Krakowianki - część XVII - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Spotkania Wizażanek

Notka

Spotkania Wizażanek Spotkania Wizażanek to forum, gdzie umawiamy się na spotkania w realu. Uwaga! W temacie wpisz region, w którym chciałybyście się spotkać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-26, 12:12   #31
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Pryskasz twarz hydrolatem, na mokrą nakładasz odrobinę humektanu z HA. Myjesz zęby. Nakładasz krem
To właśnie tak robię, tylko bez humektanu .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 12:16   #32
hiperaktywna
Zakorzenienie
 
Avatar hiperaktywna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 966
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Zupełnie przypadkiem załapałam się w weekend na warsztaty z makijażu - jako wolny słuchacz. Z takich ciekawostek:
- na ruchomą powiekę nakłada się korektor i dopiero jasny cień. Trust, hiper - wiedziałyście o tym? Oczywiście przed korektorem od linii rzęs aż do brwi bazowy beżowy, matowy cień. Potem korektor na ruchomą powiekę i na to jasny cień (pomijam etapy blendowania, nakładania średniego koloru na załamanie powieki i takie tam. Mnie zaskoczył ten korektor
- rozświetlacz nakładany jest na twarz na kształt krzyża - najpierw pozioma linia pod oczami, potem pionowa, rozświetlająca czoło, nos, brodę. Nie wiedziałam Nakładałam rozświetlacz tam, gdzie róż
- przy rysowaniu kreski oko dzieli się na 3 obszary, gdzie najpierw rysujemy kreskę na środku, potem wewnątrz kącika, a następnie na zewnątrz. Przy czym trzeci etap wykonuje się w ten sposób, że kreska nie przebiega wzdłuż linii rzęs tylko równo z linią na środku oka. Brzmi zagmatwanie? Tak czy siak też nie wiedziałam ;p
Ja zawsze nakladam wokóó oczu korektor. Po pierwsze cień się lepiej trzyma (nawet bez bazy), poza tym masz wyrównana powiekę. No i ja nie mogę nie uzywać tak korektora - SdC coś o tym wie
Z metodą nakładania rozświetlacza absolutnie się nie zgodzę, ponieważ akurat ta część makijażu bardzo zależna jest od kształu twarzy. A taką metodą mozna niezłe kuku sobie zrobić.
Co do rysowania kreski - już kiedyś o tym pisałam
hiperaktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 12:35   #33
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Krakowianki - część XVII

Ja jestem pewna, że jak w końcu ujawnię się publicznie, to pierwsze co powiecie to "ojej, jak się toto brzydko maluje!" Z początku wszystkiego uczyłam się sama, a potem trochę podłapałam od koleżanki wizażystki, ale i tak co jakiś czas stwierdzam, że to co robię to zupełnie nie "to" i zaczynam się malować inaczej
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 12:39   #34
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ja Cię pamiętam Co Cię sprowadziło do Krk ponownie?
witaj! nawet mam gdzieś jeszcze twój numer tel; z jakiegoś jedynego mojego spotkania z wami!

co mnie sprowadziło; może nie od razu Krk, ale często w nim bywam. mieszkam niestety poza miastem.

nicRu- nie przejmuj sie.. ja jestem antytalent do malowania. ale tak jest jak sie nie ma starszej siostry, czy mamy która pokaże jak to sie robi profesjonalnie zostaje mi stwarzać tylko pozory
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 12:43   #35
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Ja jestem pewna, że jak w końcu ujawnię się publicznie, to pierwsze co powiecie to "ojej, jak się toto brzydko maluje!" Z początku wszystkiego uczyłam się sama, a potem trochę podłapałam od koleżanki wizażystki, ale i tak co jakiś czas stwierdzam, że to co robię to zupełnie nie "to" i zaczynam się malować inaczej
Nie przesadzaj, mi to słabo wychodzi, a nikt nie zwrócił mi uwagi, podobnie jak ja nie zwracam uwagi innym, bo po co.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 12:47   #36
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Krakowianki - część XVII

Ale ja do tej pory zaliczam wpadki typu oksydujący podkłąd/puder, co czyni ze mnie pomarańczkę Przy czym ja jestem z tych, co potrafią założyć dwie różne skarpety, bo podobnie wyglądały albo zielone rajstopy, bo przecież głowę dałabym sobie uciąć, że wyglądały na szare!

