Loki po ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 22:26   #1
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736

Loki po ciąży


Mogłabym pisać w zbiorczym, ale łatwiej na nowym wątku. Jeśli coś było proszę o połączenie/przeniesienie.

Przed ciążą jak i w jej trakcie miałam piękne, gęste loki. Sztuczka polegała jedynie w odpowiednim cięciu. Po ciąży hormony zrobiły swoje, wypadło mi nieziemsko dużo włosów. Nadal muszę stosować kosmetyki apteczne do skóry bardzo wrazliwej inaczej mam pełno krostek i łupież. Sama pielęgnacja nie uległa zmianie, włos jest taki jak był... ale moje loki już nie. Włosy wydają się być zmęczone, są delikatne w dotyku, gładkie, nie puszą się ale nie zbijają się w loki, wyglądaja jak takie piórka.

Boryka się ktoś z takim problemem? Czy muszę się zwyczajnie uzbroić w cierpliwość i czekać, aż gospodarka hormonalna wróci do normy (czyt. skończę karmić piersią). Włosy podcinam co miesiąc po około 2-3 cm ale z racji ich wygladu i ciekawości dziecka, które bardzo lubi ciągnąć, związuję je w luźne koki, kitki.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 07:53   #2
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: Loki po ciąży

ja jestem miesiac po zakoczeniu karmienia piersia.karmilam 11 miesiecy..wlosy zaczely mi starsznie wypadac jak corka skonczyla pol roku..byly wszedzie..przed ciaza miaalm piekne sprezynki,nie byly moze one zdrowe bo nie przykladalam sie do pielegnacji ale teraz mimo ze od miesiaca stosuje wlasciwa pielegnacje skret bardzo sie oslabil,teraz to raczej fale niz loki jesli chodzi o wypadanie wlosow to juz mi tak nie wypadaja,mam mnostwo baby hair a pomogly mi taletki merz special..polecam..mam nadzieje ze wszytsko wroci do normy choc naczytalam sie ze wlosy po ciazy moga juz nie miec takiego skretu wygladu jak przed..
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:30   #3
allvo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 13
Dot.: Loki po ciąży

po pierwszej ciąży włosy dosłownie z dnia na dzień przestały mi się kręcić (normalnie mam takie dosyć mocne fale): szłam do szpitala z kręconymi włosami, jak wróciłam do domu po porodzie to już były prawie zupełnie proste i takie zostały dopóki karmiłam piersią (prawie dwa lata)...po drodze zaliczyłam oczywiście masowe pociążowe wypadanie, ale ogólna kondycja włosów się nie zmieniła

ale skręt wrócił do normy około miesiąca po zakończeniu karmienia

teraz jestem w końcówce drugie ciąży i ciekawa jestem czy będzie podobnie
allvo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 08:22   #4
Gleameil
Rozeznanie
 
Avatar Gleameil
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: radom
Wiadomości: 804
Dot.: Loki po ciąży

Ja natomiast miałam w trakcie ciąży proste włosy, byłam nawet posądzana o używanie prostownicy. Po porodzie zaczęły się falować, ale loki jeszcze nie wróciły... moim natomiast problemem jest po ciążowe mega wypadanie włosów i wrażliwa skóra głowy. Nie jest zaczerwieniona ani nie mam łupieżu tylko swędzi swędzi i swędzi. Próbowałam myć różnymi specyfikami takimi jak: Baby dream dla mam, odżywką isana, szamponem hip, Waxem, Hegronem, maską Bingo, szamponem Biały Jeleń nawet próbowałam myć zółtkiem. Wszystko powoduje podrażnienie. Byłam u dermatologa na skóre głowy wypisała 2 opakowania szamponu leczniczego Clobex(bez rezultatu) a na wypadanie tonik Seboradin i Radical(które chyba jeszcze bardziej mnie podrażniły). I czym ja mam myć włosy?
__________________
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=824736]value[/https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=824736]
Gleameil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 19:54   #5
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Loki po ciąży

A nie próbowałaś wmasowywać w skórę żelu arnikowego (Flos Lek produkował takie cudeńko) albo aloesowego? Przydałby się też pantenol (może być roztwór wodny z ZSK)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 06:50   #6
Gleameil
Rozeznanie
 
