Ekokosmetyki - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-07, 16:32   #1
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583

Ekokosmetyki - ZBIORCZY


witam. nie znalazlam watku na ten temat wiec zakladam
tak zwane eko kosmetyki sa teraz tematem bardzo czesto poruszanym. chcialam dowiedziec sie czegos wiecej. chodzi o to, ze kosmetyki sa bez konserwantow? jest w ogole mozliwe zeby w kosmetykach nie bylo ani miligrama konserwantow? slyszalam, ze sa nawet takie marki, ktorych skladniki sa uprawiane bez sztucznych nawozow, ekologicznie etc.
i jakie marki mozna nazwac NAPRAWDE ekologicznymi, ktore nie uzywaja slowa 'eko' tylko dla reklamy?
chcialam rowniez poznac wasze opinie na temat marek fridge by YDe i sanoflore. warte swojej ceny?
pozdrawiam
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 16:44   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: ekokosmetyki

o kosmetykach naturalnych gadalismy tutaj duzo, chodz fakt tak konkretnie to nie. Gdzies przewijaja sie niektore nazwy, jest tez watek dotyczacy kosmetykow DR. Hauschka, ale jak ktos nie wie to moze nie skojarzyc ze to ekologia/natura.
Ano sa takie kosmetyki i jako takich konserwantow w nich nie ma, czyli tradycyjnych parabenow, czy pochodnych formaldehydu, albo jeszcze innych swinstw. Poza tym kosmetyki te wyroznia braz olejow mineralnych czyli wszelakiem masci parafin, a takze sztucznych kompozycji zapachowych. Niektore firmy szczyca sie tez tym ze nie zawieraja ich kosmetyki skladnikow pochodzenia zwierzecego jak wosk pszczeli czy lanoliny. Do takich firma naleza min. Dr. Hauschka, Lavere, Lavera, Weleda, Logona, Tao Tropfen (albo Tau Tropfen ciegle mi sie zapomina jak jest dokladnie Tao czy Tau), poza tym jeszcze marka rossmannowska( niedostepna w Pl) Alterra czy marka z dm-u Alverde, poza tym Martina Gebhardt i wiele, wiele innych. Marek ktore wymienilas nie znam, chodz Sanoflore cos mi mowi ta nazwa, jednak marki nie widzialam, nie znam skladow, wiec na 100% nic nie powiem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 16:51   #3
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: ekokosmetyki

Blondee, zajrzyj na wątek o naturalnej pielęgnacji wymagającej cery - tam jest sporo informacji. Tak jak napisała Monika, niektóre firmy naturalne mają swoje wątki na BK - Sanoflore też.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 16:52   #4
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: ekokosmetyki

Wątek o sanoflore już istnieje natomiast kosmetyki z lodówki maja już kilka recenzji na KWC, drogie cholerstwo
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 17:01   #5
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: ekokosmetyki

wiem, ze jest duzo porozrzucanych informacji na calym forum, ale chcialam sie wlasnie skupic na tym jednym, konkretnym temacie
a jest roznica miedzy kosmetykami naturalnymi a ekologicznymi? czy to to samo tylko pod podobna nazwa?
i czy to nie sa przypadkiem kosmetyki bardzo uczulajace? tyle tych naturalnych skladnikow...
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 17:32   #6
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: ekokosmetyki

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=naturalna
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 18:38   #7
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez blonndee Pokaż wiadomość
i czy to nie sa przypadkiem kosmetyki bardzo uczulajace? tyle tych naturalnych skladnikow...
Są uczulające, jeśli się ma alergię na określone składniki pochodzenia roślinnego, np. wyciągi roślinne, ale dla takich osób też tworzy się odpowiednie serie. Każdy organizm jest inny i reaguje inaczej.

Cytat:
a jest roznica miedzy kosmetykami naturalnymi a ekologicznymi? czy to to samo tylko pod podobna nazwa?
Z nazewnictwem bywa różnie, ponieważ brak jest odpowiednich regulacji prawnych. Warto przyglądać się składom poszczególnych kosmetyków i certyfikatom.

