Praca Dorywcza- Problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-27, 16:37   #1
Catherine003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 83

Praca Dorywcza- Problem


Witam Serdecznie

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem dodania ogłoszenia o usługę prostowania włosów.
Zajmuję się tym od kilku miesięcy, wykonywałam zabiegi na koleżankach i znajomych itd. Także wiem na czym to polega
Z tym, że nie mam wykształcenia fryzjerskiego, jestem po prostu samoukiem. Najpierw zaczęło się od moich włosach i tak rozeszło się
Chciałabym od czasu do czasu wykonywać takie zabiegi dla ludzi, dorobić podczas studiów.

Rozmawiałam o tym z Tatem i troszkę mnie ostrzegł, że mogę mieć z tym problemy.
Powiedział, że takie działanie wiąże się z założeniem działalności, a co jeśli potencjalnej klientce nie spodoba się efekt i będzie miała pretensje? Ludzie są różni, niektórzy takie sprawy od razu zgłaszają do sądu.

Oczywiście wszystkie dziewczyny były zadowolone końcowym efektem ale były to zazwyczaj znajome osoby.

Nie chciałabym mieć z tego powodu żadnych problemów.

Co o tym myślicie? Warto czy dać sobie spokój?
Catherine003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 21:18   #2
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: Praca Dorywcza- Problem

Hej.

Tatem- tatą.

Rozumiem, ze chcesz prostowac wlosy za pieniadze ?

Uważam, że taki pomysł pracy dorywczej jest z góry spisany na stratę.
Po pierwsze możesz dalej to robić koleżankom i mozesz im zaproponowac, ze wezmiesz za wyprostowanie w zaleznosci od dlugosci wlosow- np. 10zl.
Jestem ciekawa, ktora da Ci zarobic na prostowaniu wlosow.
De facto jest to czynnosc dosyc badalna, wiec kazdy moze sobie sam wlosy wyprostowac. Wiele osob prostowanie uwaza za cos, co niszczy wlosy, bo to wysoka temperatura etc. Co innego robienie paznokci, tipsow, jakies zdobienia paznokci- oczyiwscie po kursach, jako dodatkowa praca jak najbardziej, uwazalam, ze mialoby to racje bytu.
I uwazam, ze Twoj ojciec ma racje.
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 21:45   #3
Catherine003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 83
Dot.: Praca Dorywcza- Problem

Nie, nie chodzi mi o prostowanie prostownicą tylko o zabieg trwałego prostowania kręconych włosów za pomocą odpowiednich kosmetyków
Catherine003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 21:58   #4
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: Praca Dorywcza- Problem

Cytat:
Nie, nie chodzi mi o prostowanie prostownicą tylko o zabieg trwałego prostowania kręconych włosów za pomocą odpowiednich kosmetyków
Aha, chyba że tak, bo dokladnie to nie zostalo okreslone
Jedyne wyjscie, jakie widze, to poinformowac kolezanki, ze zrobisz, ale np. za 10zl. Moze dadza, moze nie. Ale zeby na wieksza skale, to moze byc ciezko.
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:52   #5
buczaka
Raczkowanie
 
Avatar buczaka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Praca Dorywcza- Problem

Cytat:
Napisane przez napoli Pokaż wiadomość
Aha, chyba że tak, bo dokladnie to nie zostalo okreslone
Jedyne wyjscie, jakie widze, to poinformowac kolezanki, ze zrobisz, ale np. za 10zl. Moze dadza, moze nie. Ale zeby na wieksza skale, to moze byc ciezko.

Zabieg trwałego postowania a nie takiego na chwile. Wiec pewnie za wieksza kase , a nie za 10 zl i "moze dadza, moze ". Taka usluga kosztuje w salonach ok 700 zl.