Avatar Gleameil
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: radom
Wiadomości: 804
Dot.: Loki po ciąży

Żelu aloesowego próbowałam, ale arnikowego nie. Znalazłam już sposób na moje swędzenie: wcierki z rozcieńczonego octu jabłkowego.I nic mnie wreszcie nie swędzi nie szczypie! Wszystko wskakuje na candidę.
Gleameil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 09:31   #7
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Loki po ciąży

Świetnie, ze znalazłaś sposób Niefajnie, ze to candida Będę trzymać kciuki za leczenie
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 10:53   #8
elizzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 160
GG do elizzka
Dot.: Loki po ciąży

witam,
również jestem posiadaczką loków. i półrocznego dziaciaka

W ciąży miałam rewelacyjne wlosy! Ani jeden mi nie wypadł, były mocne, lśniące, zdrowe, rosły jak szalone!

A teraz?
Wypadają garściami Sąsuche, nie układają się.,
Podcinam tez ok 2 cm-m-c, bo inaczej byłaby tragedia.
Stosuję jakis żel do wcierania w skórę głowy, na hamowanie wypadania, kupiłam w Aptece, nie pamiętam nazwy. I dodatkowo witaminy.

kiedy to minie?
__________________
elizzka
elizzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 16:27   #9
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Loki po ciąży

Moja córcia ma 15 miesięcy i moje włosy już kilka miesięcy temu przestały się prawie całkowicie kręcić próbowałam je podcinać, zmieniałam odżywki i szampony i bez efektu. W dodatku trochę się jakby przerzedziły, zmatowiały, wiszą smętnie przyklejone do szyi. Nie wiem czy wrócą kiedykolwiek do formy
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 20:18   #10
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Loki po ciąży

A to rzeczywiscie jest ciekawe zagadnienie - dlaczego skret zmienia sie w trakcie ciazy?
Poporodowe wypadanie wlosow, to oczywiscie hormony - estrogen spada. Teoretycznie powinna na to troszke pomoc dieta fitoestrogenowa ale to niepewne. Ja sama w ciazy nie bylam, wiec doswiadczenia nie mam.
Ale skret? Podobno uwarunkowany genetycznie, jak kolor oczu i wlosow. A te nie ulegaja zmianie w czasie ciazy
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:48   #11
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Loki po ciąży

To mi po ciazy tak duzo wypadlo i w jednym miejscu po lewej stronie odrastaja rude takie ostro normalnie wszedzie mam ciemny blond i taka ruda kepke NIgdy wiecej ciazy!
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 22:28   #12
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Loki po ciąży

nakupowałam różnych kosmetyków - szampon dla dziecka (Hipp), Isanę d/s, balsam Z apteczki babuni b/s, jakieś psikadło z keratyną i moje włosy dostały loki Nędzne bo nędzne ale są! Szału nie ma, u nasady są jeszcze oklapnięte, ale mam nadzieję, że będzie tylko lepiej W każdym razie czuję motywację i światełko (włosy mam świeżo podcięte i wycieniowane więc z tym daję sobie spokój)
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 12:04   #13
Gleameil
Rozeznanie
 
Avatar Gleameil
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: radom
Wiadomości: 804
Dot.: Loki po ciąży

Mój synek ma już 7 miesięcy a włosy powoli odzyskują formę. Po myciu pojawiają się pojedyncze spiralki Reszta troszkę się kręci ale w formie jak to ja nazywam " strączków" oraz fal. Całe życie miałam włosy koloru średni blond więc rozjaśniałam do jasnego blondu, bez bardzo widocznych odrostów.Jakie było moje zdziwienie kiedy po ciąży, po meeeega wypadaniu włosy odrastają czarne! Co to hormony wyprawiają z naszymi włosami... Zmieniłam kolor jasny blond na orzech laskowy(który notabene wyszedł ciemniejszy niż na obrazku). Mąż kazał mi zdjąć " perukę" z głowy a synek 6-latek zaczął płakać.... Mi tam się podoba.
Gleameil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 11:37   #14
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Loki po ciąży

