Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-21, 04:59   #4291
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Chciałabym zacząć używać filtrów, ale nie wiem jak. Mam trądzikową cerę przez problemy hormonalne (leczę u ginekologa), niezbędny jest dla mnie mocno kryjący makijaż. Potrzebuję czegoś, co mnie nie zapcha i co nie będzie się gryzło z podkładem i pudrem. Z góry dzięki za pomoc
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 07:19   #4292
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Od siebie moge polecic bb cream'y. Maja wysokie filtry i swietnie kryja. Wiem, bo tez mam tradzik tzn. juz tylko blizny. Pudry mineralne tez maja w sobie naturalne filtry,ale nie wiem jak dzialaja. Wiem, ze sa najbardziej bezpieczne jesli chodzi o nie zapchanie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 15:26   #4293
happenstance
Raczkowanie
 
Avatar happenstance
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 363
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej nie chcę was męczyć, ale prosze odpowiedzcie mi co i jak z tym tonikiem z kwasu post jest trochę wyżej, nie chcę kopiować i zasmiecać
happenstance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 16:25   #4294
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Cytat:
Napisane przez Blind Pokaż wiadomość
Po przyjściu do domu najczęściej chcę zmyć od razu filtr i puder z twarzy żeby pooddychała, a wieczorem przy prysznicu też myję więc nie wiem, zmycie makijażu bez użycia wody wystarczy po południu na pewno?
Wypróbuję ten żel z babydream. Możecie mi zaproponować coś delikatnego do mycia twarzy przy Triacnealu?jak ten z babydream wysusza
np żel do mycia z ziai med



a co polecicie na pryszcze robiące sie tuż nad wargami/prawie na wargach? mam ich mnóstwo i bolą
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 16:49   #4295
Blind
Raczkowanie
 
Avatar Blind
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 83
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Dzięki za odp dziewczyny
Po przyjsciu tak jak piszecie tylko będę zmywać się bez użycia wody, a do mycia zaczynam używać tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lfuhl-bad.html

+ skład (z jakiegoś bloga)
Skład: Aqua, Glycine Soja (Soybean) Oil (olej sojowy), Sorbitol (środek higroskopijny, zagęszczający, nadający poślizg), Cocamidopropyl Betaine (łagodny detergent), Sodium Cocoamphoacetate (łagodny, roślinny detergent), Cocamidopropyl Hydroxysultaine (substancja pianotwórcza, oczyszczająca, antystatyczna), Parfum (zapach), Sodium Chloride (chlorek sodu - antystatyk i zagęszczacz, może podrażniać), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil (olej ze słodkich migdałów), Glycerin (gliceryna), Whey Protein (proteiny serwatkowe), Lactose (laktoza), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (olej słonecznikowy), Polyglyceryl - 10 Laurate (naturalny emulgator), Polyglyceryl - 2 Laurate (emulgator), Glyceryl Caprate (środek nawilżający, kondycjonujący), Xanthan Gum (guma ksantanowa - zagęszczacz, stabilizator), Tocopherol (witamina E - naturalny konserwant), Citric Acid (kwas cytrynowy).

Myślę że skład niczego sobie,bez SLS, używam już go do mycia włosów i sobie chwalę.
Bambino nigdy mnie nie zapychał jakoś szczególnie a na 2 miejscu ma parafine. Już mam go końcówkę i jak go wykończe kupie jakis z babydream. - na punkcie tej rossmanowskiej firmy mam obsesje ostatnio,i składy też zwykle przyzwoite.
Chcę wypróbować tego dzieciaka: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-z-spf-50.html tani jak barszcz a filtr 50,pytanie czy stabilny ale za 14zł nie zaszkodzi wypróbować
Blind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 18:20   #4296
zaczarowana7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Cytat:
Napisane przez zaczarowana7 Pokaż wiadomość
Witam was dziewczyny,

mimo,że jest to mój pierwszy post to od bardzo dawna was podczytuje.
Od października zaczęłam dbać o swoją cerę,która wymagała pomocy.Zaczęło się od wizyty u Pani kosmetolog,zrobienia pierwszych kwasów i tak trafiłam na wizaż podczytując wasze cenne porady o prawidłowej pielęgnacji.
Skóra naczynkowa,z bardzo rozszerzonymi porami -głównie na policzkach ,a do tego blizny po późno przeżytej ospie-17lat oraz mocno trądzikowej cerze kiedyś.Ogólnie mówiąć wszystko co najgorsze i powodujące jak ja to nazywam efekt 'chropowatej'buzi.
Znaczna poprawa nastąpiła po stosowaniu kremów z kwasami-Skinorem i Bandi oraz maseczek i kremów nawilżających.Krem Skinorem właśnie mi się kończy,wiem,że opalanie jest przy stosowaniu kwasów zakazane i się do tego stosuje uważając na wszelki wypadek kremu z filtrem.
Niedługo jednak zaczyna się okres wiosenno-letni,a co za tym idzie silniejsze słońce.W lato będę chciała się opalać stosując oczywiście krem z filtrem,ale zyskując opaleniznę.Chciałabym stosować jakiś krem pielęgnacyjny dla mojej cery,który w lato nie spowoduje przebarwień pod wpływem opalania.W związku z tym bardzo proszę was o poradę i polecenie jakiś kremów.
Z góry dziękuję

Nikt nie pomoże????
zaczarowana7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 19:03   #4297
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Jaki krem na okres wiosenno-letni po kremie z kwasami?

