Ile to szklanek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-02, 07:47   #1
Seledynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 25

Ile to szklanek?


Hej dziewczyny dzisiaj robie tarte z warzywami i w przepisie jest 250g mąki,ile to jest korzystając ze szklanki 250ml wiem że mąke jakoś inaczej się miarkuje niż wode,kurza twarz baterie mi padły w wadze i nie moge odmierzyć a nie chciałabym schrzanić pierwszą tarte
Seledynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 07:53   #2
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Ile to szklanek?

Cytat:
Napisane przez Seledynka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny dzisiaj robie tarte z warzywami i w przepisie jest 250g mąki,ile to jest korzystając ze szklanki 250ml wiem że mąke jakoś inaczej się miarkuje niż wode,kurza twarz baterie mi padły w wadze i nie moge odmierzyć a nie chciałabym schrzanić pierwszą tarte
http://kotlet.tv/przelicznik-kuchenny
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 08:59   #3
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Ile to szklanek?

Seledynko - 250 g mąki to jest jedna pełna szklanka.Cokolwiek to znaczy.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 09:11   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ile to szklanek?

szklanka 250 g napelniona po brzegi to 170 gr mąki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 10:07   #5
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Ile to szklanek?

Trzeba, jeszcze pamietac, ze maki maja rozna chlonnosc i zawsze mozna maki dosypac, gorzej z odjeciem .

Podam przyklad, np. jak robie pizze to w przepisie mam, 2 i 1/2 szklanki maki, na 3/4 szklanki wody i jak robie pizze ze zwyklej maki pszennej, to ta proporcja jest o.k., ale jak robie z maki tortowej tzw.tu farine fluide , to wtedy wystarczaja 2 szklanki maki, bo jak dalam jej dwie i 1/2, to ciasto bylo za twarde, nie bylo elastyczne, jak powinno byc przy pizzie i musialm dolac wody.

Ja mam przepis na ciasto do tarty, na szklanki. 2 szklanki maki tortowej, 3/4 kostki masla, 3 zoltka, 1 lyzeczka proszku do pieczenia 1 plaska lyzeczka soli. To tyle jezeli chodzi o slona tarte.

A jak slodka to nie dajemy soli, a dodajemy dodatkowo 1/4 szklanki cukru i ewentualnie cukier waniliowy.

Na poczatku bedzie wydawac sie, ze ciasto jest suche sypkie, ale w miare ugniatania, ugniatac trzeba sporo, przeksztalci sie w jednolita i dosc elastyczna kulke.

Jak naprawde mimo dlugiego ugniatania ciasto jest za suche, za twarde (bo to o czym pisalam wczesniej rozne maki maja rozna chlonnosc), to dodac pozostala czesc masla (1/4 masla). Jest to przepis na tortownice, jak chcesz zrobic na cala blache to wszystkie skladniki razy 2.

Tu moja szarlotka na cala blache od piekarnika https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=106 na kruchym ciescie z tego wlasnie przepisu.

Kruche ciasto do slonych tart, robie doladnie tak samo, tylko nie daje cukru, a troche soli.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 10:53   #6
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Ile to szklanek?

Cytat:
Napisane przez nowa_wizazystka Pokaż wiadomość
Seledynko - 250 g mąki to jest jedna pełna szklanka.Cokolwiek to znaczy.
chyb ogromny kubek.
moja szklanka 250ml (pełna!) to 170g mąki tortowej.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 12:49   #7
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Ile to szklanek?

www.piekarzynek.pl
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 08:50   #8
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Ile to szklanek?

Tez robie takie quiche jak na tej stronce tu http://smakolykizkuchni.blogspot.fr/...typu-feta.html, ktora znalazlam na stronce, www.piekarzynek.pl ktora podala w poprzednim poscie Cholernarejestracja. Ciasto robie jak napisalam wyzej, z dwoch szklanek maki, lub uzywam gotowego ciasta francuskiego lub kruchego z rulonu. Jak uzywam gotowego, to ciasta wczesiej nie zapiekam, bo zanim sie nadzienie tarty upiecze, to i ciasto jest juz upieczone.

A sos royale to robie identycznie, jak na tej stronce i nie musi byc do tego ser feta, ja np. czesto daje zwykly tarty zolty ser typu emmentale, czy gouda. Poza tym oprocz brokulowej quiche, robie tez quiche ze zblanszowanym porem, lub quiche z podduszonymi wczesniej pieczarkami i niewielka ilscia cebuli oraz 2 zabkami czosnku, a najbardziej lubie taka prosta tarte cebulowa ze spora iloscia zwyklej cebuli, zeszklonej wczesniej na masle.

Oprocz warzyw, mozna wzbogacac tarty z sosem royale, np. szynka, kielbasa, usmazona wczesniej piersia kurczaka czy boczkiem, ktory najpierw podsmazamy.

Poza tym, jak zaleje quiche tym sosem smietanowo-jajecznym, to na wierzch tarty, klade dodatkowo kilka cienkich plasterkow masla.

Prosta i calkiem faja sprawa te tarty. Najlepiej mi smakuja z surowka z zelonej salaty.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-10-03 o 08:53
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 08:56   #9
aneta2208
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Ile to szklanek?

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość

bardzo fajny kalkulator. Naprawdę warto zapisac do ulubionych. Nie straszne ci juz będą szklanki, łyżki, gramy
__________________
Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun
aneta2208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.