W skrócie wygląda to tak:
Cytat:
niemieckie stowarzyszenie producentów ekologicznych Demeter (...) jako pierwsze ustanowiło wymagania wobec producentów kosmetyków naturalnych, a firma Tautropfen jako pierwsza spełniła w roku 1989 wymagania zrzeszenia Demeter i mogła zacząć używać określenia kontrolowane kosmetyki ekologiczne w stosunku do swoich produktów. Ale prawdziwie dynamiczny rozwój certyfikacji kosmetyków naturalnych nastąpił po roku 2000. W Wielkiej Brytanii kosmetyki ekologiczne najczęściej certyfikowane są przez Soil Association, natomiast w Europie przez francuski ECOCERT oraz niemiecki BDIH Kontrollierte Naturkosmetik, przy czym ich działalność ma charakter międzynarodowy, tak że certyfikacji przez te organizacje poddają się nawet producenci z tak odległych krajów jak Nowa Zelandia czy Australia. Na półkach w polskich sklepach znaleźć można coraz więcej kosmetyków noszących logo BDIH lub ECOCERT; dlatego właśnie na nich skupimy uwagę.

Każda z jednostek certyfikujących ma swoje listy negatywne – podające jakich składników czy procesów przetwórczych nie wolno stosować w kosmetykach naturalnych, jak też listy pozytywne – wskazujące polecane surowce i metody produkcyjne.
Jednak zasadnicze wymagania stawiane producentom przez obie wspomniane wyżej jednostki certyfikujące są zbieżne:
• stosowanie naturalnych surowców mineralnych i roślinnych (ECOCERT szczegółowo określa ich minimalną ilość na 95%);
• o ile to możliwe stosowanie surowców roślinnych z kontrolowanych upraw ekologicznych (ECOCERT wymaga, aby stanowiły one przynajmniej 50% wszystkich składników roślinnych);
• nie stosowanie surowców z roślin modyfikowanych genetycznie;
• nie stosowanie surowców z martwych zwierząt;
• nie stosowanie produktów petrochemicznych takich, jak oleje, silikony czy parafiny;
• nie przeprowadzanie testów na zwierzętach;
• rezygnacja z syntetycznych środków zapachowych i barwiących;
• sugerowana jest rezygnacja z syntetycznych konserwantów, a w przypadku ich zastosowania informacja ta musi być wyraźnie zaznaczona na opakowaniu; są też ograniczenia, co do tego, jakie substancje mogą być w tym zakresie ewentualnie stosowane;
• stosowanie ekologicznych opakowań.

Certyfikacja obejmuje także atestowanie dostawców wszystkich surowców oraz samego procesu produkcji.
Systemy certyfikacji ECOCERT i BDIH różnią się jednak nieco między sobą. BDIH udziela producentom certyfikatu, gdy przynajmniej 60% wszystkich produktów danego producenta spełnia wyżej wymienione wymagania; ECOCERT certyfikuje każdy produkt osobno.
ECOCERT wymaga, aby na każdym certyfikowanym produkcie podana była ilość składników pochodzenia naturalnego oraz ilość składników pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych. BDIH nie wymaga takiej informacji.


Logo BDIH nosi ponad 2000 produktów z 50 firm kosmetycznych, na przykład: Dr. Hauschka, Weleda, Logona, Lavera czy Living Nature. ECOCERT certyfikował dotychczas około 1100 kosmetyków pochodzących od 80 producentów, na przykład: Eco Cosmetics, Argiletz Centifolia, Sanoflore czy Melvita.

Logo BDIH nosi ponad 2000 produktów z 50 firm kosmetycznych, na przykład: Dr. Hauschka, Weleda, Logona, Lavera czy Living Nature. ECOCERT certyfikował dotychczas około 1100 kosmetyków pochodzących od 80 producentów, na przykład: Eco Cosmetics, Centifolia, Sanoflore, Melvita czy Druide.
Do przeczytania: Europejskie zasady certyfikacji kosmetyków naturalnych i organicznych
http://www.biotechnologia.pl/kosmetologia/37/962


I na to http://wiadomoscikosmetyczne.pl/content/view/2751/

Firmy specjalizujące się w produkcji kosmetyków naturalnych odkrywają dopiero nasz rynek. Warto by wspomnieć o tych nowych markach.

