ciąża a leki !? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-13, 22:34   #1
esti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 257
GG do esti

ciąża a leki !?


Jestem w 18 tyg ciąży i mam doła staram sie mocno wierzyć że wszystko będzie dobrze ale.... mam zapalenie ucha biore leki antybiotyk ,katar mam z przerwami około 2 miesięcy też cały czas coś na niego brałam, a w pierwszym trymestrze ciąży brałam furagin(kłopoty z moczem) .Czy któraś z was miała jakieś doświadczenia w ciąży z lekami czy brałyście jakieś leki .Chyba szukam pocieszenia i troche spokoju ufam lekarzą ale mówi się że kobiety mają intuicję a ona odpoczątku mówiła że będzie coś nie tak .Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi!
esti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 05:41   #2
silna1980
Raczkowanie
 
Avatar silna1980
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 83
Dot.: ciąża a leki !?

Ja mam doswiadczenia odnosnie niemoznosci brania lekow w ciazy.Mam depresje i do leczenia tej choroby sa niezbedne leki.Nie moge wiekszosci z nich brac bo spodziewam sie mojego malenstwa(6 miesiac ciazy).A leki te moglyby mu zaszkodzic.Wiec mecze sie by bylo zdrowe.Przy karmieniu piersia to samo prawdopodobnie bedzie.Ale jak ono ma byc chore,to ja juz nie chce brac tych lekow.Wytrzymam bo je kocham.Serdeczne pozdrofka.
silna1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 10:20   #3
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: ciąża a leki !?

Cytat:
Napisane przez silna1980
Ja mam doswiadczenia odnosnie niemoznosci brania lekow w ciazy.Mam depresje i do leczenia tej choroby sa niezbedne leki.Nie moge wiekszosci z nich brac bo spodziewam sie mojego malenstwa(6 miesiac ciazy).A leki te moglyby mu zaszkodzic.Wiec mecze sie by bylo zdrowe.Przy karmieniu piersia to samo prawdopodobnie bedzie.Ale jak ono ma byc chore,to ja juz nie chce brac tych lekow.Wytrzymam bo je kocham.Serdeczne pozdrofka.
Przesyłam szczególne pozdrowienia, Tobie i Dzidzi

ps. Masz najcudowniejszą możliwą motywację, napewno Będziesz wspaniałą Mamą- trzymam kciuki. Nie Daj się, ani teraz, ani wtedy gdy Dzidzia już tu będzie- wtedy dopiero Będziesz Jej potrzebna
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 18:48   #4
esti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 257
GG do esti
Dot.: ciąża a leki !?

wiem ze niee jestem sama dziekuje wam bardzo
esti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 13:35   #5
intakta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 68
Dot.: ciąża a leki !?

witam ja nie biorę leków w czasie ciąży(7 mieśąc) a przechodziłam bardzo bolesną świnkę którą leczy się antybiotykami ale zabroniono mi a póżniej przechodziłam nerwice i tylko raz wziełam tabletke uspakajającą oczywicie za pozwoleniem lekarza ginekologa ale wiem ze sa pewne lekarstwa które nie szkodza dziecku jezeli jestes pod opieka lekarza ginekologa to on powie ci co mozesz brac (sama nic nie bierz)a jezeli chodzi o zle przeczucia to musimy wyluzowac ja tez to przechodziłam i czasami mi to powraca -okropieństwo to całkiem normalne a zwłaszcza kiedy podczas ciąży przytrafia ci sie jakieś chorubsko więc głowa do góry musimy być dzielne dla naszych dzidzi
intakta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 20:01   #6
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: ciąża a leki !?

Ja jestem ciekawa, czy branie Rutinoscorbinu w ciąży może zaszkodzić dziecku??? Lykam go sobie przez wzgląd na rutynę, bo pękają mi naczynka na twarzy
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 14:24   #7
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: ciąża a leki !?

W pierwszej ciąży miałam dość często krwawienia z nosa w pierwszym trymestrze- rutinoscorbin łykany 3x dziennie to była podstawa w tym wypadku, to było nie tylko zalecenie mojego gina, ale również podczas dłuuugiego leżenia na patologii / w okresie grzewczym, suche powietrze, warunki szpitalne / przyjmowałam rutinoscorbin z innymi lekami.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-30, 18:54   #8
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: ciąża a leki !?