Cytat:
Napisane przez zaczarowana7 Pokaż wiadomość
Nikt nie pomoże????
Po pierwsze, przede wszystkim odstaw wszystkie produkty z kwasami miesiąc przed intensywną ekspozycją na słońce. Po drugie, Twój plan wydaje mi się delikatnie mówiąc, szkodliwy dla skóry. Teraz walczysz z bliznami, przebarwieniami, a latem chcesz stosować filtry tak, żeby opalić się na twarzy Przecież słońce może co najwyżej spowodować chwilową, iluzoryczną poprawę, potem Twoje problemy się nasilą, przebarwienia powrócą. Jeśli już koniecznie chcesz się opalać, jedyną rozsądną opcją wydaje mi się stosowanie filtru 50+ i zasłanianie twarzy czym się da Zerknij na wątek Filtry Ochronne czy jakoś tak.

Co do lepiej działających filtrów, polecam Antheliosa z LRP, z niższej półki używam też Sorai https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia-spf-60.html Opalając się na plaży, ja już na to kremu nie stosuję. Na co dzień po filtrach używam olejków + żelu HA, więc z kremami nie pomogę, ale generalnie lepiej wybrać dobry filtr + krem niż krem z filtrem - te mają albo za niski faktor, albo przy wysokim faktorze dają efekt żarówki i kompletnie nie współpracują z makijażem
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 19:59   #4298
ta_w_kolorach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,

Śledzę już od pewnego czasu forum, właściwie to tak z przerwami. Trochę już wiem ale chciałabym dostać parę porad od bardziej doświadczonych

Mianowicie:
Mam prawie 22 lat, cerę mieszaną, tłustą choć ostatnio wydaje mi się, że już trochę mniej poza okolicami nosa. Zmagam się głównie z przebarwieniami po krostkach i zaskórnikach, co jest dosyć widocznej na mojej bladej cerze, oraz z rozszerzonymi porami, nawet gdzieniegdzie bardzo co jest moją największą zmorą, mam nadal sporo zaskórników ale uporałam się już z duża ilością ropnych krostek i innych, teraz wyskakują przed okresem ale w takiej ilości akceptowalnej co pozwala mi na większe działania. Mam również przesuszoną skórę z czym borykam się już długo.
Najbardziej zależy mi na usunięciu zaskórników i rozszerzonych porów.

Głównie cera poprawiła mi się gdy ograniczyłam kosmetyki drogeryjne oraz gdy zaczęłam kurację Acne-dermem - stosuję go dwa miesiące ale na własny rachunek (bez dermatologa).

Wydaje mi się, że cera przyzwyczaiła mi się już do kwasów i chciałabym spróbować czegoś więcej. Myślałam nad tonikiem z BU z kwasami AHA/BHA 10% lub BHA 2% chociaż ten wydaje mi się, że może być trochę za słaby. Myślałam też o stosowaniu maseczki aspirynowej albo coś jeszcze do smarowania na zmianę z AD i sama już nie wiem co byłoby lepsze. A może spróbować czegoś innego?
Nie miałam praktycznie wysypu po AD i obawiam się że gdy dodam kolejne kwasy to może tak nastąpić ale jak będzie znośne to przetrzymam. W końcu czego nie robi się dla ładnej cery

Ponadto moja codzienna pielęgnacja wygląda następująco:
Rano:
- żel nawilżający Lirene pH neutralne raz w tygodniu z użyciem szczoteczki do twarzy
- tonik Acnosan soft
- Iwostin SPF50+ lub emolium krem specjalny 5%
- krem pod oczy ziaja
- punktowo dermacol i puder mineralny z maybelline (ale czasem odpuszczam makijaż)

Wieczorem:
- płyn micelarny Ziaja
- acne-derm

Raz czasem dwa razy w tygodniu stosuje peeling enzymatyczny Ziaja nuno.

Kończy mi się też płyn micelarny, ostatnio w domu zagościło mleczko do demakijażu Soraya więc przez najbliższy czas będę go używać ale to też bym chciała zamienić na coś innego, bardziej naturalnego. Tylko co?

Myślałam nad metodą OCM ale wydaje mi się, że zajmuje ona trochę dużo czasu oraz nie wiem czy jeżeli dodam jeszcze jakiś kwas to czy jej stosowanie to dobry pomysł. A może dodać do pielęgnacji hydrolat np oczarowy?