Cytat:
Napisane przez elizzka Pokaż wiadomość
A teraz?
Wypadają garściami Sąsuche, nie układają się.,
Podcinam tez ok 2 cm-m-c, bo inaczej byłaby tragedia.
Stosuję jakis żel do wcierania w skórę głowy, na hamowanie wypadania, kupiłam w Aptece, nie pamiętam nazwy. I dodatkowo witaminy.

kiedy to minie?
To, co ma wypaść, wypaść musi. By to powstrzymać, ważna jest dieta, nie wcierka. Wcierka wzmocni istniejące włosy i pobudzi cebulki do produkcji nowych włosów.
Będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Moja córcia ma 15 miesięcy i moje włosy już kilka miesięcy temu przestały się prawie całkowicie kręcić próbowałam je podcinać, zmieniałam odżywki i szampony i bez efektu. W dodatku trochę się jakby przerzedziły, zmatowiały, wiszą smętnie przyklejone do szyi. Nie wiem czy wrócą kiedykolwiek do formy
Pewnie wrócą, ale nie wiem, jakich produktów obecnie używasz. wszystko wskazuje na to, że powodem niekoniecznie jest urodzenie dziecka, ale to, co z włosami robisz. Skoro kleją się do szyi, podejrzewam obciążenie najprawdopodobniej silikonowe.

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
A to rzeczywiscie jest ciekawe zagadnienie - dlaczego skret zmienia sie w trakcie ciazy?
Poporodowe wypadanie wlosow, to oczywiscie hormony - estrogen spada. Teoretycznie powinna na to troszke pomoc dieta fitoestrogenowa ale to niepewne. Ja sama w ciazy nie bylam, wiec doswiadczenia nie mam.
Ale skret? Podobno uwarunkowany genetycznie, jak kolor oczu i wlosow. A te nie ulegaja zmianie w czasie ciazy
No własnie
Ciekawe zagadnienie, prawda?
Obserwuję uważnie kręcone w i po ciąży i widzę zmiany. Przyznaję się, doświadczeń nie mam, jednak staram się być uważną.

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
nakupowałam różnych kosmetyków - szampon dla dziecka (Hipp), Isanę d/s, balsam Z apteczki babuni b/s, jakieś psikadło z keratyną i moje włosy dostały loki
Jakie psikadło?
Cytat:
Nędzne bo nędzne ale są! Szału nie ma, u nasady są jeszcze oklapnięte, ale mam nadzieję, że będzie tylko lepiej W każdym razie czuję motywację i światełko (włosy mam świeżo podcięte i wycieniowane więc z tym daję sobie spokój)
Wspaniale!

Cytat:
Napisane przez Gleameil Pokaż wiadomość
Mój synek ma już 7 miesięcy a włosy powoli odzyskują formę. Po myciu pojawiają się pojedyncze spiralki
Świetnie!
Cytat:
Zmieniłam kolor jasny blond na orzech laskowy(który notabene wyszedł ciemniejszy niż na obrazku). Mąż kazał mi zdjąć " perukę" z głowy a synek 6-latek zaczął płakać.... Mi tam się podoba.
I to jest najwazniejsze. To Ty masz się dobrze czuć. A jeśli tak jest, to i ja sie cieszę
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 12:08   #15
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Loki po ciąży

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3122

Poprosiłam o analizę
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 21:14   #16
PannaLokowana
Raczkowanie
 
Avatar PannaLokowana
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk/Płock
Wiadomości: 439
Dot.: Loki po ciąży

Moja mama zawsze odpowiadała mi, jak to chodzenie ze mną w brzuchu zrujnowało jej włosy - wypadały garściami, łamały się, nie rosły i były matowe. Z faktu, że 20 lat tamu tabletek i suplementów było dość mało, albo wcale rzuciły się z koleżankami na soki warzywne w ilościach hurtowych. wszystkie do tej pory uważają, że to im pomogło, bo i włosy, i paznokcie i skóra zaczęły wyglądać zdrowo jak dawniej. Może to coś w sobie ma - w końcu to bomba witaminowa
__________________
od 21.09.2012 świadoma pielęgnacja
MOJE WŁOSY

10.11.2013r: grzywka 20cm, bok 24 cm --> docelowo ~50cm (za łopatki)
PannaLokowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 21:59   #17
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Loki po ciąży