Moja ginka tez mowi ze rutinoscorbin mozna spokojnie brać . Co do pozostałych leków to powiedziała mi ze mam unikac, ale im dalej jest sie w ciąży tym wiecej mozna brać. Na pewno nie mozna brac nic na własną rękę, nawet tabletek przeciwbólowych, do ssania czy kropli do nosa - wszystko trzeba konsultowac z lekarzem. Ja uzyskałam zgodę mojej ginki na używanie (sporadycznie i w niewielkich ilosciach) takich medykamentów jak masc przeciwbolowa na kręgosłup, czopki przeciw-hemoroidowe (ale tylko jeden rodzaj), niektóre witaminy, magnez, wapno musujące, citrosept. Brałam tez nystatyne i to w zasadzie wszystko. Kategorycznie zakazała mi brania jakichkolwiek leków przeciwbolowych, wiec męcze sie czasem z migrenami, ale to sie da przeżyc.

Z drugiej strony moja znajoma brała w ciąży całą mase różnych silnych leków, a jej lekarz przepisał jej nawet profilaktycznie srodki przeciwwymiotne (moja lekarka nie choiała nawet o tym słyszec mimo ze męczylam sie strasznie), wiec w sumie nie wiem do konca jak to jest z tym lekami...dodam ze jej dziecko urodzilo sie silne, zdrowe i w terminie
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 21:22   #9
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Wink Dot.: ciąża a leki !?

Ufff... No to odetchnęlam z ulgą! Co prawda pewności co do ciąży jeszcze nie mam, ale dmucham na zimne
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 22:52   #10
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: ciąża a leki !?

Dziewczyny, czy w ciąży można brać jakieś leki przeciwbólowe? Staramy się z mężem o dzidzi. Przeczytałam w którymś wątku, że w ciąży potrafi pokaza się okres. Ja niestety mam bardzo bolesne miesiączki i muszę brać leki przeciwbólowe + No- spa. Oczywiście odzywają się tutaj moje schizy, że pewnie jestem w ciąży i coś się stanie dziecku! Gdzieś kiedyś przeczytałam, że ibuprofen może powodować wady rozwojowe. Paracetamol jest bezpieczniejszy. Kobiety, które planują dziecko, powinny zrezygnować z przyjmowania ibuprofenu. Może któraś z Was ma jakieś informacje na ten tamat? Będę wdzięczna
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 07:21   #11
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: ciąża a leki !?

Z leków przeciwbóowych dla kobiet w ciżży najbezpieczniejsze są paracetamole, ale i tak należy przyjmować je w najwiekszej ostatecznosci i po konsultacji z położnikiem
Ibuprofen, a tymbardziej leki tj pyralginum nie są lekami bezpiecznymi
Natomiast rozkurczowa no-spa jest lekiem często podawanym kobietom w ciąży z przedwczesnymi skurczami, choć lekarz również ocenia wyższość tej konieczności nad ewentualnymi skutkami.
Zawsze należy pamietać, ze farmaceutyli, oprócz tego że leczą / pomagają/, niosą duże niebezpieczeństwo wystąpienia skutków ubocznych, nie tylko przeciez dla kobiety w ciąży i płodu, ale dla każdego innego człowieka.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-14, 10:20   #12
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: ciąża a leki !?

Mariqa, dziękuję Czyli paracetamol jednak bezpieczniejszy. Już jakiś czas temu zrezygnowałam z ibuprofenu, choć bardziej pomagał. Wolę pocierpieć, a uniknąć większych szkód
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 15:44   #13
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
leki w ciązy...

dziewuszki mam przypisany Cordafen to jest lek na nacisnienie, natomniast ja mam przypisany ze wzgledu na skurcze macicy. W ulotce standardowo jest napisane ze w ciazy nie wolno uzywac, ale to normalka...
czy wiecie cos na ten temat? Jesli tak to prosze o opinie. (chce zaznaczyc ze narazie wziełam 1tabletke i efektów oprócz bólu głowy-nie zauwazyłam)
bardzo prosze o konkretne odpowiedzi.
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 17:37   #14
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: leki w ciązy...

Pierwszy raz słyszę, by podawano ten lek, nie znam go po prostu. Jeśli skurcze są silne, to zazwyczaj podaje się więcej magnezu i ewentualnie fenoterol. U Ciebie ból głowy wynika z nadciśnienia prawdopodobnie, może lekarz chciał najpierw tę dolegliwość zlikwidować, a skurcze uznał jako skutek właśnie podwyższonego cisnienia? / zadziałał przyczynowo?/. Leki na nadciśnienie, jeśli je przepisał lekarz, bierz zgodnie z zaleceniem- dolegliwość ta jest dość niebezpieczna i nie wolno tego lekceważyc dla spokojności ducha może wybierz się na kontrolę do innego lekarza?
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 19:31   #15
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: leki w ciązy...

nadcisnienia nie mam, bóli głowy tez nie miałam, brałam rozkurczowo 4xdz magnez i mam go odstawic na rzecz tego nowego leku-jedyna przyczyna jego brania to te skurcze, jestem po drugiej tabletce i skurcze sie zmniejszyły, tylko boje sie aby nie zaszkodziły...
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 19:49   #16
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: leki w ciązy...

jej, to moze lekarz sie pomylił? i takie sytuacje się zdarzają, choć nie powinny... Upewnij sie najlepiej, ze to własciwa diagnoza
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 21:14   #17
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: leki w ciązy...