Wiem, że się rozpisałam ale może ktoś przebrnie i coś doradzi

Z góry bardzo dziękuję
ta_w_kolorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 10:42   #4299
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez happenstance Pokaż wiadomość
hej nie chcę was męczyć, ale prosze odpowiedzcie mi co i jak z tym tonikiem z kwasu post jest trochę wyżej, nie chcę kopiować i zasmiecać
Napisałam odpowiedź od razu, ale chyba zapomniałam wysłaćAle ad rem...o ile pamiętam, to po przyjsciu z pracy stosowałam swoją pielęgnację wieczorną, a po jakiś 2 godzinach dawałam ten tonik z hydromanilem i jak czułam dyskomfort to po 20 minutach nakładałam delikatny natłuszczający krem lub warstwę oleju /np. z kiełków pszenicy/.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 14:09   #4300
happenstance
Raczkowanie
 
Avatar happenstance
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 363
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Napisałam odpowiedź od razu, ale chyba zapomniałam wysłaćAle ad rem...o ile pamiętam, to po przyjsciu z pracy stosowałam swoją pielęgnację wieczorną, a po jakiś 2 godzinach dawałam ten tonik z hydromanilem i jak czułam dyskomfort to po 20 minutach nakładałam delikatny natłuszczający krem lub warstwę oleju /np. z kiełków pszenicy/.
dziekuję za odpowiedź
czyli po powrocie do domu zmywam i nakładam tonik. później krem. a przed spaniem zmywałaś wszystko jeszcze raz, czy juz dawałaś spokój ?
happenstance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 15:14   #4301
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez happenstance Pokaż wiadomość
dziekuję za odpowiedź
czyli po powrocie do domu zmywam i nakładam tonik. później krem. a przed spaniem zmywałaś wszystko jeszcze raz, czy juz dawałaś spokój ?
Po powrocie do domu zmywałam wszystko z nalożeniem kremu pod oczy i na twarz, a przed spaniem sam tonik z kwasem i ewentualnie krem /lub olej/ po 20 minutach od toniku
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 16:53   #4302
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ta_w_kolorach Pokaż wiadomość
Witam,

Śledzę już od pewnego czasu forum, właściwie to tak z przerwami. Trochę już wiem ale chciałabym dostać parę porad od bardziej doświadczonych

Mianowicie:
Mam prawie 22 lat, cerę mieszaną, tłustą choć ostatnio wydaje mi się, że już trochę mniej poza okolicami nosa. Zmagam się głównie z przebarwieniami po krostkach i zaskórnikach, co jest dosyć widocznej na mojej bladej cerze, oraz z rozszerzonymi porami, nawet gdzieniegdzie bardzo co jest moją największą zmorą, mam nadal sporo zaskórników ale uporałam się już z duża ilością ropnych krostek i innych, teraz wyskakują przed okresem ale w takiej ilości akceptowalnej co pozwala mi na większe działania. Mam również przesuszoną skórę z czym borykam się już długo.
Najbardziej zależy mi na usunięciu zaskórników i rozszerzonych porów.

Głównie cera poprawiła mi się gdy ograniczyłam kosmetyki drogeryjne oraz gdy zaczęłam kurację Acne-dermem - stosuję go dwa miesiące ale na własny rachunek (bez dermatologa).

Wydaje mi się, że cera przyzwyczaiła mi się już do kwasów i chciałabym spróbować czegoś więcej. Myślałam nad tonikiem z BU z kwasami AHA/BHA 10% lub BHA 2% chociaż ten wydaje mi się, że może być trochę za słaby. Myślałam też o stosowaniu maseczki aspirynowej albo coś jeszcze do smarowania na zmianę z AD i sama już nie wiem co byłoby lepsze. A może spróbować czegoś innego?

Ja bym spróbowała czegoś innego. AD jest raczej na przebarwienia potrądzikowe, BHA 2% jest za słaby. Może byś spróbowała serum z kwasem migdałowym albo właśnie ten tonik AHA/BHA10% (ale co parę dni, coby za bardzo skóry nie podrażniać). Postaw na 1 rodzaj kwasu, raczej nimi nie żongluj, żadna przesada nie jest dobra i cera może się zbuntować od nadmiernego złuszczania. Jako maseczkę wybrałabym jakąś z zielonej glinki (dobra na rozszerzone pory).

