rodzice i ja - kolejny problem rodzinny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-01, 18:25   #1
araneaa
Rozeznanie
 
Avatar araneaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 651
GG do araneaa

rodzice i ja - kolejny problem rodzinny


hello (;

no wiec, zaczne od poczatku , postaram sie zeby bylo krotko i zwiezle.

nigdy nie mialam oparcia w rodzicach, oni ciagle pracowali a ja i siostra zostawalysmy z babcia.
musialysmy sie dobrze uczyc, byc zawsze na 'tip top'. Kiedy mialysmy zle oceny, nie wychodzilysmy na dwor, nie ogladalysmy telewizji lub mialysmy odlaczany komputer.
gdy przyszedl czas wyborow , typu szkola, zajecia dodatkowe - tez nie mialysmy prawa glosu. moja mama lubila przyrode a wiec ja i siostra bedziemy chodzic na kolko przyrodnicze.
i zostalysmy wychowane jako ugodowe dzieci, ktore robia wszystko co sie im powie.
gdy mialam lat 14 , poznalam moja obecna przyjaciolke i to ona otworzyla mi do pewnego stopnia oczy. powiedziala mi, ze nie mam wlasnego zdania, cale zycie ogladam sie na rodzicow, nic nie potrafie sama zrobic.
miala racje w stu procentach.
postanowilam sie zmienic. z grzecznej rozowej dziewczynki stalam sie nagle punkowa w luznych spodniach.
to zdecydowanie przestalo sie podobac moim rodzicom. pozniej opuscilam sie w nauce i poszlam w sport w ktorym siedze do dzisiaj.
moje relacje z rodzicami wygladaja tak - jesli oni pokloca sie ze soba, na zmiane przychodza do mnie nadajac jedno na drugie.
teraz mama wyslala mnie na kurs niemieckiego do freiburga, na poludniu niemiec (oczywiscie nie pytajac mnie wogole o zdanie) i jeszcze ma do mnie pretensje ze nie radze sobie w szkole gdzie mam samych niemieckich wykladowcow. napisala do cioci u ktorej jestem, ze jak nie zdam na certyfikat, to moge wogole nie wracac do domu.
pare lat wczesniej powiedziala mi tez ze jestem zerem bo mam slabe oceny a jak skoncze 18 lat moge wyp------ z domu.
gdy do niej pisze i mowie, 'fajnie mamo ze za moimi plecami ukladasz mi zycie i mowisz ze mam nie wracac do domu' nawet nie raczy mi odpisac.
ojciec tak samo.
z reszta ojciec cale zycie mial mnie i siostre gdzies, najbardziej cieszyl sie gdy mogl na nas pokrzyczec i zbic.
on i matka widzieli tylko siebie nawzajem, nami dziecmi starali sie nie przejmowac.
matka wyslala mnie swego czasu do psychiatry gdyz jak powiedziala jestem 'niezrownowazona psychicznie'. gdy psychiatra zamienila ze mna pare slow, powiedziala mojej mamie 'to pani powinna sie leczyc, z corka jest jak najbardziej wszystko w porzadku do tego ma bardzo ciekawy siwatopoglad'. matka wkurzyla sie i juz nie musialam hcodzic do lekarza.

i powiedzcie mi co ja mam zrobic? gdy wroce do domu , do polski, napewno bede miala gadane jaka to ja jestem niewdzieczna bo to bo tamto. nie mam sily juz dluzej tak zyc, nawet moja jedyna milosc - sport - nie daje mi takiej satysfkacji jak kiedys. rodzice innych ludzi z mojej sekcji, interesuja sie jakie ich dzieci robia postepy, daja pieniadze na warsztaty, jezdza ogladac na pokazy i na zawody. moi maja to kompletnie gdzies ...

sory, za rozwlekanie ale musialam sie komus wyzalic. ehh
__________________


zaczynamy walkę z wagą!

69 -68 -67 - 66 - 65,7 - 64,5 - 63 - 62,5 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56! -----> tyle ma być )
araneaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 18:34   #2
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: rodzice i ja - kolejny problem rodzinny

a ile masz lat? ja na Twoim miejscu od razu po zdaniu matury i dostaniu sie na studia wyprowadziła się z domu a w razie, gdyby rodzice nie chcieli Cię już utrzymywać posądzić ich o alimenty. dopóki nie skończysz 25 lat a będziesz się uczyć mają obowiązek Cię utrzymywać.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 18:48   #3
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: rodzice i ja - kolejny problem rodzinny

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
a ile masz lat? ja na Twoim miejscu od razu po zdaniu matury i dostaniu sie na studia wyprowadziła się z domu a w razie, gdyby rodzice nie chcieli Cię już utrzymywać posądzić ich o alimenty. dopóki nie skończysz 25 lat a będziesz się uczyć mają obowiązek Cię utrzymywać.
Lepiej pójść na studia zaoczne w innym mieście i znaleźć pracę.
Może AWF w Warszawie + praca na siłowni/fitness clubie.

