Od czego Zacząć ? z Chemią do matury - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-31, 15:57   #1
Technikum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 35

Od czego Zacząć ? z Chemią do matury


Chodzi mi o dobranie ks widziałam Bardzo Polecane w innych tematach Rożaka ale nie znalazłam jeśli chodzi nic o chemie słyszałam też o Pazdro i Witkowskim i nie wiem co wybrać bo moje podstawy są bardzo cienkie w zasadzie muszę zacząć naukę od zera , abc maturalne , trener chemia . I nie wiem od czego zacząć na początek ktoś ma jakąś propozycje dodam , ze nie mam notatek ;s bo szkołę skończyłam jakiś czas temu albo książki albo korepetycje

Edytowane przez Technikum
Czas edycji: 2016-12-31 o 15:59
Technikum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 22:04   #2
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Od czego Zacząć ? z Chemią do matury

20 lat temu zdawałam chemię w technikum chemicznym,
Pazdro pamiętam - był zbiór zadań i chyba chemia dla kandydatów na wyższe uczelnie,
niby byłam w technikum chem., a lubiłam się uczyć z chemii ogólnej dla techników niechemicznych (mojego taty jeszcze), lepiej było wyjaśnione, no, ale liczb kwantowych tam nie było

fajnie się uczyło ch. organicznej z Boyda Morrisona, podręcznik akademicki, ale czyta się jak powieść, dobrze przeczytać kilka pierwszych rozdziałów i koniecznie przerobić zadania na końcu rozdziału - liczba masowa, atomowa, ukł.okresowy, trochę stechometrii -podstawy podstaw, ale wyrabiają taka intuicję chem.
potem łatwiej wchodzi reszta
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 08:49   #3
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Od czego Zacząć ? z Chemią do matury

U nas Pazdro był zbiorem typowo do realizowania na zajęciach, z całkiem nieźle stopniowaną trudnością zadań. Witowski to wręcz niezbędnik maturalny - część zadań ze starych matur, część jego własnych.
Ale ogólnie... Jeśli masz "cienkie podstawy" to z chemią będzie ciężko, zwłaszcza że teraz jest tylko poziom rozszerzony. Materiał możesz realizować sama, ale potem radziłabym mimo wszystko poszukać korepetytora zorientowanego w ocenianiu matur - zwróci uwagę na pewne szczególiki, których samodzielnie się nie zauważy, a które mogą decydować o utracie punktów.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-03 09:49:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.