Nie miałam praktycznie wysypu po AD i obawiam się że gdy dodam kolejne kwasy to może tak nastąpić ale jak będzie znośne to przetrzymam. W końcu czego nie robi się dla ładnej cery

Ponadto moja codzienna pielęgnacja wygląda następująco:
Rano:
- żel nawilżający Lirene pH neutralne raz w tygodniu z użyciem szczoteczki do twarzy
- tonik Acnosan soft
- Iwostin SPF50+ lub emolium krem specjalny 5%
- krem pod oczy ziaja
- punktowo dermacol i puder mineralny z maybelline (ale czasem odpuszczam makijaż)

Wieczorem:
- płyn micelarny Ziaja
- acne-derm

Co do wieczornej pielęgnacji to miałabym obiekcje. Miałam kiedyś płyn micelarny z Ziai, wcale dobrze nie zmywał makijażu, więc radziłabym Ci go zmienić na metodę OCM (o której wspominasz później). Nie zajmuje ona dużo czasu i fajnie oczyszcza i wygładza cerę. Dodatkowo, gdyby samo OCM dostatecznie Cię nie nawilżało, to położyłabym później na buzię jakiś krem nawilżający/mieszankę żelu hilauronowego+oleju (np. jojoba).
No i tak jak wcześniej napisałam, co parę dni przeplatać OCM z tonikiem z kwasami albo jakimś serum.
A, i puder mineralny z Maybelline nie jest pudrem z pierwszego zdarzenia. Przy przypływie gotówki radziłabym zainwestować w Lily Lolo, Lucy Minerals, EDM (itd.).

Raz czasem dwa razy w tygodniu stosuje peeling enzymatyczny Ziaja nuno.

Tutaj ten peeling z Ziai też nie był dobry, o ile pamiętam; w kółko polecam peeling z bromelainą z BU - jak dla mnie był najlepszym peelingiem enzymatycznym, jakiego używałam.


Kończy mi się też płyn micelarny, ostatnio w domu zagościło mleczko do demakijażu Soraya więc przez najbliższy czas będę go używać ale to też bym chciała zamienić na coś innego, bardziej naturalnego. Tylko co?

Myślałam nad metodą OCM ale wydaje mi się, że zajmuje ona trochę dużo czasu oraz nie wiem czy jeżeli dodam jeszcze jakiś kwas to czy jej stosowanie to dobry pomysł. A może dodać do pielęgnacji hydrolat np oczarowy?

Hydrolat oczarowy jak najbardziej jest wskazany do skóry trądzikowej i z rozszerzonymi porami. Polecam.

Wiem, że się rozpisałam ale może ktoś przebrnie i coś doradzi

Z góry bardzo dziękuję
Btw, mam taką cerę jak Ty, dlatego w tym, co napisałam, tak często odnoszę się do swoich przeżyć .
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 17:30   #4303
ta_w_kolorach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję bardzo za odpowiedź prettysimple

Mam jednak jeszcze parę pytań jeżeli mogę.

"Ja bym spróbowała czegoś innego. AD jest raczej na przebarwienia potrądzikowe, BHA 2% jest za słaby. Może byś spróbowała serum z kwasem migdałowym albo właśnie ten tonik AHA/BHA10% (ale co parę dni, coby za bardzo skóry nie podrażniać). Postaw na 1 rodzaj kwasu, raczej nimi nie żongluj, żadna przesada nie jest dobra i cera może się zbuntować od nadmiernego złuszczania. Jako maseczkę wybrałabym jakąś z zielonej glinki (dobra na rozszerzone pory)."



Wiem, że AD jest głównie na przebarwienia i dlatego też go kupiłam bo chciałam jakoś wyrównać koloryt skóry. Myślałam najpierw o toniku AHA/BHA 10% tylko chyba nie mogę stosować tego samego dnia AD i toniku? O kwasie migdałowym myślałam żeby stosować na okres letni bo czytałam, że można, tylko nie wiem czy mogę tak mieszać? Nie chciałabym sobie zaszkodzić.


"Co do wieczornej pielęgnacji to miałabym obiekcje. Miałam kiedyś płyn micelarny z Ziai, wcale dobrze nie zmywał makijażu, więc radziłabym Ci go zmienić na metodę OCM (o której wspominasz później). Nie zajmuje ona dużo czasu i fajnie oczyszcza i wygładza cerę. Dodatkowo, gdyby samo OCM dostatecznie Cię nie nawilżało, to położyłabym później na buzię jakiś krem nawilżający/mieszankę żelu hilauronowego+oleju (np. jojoba).
No i tak jak wcześniej napisałam, co parę dni przeplatać OCM z tonikiem z kwasami albo jakimś serum.
A, i puder mineralny z Maybelline nie jest pudrem z pierwszego zdarzenia. Przy przypływie gotówki radziłabym zainwestować w Lily Lolo, Lucy Minerals, EDM (itd.)."



Płyn micelarny z ziaji lubię i według mnie całkiem dobrze zmywała makijaż. Puder z maybelline bardzo lubię choć ostatnio nie mogę go nigdzie dostać więc muszę znaleźć coś nowego. Testowałam puder Lily Lolo i niestety jest dla mnie za mało kryjący więc poszukam czegoś innego.