Cytat:
Napisane przez PannaLokowana Pokaż wiadomość
Moja mama zawsze odpowiadała mi, jak to chodzenie ze mną w brzuchu zrujnowało jej włosy - wypadały garściami, łamały się, nie rosły i były matowe. Z faktu, że 20 lat tamu tabletek i suplementów było dość mało, albo wcale rzuciły się z koleżankami na soki warzywne w ilościach hurtowych. wszystkie do tej pory uważają, że to im pomogło, bo i włosy, i paznokcie i skóra zaczęły wyglądać zdrowo jak dawniej. Może to coś w sobie ma - w końcu to bomba witaminowa
Ciąża sama w sobie nie rujnuje stanu skóry czy włosów. Nigdy jak w ciązy nie miałam tak gęstych, paznokci tak mocnych.
Chodzi o hormony. Po porodzie spada drastycznie poziom hormonów, które powodują, że włosy są gęste (włos nie przechodzi w fazę wypadania). Kilka tygodni po porodzie wypadają masowo te włosy, które wypadłyby w ciąży. Proces ten trwa do około pół roku po porodzie. Potem wszystko zaczyna wracać do normy. I faktycznie. Minęło pół roku i włosy zaczynają wyglądać lepiej, zaczęły rosnąć jak powinny, nabierają blasku i siły. Paznokcie i tak mam wyjątkowo mocne a skóra w dobrej kondycji.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 20:25   #18
PannaLokowana
Raczkowanie
 
Avatar PannaLokowana
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk/Płock
Wiadomości: 439
Dot.: Loki po ciąży

Mówię tylko to, co uparcie twierdzą koleżanki mojej mamy Choć w sumie warzyw chyba nigdy nie za dużo tak czy tak
__________________
od 21.09.2012 świadoma pielęgnacja
MOJE WŁOSY

10.11.2013r: grzywka 20cm, bok 24 cm --> docelowo ~50cm (za łopatki)
PannaLokowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:17   #19
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Loki po ciąży

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Jest w kolejce.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-25, 09:49   #20
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Loki po ciąży

Eloe, wiem
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 17:55   #21
blackeye79
Raczkowanie
 
Avatar blackeye79
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: stacja Uroczysko
Wiadomości: 288
Dot.: Loki po ciąży

Z ciążą jest różnie, mogą także właśnie pod wpływem hormonów masowo wypadać, ja tak mam przy pierwszej ciąży nic a po 8 latach jestem w drugiej i niestety wahania hormonów tak zadziałały że wypadają na potęgę, nic tylko znów ścinać
__________________
♥♥♥Nie lubią nas za wady, nienawidzą za zalety ♥♥♥
blackeye79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 19:15   #22
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Loki po ciąży

Moj synek ma juz 2,5 roku ale ja tez po ciazy mialam nijakie włosy.. ale zmienilam " odżywianie " ich na oleje i dobre odzywki bezsilikonowe i jest git..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 21:21   #23
_madlen
Raczkowanie
 
Avatar _madlen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 118
Regeneracja zniszczonych i nadmiernie prostowanych włosów, które chciałyby się kręcić

Cześć dziewczyny. Mam nadzieję, że stworzyłam wątek w odpowiednim miejscu - jeśli nie, bardzo przepraszam.
Pisałam na metamorfozach, prosiłam o radę odnośnie fryzury i jedna z wizażanek skierowała mnie do Was,

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jeśli przed Tobą rok czasu to zdążysz włoski zreanimować, będziesz miała piękne dlugie i zadbane-idź na forum dla kręconowłosych wstaw zdjęcia, a specjalistki CI doradzą jak je pielęgnować. Warto
Sytuacja jest taka: jestem młodą mamą, córeczka ma 3,5 miesiąca. Ja dopiero 20 lat a czuję się jak kobieta po trzydziestce... wyglądam kiepsko, moje włosy są bardzo zniszczone po ciąży i sporo wypadają. Doradzono mi krótką fryzurę, bo w takiej wyglądałam najlepiej, ale w przyszłym roku (w sierpniu) biorę ślub i wolałabym zapuścić, z tego względu, że daje to większe pole do popisu fryzjerce. Dlatego zdecydowałam się po prostu moje włosy zreanimować...
Naturalnie są kręcone, raczej falowane. Jako dziecko (zdj 1) miałam piękne loczki, ale z przekory chyba nienawidziłam tego, że się kręcą i długo je suszyłam, prostowałam, farbowałam na czarno... oj, sporo grzechów mam na sumieniu. Aktualnie już nie kręcą się tak ochoczo, chciałabym więc pielęgnować je tak, żeby robiły to chętniej. Po umyciu, bez zrobienia czegokolwiek falują dość delikatnie (zdj 2)

