Pytanie i prosze o szybka odpowiedz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-18, 22:46   #1
pytajaca198919189
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Question

Pytanie i prosze o szybka odpowiedz


Witam. Moj problem polega na tym, ze przed miesiaczka bolaly mnie piersi. Najpierw cale bez sutkow.. a jakis 1-3 dni przed miesiaczka same sutki. W tym miesiacu nic takiego nie bylo. Mijaja 2 dni po miesiaczce a ja nadal jej nie mam, mimo ze od jakis 4 miesiaczek mialam cykl na przemian 29 potem 31 dni. Dodam ze wspolzyje, ale moj partner jest pewien ze nic we mnie nie poszlo(przerywany) Dzisiaj robilam test ciazowy i tez byl negatywny. Moze wie ktos lub mial takie objawy jak ja i cos doradzi czy powie na ten temat??? Dodam tez ze przez te ostatnie wlasnie 2 dni okropnie bylam zestresowana i zmartwiona czy to przypadkiem przez ciaze mi sie nie spoznia, ale nie. Nie wiem co sie dzieje i sie martwie nadal!:/
pytajaca198919189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 23:12   #2
4n3t4
Rozeznanie
 
Avatar 4n3t4
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 563
Dot.: Pytanie i prosze o szybka odpowiedz

Jeśli test wyszedł negatywnie, to na pewno przez ten stres tak sie dzieje... Uspokuj się a @ przyjdzie. Stres w niczym nie pomaga, a jedynie może zaszkodzić niestety...

Aha i dodam jeszcze, ponieważ widzę że nie jesteś świadoma, że stosunek przerywany nie zabezpiecza przed ciążą, a partner nigdy nie może być pewien, że "nic nie poszło"...

Pozdrawiam!
__________________
A kiedy Go ujrzałam...

4n3t4 - po prostu Aneta!

Edytowane przez 4n3t4
Czas edycji: 2007-12-18 o 23:16 Powód: uzupełnienie odpowiedzi
4n3t4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 00:03   #3
Długonoga_nimfa
Przyczajenie
 
Avatar Długonoga_nimfa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
GG do Długonoga_nimfa
Dot.: Pytanie i prosze o szybka odpowiedz

Cytat:
Napisane przez pytajaca198919189 Pokaż wiadomość
Witam. Moj problem polega na tym, ze przed miesiaczka bolaly mnie piersi. Najpierw cale bez sutkow.. a jakis 1-3 dni przed miesiaczka same sutki. W tym miesiacu nic takiego nie bylo. Mijaja 2 dni po miesiaczce a ja nadal jej nie mam, mimo ze od jakis 4 miesiaczek mialam cykl na przemian 29 potem 31 dni. Dodam ze wspolzyje, ale moj partner jest pewien ze nic we mnie nie poszlo(przerywany) Dzisiaj robilam test ciazowy i tez byl negatywny. Moze wie ktos lub mial takie objawy jak ja i cos doradzi czy powie na ten temat??? Dodam tez ze przez te ostatnie wlasnie 2 dni okropnie bylam zestresowana i zmartwiona czy to przypadkiem przez ciaze mi sie nie spoznia, ale nie. Nie wiem co sie dzieje i sie martwie nadal!:/
Ja mam podobnie i też się strasznie martwiłam na początku wyluzuj to normalne, że okres nie zawsze pojawia się wtedy, kiedy Ty sobie wyliczyłaś. Moja ginekolog powiedziała mi, że tak jest u kobiet, które nie stosują antykoncepcji więc uspokój się i nie stresuj Ale doradzałabym stosowanie prezerwatyw, nie tylko ze względu na spore ryzyko zajścia w ciążę przy przerywanym, ale przede wszystkim na Twoje zdrowie! Zapalenia, zakażenia, grzybica, nadżerka i wiele wiele innych może Cię czekać przez taki seks (facetom niestety się wydaje że jak dbają o higienę to wszystko ok bo oni nie mają objawów:/) Radziłabym wizytę u ginekologa i cytologię.
__________________
You're young, you're drunk, you're in bed, you have knives; shit happens-A.J.
Długonoga_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 08:42   #4
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Pytanie i prosze o szybka odpowiedz

Cytat:
Napisane przez pytajaca198919189 Pokaż wiadomość
Witam. Moj problem polega na tym, ze przed miesiaczka bolaly mnie piersi. Najpierw cale bez sutkow.. a jakis 1-3 dni przed miesiaczka same sutki. W tym miesiacu nic takiego nie bylo. Mijaja 2 dni po miesiaczce a ja nadal jej nie mam, mimo ze od jakis 4 miesiaczek mialam cykl na przemian 29 potem 31 dni. Dodam ze wspolzyje, ale moj partner jest pewien ze nic we mnie nie poszlo(przerywany) Dzisiaj robilam test ciazowy i tez byl negatywny. Moze wie ktos lub mial takie objawy jak ja i cos doradzi czy powie na ten temat??? Dodam tez ze przez te ostatnie wlasnie 2 dni okropnie bylam zestresowana i zmartwiona czy to przypadkiem przez ciaze mi sie nie spoznia, ale nie. Nie wiem co sie dzieje i sie martwie nadal!:/
Jeżeli jest juz po terminie spodziewanego okresu i zrobiłaś test i wyszła jedna kreska nie powinnaś się martwić.
Dla pewności za kilka dni jak nie przyjdzie okres wykonaj test ponownie.
(Dla informacji 2 kreska wykazująca ciążę nie musi być wcale mocna może być bardzo blada i słaba).

Brak okresu może być wywołany różnymi czynnikami. Poczekaj jeszcze parę dni a jak nie przyjdzie to najlepiej pójść do ginekologa.

Stosunek przerywany nie jest zadna metoda antykoncepcji. Zastanówcie sie nad innym zabezpieczeniem jezeli nie chcecie miec w tej chwili dziecka.
Chłopak może być pewien ze nie miał wytrysku ale nie jest pewnien tego czy nie wydzielił się płyn przedejakulacyjny (żaden facet nie jest w stanie to określić czy wyczuć).
Wydzielanie sie płynu przedejakulacyjnego u meżczyzn jest dość częstym zjawiskiem. Dodatkowo ten płyn jest dość zasobny w plemniki bo ich liczba w nim może sięgać nawet do 2 milionów a jak wiadomo do zapłodnienia komórki jajowej wystarczy jeden.

Tak ze polecam zastanowić sie nad tym czy lepiej nie będzie stosować bardziej skuteczna metodę np. prezerwatywy lub tabletki antykoncepcyjne.

I tak w ramach ciekawostki.
Pełen stosunek seksualny z ejakulacja w ciele kobiety daje 60% szanse na zajście w ciążę.
Stosunek przerywany (czyli Wasza metoda) daje szanse na zajście w ciążę 27%.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.