Czyli OCM stosować wieczorem a rano zwykły żel?


"Tutaj ten peeling z Ziai też nie był dobry, o ile pamiętam; w kółko polecam peeling z bromelainą z BU - jak dla mnie był najlepszym peelingiem enzymatycznym, jakiego używałam."

Ten z ziaji dostałam więc próbuję ale też średnio mi pasuje i jak tylko się skoczy to spróbuje coś właśnie bardziej naturalnego. Może nawet ten.


"Hydrolat oczarowy jak najbardziej jest wskazany do skóry trądzikowej i z rozszerzonymi porami. Polecam."

Tylko kiedy stosować ten hydrolat?
ta_w_kolorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 09:32   #4304
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Ja bym spróbowała czegoś innego. AD jest raczej na przebarwienia potrądzikowe, BHA 2% jest za słaby. Może byś spróbowała serum z kwasem migdałowym albo właśnie ten tonik AHA/BHA10% (ale co parę dni, coby za bardzo skóry nie podrażniać). Postaw na 1 rodzaj kwasu, raczej nimi nie żongluj, żadna przesada nie jest dobra i cera może się zbuntować od nadmiernego złuszczania. Jako maseczkę wybrałabym jakąś z zielonej glinki (dobra na rozszerzone pory).
AD chociaz ma stricte rozjasniające własciwości, jest też doskonałym składnikiem na tradzik zarówno zapalny jak i zaskórnikowy. Kwasy AHA nie mają aż takiego komedolitycznego (czyli przeciwzaskórnikowego) działania jak kwas azelainowy, retinoidy, nadtlenek benzoilu czy salicyl, moze ewentualnie migdał, który jest bardziej lipofilny niż pozostałe AHA. Dlatego przy pozbywaniu sie zaskórników AHA to tylko dodatek i myśle, ze watro zostać pryz AD jeśli sie go dobrze toleruje i widać pozytywne rezultaty. Nie wiem czy do kwasu azelainowego można sie przyzwyczać w takim sensie jak do AHA, ale to "przyzwyczajenie" to moze być po prostu lepsza tolerancja co nei znaczy słabsze działanie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-02-25 o 10:01
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 13:32   #4305
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

co byscie polecily na przebarwienia z BU, ZSK lub innych tego typu sklepow ??
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 14:06   #4306
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
co byscie polecily na przebarwienia z BU, ZSK lub innych tego typu sklepow ??
Z BU przede wszystkim serum azelo-oliwkowe, ewentualnie na zmiane jakiś kwas AHA w wyższym - złuszczającym - stężeniu, na dzień pod filtr serum z wit. C.
Z ZSK tonik depigmantacyjny lub eliksir rozjasniający
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 22:27   #4307
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam serdecznie

Jako że dopiero wprowadzam krok po kroku pielęgnację naturalną do swoich rytuałów chciałam zapytać (jestem po wrażeniem waszej wiedzy) na ile mój program pielęgnacji ma sens i co ewentualnie powinnam zmienić?

CERA:
wiek 25lat, nigdy nie miałam dużych problemów z trądzikiem i przetłuszczaniem się skóry, Cera dosyć wrażliwa, łatwo ją ściągnąć i podrażnić, łatwo się czerwieni, lekko rozszerzone pory. niespodzianki od czasu do czasu w postaci takich podskórnych, dosyć bolesnych, ropnych krostek. przy płatkach nosa czarne krostki. Poza tym cera raczej normalna. małe blizny po przebytej w dzieciństwie ospie, lekkie przebarwienie skóry wokół ust- podejrzewam, że po tabletkach anty, piegi na nosie. Głównie chciałabym zmniejszyć widoczność tych blizn, ujednolicić kolor skóy i najchętniej zredukować czerwienienie się skóry.

RANO:
Bioderma sensibio lub olejek myjący z pomarańczą z BU
hydrolat aloesowy
filtr 50 + makijaż mineralny

WIECZOREM:
bioderma lub olejek BU
hydrolat aloesowy
tonik z kwasami AHA 10% (co drugi dzień)
po ok. 20min olejek z pestek czerwonych malin z dodatkiem żelu hialuronowego 1% (zastanawiam się nad stosowaniem np. co drugi dzień kremu nawilżającego np. Dermedic z odrobiną oleju lub żelu hialuronowego)

raz w tygodniu peeling enzymatyczny

Mam pytaniu do mądrzejszych tutaj ode mnie: czy takie zestawienie ma sens? Co ewentualnie zmienić, żeby jak najlepiej zadbać o cerę? zastanawiałam się na dorzuceniem rano jakiegoś serum z witC (np. tego z BU)? Jest sens?

