lato, czyli zmiany na skórze, zaczerwienienia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-10, 19:25   #1
nowy90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6

lato, czyli zmiany na skórze, zaczerwienienia.


Witam,

od dwóch miesięcy biorę Tetralysar dwa razy dziennie, jakąś witaminę B trzy razy dziennie, rano Zineryt, a wieczorem Diferyn, tak mi zalecił dermatolog, chciałem do niego przyjść jeszcze przed moim wyjazdem na wyspy, ale już nie było miejsc... bo pojawił się problem. Skończyły mi się leki, a teraz przez słońce, skóra zaczyna mi się nadmiernie pocić, na nosie i nie tylko powraca trądzik, skóra miejscami, a szczególnie koło nosa robi się czerwona. Co zrobić, bardzo proszę o pomoc. :-(
nowy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 21:06   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: lato, czyli zmiany na skórze, zaczerwienienia.

Cytat:
Napisane przez nowy90 Pokaż wiadomość
Witam,

od dwóch miesięcy biorę Tetralysar dwa razy dziennie, jakąś witaminę B trzy razy dziennie, rano Zineryt, a wieczorem Diferyn, tak mi zalecił dermatolog, chciałem do niego przyjść jeszcze przed moim wyjazdem na wyspy, ale już nie było miejsc... bo pojawił się problem. Skończyły mi się leki, a teraz przez słońce, skóra zaczyna mi się nadmiernie pocić, na nosie i nie tylko powraca trądzik, skóra miejscami, a szczególnie koło nosa robi się czerwona. Co zrobić, bardzo proszę o pomoc. :-(
spróbuj zapisac się do innego dermatologa, albo jeśli nie da rady to pójdź prywatnie. Pamiętaj żebyś chronił skórę od słońca wysokimi filtrami
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 21:47   #3
nowy90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: lato, czyli zmiany na skórze, zaczerwienienia.

Właśnie chodzi o to, że już nie mam kiedy, po pierwsze, brak terminów, sesja, szukanie mieszkania, a potem mnie nie ma. Możecie mi doradzić jaki ten krem kupić (najlepiej bez recepty) i kiedy go stosować z tymi lekami, które biorę? Proszę o szybką i fachową odpowiedź. : -)

O proszę, ja też z Lublina
nowy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 17:23   #4
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: lato, czyli zmiany na skórze, zaczerwienienia.

Cytat:
Napisane przez nowy90 Pokaż wiadomość
Właśnie chodzi o to, że już nie mam kiedy, po pierwsze, brak terminów, sesja, szukanie mieszkania, a potem mnie nie ma. Możecie mi doradzić jaki ten krem kupić (najlepiej bez recepty) i kiedy go stosować z tymi lekami, które biorę? Proszę o szybką i fachową odpowiedź. : -)

O proszę, ja też z Lublina
kup sobie anonse, są oferty różnych lekarzy i podzwoń popytaj może któryś będzie chciał "sprzedać" recepte. A przynajmniej nie będziesz musiał latać po dermatologach
zwykłe kremy raczej nie będa tak dobre jak te na recepte. Ewentualnie możesz w aptece poprosić farmaceutke żeby Ci dała taki krem który składniki będzie miał zbliżone do tych receptowych ale będzie do kupienia tak o.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 11:51   #5
nowy90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: lato, czyli zmiany na skórze, zaczerwienienia.

Okej, a jak dorwę już taki krem, to kiedy i jak go stosować? Skoro rano np. używam Zineryt, a wieczorem Differin, mam twarz przemywać w ciągu dnia nakładać ten krem?
nowy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 13:38   #6
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: lato, czyli zmiany na skórze, zaczerwienienia.

w sumie to się nie znam na trądzikowych maściach. Ale najlepiej zrób tak: krem kup z filtrem, najlepiej w aptece (ok 35zł) i jak Zineryt się wchłonie to potem filtrem posmaruj buzie. Poproś farmaceutke żeby dobrała Ci odpowiedni.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.