Teraz mam balejaż, trochę nietrafiony, właściwie desperacko musiałam coś po porodzie zmienić i nie przemyślałam tego dobrze (zdj 3). Zniszczone są niesamowicie...

Jeżeli możecie mi podrzucić jakieś rady... chętnie wysłucham. Czytam wątki dotyczące olejowania, odżywek, ale jest tego tak dużo, że chciałabym, żeby mi ktoś na początku pomógł, poprowadził za rękę

Ps Wybaczcie, że fotki z maleństwem, ale innych swoich nie mam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (64,1 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1270309.jpg (79,4 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0132.jpg (78,0 KB, 111 załadowań)
__________________

Amelia - 9.07.2012


Mój blog: fitness, zdrowe odżywianie, powrót do formy -
Piękna po porodzie
_madlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 22:12   #24
justyna_ju
Raczkowanie
 
Avatar justyna_ju
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Wiadomości: 220
GG do justyna_ju
Dot.: Regeneracja zniszczonych i nadmiernie prostowanych włosów, które chciałyby się

myślę, że warto zajrzeć na wątek pielęgnacyjny - tam na pierwszej stronie jest pigułka, przede wszystkim warto się przez nią przekopać i tam pytać
__________________
28.08.2012: zaczynam z CG
ujarzmiam fale, dbam o włosy....zapuszczam?
justyna_ju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 14:33   #25
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Regeneracja zniszczonych i nadmiernie prostowanych włosów, które chciałyby się

Madlen zerknij na to, co wcześniej w wątku, do którego Cię podkleiłam. Nieco już tu znajdziesz. Pigułka i FAQ oczywiście obowiązkowo, ale... też sporo cierpliwości.

I wyrzuć tę gumkę! Spinamy klamrami, robimy warkocze, ale nie robimy takich rzeczy, jak na zdjęciu. Wiem, ze nie masz czasu, ale włosy w miejscu wiązania mogą się zrobić cieńsze. A to już tylko do ścięcia.

Poczytaj, napisz, co byś chciała zrobić i... wklej zdjęcie własnych włosów. Dzieciak śliczny, ale jeśli mamy się zabrać za włosy, to potrzebne jest ich zdjęcie - najlepiej po myciu, gdy wykazują tendencje do falowania.
Podaj dokładną pielęgnację, czego używasz (linki do składów) i kiedy był ten balejaż.

Do sierpnia mamy nieco czasu, choć to mało
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 21:50   #26
_madlen
Raczkowanie
 
Avatar _madlen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 118
Dot.: Loki po ciąży

Znalazłam czas, zrobiłam zdjęcia. Balejaż robiłam w sierpniu tego roku, około 20.

Jeśli chodzi o pielęgnację... do rozczesywania używam odżywki ISANA w sprayu (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...s-spulung.html) , później zazwyczaj tylko jedwab (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...k-therapy.html). Czasami po myciu nakładałam maskę intensywnie regenerującą z Pantene, do spłukiwania (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-cienkich.html). Generalnie nie mam za dużej wiedzy w tym temacie, ale chciałabym to zmienić i pielęgnować włosy odpowiednio.

Okej, gumek się pozbywam, odnalazłam klamrę i będę jej używać.

