Zacząć tabletki bez miesiączki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-25, 20:55   #1
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309

Zacząć tabletki bez miesiączki?


Czy można zacząć brać pigułki (pierwsze w życiu), nie w pierwszym dniu okresu? Sprawa wygląda tak, że lekarz zapisał mi Daylette ze względu na hormony, do uspokojenia ich, a nie jako zabezpieczenie. Nie miałam miesiączki, więc dał też Lutenal, który niestety nic nie poskutkował, mimo, że opakowanie skończyłam jakieś 5 dni temu. Znając życie tak szybko tej @ nie dostanę, a chcę jak najszybciej zacząć leczenie antykoncepcyjnymi i może właśnie przy okazji okres się pojawi. Co o tym myślicie?
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 21:25   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Zacząć tabletki bez miesiączki?

Przy okazji? Czy Ty w ogóle wiesz co to są tabletki antykoncepcyjne? One BLOKUJĄ naturalny cykl kobiety! Rety. Antyki nie leczą żadnych przypadłości/problemów związanych z miesiączką, bo ją zatrzymują. Jeśli lekarz Ci dał tabletki anty na "uregulowanie" to jest zwyczajnym idiotą. Rób co chcesz, ale tabletek nie powinno się brać w środku cyklu, bo jeszcze bardziej rozwalają gospodarkę hormonalną.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 21:45   #3
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Zacząć tabletki bez miesiączki?

właśnie okresu nie miałam od lutego, powiedziałam o tym ginekologowi a ten dał mi ten Lutenal na wywołanie krwawienia. miesiączka się nie pojawiła i nie wiem co robić, bo zanim lekarz mnie teraz przyjmie to minie miesiąc, a prywatnie nie pójdę, bo mnie nie stać, co w takim razie byś zrobiła?
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 21:56   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Zacząć tabletki bez miesiączki?

Idź do innego lekarza. Na usg.
Ja miałam zatrzymanie miesiączki z powodu guzów na obu jajnikach.
Może masz początki endometriozy tak jak ja.
Ja miałam pierwsze problemy mając 16 lat i dlatego,że byłam dziewicą nikt mi nie robił usg, nie sugerował endo itd.
A choroba się rozwijała i uderzyła teraz kiedy mam prawie 30 lat.
Do innego lekarza i to szybko.
I popytać co i jak z twoim cyklem, jajeczkowaniem, jaki stan jajników.
Szczególnie jeśli masz bolesne miesiączki powinny cię przebadać pod kątem endo- czyli usg i badania krwi.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 22:17   #5
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Zacząć tabletki bez miesiączki?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Idź do innego lekarza. Na usg.
Ja miałam zatrzymanie miesiączki z powodu guzów na obu jajnikach.
Może masz początki endometriozy tak jak ja.
Ja miałam pierwsze problemy mając 16 lat i dlatego,że byłam dziewicą nikt mi nie robił usg, nie sugerował endo itd.
A choroba się rozwijała i uderzyła teraz kiedy mam prawie 30 lat.
Do innego lekarza i to szybko.
I popytać co i jak z twoim cyklem, jajeczkowaniem, jaki stan jajników.
Szczególnie jeśli masz bolesne miesiączki powinny cię przebadać pod kątem endo- czyli usg i badania krwi.
jak na razie robił mi cytologię, ale jeszcze nie odebrałam wyników, ponadto kiedy mnie badał wspomniał coś o powiększonym lewym jajniku i zespole policystycznych jajników. miesiączek nie miałam bolesnych, może w pierwszy dzień lekko pobolewało i tyle. ogólnie ginekolog ma dobrą opinię w mieście więc sądziłam, że nie będzie aż tak źle
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 23:08   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Zacząć tabletki bez miesiączki?

Wiesz, mój ginekolog też miał dobrą, z całego Pomorza kobiety się zjeżdżały. A mnie omal nie przekręcił. Dał leki m.in. na cholesterol, z czym w ogóle nie miałam problemu! To, że ktoś ma dobrą opinię nie znaczy, że nas będzie dobrze leczył. Uważaj. Ja zmieniłam lekarza i jak mu opowiedziałam co tamten wyrabiał, to tylko oczy zrobił z niedowierzania...
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 12:17   #7
elfur
Przyczajenie
 
Avatar elfur
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Zacząć tabletki bez miesiączki?

nie eksperymentuj sama z łykaniem, to nie cukierki, nie licz na to że wszysko "przy okazji" się wyprostuje... popieram koleżankę wyżej, skonsultuj się z lekarzem ginekologiem, najlepiej takim który rzuci na sprawę "świeżym okiem" i coś doradzi, ponowna konsultacja i rozwianie wątpliwości z obecnym lekarzem też nie zaszkodzi...

może Twoja mama/przyjaciółka/znajoma znajomej miała podobny problem i może Ci polecić lekarza który ma doświadczenie w takich przypadkach?
elfur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-27, 19:17   #8
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Zacząć tabletki bez miesiączki?

faktycznie albo poczekam do tego okresu, albo zapiszę się jeszcze raz do (innego) lekarza, trochę więcej poczytałam na temat tabletek i zgadzam się już, że to nie cukierki

dzięki wszystkim

edit:

Cytat:
Napisane przez elfur Pokaż wiadomość
może Twoja mama/przyjaciółka/znajoma znajomej miała podobny problem i może Ci polecić lekarza który ma doświadczenie w takich przypadkach?
popytam znajomych czy wiedzą coś na ten temat, ale szczerze mówiąc nie sądzę, że to może coś pomóc, moja miejscowość jest dosyć mała i za dużo lekarzy tutaj nie ma, ehh no cóż, jeszcze raz dzięki
__________________
ewentualnie Zuźka

Edytowane przez grzeczna teoretycznie
Czas edycji: 2012-05-27 o 19:21
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 15:15   #9
nice_princess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Słojniki ; )
Wiadomości: 14
Dot.: Zacząć tabletki bez miesiączki?

hej! postanowiłam rozpocząć antykoncepcje hormonalną . dziś zauważyłam krwawienie i uznałam że jest to okres który spóźnia mi się około tygodnia, ale u mnie to normalne. a więc od razu zażyłam pierwszą tabletkę Cilest. niestety teraz wydaje mi się że było to jedynie plamienie a nie okres, gdyż od przyjęcia tabletki pojawiło się tylko kilka kropel krwi. co mam robić? brać kolejne tabletki?
nice_princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 14:46   #10
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Zacząć tabletki bez miesiączki?

Cytat:
Napisane przez nice_princess Pokaż wiadomość
hej! postanowiłam rozpocząć antykoncepcje hormonalną . dziś zauważyłam krwawienie i uznałam że jest to okres który spóźnia mi się około tygodnia, ale u mnie to normalne. a więc od razu zażyłam pierwszą tabletkę Cilest. niestety teraz wydaje mi się że było to jedynie plamienie a nie okres, gdyż od przyjęcia tabletki pojawiło się tylko kilka kropel krwi. co mam robić? brać kolejne tabletki?

chciałabym Ci pomóc, ale jak pewnie widzisz sama, mam słabe pojęcie o tabletkach, pewnie niedługo odezwie się jakaś bardziej kompetentna Wizażanka

od siebie mogę dodać, że wczoraj dostałam okres z prawdziwego zdarzenia i i zaczęłam brać tabletki, także jak na razie nie zapisuję się na wizytę, pójdę na tą, na którą mnie już wcześniej gin zapisał
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.