Sanoll, jakaś austriacka firma http://www.sanoll.at/
sklep http://85.128.242.141/sanoll/sklep/

Druide http://www.druide.ca/
U nas, niestety, tylko miniatury
http://www.slodkiezdrowie.pl/go/_cat...w=long&lang=pl

Natessance http://www.natessance.com/fr/marques/natessance/
coraz powszechniej dostępne

etc.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-07, 19:48   #8
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: ekokosmetyki

Mentha, dzięki, świetne linki.

Kosmetyki Sanoll widziałam ostatnio w Organic Market w Złotych Tarasach.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:35   #9
froggi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: ekokosmetyki

Najwięcej na temat kosmetyków naturalnych i ekologicznych (tj. najwięcej informacji zebranych w jednym miejscu) znaleźć można na forum FROGGI.pl,
w dziale froggi.LOOK.
Polecam zwłaszcza wątki:
polskie kosmetyki naturalne i ekologiczne,
kultowe marki kosmetyków ekologicznych ze świata,
kosmetyki naturalne czyli jakie.
Regularnie opisywane są tam też nowe ekologiczne produkty pielęgnacyjne, które pojawiają się na rynku polskim oraz wieści ze świata ekokosmetyków.
froggi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:50   #10
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: ekokosmetyki

Witaj, Froggi Bardzo ciekawe forum
Przy okazji polecam także naturalkowe forum przeniesione z kafeterii - też jest tam wiele porad i recenzji kosmetyków naturalnych i ekologicznych:
http://naturagora.ath.cx/index.php
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:57   #11
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: ekokosmetyki

Też zainteresowałam się ostatnio kosmetykami naturalnymi. Mam już 2 takie w swoim zbiorze pielęgnacyjnym: Eco Cosmetics Krem nawilżający do twarzy, przy którym w drogerii internetowej pisze tak: "Produkt certyfikowany ekologicznie. Bez sztucznych dodatków, składników pochodzących z martwych zwierząt, syntetycznych środków barwiących, zapachowych czy konserwujących. Nie testowany na zwierzętach. Zdrowy, skuteczny, wydajny i pięknie pachnący. Posiada certyfikat ECOCERT." Mam też Cattier Maseczka z glinki różowej z aloesem do cery wrażliwej "produkt posiada znak ECOCERT. Oznacza to, że jest kosmetykiem ekologicznym i biologicznym. Minimum 95% składników produktu stanowią naturalne surowce mineralne i roślinne, minimum 50% wszystkich składników roślinnych pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Produkt nie zawiera surowców z roślin modyfikowanych genetycznie, surowców z martwych zwierząt, olejów, silikonów, parafiny, syntetycznych środków zapachowych i barwiących, syntetycznych konserwantów. Produkt nie był testowany na zwierzętach."
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 14:34   #12
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: ekokosmetyki

A właśnie, jest jeszcze Cattier - teraz dostępny w Essentii:
http://esentia.pl/Cattier_b622.htm

I jest nowa marka Naturderm Botanics - w Drogerii Natura:
http://www.drogerianatura.pl/nowosci_kosmetyczne/#2
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 15:15   #13
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: ekokosmetyki

a gdzie moge dostac slynne juz kosmetyki dr.haushka?
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 16:30   #14
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: ekokosmetyki

to ja się podłączę pod pytanie - czy ktoś wie, gdzie w Warszawie można obecnie kupić Hauschkę (chodzi mi oczywiście o puder jedwabny - chcę spróbować i ja!)
z góry dziękuję za odpowiedź
blonndee, jeśli chodzi o zakup hauschki - to chyba najpopularniejsze są apteki internetowe (widziałam w cenie 65 zł; nie wiem, czy to drogo czy tanio...)
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 16:32   #15
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: ekokosmetyki

