czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-01, 09:16   #1
djudix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 7

czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?


jeśli bylam na 3 roku filologii czeskiej na erasmusie a teraz jestem na 4 czeskiej i 1 innej filologii,to czy moge wyjechac na 3 roku rowniez z drugiego kierunku podczas gdy pierwszy bylby skonczony? ten sam uniwerek,inny kierunek, stopien oba licencjackie.. odp:c onfused:
djudix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 09:54   #2
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

Cytat:
Napisane przez djudix Pokaż wiadomość
jeśli bylam na 3 roku filologii czeskiej na erasmusie a teraz jestem na 4 czeskiej i 1 innej filologii,to czy moge wyjechac na 3 roku rowniez z drugiego kierunku podczas gdy pierwszy bylby skonczony? ten sam uniwerek,inny kierunek, stopien oba licencjackie.. odp:c onfused:
Z tego co wiem na Erasmusa można jechać tylko raz, niezależnie od stopnia czy kierunku studiów. Chyba że coś się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, najlepiej zapytać u siebie na uczelni zawsze też możesz jechać na praktyki.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 10:20   #3
Nataalie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 74
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

Z tego co wiem, to u mnie na uczelni można jechać więcej niż jeden raz
Nataalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 11:27   #4
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

Cytat:
Napisane przez Nataalie Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to u mnie na uczelni można jechać więcej niż jeden raz
a jesteś na państwowej uczelni czy prywatnej? Szukałam czy można jechać na Erasmusa 2 razy i tylko na stronie WSB wyczytałam, że można jechać raz na studiach lic. i potem drugi raz na mgr. Na państwowych uczelniach już są odpowiedzi, że można jechać tylko raz. Także może na prywatnych uczelniach jest inaczej. Jak ja byłam na Erasmusie to na moim uniwerku można było skorzystać z programu tylko raz, potem można było jechać już nie na studia a na praktyki.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 12:31   #5
Une fille polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Une fille polonaise
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 107
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

Otóż tak... Od niedługiego czasu Erasmus został zamieniony na Erasmusa+, co oznacza, że studenci w toku studiów mogą ubiegać się nie raz, a kilkakrotnie o wyjazd na uczelnię zagraniczną. Sama korzystam z Erasmusa+, jestem obecnie we Francji. Nie mam jednak zielonego pojęcia, jak to jest ze studentami, którzy kiedyś korzystali już ze zwykłego Erasmusa. Na Twojej uczelni z pewnością funkcjonuje Biuro Programów Międzynarodowych i właśnie tam powinnaś się udać, by zasięgnąć rzetelnych informacji.

Chyba, że Ty już też korzystałaś z Erasmus+. Jeśli tak, to przysługuje Ci wyjazd na 100 procent.

Edytowane przez Une fille polonaise
Czas edycji: 2015-11-01 o 12:38
Une fille polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 16:52   #6
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
Z tego co wiem na Erasmusa można jechać tylko raz, niezależnie od stopnia czy kierunku studiów. Chyba że coś się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, najlepiej zapytać u siebie na uczelni zawsze też możesz jechać na praktyki.
zmieniło sie.
Teraz jest Erasmus+, nie wiem czy od roku czty od dwóch lat - masz do wykorzystania rok erasmusa, jak byłas na poł roku mozesz pojechać po raz drugi. Np. w sytuacji gdy byłas pół roku na pierwszym stopniu to mozesz na pół roku jechac na drugim stopniu
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 08:59   #7
djudix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 7
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
zmieniło sie.
Teraz jest Erasmus+, nie wiem czy od roku czty od dwóch lat - masz do wykorzystania rok erasmusa, jak byłas na poł roku mozesz pojechać po raz drugi. Np. w sytuacji gdy byłas pół roku na pierwszym stopniu to mozesz na pół roku jechac na drugim stopniu
tak rozumiem,tylko czy a sie drugi raz na pol roku na pierwszym stopniu innych studiow..
djudix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-07, 16:23   #8
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
zmieniło sie.
Teraz jest Erasmus+, nie wiem czy od roku czty od dwóch lat - masz do wykorzystania rok erasmusa, jak byłas na poł roku mozesz pojechać po raz drugi. Np. w sytuacji gdy byłas pół roku na pierwszym stopniu to mozesz na pół roku jechac na drugim stopniu
A nie jest tak, że rok erasmusowania, obojętnie czy to studia czy praktyki, dostajesz na jeden cykl studiów? Znaczy, na I stopniu możesz wyjechać ile razy chcesz, byle tylko to się zamknęło w 12 miesiącach, na drugim stopniu to samo, na trzecim też. Tak mi się wydaje. I nie liczy się kierunek, tylko stopień - możesz studiować dziesięć licencjatów, ale do wykorzystania masz tylko rok. Czyli jak na jednym kierunku na licencjacie pojechałaś na pół roku, to masz jeszcze pół roku kapitału, jak to się profesjonalnie zowie, i możesz go wykorzystać na drugim licencjacie.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 16:38   #9
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;53379449]A nie jest tak, że rok erasmusowania, obojętnie czy to studia czy praktyki, dostajesz na jeden cykl studiów? Znaczy, na I stopniu możesz wyjechać ile razy chcesz, byle tylko to się zamknęło w 12 miesiącach, na drugim stopniu to samo, na trzecim też. Tak mi się wydaje. I nie liczy się kierunek, tylko stopień - możesz studiować dziesięć licencjatów, ale do wykorzystania masz tylko rok. Czyli jak na jednym kierunku na licencjacie pojechałaś na pół roku, to masz jeszcze pół roku kapitału, jak to się profesjonalnie zowie, i możesz go wykorzystać na drugim licencjacie.[/QUOTE]

Tak, na każdy stopień przypada 12 miesięcy ale wydaje mi się, że praktyki się liczą osobno Tutaj pewnie jest podane
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 15:50   #10
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

Nie. Znaczy się: może zdarzyć się coś magicznego i będziesz jedną z kilku osób, które chcą pojechać - wtedy mogą rozważyć Twoje podanie o ponowny wyjazd. Ale chętnych jest zawsze dużo i osoby, które już kiedyś wyjechały, mają tak znikome szanse na to, że się dostaną po raz drugi... Praktycznie żadne.
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 15:53   #11
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

Cytat:
Napisane przez letitiah Pokaż wiadomość
Nie. Znaczy się: może zdarzyć się coś magicznego i będziesz jedną z kilku osób, które chcą pojechać - wtedy mogą rozważyć Twoje podanie o ponowny wyjazd. Ale chętnych jest zawsze dużo i osoby, które już kiedyś wyjechały, mają tak znikome szanse na to, że się dostaną po raz drugi... Praktycznie żadne.
nieprawda.
Wiele zależy od uniwerku, wiele zależy od kierunku i wiele zależy od kraju, do którego chcesz pojechać.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-09, 18:45   #12
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: czy mogę wyjechać na erasmusa drugi raz?

U mnie w instytucie po wprowadzeniu Erasmus+ nie było żadnych problemów z ponownym wyjazdem, ci którzy chcieli, pojechali. Także zależy od uczelni, wydziału, najlepiej spytac u siebie w Biurze Współpracy Międzynarodowej albo koordynatora w swoim instytucie. Ale na pewno nie będziesz mogła pojechać dwa razy na tym samym stopniu, czyli licencjacie (nawet jeśli to inny licencjat).
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 19:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.