Będę wdzięczna za każde wskazówki
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 05:58   #4308
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Szukalam watku odpowiedniego do pytania,ale zaden nie byl czynny :/

Kupilam sobie maseczke nawilzajaca, robiona z takiego sklepu ala BU. Podaje sklad: Distilled Water, fig fruit, marshmallow root, apricot fruit, apple fruit, cellulose gum, optiphen.
Nalozylam ja dzis na twarz i doznalam szoku. Moja skora tak mi piekla, ze tragedia, wytrzymalam 5min moze. Wiecej sie nie dalo.
Kompletnie nie znam sie na kwasach i mam pytanie czy to sa kwasy?
Chcialam sie zrelaksowac, nawilzyc skore, a tu takie cierpienie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 11:16   #4309
kaarmina
Przyczajenie
 
Avatar kaarmina
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,
Zarejestrowałam się tutaj, ponieważ szukam pomocy przy starcie z kwasami itp.
Wiele razy przymierzałam się do tego, żeby zamówić coś z BU , ale jestem kiepska w "te klocki" i jakoś na nic nie mogę się zdecydować.
Mam 22 lata, cerę mieszaną, strefa T przysparza mi wiele problemów. Jest pełna zaskórników otwartych i zamkniętych, czasem pojawiają się ropne wypryski. Kosmetyczka polecała kwasy w gabinecie, ale jak twierdzi, nie daje gwarancji że zadziałają, a jest to wydatek min 600zł, dlatego chciałabym spróbować najpierw z BU.
Czytam Wasze posty, ale niestety mało z tego rozumiem, nie mam pojęcia co z czym się miesza, czego nie wolno, sporo czytałam również różnych artykułów, poradników, jednak jakoś nie mogę sobie tego poukładać.
Wypróbowałam już chyba wszystkie drogeryjne kosmetyki, sporo aptecznych. na dzień dzisiejszy używam lirene dermoprogram żel nawilżający + tonik na noc, kremu żadnego, gdyż każdy powoduje u mnie zapychanie, a zauważyłam, że im mniej specyfików kładę na twarz, tym lepiej. Regularnie oczyszczam twarz u kosmetyczki , mniej więcej co miesiąc lub co dwa, ale niestety- po dwóch tygodniach wszystko powraca
Czy możecie mi coś polecić? jakiś zestawik? Wiem, że proszę o wiele, ale jestem zdesperowana
kaarmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 20:57   #4310
misiusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kaarmina Pokaż wiadomość
Witam,
Zarejestrowałam się tutaj, ponieważ szukam pomocy przy starcie z kwasami itp.
Wiele razy przymierzałam się do tego, żeby zamówić coś z BU , ale jestem kiepska w "te klocki" i jakoś na nic nie mogę się zdecydować.
Mam 22 lata, cerę mieszaną, strefa T przysparza mi wiele problemów. Jest pełna zaskórników otwartych i zamkniętych, czasem pojawiają się ropne wypryski. Kosmetyczka polecała kwasy w gabinecie, ale jak twierdzi, nie daje gwarancji że zadziałają, a jest to wydatek min 600zł, dlatego chciałabym spróbować najpierw z BU.
Czytam Wasze posty, ale niestety mało z tego rozumiem, nie mam pojęcia co z czym się miesza, czego nie wolno, sporo czytałam również różnych artykułów, poradników, jednak jakoś nie mogę sobie tego poukładać.
Wypróbowałam już chyba wszystkie drogeryjne kosmetyki, sporo aptecznych. na dzień dzisiejszy używam lirene dermoprogram żel nawilżający + tonik na noc, kremu żadnego, gdyż każdy powoduje u mnie zapychanie, a zauważyłam, że im mniej specyfików kładę na twarz, tym lepiej. Regularnie oczyszczam twarz u kosmetyczki , mniej więcej co miesiąc lub co dwa, ale niestety- po dwóch tygodniach wszystko powraca
Czy możecie mi coś polecić? jakiś zestawik? Wiem, że proszę o wiele, ale jestem zdesperowana
Witaj kaarmina
ja w sumie od niedawna zaczęłam swoją przygodę z ,,profesjonalna'' przygodą dbania o moją cerę. Z czystym sumieniem mogę polecić wieczorem zmywanie makijażu metodą OCM ( na wizazu jest sporo o tej metodzie warto poczytać) ja ją stosuję tydzień i już widzę efekty- szczególnie zmniejszyły mi się zaskórniki otwarte, mniej widoczne czarne kropeczki Moją zmorą jednak są zaskórniki zamknięte które traktuję kwasem na zmianę AD z triacanelem- na efekty czekam.
Polecam również bardzo delikatny żel babydream z rossmana.
Mamy bardzo podobną cerę, też mam mieszaną i strefa T jest u mnie bardzo wymagająca. Jest tu sporo doświadczonych osób, ale postaram się dla Ciebie coś ułożyć:
Rano:
przemyć twarz wodą teramalną, filtr i makijaż- jeżeli takowy stosujesz
wieczorem:
proponuję metodę OCM i na noc raz AD raz triacanel i 3 noc nawilżanie ( ja używam kremu babydream i mi odpowiada.)
2 razy w tygodniu maseczka aspirynowa.
Jezeli chodzi o BU to niestety nie pomogę bo nic z tych kosmetyków nie stosuję.
Pozdrawiam
misiusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 15:06   #4311
happenstance
Raczkowanie
 
