terminowe prawko- jaki czas na wyrobienie kolejnego?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-01, 12:31   #1
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21

terminowe prawko- jaki czas na wyrobienie kolejnego??


witajcie

ze względu na wadę wzroku- krótkowzroczność, miałam prawko jazdy tylko na 5 lat.. teraz z tego co wiem muszę iść na badanie i z odpowiednimi dokumentami udać się do wydziału komunikacji w celu wyrobienia nowego

problem w tym że stare prawko skończyło mi się 31.maja b.r. i jakoś tak do tej pory nie miałam czasu/okazji zając się tym

orientujecie się może w jakim czasie muszę wyrobić sobie nowe, żebym czasem nie musiała podchodzić znów do egzaminu i jak to wogóle jest, rozumiem że oprócz zaświadczenia od lekarza musze też złożyć zdjęcia i uiścić opłatę, tak jak za pierwszym razem...

mam nadzieje że znajdzie się jakaś pomocna Wizażanka, która przez to już przechodziła

pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 19:23   #2
szpilka_77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Krk ;]
Wiadomości: 1 073
Dot.: terminowe prawko- jaki czas na wyrobienie kolejnego??

hej ja właśnie wczoraj złożyłam papiery potrzebne do 'przedłużenia' prawka - też mam wadę wzroku.Trzeba iść do lekarza urpawnionego do badania i tam po wypełnieniu różnych papierków, przebadaniu wzroku, dostaniesz zaświadczenie, z którym trzeba iśc do odpowiedniego urzędu. No i oczywiście trzbea też zapłacić za wydanie prawka;/zdjęcie, lewy półprofil chyba, wniosek i xero aktualnego prawka.Niestety nie wiem jak to jest w Twoim przypadku ale myślę, że wystarczy tel do odpowiedniego referatu w urzędzie i tam Ci powiedzą co i jak
pozdrawiam
__________________


szpilka_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 11:46   #3
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: terminowe prawko- jaki czas na wyrobienie kolejnego??

dzięki

mam nadzieję że jak zacznę pod koniec sierpnia załatwiać tą sprawę to nie będę miała żadnych problemów. w okresie letnim prawko mi niepotrzebne za bardzo a są inne wydatki wię tak to odkładam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 18:17   #4
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: terminowe prawko- jaki czas na wyrobienie kolejnego??

Cytat:
Napisane przez szpilka_77 Pokaż wiadomość
hej ja właśnie wczoraj złożyłam papiery potrzebne do 'przedłużenia' prawka - też mam wadę wzroku.Trzeba iść do lekarza urpawnionego do badania i tam po wypełnieniu różnych papierków, przebadaniu wzroku, dostaniesz zaświadczenie, z którym trzeba iśc do odpowiedniego urzędu. No i oczywiście trzbea też zapłacić za wydanie prawka;/zdjęcie, lewy półprofil chyba, wniosek i xero aktualnego prawka.Niestety nie wiem jak to jest w Twoim przypadku ale myślę, że wystarczy tel do odpowiedniego referatu w urzędzie i tam Ci powiedzą co i jak
pozdrawiam
A trzeba wczesniej oddac stare?
Jak np za 2 miesiace konczy mi sie waznosc PJ, to moge juz teraz to wszytsko pozałatwiać i za te 2 miesiace [dajmy na to 15 kwietnia-kiedy sie skonczy], oddac stare i odebrac nowe? Czy musze np miesiac wczesniej stare oddac i byc bez czekajac na nowe
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:36   #5
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: terminowe prawko- jaki czas na wyrobienie kolejnego??

ja też dołączam się do tego pytania: ile czasu jest na wyrobienie nowego prawka? moje prawo jazdy kończy się 23.02.2009, teoretycznie badania zdążyłabym zrobić jeszcze i złożyć wniosek, ale w grę wchodzi prawdopodobna zmiana zameldowania. tak więc, ile czasu jest na zmianę dokumentu? nie znalazłam nigdzie takiej informacji.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 15:35   #6
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: terminowe prawko- jaki czas na wyrobienie kolejnego??

jak równocześnie jest zmiana zameldowania łącznie ze zmianą urzędu obsługującego Twoje prawo jazdy (bo może to jednak będzie ten sam urząd) - to trwa to znacznie dłużej. ostatnio to przerabiałam: najpierw usłyszałam, że będzie to 3 tygodnie, bo muszą dostać moje dokumenty z poprzedniego urzędu; po 4 tygodniach nadal nie było prawa jazdy; zadzwoniłam, dowiedziałam się, ze oni występują do starego urzędu, a ten ma miesiąc na odpowiedź, więc może to być w sumie i półtora miesiąca na wszystko.

ostatecznie u mnie trwało to 5 tygodni z kawałkiem (odległość między urządami 40 km).

pozdrawiam,
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 16:02   #7
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: terminowe prawko- jaki czas na wyrobienie kolejnego??

dzięki mi nie tyle chodzi o to, żeby zrobić to jak najszybciej bo aktualnie i tak nie jeżdżę i to prawko nie jest mi koniecznie potrzebne. chodzi mi tylko o to czy jest jakiś okreslony z góry termin na wymiane dokumentu od momentu, kiedy stare staje się niewazne. zeby się po prostu nie okazało, że musiałabym od nowa zdawać egzamin czy coś. dlatego nie wiem czy zmieniać prawko czy czekac na zmianę zameldowania i wszystko razem wymienić. jakby ktoś mial takie informacje to bardzo bym prosiła o odpowiedź
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 17:59   #8
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: terminowe prawko- jaki czas na wyrobienie kolejnego??

spokojnie, nic nie musisz od razu zmieniać. nie musisz zmienić prawa jazdy w czasie ważności starego, jeżeli nie jeździsz, po prostu stare straci ważność, nowego nie masz - nie możesz jeździć, i tyle. niekt nie będzie wymagał od Ciebie zdawania nowego egzaminu - już masz zdany, tylko nieważne prawo jazdy.

tak więc jeśli tylko o to chodzi - to spokojnie możesz sobie poczekać. zaoszczędzisz czasu i pieniędzy, bo nie będziesz musiała dwa razy latać i załatwiać praktycznie to samo po urzędach.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.