tabletki antykoncepcyjne,pomocy ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-29, 15:21   #1
asiennnkkkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3

tabletki antykoncepcyjne,pomocy !


Witam, długi czas biorę tabletki i wiem wszystko na temat ich przyjmowania, jednak zdarzyła mi się taka sytuacja,że wyjeżdżając na święta zapomniałam wziąc tabletek ze sobą a została mi do przyjęcia tylko jedna. Wzięłam ja więc dopiero 5 dni później , ale krwawienie wystapiło normalnie. Czy w takim razie następne opakowanie mam wziąć normalnie nie zważając na termin przyjęcia ostatniej tabletki ? Czy 8 dnia po przyjęciu ostatniej tabletki ?
asiennnkkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 15:29   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: tabletki antykoncepcyjne,pomocy !

Gdybyś wiedziała wssszystko o tabletkach, wiedziałabyś co mówi ulotka na temat zapomnianej tabletki w 3 tygodniu - robi się od razu przerwę! Twój brak niewiedzy po prostu poraża.

Po co przyjmowałaś tabletkę, skoro wystąpiło krwawienie? Dla mnie to niepojęte. To było skończone opakowanie. Do tego nie wiesz, że robi się przerwę 7-dniową, nie dłuższą? Skończyłaś blister, zapomniana tabletka łyknięta po takim czasie mogła Ci tylko namieszać. Zacznij brać tabletki licząc od dnia rozpoczęcia przerwy (nie łyknięcia zapomnianej tabletki!), a najlepiej skonsultuj to z lekarzem.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 15:34   #3
asiennnkkkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3
Dot.: tabletki antykoncepcyjne,pomocy !

tak przerwę 7dniową ale tabletkę przyjmujemy 8 dnia czyż nie ? Nie wiedziałam właśnie tej jednej rzeczy, jedynie co wiedziałam to ,że jeżeli nie wezmę tabletki to trzeba ja jak najszybciej wziąc, także po powrocie do domu jak najszybciej to też uczyniłam. Nie rozumiem ataku na mnie, chyba po to jest to forum,żeby pomagać sobie w razie watpliwości i uzupełniac braki w wiedzy na dany temat a nie krytykować ?
Tak czy inaczej dziękuję za radę..
asiennnkkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:00   #4
Marlenaa93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki antykoncepcyjne,pomocy !

Hej jestem tutaj nowa,więc nie bardzo orientuje się jeszcze :P ale mam problem ;( od roku biorę tabletki antykoncepcyjne novyvette i w ostatni czwartek zwymiotowałam tabletke wziętą 2h wcześniej. Później tabletki brałam o normalnej porze Z chłopakiem współżyłam w niedziele. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?? Proszę o szybką odpowiedź Pozdrawiam
Marlenaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:11   #5
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: tabletki antykoncepcyjne,pomocy !

tabletka mogła się nie wchłonąć, bo z tego, co się orientuję, to czas wchłaniania wynosi ok. 4 godzin. Nie napisałaś, który to tydzień brania tabletek, ale wg mnie istnieje ryzyko, że tabletka nie zdążyła się wchłonąć a tym samym zmniejszyła się skuteczność preparatu.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:16   #6
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286
Dot.: tabletki antykoncepcyjne,pomocy !

Cytat:
Napisane przez Marlenaa93 Pokaż wiadomość
Hej jestem tutaj nowa,więc nie bardzo orientuje się jeszcze :P ale mam problem ;( od roku biorę tabletki antykoncepcyjne novyvette i w ostatni czwartek zwymiotowałam tabletke wziętą 2h wcześniej. Później tabletki brałam o normalnej porze Z chłopakiem współżyłam w niedziele. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?? Proszę o szybką odpowiedź Pozdrawiam
Nie pisz w każdym watku tego samego.
Jeśli jedną zwymiotowałas to powinnas wziac jak najszybciej drugą z zapasowego opakowania.Jeśli tego nie zrobiłas ,wydaję mi się ,ze instnieje jakies ryzyko.
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho

Edytowane przez Anita 105
Czas edycji: 2011-12-29 o 17:18
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:52   #7
Marlenaa93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki antykoncepcyjne,pomocy !

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
tabletka mogła się nie wchłonąć, bo z tego, co się orientuję, to czas wchłaniania wynosi ok. 4 godzin. Nie napisałaś, który to tydzień brania tabletek, ale wg mnie istnieje ryzyko, że tabletka nie zdążyła się wchłonąć a tym samym zmniejszyła się skuteczność preparatu.



Dziękuje Ci za odpowiedź to był ostatni tydzień a co do dodawania wątków to bardzo przepraszam ale tak jak wcześniej pisałam jestem nowa i nie bardzo się orientuje
Marlenaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 17:56   #8
Marlenaa93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki antykoncepcyjne,pomocy !

Dziękuje za odpowiedzi był to ostatni tydzień i niestety nie zażyłam tabletki z zapasowego opakowania A teraz bardzo dziwnie się czuje;/ Co do dodawania wątków to serdecznie przepraszam, ale powtarzam jestem tu nowa i nie za bardzo się orientuje
Marlenaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 18:12   #9
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: tabletki antykoncepcyjne,pomocy !

Cytat:
Napisane przez asiennnkkkaaa Pokaż wiadomość
tak przerwę 7dniową ale tabletkę przyjmujemy 8 dnia czyż nie ? Nie wiedziałam właśnie tej jednej rzeczy, jedynie co wiedziałam to ,że jeżeli nie wezmę tabletki to trzeba ja jak najszybciej wziąc, także po powrocie do domu jak najszybciej to też uczyniłam. Nie rozumiem ataku na mnie, chyba po to jest to forum,żeby pomagać sobie w razie watpliwości i uzupełniac braki w wiedzy na dany temat a nie krytykować ?
Tak czy inaczej dziękuję za radę..
Bo zaczynasz post od tego jaka to Ty nie jesteś mądra w związku z tabletkami, a nie posiadasz podstawowej wiedzy. W wypadku jak została 1 tabletka, to się ją po prostu pomija, jak najszybciej to bierze się w 2 tygodniu. Tabletkę z kolejnego blistra bierzesz normalnie 8 dnia. Nie wiem jak z zabezpieczeniem, ta niepotrzebnie łyknięta tabletka mogła namieszać, ale nie musiała - stąd moja rada do konsultacji problemu z lekarzem.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 19:20   #10
Vergassene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: tabletki antykoncepcyjne,pomocy !

.

Edytowane przez Vergassene
Czas edycji: 2012-10-21 o 10:50
Vergassene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 19:37   #11
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: tabletki antykoncepcyjne,pomocy !

Jeśli bierzesz tabletki prawidłowo nie da się zajść ( mam roczny staż a jest na forum wiele dziewczyn które lata biorą i maleństwa nie mają). Może to świąteczne obżarstwo albo tabletki Ci nie służą, jaki czas je bierzesz?
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.