Uch, mykam na dalszą część szkolnej męczarni obcojęzycznej
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 12:47   #37
hiperaktywna
Zakorzenienie
 
Avatar hiperaktywna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 966
Dot.: Krakowianki - część XVII

Pochwalić się chciałam (Malla już wie ): dostałam propozycję pisania artykułów do gazety
hiperaktywna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 13:04   #38
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Krakowianki - część XVII

O nie, znowu mnie ominęła pierwsza strona...! To idę sobie zrobić obiad i pomalować paznokcie u stóp
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 13:05   #39
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez ola_gie Pokaż wiadomość
O nie, znowu mnie ominęła pierwsza strona...! To idę sobie zrobić obiad i pomalować paznokcie u stóp
Choć Ty nie jesteś na okładce wątku, to choć paznokcie masz jak z okładki!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 13:06   #40
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez hiperaktywna Pokaż wiadomość
Pochwalić się chciałam (Malla już wie ): dostałam propozycję pisania artykułów do gazety
gratuluje
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 13:29   #41
OneMoreDress
Zakorzenienie
 
Avatar OneMoreDress
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 388
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez mszpilka Pokaż wiadomość
u nas general trwał 8 tygodni, taki gdzie najpierw doprowadza sie mieszkanie do gołych ścian i posadzek, a potem robi ściany, podłogi i sufity.
O nieee
Oni już chyba tam zdemolowali i wybili wszystko co się dało Wiercenie od rana jestem w stanie przeżyć ale po godzinie 17 już mnie to dobija

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Ja jestem pewna, że jak w końcu ujawnię się publicznie, to pierwsze co powiecie to "ojej, jak się toto brzydko maluje!" Z początku wszystkiego uczyłam się sama, a potem trochę podłapałam od koleżanki wizażystki, ale i tak co jakiś czas stwierdzam, że to co robię to zupełnie nie "to" i zaczynam się malować inaczej
Ja się w ogóle nie umiem malować i bardzo rzadko to robię a nikt mi uwagi nie zwraca Nie przejmuj się tylko wpadaj na spotkanie, jak będziesz chciała to spokojnie będziesz mogła podpytać bardziej doświadczone koleżanki o rady w zakresie makijażu
OneMoreDress jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 13:39   #42
szyrek
Zadomowienie
 
Avatar szyrek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podgórze
Wiadomości: 1 178
Dot.: Krakowianki - część XVII

Lenka - a to nie zależy wszystko od kształtu twarzy? Ostatnio na zajęciach maglujemy makijaż i z każdym filmem instruktażowym są inne wytyczne (często sprzeczne), czyli jak ze wszytkim

hiper - gratulacje

nicRu
- ostatnio nosiłam fioletowe rajstopy w przekonaniu że są czarne
__________________
"Nikogo nie wolno zmuszać by czekał aż do dziesiątej na drożdżówkę."

szyrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 13:40   #43
taka ja
Wtajemniczenie
 
Avatar taka ja
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 238
Dot.: Krakowianki - część XVII

to i ja się witam w nowej części, może będzie się łatwiej wtopić w temat na początku
taka ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 13:46   #44
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez OneMoreDress Pokaż wiadomość
O nieee
Oni już chyba tam zdemolowali i wybili wszystko co się dało Wiercenie od rana jestem w stanie przeżyć ale po godzinie 17 już mnie to dobija
Może budują dodatkowe piętro między Wami, nie uważasz, że ostatnio masz dalej do ziemi?
Cytat:
Napisane przez szyrek Pokaż wiadomość
Lenka - a to nie zależy wszystko od kształtu twarzy? Ostatnio na zajęciach maglujemy makijaż i z każdym filmem instruktażowym są inne wytyczne (często sprzeczne), czyli jak ze wszytkim
Kształtu twarzy, a także rodzaju cery i indywidualnych preferencji. Jak ktoś ma rumieńce, a nie stosuje kryjącego podkładu, to inaczej nakłada się róż, bo natura prześwituje.
Cytat:
Napisane przez szyrek Pokaż wiadomość
nicRu - ostatnio nosiłam fioletowe rajstopy w przekonaniu że są czarne
Koleżanka przyszła do pracy w czerwonych. W pochmurny dzień w ciemnym przedpokoju wyglądały na stonowane. W słońcu okazało się, że wygląda jak bocian
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 13:46   #45
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Krakowianki - część XVII