Jesli chcesz sie gdzies z tym oglaszac to uwazaj bo moze sie znalesc ktos kto nasle na Ciebie kogos ze skarbowki a wtedy mozesz miec problemy. A pozatym jesli nie masz wyksztalcenia fryzjerskiego to nie radze, bo mozesz komus zrobic wielka krzywde.To jest zabieg bardzo inwazyjny, zmieniajacy strukture wlosa , co zrobisz jak komus spalisz wlosy? Na taka usluge trzeba miec spacjalne przeszkolenie, o doswiadczeniu z roznymi typami wlosow nie wspominajac. Co innego robic na znajomych a co innego na obcych ludziach. Swoja droga , ja bym Ci nie dala zrobic na sobie takiego zabiegu wiedzac ze robisz to tylko na kolezankach i nie masz wyksztalcenia w tej dziedzinie.

A tak z ciekawosci to jakimi kosmetykami i jaka metoda robisz?
__________________
buczaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 21:20   #6
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Praca Dorywcza- Problem

Czemu tak na niej siadacie i nie dajecie rozwinac skrzydel?
Czy dziewczyne od tipsow ktos pyta, czy ma wyksztalcenie? Nie, tylko daje swoje paluchy do robienia paznokci.
Czy dziewczyne od przedluzania rzes ktos o to pyta? Rowniez nie.
Wiec czemu kolezanka mialaby robic kursy, szkolenia na ten temat, skoro nabyla umiejetnosci praktyczne, uczac sie na krolikach doswiadczalnych, czyli swoich kolezankach?
Ja uwazam, ze jest to fajny pomysl na dorobienie pieniedzy.
Powinnas miec jedynie atrakcyjne ceny i nie bac sie pozwow w sądzie - bez przesady, nawet u zwyklego fryzjera moze cos nie wyjsc i ludzie raczej sie nie sądzą, tylko w inny sposob rekompensuje sie strate, np. oddajac pieniadze lub odzywiajac wlosy lub w jakikolwiek inny sposob.
Z tym podpieprzaniem do skarbówki tez tak nie jest, jak piszecie. Gdyby tak bylo, to opcja ogloszen na slupach w ogole by nie istniala i NIKT by sobie w domu nie dorabial udzielajac korepetycji, robiac paznokcie itp.
Takze mysle, ze powinnas smialo uderzac najpierw do kolezanek kolezanek, a jesli te beda zadwolone, to na pewno poleca Cie innym i tak dalej. Szkoda tylko, ze feket ten utrzymuje sie kilka miesiecy, bo czestotliwosc powrotu tego samego klienta jest niska o ile zerowa.
Powodzenia!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 03:06   #7
Nataly7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 22
Dot.: Praca Dorywcza- Problem

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Czemu tak na niej siadacie i nie dajecie rozwinac skrzydel?
Czy dziewczyne od tipsow ktos pyta, czy ma wyksztalcenie? Nie, tylko daje swoje paluchy do robienia paznokci.
Czy dziewczyne od przedluzania rzes ktos o to pyta? Rowniez nie.
Wiec czemu kolezanka mialaby robic kursy, szkolenia na ten temat, skoro nabyla umiejetnosci praktyczne, uczac sie na krolikach doswiadczalnych, czyli swoich kolezankach?
Ja uwazam, ze jest to fajny pomysl na dorobienie pieniedzy.
Powinnas miec jedynie atrakcyjne ceny i nie bac sie pozwow w sądzie - bez przesady, nawet u zwyklego fryzjera moze cos nie wyjsc i ludzie raczej sie nie sądzą, tylko w inny sposob rekompensuje sie strate, np. oddajac pieniadze lub odzywiajac wlosy lub w jakikolwiek inny sposob.
Z tym podpieprzaniem do skarbówki tez tak nie jest, jak piszecie. Gdyby tak bylo, to opcja ogloszen na slupach w ogole by nie istniala i NIKT by sobie w domu nie dorabial udzielajac korepetycji, robiac paznokcie itp.
Takze mysle, ze powinnas smialo uderzac najpierw do kolezanek kolezanek, a jesli te beda zadwolone, to na pewno poleca Cie innym i tak dalej. Szkoda tylko, ze feket ten utrzymuje sie kilka miesiecy, bo czestotliwosc powrotu tego samego klienta jest niska o ile zerowa.
Powodzenia!
Idąc do salonu kosmetycznego nie musimy pytać czy kobieta, która będzie nam robiła paznokcie jest po szkoleniach bo to pewne, że jest.
A jeśli chodzi o dziewczyny, które się ogłaszają w internecie, czy na "słupach" warto byłoby spytać czy ukończyły jakiś kurs związany z tym co robią, a przede wszystkim szkolenie powinna odbyć osoba, która ma zamiar zadbać o włosy ludzi. To znaczy takie jest moje zdanie. Ale zdarzają się osoby, które same uczą się np. z internetu, z jakiś książek - podstaw, a później praktyki. I nie twierdzę, że takie osoby są gorsze od tych co kursy skończyły. Najważniejsze to zdobyć zaufanie ludzi i robić dobrze to co się robi. Kurs byłby przydatny, jednak wiem że jest to kosztowne i nie każdego na to stać.
Jeśli chodzi o skarbówkę to chyba nie trzeba się jej aż tak bać - pumas ma rację.
Nataly7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 07:54   #8
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Praca Dorywcza- Problem