Decyzja i życie należą do Ciebie.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 21:24   #4
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: rodzice i ja - kolejny problem rodzinny

Współczuję.
Znajdź pracę jeśli jej nie masz i zacznij życ samodzielnie. Ile masz lat?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 21:31   #5
Anperis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 18
Dot.: rodzice i ja - kolejny problem rodzinny

nvm ;p

Edytowane przez Anperis
Czas edycji: 2008-08-01 o 22:09
Anperis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 21:52   #6
zazazyza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 41
Dot.: rodzice i ja - kolejny problem rodzinny

Ucz się, dziewczyno, ucz się, zeby dostać sie na dobre studia i wynieść z domu. Też miałam różnie w domu z rodzicami... Tuż przed rozpoczęciem studiów miałam wszystkiego dość. Pocieszała jedynie perspektywa dalszej nauki w innym mieście. W ciagu roku akademickiego pojawiałam się w domu co dwa, trzy tygodnie na weekend, ewentualnie święta. I miałam spokój bo nawet za bardzo nie było czasu na kłótnie, widzieliśmy się rzadko i krótko. Teraz czekam z wytesknieniem dnia 1 października bo wakacje w domu są już nieznośne. I jak ja się cieszę i dziękuję samej sobie, że chciało mi się w liceum przysiąść do nauki, tylko dzięki temu dostałam się na studia i częściowo wyzwoliłam od tych ciągłych pretensji.
zazazyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 11:01   #7
araneaa
Rozeznanie
 
Avatar araneaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 651
GG do araneaa
Dot.: rodzice i ja - kolejny problem rodzinny

pytacie ile mam lat, niedlugo 18.
__________________


zaczynamy walkę z wagą!

69 -68 -67 - 66 - 65,7 - 64,5 - 63 - 62,5 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56! -----> tyle ma być )
araneaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 08:56   #8
Wiktoria M
Raczkowanie
 
Avatar Wiktoria M
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 163
GG do Wiktoria M
Dot.: rodzice i ja - kolejny problem rodzinny

Ja oczywiście uczyłabym się dalej ale tak jak ja tego chce, a nie jak narzucają mi to rodzice. Przecież nic Ci nie zrobią jak nie będziesz uczęszczać na dodatkowe zajęcia na które Cię zapisują?! A jeśli będą coś mówić - ignoruj. TY uczysz się na SWOJĄ przyszłość, a nie ich.. Powinni szanować Twoje ideały, a nie na siłę zmieniać Twoje poglądy na ich..

Jeśli pójdziesz na studia dzienne podaj rodziców o alimenty.
Problem pojawia się jeśli pójdziesz na zaoczne i znajdziesz pracę - będziesz musiała udowadniać w sądzie, że dodatkowo do pieniędzy, które zarobisz potrzebne Ci alimenty od rodziców, bo inaczej je stracisz.
__________________
3.10.2008
3.10.2009 - zaręczyny

Wish You were here..





Zrzucam kilogramy

..jeszcze dwa.

Wiktoria M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 09:42   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: rodzice i ja - kolejny problem rodzinny

Bardzo ci współćzuje chociaz nie wiem czy jest ci to potrzebne ,potrzebne ci wsparcie i chyba tutaj je otrzymasz

Zacisnij zęby ,zdaj maturę ,idz na studia /znajdz pracę ,mozesz złożyć papiery do sądu o zasądzeniu alimentów do 26 roku zycia jesli się uczysz .

Usamodzielnij się i odetni od toksycznych rodziców,jesli masz z siostra dobry kontakt to mozecie sie wspierac nawzajem .

Rodzicow sama nie zmienisz ale mozesz odciąć się i żyć swoim życiem i nie poddawaj sie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 09:53   #10
Gabicca
Przyczajenie
 
Avatar Gabicca
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Dot.: rodzice i ja - kolejny problem rodzinny

Bardzo mi przykro słuchając o kolejnych egoistycznych osobach, decydujących się na potomstwo i zapominających o roli rodzica.
Brzmisz jak ciekawa, wrażliwa, nietuzinkowa osoba i nie zasłużyłaś sobie na takie traktowanie. Twoi rodzice niestety na Ciebie nie zasługują, jedyna rada to uświadomienie sobie własnej wartości, potem sytuacji, zwarcie się w sobie, przeczekanie przedstudyjnego okresu i jak najszybsze usamodzielnienie się czyli studia i praca w innym mieście. A rodzinka? Jak będą mili, to może zasłużą sobie na Twój przyjazd na Święta.
Głowa do góry, nie daj się nikomu zgnieść, masz w sobie dużo siły, więc wykorzystaj ją.
__________________
Moje wady i zalety w każdym wierszu, kolumnie i po przekątnej są sumą magiczną
Gabicca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 13:39   #11
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: rodzice i ja - kolejny problem rodzinny

To watek z zeszłego roku.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.