pieprzyki, znamiona... jak postępować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna i dermatologia estetyczna

Notka

Medycyna i dermatologia estetyczna Chciałabyś poprawić wygląd Twojej skóry bez ingerencji chirurga? Masz pytania z dziedziny medycyny estetycznej i dermatologii? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-12-02, 23:33   #1
Maglis
Raczkowanie
 
Avatar Maglis
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 108

pieprzyki, znamiona... jak postępować?


Witam,
Mój problem jest taki, że na całym ciele mam wiele znamion/pieprzyków... niektóre 'płaskie' inne 'wypukłe', mam je np na szyji, pod pachą i boje się, że kiedyś może z nich wyjść coś nie dobrego...
Jakiś czas temu bylam u Pani dr dermatolog i ta odrazu dała mi skierowanie do chirurga... z tym, że nie bardzo chce odrazu iśc pod nóż...
Czy to jest jedyne wyjście? i czy w takim razie musiałabym usunąc każdy pieprzyk który może źle rokowac?! ( było by ich chyba z 10...)
Maglis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 09:12   #2
ModnaLusia
Raczkowanie
 
Avatar ModnaLusia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Wiadomości: 131
Dot.: pieprzyki, znamiona... jak postępować?

To, że pójdziesz do chirurga nie znaczy, że zaraz pójdziesz pod nóż. Swoją drogą, jeśli lekarz mówi, że tak trzeba to nie powinno się zwlekać... Zapoznaj się z tym co mają do powiedzenia lekarze. Poza tym wydaje mi się, że takie zabiegi u chirurga są raczej bezbolesne.
ModnaLusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 16:15   #3
Maglis
Raczkowanie
 
Avatar Maglis
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 108
Dot.: pieprzyki, znamiona... jak postępować?

właśnie,że oznacza. Pani dr powiedziała, że można je jedynie usuną i dopiero później można zbadać inaczej sie pdobno nie da?
I tu nie chodzi o ból a raczej o estetyke i blizny jakie pozostaną..
Maglis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 18:39   #4
kobietka04
Raczkowanie
 
Avatar kobietka04
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
Dot.: pieprzyki, znamiona... jak postępować?

Ja miałam usuniętych już 6 pieprzyków Większość robił mi pan w państwowej przychodni a jeden prywatnie. Nie bolało bo miałam znieczulenie ale ponieważ pieprzyki były dość rozległe to i cięcia były dość długie ale na szczęście goiły się szybko. Jeśli tak jak ja macie pieprzyki np na wysokości paska spodni lub w innych drażliwych miejscach to polecam jednak ich usunięcie
kobietka04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 20:42   #5
Maglis
Raczkowanie
 
Avatar Maglis
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 108
Dot.: pieprzyki, znamiona... jak postępować?

Ok dziękuję za odpowiedź, nie które sa do przeżycia niestety najbardziej boje sie tych na twarzy i szyi... perspektywa blizny na środku twarzy jest mało pocieszająca ale jakoś to zniosę
Maglis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 13:52   #6
LaBamBam
Raczkowanie
 
Avatar LaBamBam
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 311
Dot.: pieprzyki, znamiona... jak postępować?

Może idź na konsultację do innego lekarza, powiedz o swoich obawach. Zobaczysz, co Ci doradzi.

Ja miałam usuwany większy pieprzyk z szyi w państwowym szpitalu i po kliku latach nie ma prawie śladu, została malutka blizna. Ten pieprzyk to był mój straszny kompleks, tak więc naprawdę się cieszę, że się go pozbyłam. W tym samym czasie usunięto mi też mały pieprzyk z ramienia, który mi się zrobił (nie miałam go od urodzenia, tylko mi wyskoczył od słońca). Oba znamiona zbadano histopatologicznie: to z szyi było ok, to z ramienia - nie za bardzo, tak więc kolejne cięcie większego kawałka skóry, żeby się upewnić. Ostatecznie, na szczęście, wszystko było ok.

Na Twoim miejscu załatwiłabym sprawę, będziesz później miała spokojną głowę.
__________________
Wymienię książki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=589142
LaBamBam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 14:17   #7
in_memphis
Przyczajenie
 
Avatar in_memphis
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 13
Dot.: pieprzyki, znamiona... jak postępować?

Miałam usuwane znamię na ramieniu i za szybko mi wyciągnęli szwy, miałam okropną bliznę ale teraz po dwóch latach już prawie jej nie widać, jak dermatolog nie powie Ci że trzeba usunąć to ja bym zostawiła.
in_memphis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-23, 15:07   #8
kobietka04
Raczkowanie
 
Avatar kobietka04
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
Dot.: pieprzyki, znamiona... jak postępować?

Ja trafiłam na super lekarza w państwowej przychodni bo powycinał pieprzyki na brzuchu, piersi, pasie i w innych miejscach ale na nosie powiedział od razu, że tu już musi ktoś od chirurgii estetycznej i tak zrobiłam. Nie ma prawie w ogóle śladu i jestem bardzo zadowolona
kobietka04 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna i dermatologia estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.