Nataly, taka dziewczyna, ktora w domu robi paznokcie zawsze moze przyznac, ze odbyla konkretne szkolenie i Ty jej bedziesz musiala uwerzyc, no bo co, spytasz o dokumenty? Zwykle, jesli decydujemy sie na takie domowe uslugi, to liczymy na nizsza cene, wiec tez nie podchodzimy tak radykalnie do kwestii dyplomow i ukonczonych szkol. Co innego, gdy idziemy na makijaz permanentny i nie mamy pewnosci, kto bedzie go nam wykonywal
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 22:55   #9
Nataly7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 22
Dot.: Praca Dorywcza- Problem

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Nataly, taka dziewczyna, ktora w domu robi paznokcie zawsze moze przyznac, ze odbyla konkretne szkolenie i Ty jej bedziesz musiala uwerzyc, no bo co, spytasz o dokumenty? Zwykle, jesli decydujemy sie na takie domowe uslugi, to liczymy na nizsza cene, wiec tez nie podchodzimy tak radykalnie do kwestii dyplomow i ukonczonych szkol. Co innego, gdy idziemy na makijaz permanentny i nie mamy pewnosci, kto bedzie go nam wykonywal
Ok, może z tymi paznokciami przesadziłam. Bo to w końcu tylko kwestia pomalowania czy nałożenia tipsów i tyle, ale jeśli chodzi o włosy (ale nie zwykłe uczesanie tylko jakieś bardziej zaawansowane fryzurki), czy tak jak napisałaś makijaż permanentny to wolałabym żeby robiła to osoba po kursach.
Nataly7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 17:26   #10
buczaka
Raczkowanie
 
Avatar buczaka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Praca Dorywcza- Problem

