Wyróżniające się CV- szablony? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-10, 18:37   #1
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289

Wyróżniające się CV- szablony?


Hej.
Dziewczyny. Potrzebuję szybkiej i konkretnej pomocy.

Szukam pracy. Zauważyłam, że CV które napisałam nie jest chyba najlepiej odbierane. Jedno to to, że nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale po drugie moje CV jest zwykłe, szare, bure i niczym się nie wyróżnia spośród miliona innych

Chcę rozpocząć szukanie pracy na nowo, uderzyć z nowym oryginalnym CV.
Zrobię nowe zdjęcie, chcę użyć jakiegoś fajnego, ciekawego szablonu w internecie! Większość naprawdę przykuwa uwagę!

I tu pojawia się problem. Cały dzień siedzę i szukam jakiegoś porządnego, bezpłatnego generatora który mi pomoże stworzyć dobre CV.
Jestem już sfrustrowana, bo przejrzałam już milion stron, wszędzie trzeba płacić, a darmowe szablony są bardzo przeciętne.
W końcu znalazłam coś fajnego, wysłałam SMS za 5zł, ale finalnie, wyszło beznadziejnie to CV...

Czy macie jakieś sprawdzone szablony/generatory któe mogłyby mi pomóc? Będę wdzięczna!!
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 19:24   #2
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Wyróżniające się CV- szablony?

Znajdź 2-3 wzory które Ci się podobają i na ich podstawie stwórz jedno swoje wbrew pozorom większość bez problemu da się zrobić w wordzie. Przynajmniej będziesz wiedziała, że takiego CV jak Twoje nie mają np. 3 inne osoby aplikujące. Powodzenia
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 22:17   #3
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Wyróżniające się CV- szablony?

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Znajdź 2-3 wzory które Ci się podobają i na ich podstawie stwórz jedno swoje wbrew pozorom większość bez problemu da się zrobić w wordzie. Przynajmniej będziesz wiedziała, że takiego CV jak Twoje nie mają np. 3 inne osoby aplikujące. Powodzenia
To dobry pomysł.

Ale poza tym, odpuść sobie próbę wyróżnienia się oryginalnym szablonem. CV powinno być uporządkowane i logiczne - tyle wystarczy. Też kiedyś szukałam ładnych szablonów. Aż na rozmowie o pracę zobaczyłam jak wygląda moje CV jak wciśnie się ctr+p i wydrukuje na zwykłej, czarno-białej drukarce. Szkoda zachodu, poważnie. Treść się liczy. Nie masz odzewu pewnie dlatego, bo masz małe doświadczenie, albo treść CV jest nieodpowiednia. Nie z powodu szablonu. No chyba, że jest faktycznie straszny.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 06:47   #4
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Wyróżniające się CV- szablony?

Tak, Word to chyba najlepszy i najszybszy pomysł. Nowe wersje oferują duże możliwości zabawy kolorami, układem strony itp. w dość prosty sposób. W necie można też znaleźć tutoriale jak zrobić ładne CV w Wordzie więc możesz poszperać.

Co do tego jak CV wygląda po wydrukowaniu to faktycznie inna bajka. Ale w końcu na początku CV przegląda się w kolorze, na ekranie monitora. Wydruk CV przydatny jest rekruterowi na rozmowie, ale wtedy już liczy się sama rozmowa, a nie to jak CV wygląda. Nawet tu, na wizażu, dziewczyny, które zatrudniały ludzi pisały, że miło się przegląda jakieś ładnie zrobione CV, które się wyróżnia i daje zapamiętać. Oczywiście potem sprawdzane są kompetencje, ale dać się zauważyć to też ważna sprawa.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:19   #5
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Wyróżniające się CV- szablony?

To słuszna uwaga, że CV zwykle drukowane są w kolorze b&w. Dlatego warto postawić na jasne kolory, żeby CV po wydruku nie wyglądało jak nekrolog
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 16:29   #6
takatamtaka
Przyczajenie
 
Avatar takatamtaka
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Wyróżniające się CV- szablony?

Warto zrobić wyróżniające się CV ale trzeba uważać, żeby z tym nie przesadzić.
To, w jakim stopniu CV może być oryginalne zależy od tego, gdzie je składasz. Jeśli aplikujesz na stanowisko grafika (lub zawodu, w którym bardzo ważna jest kreatywność) możesz puścić wodze fantazji (tu jako ciekawostka - CV grafików http://www.blog.gdaq.pl/2010/08/pimp...h-cv-grafikow/).
W innym wypadku lepiej postawić na drobne "ulepszenia". Dobre szablony są np. na stronie https://www.recrutizer.pl/. Są przejrzyste, estetyczne, jednocześnie wyróżniają się od innych. Nawet jeśli z nich nie skorzystasz możesz się nimi inspirować tworząc CV samodzielnie
takatamtaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 12:03   #7
Student1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wyróżniające się CV- szablony?

Darmowe i płatne szablony można pobrać ze strony http://smartcv.eu ja kupiłem za 4.90 szablon i jestem zadowolony miałem gotowe cv w 30 min.
Student1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-24, 15:34   #8
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Wyróżniające się CV- szablony?

Nie odbierzcie tego jako reklamę ale ja teraz używam interviewme i podoba mi się ten kreator. Płatny, ale moim zdaniem warto zainwestować.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-24 16:34:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.