Froggi dzięki za linki!
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 16:53   #16
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
to ja się podłączę pod pytanie - czy ktoś wie, gdzie w Warszawie można obecnie kupić Hauschkę (chodzi mi oczywiście o puder jedwabny - chcę spróbować i ja!)
z góry dziękuję za odpowiedź
blonndee, jeśli chodzi o zakup hauschki - to chyba najpopularniejsze są apteki internetowe (widziałam w cenie 65 zł; nie wiem, czy to drogo czy tanio...)
Do niedawna można było kupić Hauschkę w aptece przy Rondzie ONZ, ale nie wiem, czy to aktualny adres - ostatnio wiele aptek przestało sprowadzać kosmetyki naturalne
EDIT: Właśnie przeczytałam na innym forum, że Hauschkę można kupić w sklepie zielarskim przy gen. Zajączka 9 (chyba).
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-07-29 o 20:08
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 09:01   #17
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez roxi:* Pokaż wiadomość
Też zainteresowałam się ostatnio kosmetykami naturalnymi. Mam już 2 takie w swoim zbiorze pielęgnacyjnym: Eco Cosmetics Krem nawilżający do twarzy, przy którym w drogerii internetowej pisze tak: "Produkt certyfikowany ekologicznie. Bez sztucznych dodatków, składników pochodzących z martwych zwierząt, syntetycznych środków barwiących, zapachowych czy konserwujących. Nie testowany na zwierzętach. Zdrowy, skuteczny, wydajny i pięknie pachnący. Posiada certyfikat ECOCERT." Mam też Cattier Maseczka z glinki różowej z aloesem do cery wrażliwej "produkt posiada znak ECOCERT. Oznacza to, że jest kosmetykiem ekologicznym i biologicznym. Minimum 95% składników produktu stanowią naturalne surowce mineralne i roślinne, minimum 50% wszystkich składników roślinnych pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Produkt nie zawiera surowców z roślin modyfikowanych genetycznie, surowców z martwych zwierząt, olejów, silikonów, parafiny, syntetycznych środków zapachowych i barwiących, syntetycznych konserwantów. Produkt nie był testowany na zwierzętach."
Mogłabyś napisać coś więcej o kremie EcoCosmetics? Zastanawiam się czy go nie kupić na wyjazd nad morze
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 15:57   #18
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez blonndee Pokaż wiadomość
a gdzie moge dostac slynne juz kosmetyki dr.haushka?
Witam!

Apteka przy Alejach Ujazdowskich (blizej pl. Trech Krzyzy)
Apteka przy ulicy Domaniewskiej (www.aptekanet.pl)
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 23:40   #19
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać coś więcej o kremie EcoCosmetics? Zastanawiam się czy go nie kupić na wyjazd nad morze
Mam go dopiero jakieś 2 tygodnie, więc niewiele na razie mogę powiedzieć. Używam go na razie tylko na noc, bo na dzień mam inny. Ma lekką konsystencję, ładny zapach, nie zapycha porów (a mam do tego tendencję) i nie uczula (przynajmniej mnie). Odkąd stosuje ten krem zauważyłam, że stan mojej cery się trochę poprawił, jest bardziej nawilżona i nic nie wyskakuje.
Dodam, że w tym samym czasie, co ten krem zaczęłam stosować filtr avena na dzień.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 23:57   #20
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ekokosmetyki