Katesia a jaki lekarz ci to przepisał gin czy ogólny? ... jak gin to idz do ogólnego na konsultacje... jak ogólny to idz do gina... Ja zawsze tak robiłam dopiero po "podwójnej" konsultacji decydowałam się na branie jakichkolwiek lekarst.
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 07:23   #18
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: leki w ciązy...

dzięki dziewuszki, to wybiore sie do ogólnego.
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 09:44   #19
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: leki w ciązy...

Katesia może i ginekolog miał słuszne podstawy dla przepisania ci tego leku ale zawsze na wszelki wypadek możesz skonsultować się z innym lekarzem. Choćby tak dla własnego spokoju
A twoje wczorajsze złe samopoczucie mogło być spowodowane czymś innym niż tabletka, którą wziełaś np. poprostu gorszy dzień czy zła pogoda.
Daj znać jak się czujesz ?
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-04, 17:15   #20
Angie$
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 5
Question Ciążą i leki na astmę ???

Witam!!!
Może nie pojawiam się zbyt często aktywnie na Forum,ale pilnie śledzę jego przebieg!
Mam jednak małe pytanko do przyszłych mam przyjmujących leki na astmę.Ja jestem w 5 tyg. ciąży i nie dość,że mam zapalenie w prawym płucu i dostałam na 10 dni Duomox,to jeszcze codziennie przyjmję leki na astmę-rano i wieczorem Foradil 150 i Theospirex 150,a wieczorem jeszcze Miflonide 200!
Czy któraś z Was też była może w takiej sytuacji i ma jakaś wiedzę i doświadczenie na temat?Moja lekarz od astmy mówi,że nie ma się czym denerwować,ale ja i tak cała się trzęsę o zdrowie mojej dzidzi

Dziękuję za każdą odpowiedź z góry!!! I Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamy
Angie$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 09:16   #21
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Ciążą i leki na astmę ???

Angie, swoim doświadczeniem się nie podzielę, ale to, co znalzłam w sieci choć troszkę powinno Cię uspokoić.
Ponoć w ciąży zaleca się kontynuowanie leczenia- przyjmowanie leków przeciwzapalnych jest konieczne.
Jeśli Twój lekarz wiedział o ciąży na pewno uwzględnił to przepisując Ci takie leki
Rozumiem Twój niepokoj choroba astmatyczna jest uciążliwa , wymaga także stałej i systematycznej kontroli stanu płodu.
Popatrz, znalazłam dość szczegółowy artykuł w temacie:
Astma w okresie ciąży
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 10:42   #22
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ciążą i leki na astmę ???

Amoxycylina jest antybiotykiem uważanym za najbezpieczniejszy w ciaży.
Co do reszty leków - powiem tak, przewlekły stana zapalny bywa zwykle bardziej niebezpieczny niż przyjmowanie leków a co dziecku po matce, która sie udusi ?
Ja na szczescie w czasie jednej i drugiej ciaży tylko kilka razy brałam spray rozszerzający oskrzela, obyło się bez innych leków.
Duomox miałam przepisany na początku pierwszej ciaży z powodu zapalenia gardła i zatok
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 13:52   #23
Angie$
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 5
Dot.: Ciążą i leki na astmę ???

Dzięki dziewczyny za pocieszenie!!!
Byłam dziś u mojej ginki i co prawda nie miała kompletnej wiedzy na temat moich leków na astmę,ale powiedziała,że skoro moj lekarz mod astmy tak uważa to musi to być bezpieczne
Więc muszę się tego trzymać
A co do Dumoxu,to mówi,że jest on całkowicie bezbieczny

Tak więc muszę się zrelaksować i być dobrej myśli!

Dzięki za pomoc!
Pozdrowionka
Angie$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 12:58   #24
narzeczona z Lamermooru
Raczkowanie
 
Avatar narzeczona z Lamermooru
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 145
Dot.: Ciążą i leki na astmę ???

W ciąży trzeba brać regularnie leki, a często nawet wieksze dawki np. osłaniających wziewnych, bo czesto wtedy nasilają się wszelkie niedyspozycje.
__________________

narzeczona z Lamermooru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 12:00   #25
babydoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
poduszka ***** na ból pleców i krzyża w ciąży

witam,
jestem producentem poduszki wielofunkcyjnej ******* - produktu mającego na celu pomoc kobietom w ciąży w niwelowaniu bólów pleców i krzyżowego odcinka kręgosłupa. Po okresie ciąży poduszka spełnia funkcję siedziska dla dzidziusia.