Avatar happenstance
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 363
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Po powrocie do domu zmywałam wszystko z nalożeniem kremu pod oczy i na twarz, a przed spaniem sam tonik z kwasem i ewentualnie krem /lub olej/ po 20 minutach od toniku
jeszcze raz proszę o pomoc

zamówiłam kwas na mazidłach. wiem, że zaczynam od toniku, którego używam codziennie. czy 5% stężenie będzie odpowiednie na początek? i czy sam tonik może podrażniać ?
happenstance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 16:59   #4312
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość


Mam pytaniu do mądrzejszych tutaj ode mnie: czy takie zestawienie ma sens? Co ewentualnie zmienić, żeby jak najlepiej zadbać o cerę? zastanawiałam się na dorzuceniem rano jakiegoś serum z witC (np. tego z BU)? Jest sens?

Będę wdzięczna za każde wskazówki
Nie,żebym się uważała za mądrzejszą, ale jeśli chodzi o rozjaśnianie przebarwień, to polecam witaminę C (jakieś serum, doskonałe pod filtr na rano) prewencyjnie także antyoksydanty doustnie
Kwasy to wiesz,że należy ostrożnie wprowadzać, prawda?

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez happenstance Pokaż wiadomość
jeszcze raz proszę o pomoc

zamówiłam kwas na mazidłach. wiem, że zaczynam od toniku, którego używam codziennie. czy 5% stężenie będzie odpowiednie na początek? i czy sam tonik może podrażniać ?
Musisz spróbować, bo jednak wiele zależy od wrażliwości cery.
Ja na przykład zaczęłam przygodę z migdałem od peelingu u lekarza i nawet się nie złuszczałam
TUTAJ zbiorczy na ten temat
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:26   #4313
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez happenstance Pokaż wiadomość
jeszcze raz proszę o pomoc

zamówiłam kwas na mazidłach. wiem, że zaczynam od toniku, którego używam codziennie. czy 5% stężenie będzie odpowiednie na początek? i czy sam tonik może podrażniać ?
5% będzie odpowiednie Na wszelki wypadek lepiej zaczynać od niższych stężeń. Możesz też po prostu zrobić porcję 5 %, a jeśli zauważysz po 5-7 dniach, że jest za słaby, następną porcję zrobisz mocniejszą
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 21:31   #4314
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
5% będzie odpowiednie Na wszelki wypadek lepiej zaczynać od niższych stężeń. Możesz też po prostu zrobić porcję 5 %, a jeśli zauważysz po 5-7 dniach, że jest za słaby, następną porcję zrobisz mocniejszą
Dokładnie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 18:47   #4315
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Nie,żebym się uważała za mądrzejszą, ale jeśli chodzi o rozjaśnianie przebarwień, to polecam witaminę C (jakieś serum, doskonałe pod filtr na rano) prewencyjnie także antyoksydanty doustnie
Kwasy to wiesz,że należy ostrożnie wprowadzać, prawda?

Dziękuję za odpowiedź
Z kwasami oczywiście wiem, że muszę ostrożnie, dlatego nie używam codziennie, filtruję i obserwuję, co się będzie działo.
O tej witaminie C rzeczywiście czytałam trochę w którymś wątku i tak się zastanawiam, czy nie spróbować może tego serum z BU? Tylko właśnie, zanim się rozpędzę, wolałam zapytać kogoś bardziej obeznanego w temacie (ja jeszcze 3 miesiące temu motałam się pomiędzy drogeryjnymi półkami ).
I mam takie jeszcze jedno pytanie: jakie antyoksydanty masz na myśli?

Kurcze, po zmyciu wieczorem twarzy tym olejkiem myjącym z BU mam wrażenie mocno ściągniętej skóry. Tylko nie wiem, czy to olejek, czy wysuszenie skóry przez kwas?
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 18:55   #4316
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Z kwasami oczywiście wiem, że muszę ostrożnie, dlatego nie używam codziennie, filtruję i obserwuję, co się będzie działo.
O tej witaminie C rzeczywiście czytałam trochę w którymś wątku i tak się zastanawiam, czy nie spróbować może tego serum z BU? Tylko właśnie, zanim się rozpędzę, wolałam zapytać kogoś bardziej obeznanego w temacie (ja jeszcze 3 miesiące temu motałam się pomiędzy drogeryjnymi półkami ).
I mam takie jeszcze jedno pytanie: jakie antyoksydanty masz na myśli?