roxi - dzięki za recenzję
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 08:24   #21
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
roxi - dzięki za recenzję
Cieszę się, że mogłam pomóc
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 17:31   #22
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Do niedawna można było kupić Hauschkę w aptece przy Rondzie ONZ, ale nie wiem, czy to aktualny adres - ostatnio wiele aptek przestało sprowadzać kosmetyki naturalne
EDIT: Właśnie przeczytałam na innym forum, że Hauschkę można kupić w sklepie zielarskim przy gen. Zajączka 9 (chyba).
dziękuję
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 21:23   #23
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez roxi:* Pokaż wiadomość
Mam też Cattier Maseczka z glinki różowej z aloesem do cery wrażliwej , produkt posiada znak ECOCERT. Oznacza to, że jest kosmetykiem ekologicznym i biologicznym. Minimum 95% składników produktu stanowią naturalne surowce mineralne i roślinne, minimum 50% wszystkich składników roślinnych pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Produkt nie zawiera surowców z roślin modyfikowanych genetycznie, surowców z martwych zwierząt, olejów, silikonów, parafiny, syntetycznych środków zapachowych i barwiących, syntetycznych konserwantów. Produkt nie był testowany na zwierzętach.
A na maseczce z żółtą glinką z hamamelis jest już 99,3% składniki naturalne, 10% z upraw ekologicznych
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 22:43   #24
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać coś więcej o kremie EcoCosmetics? Zastanawiam się czy go nie kupić na wyjazd nad morze
to Cie moze zainteresowac http://ekologiczny.pl/x_C_Dz__P_1360...136010014.html
tutaj sprzedaja eco cosmetics na probki po zeta sama korzystalam, mam pelnowymiarowy balsamik, krem nawilzajacy i kilka probek tego bardziej tresciwego do twarzy, jeszcze nic nie moge na ich temat napisac bo dopiero zaczelam testowac, na razie zauwazylam tylko ze sa bardzo lekkie i wchlaniaja sie do matu (szczegolnie balsam-jest ale jakby go nie bylo....do przesuszu sie nie nadaje)
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 23:29   #25
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
to Cie moze zainteresowac http://ekologiczny.pl/x_C_Dz__P_1360...136010014.html
tutaj sprzedaja eco cosmetics na probki po zeta sama korzystalam, mam pelnowymiarowy balsamik, krem nawilzajacy i kilka probek tego bardziej tresciwego do twarzy, jeszcze nic nie moge na ich temat napisac bo dopiero zaczelam testowac, na razie zauwazylam tylko ze sa bardzo lekkie i wchlaniaja sie do matu (szczegolnie balsam-jest ale jakby go nie bylo....do przesuszu sie nie nadaje)
Dzięki, ale ja już sobie dałam spokój z ekokosmetykami Alkohol w składzie jest dla mnie nie do zaakceptowania Jeśli chodzi o kremy to pozostanę wierna staremu dobremu Physiogelowi, czasem poratuję się cynkowym Babydream Naturals, a aktywne skłądniki ładuje w sera, bo podobnie jak Ty już straciłam wiarę w to, że uda mi się ukręcić dobry krem
Ekokosmetyki już mnie nie kusza, bo niestety ze względu na swój charakter nie mogą zawierać wielu pożądanych prze mnie aktywnych składników
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 23:39   #26
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: ekokosmetyki

masz racje Physiogel jest o niebo lepszy
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 08:30   #27
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
to ja się podłączę pod pytanie - czy ktoś wie, gdzie w Warszawie można obecnie kupić Hauschkę (chodzi mi oczywiście o puder jedwabny - chcę spróbować i ja!)
z góry dziękuję za odpowiedź
blonndee, jeśli chodzi o zakup hauschki - to chyba najpopularniejsze są apteki internetowe (widziałam w cenie 65 zł; nie wiem, czy to drogo czy tanio...)
drapteka przy rondzie ONZ (w budynku Ilmetu) mają zazwyczaj dobre zaopatrzenie;
sama zamawiałam u nich puder przez telefon i odebrałam kiedy już do nich dotarł
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 02:25   #28
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dzięki, ale ja już sobie dałam spokój z ekokosmetykami Alkohol w składzie jest dla mnie nie do zaakceptowania Jeśli chodzi o kremy to pozostanę wierna staremu dobremu Physiogelowi, czasem poratuję się cynkowym Babydream Naturals, a aktywne skłądniki ładuje w sera, bo podobnie jak Ty już straciłam wiarę w to, że uda mi się ukręcić dobry krem
Ekokosmetyki już mnie nie kusza, bo niestety ze względu na swój charakter nie mogą zawierać wielu pożądanych prze mnie aktywnych składników
U mnie podobnie. Po skreśleniu na wstępie kosmetyków z akloholem zostało kilka produktów do wyboru (szukałam kremów, myjadeł do twarzy, szamponów i podkładów). Żel pod prysznic/szampon dla niemowląt Eco Cosmetics najpierw mnie zachwycił wydajnością i skutecznością oczyszczania skóry twarzy, potem pokazał jak potrafi niemiłosiernie wysuszać w porównaniu do szamponu Babydream (którego z powodzeniem używam aktualnie w połączeniu z olejkami myjącymi). Do włosów EC nie nadawał się zupełnie. Podobnie było z białą glinką Logony Lavaerde stosowaną do mycia twarzy i w roli maseczki (nigdy więcej ). Krem aktywny Alva Rhassoul doprowadził moją twarz do stanu opłakanego i gdyby nie decyzja o ostatecznym przejściu na samoróbki, wróciłabym na pewno do boskich kremów NeoStraty. Podkład Sante jako podkład na całą twarz okazał się kompletną porażką, używam go jako bazę pod cienie i w tej roli się spisuje bardzo dobrze, bo moje powieki nie tolerują niczego z tradycyjnej kolorówki. Jak mi się skończy, to chyba kupię podkład Logony. Hauschkę cenię za pudry - prasowaniec jest moim absolutnym ideałem i będę go używać nawet na minerały, bo nic nie daje mi tak pięknego wykończenia makijażu. W przyszłości planuję jeszcze wypróbować jakąś naturalną mascarę, ale wchodzą w grę tylko sklepy zagraniczne, w Polsce dostępne są tylko tusze na alkoholu.