dziewczyny a co mozna zrobić z elektryzującymi włosami. nie zmieniłam szmponu, mam tę sama odżywkę, woda też mi sie nie zmieniła ,a i ciuchy też te co zawsze; a od paru dni naelektryzowałam się - i już wytrzymać nie mogę! bo ile razy mozna przygładzać włosy pianką czy żelem?
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 13:54   #46
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Krakowianki - część XVII

Malla, wygląda na to, że Twoja pielegnacja poranna jest bardziej rozbidowana przecież. Ja nie dodałam, że te wszystkie etapy udaje mi się wykonać mniej więcej dwa razy w miesiącu

hiper - hip hip hurra!
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 14:00   #47
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Krakowianki - część XVII

Melek, Melek, sto latek od stulatek!
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Malla, wygląda na to, że Twoja pielegnacja poranna jest bardziej rozbidowana przecież. Ja nie dodałam, że te wszystkie etapy udaje mi się wykonać mniej więcej dwa razy w miesiącu
A, to jest różnica Kot mnie zmusza!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 14:01   #48
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Choć Ty nie jesteś na okładce wątku, to choć paznokcie masz jak z okładki!

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Kształtu twarzy, a także rodzaju cery i indywidualnych preferencji. Jak ktoś ma rumieńce, a nie stosuje kryjącego podkładu, to inaczej nakłada się róż, bo natura prześwituje.
To jak się ma rumieńce i nie zakrywa się ich podkładem to jeszcze używa się różu?


Hiper, gratuluję!


Aśe obżarłam...
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 14:02   #49
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez hiperaktywna Pokaż wiadomość
Pochwalić się chciałam (Malla już wie ): dostałam propozycję pisania artykułów do gazety
gratulacje!
aż sobie nowy avek na cześć nowej drogi życia strzeliłaś, super!

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Choć Ty nie jesteś na okładce wątku, to choć paznokcie masz jak z okładki!
o tak, to prawda
ola_gie słyszysz?

Cytat:
Napisane przez taka ja Pokaż wiadomość
to i ja się witam w nowej części, może będzie się łatwiej wtopić w temat na początku
trzymaj się w miarę na bieżąco, później jak się wkręcisz, to można trochę odpuszczać, a nadal się jest w gronie

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
dziewczyny a co mozna zrobić z elektryzującymi włosami. nie zmieniłam szmponu, mam tę sama odżywkę, woda też mi sie nie zmieniła ,a i ciuchy też te co zawsze; a od paru dni naelektryzowałam się - i już wytrzymać nie mogę! bo ile razy mozna przygładzać włosy pianką czy żelem?
nie miałam okazji przywitać Cię wcześniej - hej!

rozetrzyj na dłoniach niewielką ilość płynu do płukania tkanin i delikatnie przygładź włosy - świetny na wszystkie problemy z ładunkami elektrostatycznymi

---

Nie wiem czy to przesilenie, to już jakiś czas. Zaczęło się od tego, że z 2-3 tyg. temu przestałam mieć apetyt, odechciało mi się przyrządzać jakiekolwiek potrawy (mimo, że zawsze to lubiłam), głodu nie czułam lub w ogóle mi nie przeszkadzał. Myślałam, że przejdzie, a jest podobnie. Nie chce mi się przyrządzać nic do jedzenia, gotowców nie chcę, w ogóle nic. Nie mam ochoty nic mówić, słucham radia, żeby się zagłuszyć, żeby nie było tak cicho, smutno, bo sama z siebie nie wykazuję nic poza apatią. Czasem tu zajrzę, czasem położę się na łóżku i patrzę w sufit. Nawet wypłakać mi się nie chce, wygadać, nic. Mogłabym pisać listy sama do siebie, żeby wypisać tę beznadzieję, ale gdy siadam do biurka już mi się odechciewa. Wiem co powinnam robić, obowiązki czekają, a ja.. nic. Pustka.
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 14:08   #50
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Krakowianki - część XVII