Na rynku jesteśmy stosunkowo od niedawna, niemniej dotychczasowe klientki wypowiadają się o poduszce entuzjastycznie, wszystkie są pozytywnie zaskoczone efektami.

Bóle można próbować łagodzić masażem, który daje jednak krótkotrwały efekt. Nie ma też zastosowania dla kobiet preferujących sen w pozycji na boku (zalecany w ciąży), podczas gdy poduszka ***** tu właśnie staje się niezastąpiona. Niweluje ona efekt podnoszenia przez biodro całego łuku ciała, które obciąża i wygina kręgosłup. W ciągu dnia poduszkę "składamy" w wygodne oparcie, w nocy eliminuje ona bóle pleców i krzyżów.

Poduszka zapewnia swobodne zmienianie pozycji z jednego boku na drugi, tak, jak zalecają położnicy. Poduszka *******
- utuli twoje ciało podczas snu
- pomoże utrzymać biodra i kręgosłup w neutralnej pozycji
- powoduje lepsze krążenie i odprężenie przez podnoszenie oraz amortyzowanie wybranych przez ciebie partii ciała
- likwiduje napięcie brzucha, pleców, ramion, karku, bioder oraz nóg podczas snu
- po porodzie, będzie doskonałą pomocą w czasie karmienia niemowlaczka.

Więcej informacji zamieściliśmy na stronie www.*******.pl , jest tam również telefon kontaktowy - w razie jakichkolwiek pytań służę pomocą. Zamówienie poduszki ******* realizujemy wyłącznie poprzez opcję Zamów ze wspomnianej strony internetowej. Zapraszam do zapoznania się z poduszką ;-)

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-02-09 o 18:47 Powód: Nieopłacona reklama
babydoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 02:35   #26
marta24ny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: ciąża a leki !?

Prosze nie panikowac! Stres Pani bardziej zaszkodzi niz leki! Kobiety w ciazy biora rozne leki, nawet psychotropowe i wszystko jest ok. wazne zeby absolutnie kazdy lek brany byl z zalecenia lekarza i nie rodzinnego, a prowadzacego ciaze, ktory powinien skonsultowac sie ze specjalista w danej dziedzinie, albo odwrotnie specjalista wypisuje, ale po konsultacji z naszym ginekologiem. I prosze sie nie martwic wszystko bedzie dobrze, tylko samemu nic nie brac i nie kombinowac, jak cos sie z Wami kobiety dzieje, nawet drobiazg, to idzcie do lekarza, na wlasna reke w ciazy nie leczymy nawet kataru, no chyba, ze malinami i cebula, ale zadnych lekow!
marta24ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 21:00   #27
Sahara9
Przyczajenie
 
Avatar Sahara9
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 22
Dot.: ciąża a leki !?

Jestem w 8 tygodniu ciąży. Czy ktoś wie co robić, gdy wykańcza mnie alergia? Jaki lek można brać? Chyba umrę i nie wytrzymam tego. Mam alergię prawie na wszystko w powietrzu - stale usuwam kurz,ale marne tego efekty. Czy przewlekły stan zapalny nie przeszkadza bardziej dziecku niż np. Virlix? Ktoś ma doświadczenie na tym polu?prosze o pomoc.
Sahara9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 06:54   #28
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: ciąża a leki !?

Cytat:
Napisane przez Sahara9 Pokaż wiadomość
Jestem w 8 tygodniu ciąży. Czy ktoś wie co robić, gdy wykańcza mnie alergia? Jaki lek można brać? Chyba umrę i nie wytrzymam tego. Mam alergię prawie na wszystko w powietrzu - stale usuwam kurz,ale marne tego efekty. Czy przewlekły stan zapalny nie przeszkadza bardziej dziecku niż np. Virlix? Ktoś ma doświadczenie na tym polu?prosze o pomoc.
Idź do lekarza.
Wszystkie leki antyhistaminowe są odstawiane w ciąży, ale należą do grupy C, wiec to lekarz decyduje o ryzyku i albo zabrania, albo podaje, bo to lepsze niż stan zapalny, który się toczy.

Musisz się skonsultować ze specjalistą.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 18:29   #29
kasandra82
Wtajemniczenie
 
Avatar kasandra82
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 374
Dot.: ciąża a leki !?

Mam nadczynność tarczycy, leki - Thyrosan 50mg dwa razy dziennie -biorę juz kilka lat. Biorę. Jestem w 5 tyg. ciąży i nie wiem co mam zrobić, czy kontynuować branie tego leku? Wizytę mam za 2 tyg. a do tego czasu boję się że zaszkodzę dzidziusiowi. Jest tu może jakaś mamusia która była w ciąży z nadczynnością?
__________________



kasandra82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.