Również nie zrezygnowałabym z dobrodziejstwa wielu cennych syntetyków, tylko w imię (różnie zresztą pojmowanej) "naturalności". Przy skórze problemowej ekologiczne sentymenty trzeba niestety czasem odłożyć na bok.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-03-07 o 02:31
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 12:25   #29
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 821
Dot.: ekokosmetyki

Z tego typu kosmetyków mogę polecić Eco Cosmetics i Sante. Miałam też kilka próbek Lavery i są ok. Trzeba jedynie czytać składy (jak wszędzie), bo mogą (nie muszą) mieć alkohol w większych ilościach w składzie - jako konserwant.
Z Eco Cosmetics mam krem z filtrem, który używam do ciała. Do twarzy mam krem z filtrem Sante - bardzo lekki, super skład, nie ma alkoholu. Z Eco Cosmetics mam też bardzo fajną odżywkę do włosów. Z Lavery dostałam kilka różnych próbek i też jestem zadowolona.
Tak więc mogę szczerze polecić, trzeba oczywiście jak wszędzie czytać składy, żeby dobrać kosmetyk odpowiednio do siebie, ale można trafić na bardzo ciekawe produkty wśród tkich kosmetyków.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 01:27   #30
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Z tego typu kosmetyków mogę polecić Eco Cosmetics i Sante. Miałam też kilka próbek Lavery i są ok. Trzeba jedynie czytać składy (jak wszędzie), bo mogą (nie muszą) mieć alkohol w większych ilościach w składzie - jako konserwant.
Z Eco Cosmetics mam krem z filtrem, który używam do ciała. Do twarzy mam krem z filtrem Sante - bardzo lekki, super skład, nie ma alkoholu. Z Eco Cosmetics mam też bardzo fajną odżywkę do włosów. Z Lavery dostałam kilka różnych próbek i też jestem zadowolona.
Tak więc mogę szczerze polecić, trzeba oczywiście jak wszędzie czytać składy, żeby dobrać kosmetyk odpowiednio do siebie, ale można trafić na bardzo ciekawe produkty wśród tkich kosmetyków.
poszukuje kremu z filtrem eco (teraz uzywam Musteli) i zaciekawilas mnie tym Sante, polubilam ta firme za podklad (bardziej krem tonujacy) i puder prasowany, mam tez krem do rak, ktory nie okazal sie niewypalem jak wiele innych, moglabys cos wiecej napisac na jego temat? Jaki ma faktor? I jeszcze jakis namiar na sklep, gdzie go mozna kupic


edit: juz chyba znalazlam w sklepie, w ktorym kupuje....czy to ta emulsja 100ml? Faktor 20 lub 30?
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2009-03-08 o 01:41 Powód: dopisek
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 16:53:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.