Soline - zacznij coś robić, reszta nakręci się sama...
Cytat:
Napisane przez ola_gie Pokaż wiadomość
To jak się ma rumieńce i nie zakrywa się ich podkładem to jeszcze używa się różu?
Na przykład ja. Mam rumieńce, ale nie używam kryjących podkładów, bo ze mnie spływają, wolę takie naturalnie ujednolicające koloryt. Różem i bronzerem podkreślam naturę, bo mam płaskie kości policzkowe. Dzięki naturze nie muszę nakładać dużo różu, tylko nadaję kształt naturalnym plackom w ich naturalnym kolorze.
Pokręcone, ale tak jest
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 14:15   #51
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez Soline Pokaż wiadomość

nie miałam okazji przywitać Cię wcześniej - hej!

rozetrzyj na dłoniach niewielką ilość płynu do płukania tkanin i delikatnie przygładź włosy - świetny na wszystkie problemy z ładunkami elektrostatycznymika.
dzięki.. już od paru dni, ba nawet dwa tygodnie z tym sie męczę. kupuję cuda wianki, nie prostuję, nie suszę suszarą i nic. zobaczę czy pomoże.
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 14:18   #52
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
dziewczyny a co mozna zrobić z elektryzującymi włosami. nie zmieniłam szmponu, mam tę sama odżywkę, woda też mi sie nie zmieniła ,a i ciuchy też te co zawsze; a od paru dni naelektryzowałam się - i już wytrzymać nie mogę! bo ile razy mozna przygładzać włosy pianką czy żelem?
Jakich kosmetyków używasz?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 14:22   #53
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jakich kosmetyków używasz?

praktycznie do włosów uzywam tylko szamponu i odżywki Elseve- teraz kolor czerwony; i raz na tydzień jedwabiu.

ale to zaczęło mi sie dopiero niedawno, wcześniej nie odczuwałam jakiegoś dyskomfortu z powodu elektryzacji na głowie!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 14:27   #54
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Na przykład ja. Mam rumieńce, ale nie używam kryjących podkładów, bo ze mnie spływają, wolę takie naturalnie ujednolicające koloryt. Różem i bronzerem podkreślam naturę, bo mam płaskie kości policzkowe. Dzięki naturze nie muszę nakładać dużo różu, tylko nadaję kształt naturalnym plackom w ich naturalnym kolorze.
Pokręcone, ale tak jest
Kiedyś to zgłębię

Cytat:
Napisane przez Soline Pokaż wiadomość
o tak, to prawda
ola_gie słyszysz?
Słyszysz

Posyłam Ci dobre wibracje


A ja jadę zaraz do ikei, nanana
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 14:33   #55
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Krakowianki - część XVII

Mustique - a dodatkowe objawy? Jak wygląda stan końcówek, skóry głowy, szorstkość włosów? Czy zmienił się czas suszenia?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 14:39   #56
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Mustique - a dodatkowe objawy? Jak wygląda stan końcówek, skóry głowy, szorstkość włosów? Czy zmienił się czas suszenia?