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Czemu tak na niej siadacie i nie dajecie rozwinac skrzydel?
Czy dziewczyne od tipsow ktos pyta, czy ma wyksztalcenie? Nie, tylko daje swoje paluchy do robienia paznokci.
Czy dziewczyne od przedluzania rzes ktos o to pyta? Rowniez nie.
Wiec czemu kolezanka mialaby robic kursy, szkolenia na ten temat, skoro nabyla umiejetnosci praktyczne, uczac sie na krolikach doswiadczalnych, czyli swoich kolezankach?
Ja uwazam, ze jest to fajny pomysl na dorobienie pieniedzy.
Powinnas miec jedynie atrakcyjne ceny i nie bac sie pozwow w sądzie - bez przesady, nawet u zwyklego fryzjera moze cos nie wyjsc i ludzie raczej sie nie sądzą, tylko w inny sposob rekompensuje sie strate, np. oddajac pieniadze lub odzywiajac wlosy lub w jakikolwiek inny sposob.
Z tym podpieprzaniem do skarbówki tez tak nie jest, jak piszecie. Gdyby tak bylo, to opcja ogloszen na slupach w ogole by nie istniala i NIKT by sobie w domu nie dorabial udzielajac korepetycji, robiac paznokcie itp.
Takze mysle, ze powinnas smialo uderzac najpierw do kolezanek kolezanek, a jesli te beda zadwolone, to na pewno poleca Cie innym i tak dalej. Szkoda tylko, ze feket ten utrzymuje sie kilka miesiecy, bo czestotliwosc powrotu tego samego klienta jest niska o ile zerowa.
Powodzenia!
Wcale na niej nie siadam . Spytala o zdanie wiec napisalam swoje. Ja nie mowie zeby zrezygnowala z tego pomyslu tylko pisze jakie moga byc konsekwencje takiej dzialanosci. To co zrobi to jej sprawa i zycze jej powodzenia. Trzeba jednak liczyc sie ze wszystkimi konsekwencjami a nie myslec tylko o zarobku. Jesli chodzi o skarbowke to spotkalam sie z przypadkiem ze do dziewczyny przyszla pani wlasnie ze skarbowki bo widziala ogloszenie i tak dziewczyna wpadla. Ja nie mowie ze kazdemu to sie zdarza , ale jednak jest ktos kto to kontroluje wiec nie mozna myslec ze zawsze bedzie ok.
Jesli chodzi o dziewczyny robiace pazkoncie w domu , bez kursow to juz inna sprawa, nie jestem za tym zeby robic takie rzeczy bez zadnych kursow wiec moze tez dlatego nie podchodze optymistycznie do pomyslu autorki watku. Paznokcie tez mozna bardzo komus zniszczyc i dlugo trzeba czekac zeby sie zregenerowaly , ale jak robia to osoby ktora robia to bez szkolenia i nie robia tego prawidlowo , czesto nie zracajac uwagi na choroby i higiene to potem panuje stereotyp ze tipsy sa szkodliwe i niszcza paznokcie. Ale nie kazdy o tym wie ze dobrze wykonane paznokcie nie niszcza pazkonci.
Wracajac do tematu wlosow, skoro dziewczyna chce rozwinac skrzydla to niech zrobi jakis kurs czy cos wtedy nie bedzie miala zadnych problemow. Tak by bylo bezpiecznie i dla niej i dla kientow.

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Nataly, taka dziewczyna, ktora w domu robi paznokcie zawsze moze przyznac, ze odbyla konkretne szkolenie i Ty jej bedziesz musiala uwerzyc, no bo co, spytasz o dokumenty? Zwykle, jesli decydujemy sie na takie domowe uslugi, to liczymy na nizsza cene, wiec tez nie podchodzimy tak radykalnie do kwestii dyplomow i ukonczonych szkol. Co innego, gdy idziemy na makijaz permanentny i nie mamy pewnosci, kto bedzie go nam wykonywal
Ja gdybym miala jakies watpliwosci to bym spytala. To nie jest zaden problem, czemu mam dawac moje pazkoncie komus kto "uczy sie na mnie" badz doszkala swoje umiejetnosci. W kazdym salonie na scianach wisza dyplomy wiec jaki problem powiesic taki w domu , skoro w domu taka usluge wykonuje?Taka usluga w domu jest tansza, bo taka osoba nie placi podatkow, zusu i innych oplat a nie dlatego nie nie ma kursu.

Cytat:
Napisane przez Nataly7 Pokaż wiadomość
Ok, może z tymi paznokciami przesadziłam. Bo to w końcu tylko kwestia pomalowania czy nałożenia tipsów i tyle, ale jeśli chodzi o włosy (ale nie zwykłe uczesanie tylko jakieś bardziej zaawansowane fryzurki), czy tak jak napisałaś makijaż permanentny to wolałabym żeby robiła to osoba po kursach.
Tu sie zgadzam , ale idac na paznokcie tez bym wolala isc do profesjonalistki, bo nie jest to tylko nalozenie tipsow ale nalezy posiadac wiedze na temat roznych chorob, ktore dla osob bez tej wiedzy sa niezauwazalne a potem taka chorobe mozna przeniescna inna klientke na siebie itd. No ale nie wszyscy zwracaja na to uwage i nie licza sie z tym.
__________________
buczaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.