz osłabienie i co by Ci polecali na takie objawy i uzupełnienie niedoborów

a jeszcze lepiej- przed pójściem do apteki zrób sobie podstawowe badania krwi + żelazo, magnez i inne składniki.. .wtedy będzie wiaodmo czego Ci brakuje
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 08:07   #3
AiShinigami
Raczkowanie
 
Avatar AiShinigami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 244
Dot.: Witaminy!

Zamiast łykać tabletki, lepiej ustaw sobie porządnie tę dietę - na MŻ odpowiednio wyważonym wcale żadnych niedoborów mieć nie powinnaś...
Poza tym - jak już powyżej doradziła Eldo_rado - warto żebyś sobie zrobiła badania krwi
__________________
Oglądając się lecz nigdy nie cofając - naprzód~!


Edytowane przez AiShinigami
Czas edycji: 2012-07-15 o 08:09
AiShinigami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 11:20   #4
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Witaminy!

Cytat:
Napisane przez AiShinigami Pokaż wiadomość
Zamiast łykać tabletki, lepiej ustaw sobie porządnie tę dietę - na MŻ odpowiednio wyważonym wcale żadnych niedoborów mieć nie powinnaś...
no ale ma, czyli jednak jakoś nei tak z tym jej MŻ... warto zrobić badania, bo niektóre 'hodowane' nieświadmie niedoboru warto a anwet powinno się na początku spomagać tabletkami bo szybciej się wyrównuje poziom danje substancji w organizmie... a w trakcie oczywiście TRZEBA przemyslec co się je, bo ewidentnie czegoś brakuje
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 13:07   #5
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Witaminy!

Cytat:
Napisane przez antygonglowa Pokaż wiadomość
Witam.
Od jakiegoś czasu jestem na diecie, nie jakiejś układanej... poprostu MŻ. Czuję się jednak jakaś osłabiona. Postanowiłam, że zacznę zażywać kompozycje witamin. Nigdy tego nie robiłam gdyż wszystko co było potrzebne mojemu organizmowi dostarczałam w jedzeniu.
Polecacie mi może jakieś tabletki? Zażywałyście coś?
Moze po prostu jesz za malo lub nieodpowiednio? Suplementacja jest ostatecznoscia i jest stosowana tylko gdy nie mozna dostarczyc substancji z pozywienia.
Skoro mozesz jesc (zakaldam) normalnie to nalezy szukac przyczyny w tym co jesz, a nie tylko maskowac skutki. Dobrze zbilansowana dieta nie oslabia, nie powoduje spadkow energii ani napadow glodu. Jedzenie to odzywianie i jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie dostarczyc wszystkiego co niezbedne do prawidlowego funkcjonowania organizmu.
Napisz co jesz w ciagu dnia to bedzie mozna cos wiecej powiedziec.
__________________



Edytowane przez klora
Czas edycji: 2012-07-16 o 13:08
klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 19:41   #6
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Witaminy!

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość


Moze po prostu jesz za malo lub nieodpowiednio? Suplementacja jest ostatecznoscia i jest stosowana tylko gdy nie mozna dostarczyc substancji z pozywienia.
Skoro mozesz jesc (zakaldam) normalnie to nalezy szukac przyczyny w tym co jesz, a nie tylko maskowac skutki. Dobrze zbilansowana dieta nie oslabia, nie powoduje spadkow energii ani napadow glodu. Jedzenie to odzywianie i jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie dostarczyc wszystkiego co niezbedne do prawidlowego funkcjonowania organizmu.
Napisz co jesz w ciagu dnia to bedzie mozna cos wiecej powiedziec.
Zgadzam się z koleżanką powyżej. Suplementy należy traktować jako ostateczność, w momencie kiedy twój organizm z jakiegoś powodu nie potrafi wydobyć składników odżywczych z tego co spożywasz.

Dobrze zbilansowana dieta i zdrowy organizm nie potrzebuje sztucznych preparatów.
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.