wydaje mi sie że wszystko ok... niedawno byłam u fryzjera, podcinałam, zakładałam bomb e witaminową- jak zawsze po zimie! może to coś po jego wyczynach!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 14:55   #57
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Zupełnie przypadkiem załapałam się w weekend na warsztaty z makijażu - jako wolny słuchacz. Z takich ciekawostek:
- na ruchomą powiekę nakłada się korektor i dopiero jasny cień. Trust, hiper - wiedziałyście o tym? Oczywiście przed korektorem od linii rzęs aż do brwi bazowy beżowy, matowy cień. Potem korektor na ruchomą powiekę i na to jasny cień (pomijam etapy blendowania, nakładania średniego koloru na załamanie powieki i takie tam. Mnie zaskoczył ten korektor
- rozświetlacz nakładany jest na twarz na kształt krzyża - najpierw pozioma linia pod oczami, potem pionowa, rozświetlająca czoło, nos, brodę. Nie wiedziałam Nakładałam rozświetlacz tam, gdzie róż
- przy rysowaniu kreski oko dzieli się na 3 obszary, gdzie najpierw rysujemy kreskę na środku, potem wewnątrz kącika, a następnie na zewnątrz. Przy czym trzeci etap wykonuje się w ten sposób, że kreska nie przebiega wzdłuż linii rzęs tylko równo z linią na środku oka. Brzmi zagmatwanie? Tak czy siak też nie wiedziałam ;p
Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie zwyczaje ma osoba malująca. Nie jest powiedziane, że korektor jest musem, tak jak nie jest powiedziane, że trzeba całą powiekę aż do brwi zagruntować jasnym cieniem. Ja tak nie robię i robić nie będę. Rozświetlacz nakładam tylko na szczyt kości policzkowych, łuk kupidyna i wierzch nosa, czasami na środek brody, ale bez przesady. Raczej nie rozświetlam czoła, bo mam je wysokie i po co nadmiernie je eksponować? Zresztą, cała technika światłocienia i kamuflażu powinna odnosić się do kształtu twarzy, jaki dana osoba posiada i te tak zwane "reguły" wyglądają inaczej u każdego No i każdy maluje kreskę jak mu wygodniej. Ja maluję od połowy powieki, a nie od samego początku, bo mam za duże oczy.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 15:26   #58
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Krakowianki - część XVII

Trust - nawet nie zauważyłam, że nie malujesz od początku
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 15:29   #59
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Krakowianki - część XVII

Cytat:
Napisane przez zielona_nadzieja Pokaż wiadomość
Ville, fajny wstęp Zwróciłabym szczególną uwagę na porę jego pisania
Cytat:
Napisane przez kasiencja Pokaż wiadomość
też na to zerknęłam
Cicho!

Cytat:
Napisane przez hiperaktywna Pokaż wiadomość
Pochwalić się chciałam (Malla już wie ): dostałam propozycję pisania artykułów do gazety
O, proszę! Gratuluję! Jakieś fajne czasopismo?

Jak po francusku sformułować zdanie: "widok z gór był jakiśtam". Piękny albo co. Ten "widok z gór", mam koncepcję, ale pewnie Wy wiecie
ville jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 15:32   #60
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Krakowianki - część XVII

Melduję się. Ale weekend

Po pierwsze - udało mi się na pierwszym turnieju ligowym zrealizować cel na 2012 postanowiłam sobie, że będę w pierwszej połowie stawki. No i zajęłam 44 miejsce na 89 łuczników wiem, że 44 miejsce brzmi kiepsko, ale na Ligę Południe przyjeżdża sama śmietanka, dla łucznika który pół roku temu wziął łuk do ręki to to duży wyczyn, jestem z siebie bardzo dumna teraz kolejny cel - pierwsza 30

Po drugie - wyjeżdżaliśmy na trzy dni, więc paranoiczny P. wyłączył prąd i zakręcił wodę w mieszkaniu. I co? I popieprzyły mu się korki, więc właśnie musiałam wywalić całą zawartość lodówki i zamrażarki w pipu. I wyszorować lodówkę. Tyyyle żarcia, ech. No ale zdarza się.

A teraz P. leży chory i umierający bo się przeziębił, więc muszę wysłuchiwać jego jęków, że zaraz umrze a ja pracuję. O 17 konwersacje, później może drugie konwersacje, później po kota...padam na mordkę

I jeszcze byłam dziś u rehabilitantki z Krakowa na badaniu kręgosłupa i masażu, dostałam wkładki do butów, zalecenia odnośnie postawy i ćwiczeń, i będę korygować. Może w końcu się skończą moje bóle kręgosłupa. Ale jak ona mnie masowała dziś myślałam parokrotnie, że jej z tego stołu zwieję. A za tydzień powtórka

Edytowane przez cholernarejestracja
Czas edycji: 2012-03-26 o 15:33
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Spotkania Wizażanek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.