Kurcze, po zmyciu wieczorem twarzy tym olejkiem myjącym z BU mam wrażenie mocno ściągniętej skóry. Tylko nie wiem, czy to olejek, czy wysuszenie skóry przez kwas?

Bylo o tym serum jakieś 2 kartki temu....czy naprawdę wyszukiwarka gryzie???????
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 20:03   #4317
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Z kwasami oczywiście wiem, że muszę ostrożnie, dlatego nie używam codziennie, filtruję i obserwuję, co się będzie działo.
O tej witaminie C rzeczywiście czytałam trochę w którymś wątku i tak się zastanawiam, czy nie spróbować może tego serum z BU? Tylko właśnie, zanim się rozpędzę, wolałam zapytać kogoś bardziej obeznanego w temacie (ja jeszcze 3 miesiące temu motałam się pomiędzy drogeryjnymi półkami ).
I mam takie jeszcze jedno pytanie: jakie antyoksydanty masz na myśli?

Kurcze, po zmyciu wieczorem twarzy tym olejkiem myjącym z BU mam wrażenie mocno ściągniętej skóry. Tylko nie wiem, czy to olejek, czy wysuszenie skóry przez kwas?
Na rynku jest bardzo dużo preparatów z wit C różnych, także musisz zdecydować, czy takie bardziej wodniste, czy silikonowe, czy olejowe...
Antyoksydanty to głównie c,e, q10 i takie tam podobne wyłapywacze wolnych rodników
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 22:07   #4318
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy pieczenie i zaczerwienienie skóry bezpośrednio po użyciu toniku z 15% glukonolaktonu jest normalne?
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 09:35   #4319
gaja219
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny pomóżcie bo już mam dość,oczy mnie bolą od koma,głowa pęka ,od trzech dni szukam co można i czego nie można i nadal jestem zakręcona jak meserszmit, a co gorsze dalej nic nie wiem - który z filtrów wybrać???avene??bioderme? ?La Roche Posay, Anthelios XL pod Loreal true match (super-blendable) Od jakiegoś miesiąca stosuje co drugą noc triacneal,jako filtra używałam pharmaceris 30 no ale niestety wcześniej nie doczytałam że się go nie stosuje z podkładami i ku mojemu zdziwieniu po dłuższych chwilach spędzonych na zakupach twarz miałam jakbym spędziła w solarium 10min .Myślałam nad przerwaniem kuracji bo przecież w domu się nie zamknę, tylko szkoda mi już tych pieniędzy wpakowanych w toniki kremy,wody itp . Cerę mam mieszaną,teraz chyba bardziej problemową ze względu na kwasy z tendencja do świecenia w strefie T, także potrzebuje czegoś co się w miarę ładnie wchłania , nie zapycha no i nie koliduje z lorealem bo bez podkładu się nie da.
gaja219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:51   #4320
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez gaja219 Pokaż wiadomość
który z filtrów wybrać???avene??bioderme? ?La Roche Posay, Anthelios XL pod Loreal true match (super-blendable) Od jakiegoś miesiąca stosuje co drugą noc triacneal,jako filtra używałam pharmaceris 30 (...) potrzebuje czegoś co się w miarę ładnie wchłania , nie zapycha no i nie koliduje z lorealem bo bez podkładu się nie da.
Sprawa numer 1 - czy ten podkład Ci służy? Bo jest to zapychacz niewątpliwie, nie wypryszcza Cie po nim? bo kwaszenie się i uzywanie zapychaczy mija sie z celem

Sprawa numer 2 - kup po prostu filtr fotostabilny, minimun 30tkę, wybierz po profilu cery+składzie czy Ci moze pasowac czy nie i testuj. Co Ci z tego, że jedna dziewczyna poleci Ci Avene, Tres Haute Protection Emulsion SPF 50+, bo dla niej jest KWC, jak przjdzie druga dziewczyna i powe, że ja strasznie po tym Avene usiało w zaskórnikach. Ty musisz wybrac filtr, sprawdzic który Ci podpasuje. Najlepiej kupować próbki na allegro, albo prosic w aptekach o bezpłatne.

To co mi sie dobrze wchlania Ciebie moze zatluszczac, to co mnie nie bieli, Ciebie może uczynic córka młynarza, to co mnie nie zapycha, Ciebie moze wypryszczyc. Chyba to rozumiesz


Sprawa numer 3 - destabilizacja - wiele dziewczyn wybiera Avenki bo nie maja w składzie Parsolu czyli mozna je pokrywac pudrami z talkiem, mica etc. Oczywiscie nakładanie pudru musi byc arcydelikatne, żeby nie zetrzec filtra. W zyciu nie nakladałam podkładów w formie kremow na filtry, a bawilam sie w filtrowanie przez lata. Raczej dzialanie filtra jest wtedy srodze uposledzone, wiec szkoda w ogóle kasy na filtry

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-03-01 o 17:55
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.