Jakieś jeszcze rady i sugestie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (136,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b.jpg (127,5 KB, 48 załadowań)
__________________

Amelia - 9.07.2012


Mój blog: fitness, zdrowe odżywianie, powrót do formy -
Piękna po porodzie
_madlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 14:12   #27
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Loki po ciąży

Cytat:
Napisane przez _madlen Pokaż wiadomość
Znalazłam czas, zrobiłam zdjęcia. Balejaż robiłam w sierpniu tego roku, około 20.
Świetnie Czyli swoje masz ciemne. Widać, że są 3 warstwy cięcia i wyraźna linia fali.
Cytat:
Jeśli chodzi o pielęgnację...
ech, pielęgnacja zaczyna się z chwila zmoczenia włosów lub nałożenia na nie oleju - co kto lubi. Zatem to, czym włosy myjesz, jest elementem pielęgnacji. I to bardzo ważnym. Czym więc?
Cytat:
Czasami po myciu nakładałam maskę intensywnie regenerującą z Pantene, do spłukiwania (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-cienkich.html).
Czasami to za mało. ZAWSZE to wystarczająco, szczególnie wtedy, gdy stosujesz szampon. A coś czuję, że tak jest.
Nie masz składu tego czegoś?


Zerknij koniecznie do FAQ, gdzie znajdziesz listę produktów, które stosujemy w zasadzie z powodzeniem.
Zrób listę wybranych, pokaż ją tutaj, spróbujemy coś sklecić z tego, co byś chciała.
Cytat:
do rozczesywania używam odżywki ISANA w sprayu (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...s-spulung.html)
Mała rada ode mnie - jesli chcesz kupić kosmetyk w spreju i nie są to perfumy ani mgiełka na lato na twarz czy lakier do włosów, to 3 razy się zastanów. Większość produktów tego typu intensywnie się rozwadnia. Dlatego też warto się zastanowić, co dany produkt ma nam dać. Ten pomoże Ci włosy rozczesać, ale to wszystko. Apetytu kręconych nie zaspokoi.
Nadto: kręconych włosów nie czeszemy na sucho. No chyba że musisz albo wygląd Ci przeszkadza. Wówczas tylko i wyłącznie grzebień o szerokim rozstawie zębów. Albo palce.
Cytat:
później zazwyczaj tylko jedwab (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...k-therapy.html).
To jedwab z alkoholem, a ten - szczególnie przy tak ubogiej pielęgnacji - może mieć tendencje do wysuszania. Dlatego też zużyj, zapomnij, kup inny. W FAQ też znajdziesz propozycje.
Takie produkty - typu jedwab właśnie - nadają się wyłącznie do zabezpieczania włosów.
Cytat:
Generalnie nie mam za dużej wiedzy w tym temacie, ale chciałabym to zmienić i pielęgnować włosy odpowiednio.
To właśnie dlatego wciąż odwołuję się do FAQ i pigułki.
Cytat:
Jakieś jeszcze rady i sugestie?
Wszystko wyżej. Czekam, na odpowiedź

Acha - zapomniałam zapytać - jaką chciałabyś fryzurę na wesele?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:14   #28
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Loki po ciąży

Co do moich włosów.
Ich stan znacznie się poprawił ale
odrastają mi wlosy, które wypadly po ciąży i wygląda to co najmniej zabawnie Przez to włosy nie kręcą się od nasady, są jakby usztywnione. A odrost ma zaledwie 2-3 cm i lekko się wywija.

I nigdzie nie mogę znaleźć odżywki Isana do kreconych włosów a tylko po niej miałam piękne włosy (w połączeniu z pozostałymi produktami pielęgnacyjnymi). No i co jeszcze? Od prawie pół roku nie farbowałam włosów Mam odrost, ale to, co rośnie, jest 100% naturalne i niczym nie obciążone. Więc kondycja wlosa znacznie lepsza.
Niestety, rosnie mi też dużo siwych włosów :/
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:38   #29
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Loki po ciąży

Wspaniale!

Isany z babasu nie ma i nie będzie. Wycofana Zresztą tak samo jak Alterra morelkowa. Wszystko, co najlepsze nam zabierają. Nie może być dobrze Chyba wkrótce rozpocznę bojkot Rossmanna, bo to jakaś paranoja.

Nie musisz farbować włosów chemicznie. Możesz robić to henną (Khadi czy inna, moze być też ta z mazideł). Poza tym siwizna tez nie taka zła
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 14:26   #30
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Loki po ciąży

Nie miałam czasu szukać, ale tak coś zaczęłam myśleć, że pewnie wycofali Taaaaka fajna była. Kupiłam zastępczo tę różową, ale to nie to samo

do henny jeszcze się nie przekonałam, póki co, niech rosną naturalne Nie są takie złe.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.