Deformacja paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-22, 13:49   #1
Phimosis
Raczkowanie
 
Avatar Phimosis
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 41
Question

Deformacja paznokcia


Może mój problem wyda wam się troche przesadzony, ale...

Zacznijmy od tego, że przez prawie całe życie obgryzałam paznokcie. Przestałam dopiero w LO naklejając tipsy, od tamtej pory stosuje rozmaite odżywki i paznokcie wyglądają naprawdę dobrze, dbam o nie. Jednak jeden, wskazujący prawej ręki, nie wygląda tak jak powinien, mimo wielu prób naprawy (kosmetyczka, drogie odżywki, działanie polerką, czas). Polerowanie starcza tylko na jakiś tydzień, potem paznokieć rośnie jak chce, jest jakiś gruby, szerszy niż ten u lewej dłoni.

Sama kosmetyczka powiedziała, ze wygląda on jak "szpon". Dodam, że jego stan nieco się poprawił w przeciągu roku, ale nie aż tak, jakbym tego chciała. Poza tym pod spodem znajduje się dziwna "górka", która mnie niepokoi. Czy macie dla mnie jakieś porady? Naprawdę nie wiem co z tym zrobić. Myślalam już nawet o usunięciu chirurgicznym, ale co jeśli odrośnie jeszcze grubszy i bardziej zdeformowany?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokcie wizaż.jpg (45,2 KB, 176 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paznokcieee 1.jpg (59,5 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg problemik.jpg (22,3 KB, 151 załadowań)
Phimosis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 15:29   #2
kicikiciii
Przyczajenie
 
Avatar kicikiciii
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: gdzie diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 21
Dot.: Deformacja paznokcia

kurcze, te zdjęcia trochę niewyraźne... nie do końca daje się to wyłapać
aczkolwiek, widywałam już różnego rodzaju deformacje, właśnie w formie takiego "szponu" bądź w ogóle zakrzywiania się paznokcia, ale na ogół był to wynik ścisku (moja mama ma przy stopach takie szpony, pomimo, ze od wieeelu lat już nie nosi butów z wąskimi nosami, deformacja nie ustąpiła), bądź od uszkodzenia poprzez silne uderzenie/ ścięcie paznokcia, ale nigdy od obgryzania :P chyba, ze paznokieć obgryziony na zero. Ja bym się skonsultowała z dermatologiem, bo może faktycznie zdjęcie paznokcia by pomogło, ew jakaś operacyjna korekta łożyska... bo chyba sama taka pielęgnacja zupełnie tego nie zniweluje
Poza obgryzaniem, nie miałaś innego urazu tego paznokcia?
__________________
"jakoś to będzie" to wyjątkowo mało precyzyjny plan...
kicikiciii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 16:11   #3
Phimosis
Raczkowanie
 
Avatar Phimosis
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 41
Dot.: Deformacja paznokcia

Konsultowałam już swój problem z kosmetyczką, to mnie wyśmiała i stwierdziła, że nic się nie da z tym zrobić. Nie wiedziałam nawet, że istnieją zabiegi, o których mówisz. To jeszcze istotne w jakich są one cenach
Phimosis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 17:25   #4
kicikiciii
Przyczajenie
 
Avatar kicikiciii
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: gdzie diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 21
Dot.: Deformacja paznokcia

ja aż tak za dobrze to się w tym nie orientuję, i tak trzeba to skonsultować... myślę, że jakby tak pójść do logicznego dermatologa, po marudzić, potłumaczyć, że przeszkadza i w ogóle, może by to pokierował tak, żeby na nfz zrobili? skoro podobno można tak załatwić korektę odstających uszu, to czemu nie paznokieć?
__________________
"jakoś to będzie" to wyjątkowo mało precyzyjny plan...
kicikiciii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 19:16   #5
Phimosis
Raczkowanie
 
Avatar Phimosis
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 41
Dot.: Deformacja paznokcia

Dzięki wielkie, jak się nie zregeneruje za pare miesięcy to podejmę jakieś kroki
Phimosis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 15:52   #6
iwonia59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 169
Send a message via Skype™ to iwonia59
Dot.: Deformacja paznokcia

Cytat:
Napisane przez kicikiciii Pokaż wiadomość
ja aż tak za dobrze to się w tym nie orientuję, i tak trzeba to skonsultować... myślę, że jakby tak pójść do logicznego dermatologa, po marudzić, potłumaczyć, że przeszkadza i w ogóle, może by to pokierował tak, żeby na nfz zrobili? skoro podobno można tak załatwić korektę odstających uszu, to czemu nie paznokieć?
Nie jestem pewna, ale wątpię, żeby dało się to zrobić na NFZ. W końcu uszy to nie paznokcie...

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Phimosis Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie, jak się nie zregeneruje za pare miesięcy to podejmę jakieś kroki
Wydaje mi się, że nie będzie to drogi zabieg...
iwonia59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 08:23   #7
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 334
GG do Infernallullaby
Dot.: Deformacja paznokcia

Nie powinnaś się martwić Mi mamusia za młodu przytrzasnęła paznokieć drzwiami dlatego dzisiaj mam 9 długich i jeden który rośnie maksymalnie do wyznaczonej lini opuszka Nauczyłam się z tym żyć i nie uważam że ujmuje to mojej kobiecości Każdy ma jakieś wady
__________________
Sądowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta
Infernallullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 23:29   #8
TheDarxie
Raczkowanie
 
Avatar TheDarxie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 134
Dot.: Deformacja paznokcia

A mnie tłumaczono, że taki "grubszy" paznokieć u prawej ręki to przez to, że się pisze i trzyma długopis w ręce. Nie wiem ile w tym prawdy, ale widzę że liceum zmienia ludzi, też wtedy przestałam obgryzać
__________________
Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy - ważne jak będziesz wstawać.

02.11.2009


Waga:
Jest: 85kg
Będzie:
80 ----> 75 ----> 70 ----> 65 ----> 60
TheDarxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 10:47   #9
iwonia59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 169
Send a message via Skype™ to iwonia59
Dot.: Deformacja paznokcia

[QUOTE=TheDarxie;45477044]A mnie tłumaczono, że taki "grubszy" paznokieć u prawej ręki to przez to, że się pisze i trzyma długopis w ręce.


Nie wydaje mi się, żeby to było od pisania... Raczej mało prawdopodobne.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

[QUOTE=Phimosis;45278607] Jednak jeden, wskazujący prawej ręki, nie wygląda tak jak powinien, mimo wielu prób naprawy (kosmetyczka, drogie odżywki, działanie polerką, czas). Polerowanie starcza tylko na jakiś tydzień, potem paznokieć rośnie jak chce, jest jakiś gruby, szerszy niż ten u lewej ręki.


Naprawdę chciałabym Ci jakoś pomóc, znalazłam u Tombaka "Droga do zdrowia" podobny problem, ale dotyczy palca środkowego. Autor sugeruje, że "zmiana kształtu paznokcia na palcu środkowym, pojawienie się pęknięć" oznacza schorzenia żołądka. Dobrze byłoby gdybyś dokładniej mi opisała co poza kształtem paznokcia Cię niepokoi. Może być na PW.
iwonia59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-12 11:47:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.