Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-10, 12:12   #2041
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

e tam, smaruję się, uważam a rumień jak był tak jest i blada
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 12:16   #2042
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
e tam, smaruję się, uważam a rumień jak był tak jest i blada
Czyli pozostaje pogodzić się w ze swoim wyglądem Jagny
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 12:19   #2043
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Czyli pozostaje pogodzić się w ze swoim wyglądem Jagny
a mam inne wyjście?
tapety nienawidzę więc stwierdziłam, że przynajmniej różu nie muszę używać
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 12:30   #2044
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

he, to jest jedyna zaleta rumienia, można używać samego podkładu a skóra nigdy nie będzie ziemista .
Mimo to wolałabym być blada jak ściana.

A tak swoją drogą jak Wam się podobają podkłady mineralne?
Dla mnie rewelacja, trzyma się toto cały dzień, nie waży na twarzy jak podkłady w płynie, fajnie wygląda, polecam
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 12:55   #2045
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja wlasnie jestem na etapie testow. Trwa to juz kilka tygodni i jeszcze na 100% nie natrafilam na idealny. Wczoraj przyszly mi probki edm a dzisiaj kolejne probki lumiere. Ciezko mi tez pogodzic je z filtrem mineralnym. Zobaczymy.
Dowiedzialam sie tez od mamy, ze w koncu udalo jej sie dostac maski algowe bandi. Po weekendzie bede je miala. Juz nie moge wytrzymac z ciekawosci jak beda dzialaly na moje rumience.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 14:48   #2046
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A więc jednak jest nas więcej rumieniących się

Ja powiem szczerze, że zastanawiam się nad kupnem kremu na naczynka Rilastil

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5347

ma fajny skład i jest go stosunkowo dużo. Tylko, że narazie z kasą krucho

Cytat:
A tak swoją drogą jak Wam się podobają podkłady mineralne?
Dla mnie rewelacja, trzyma się toto cały dzień, nie waży na twarzy jak podkłady w płynie, fajnie wygląda, polecam
Ja raczej jestem zwolenniczką naturalnego makijażu. Jakoś pudry mineralne nie przekonują mnie ze względu na to, że tak długo się trzymają. W ogóle nie lubię ciężkich podkładów jak np. dermablend Vichy. Mam po nim wrażenie maski, ale możliwe, że się mylę, co do mineralnych.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 14:53   #2047
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

he, ja mam teraz wrażenie maski i czegoś tłustego na twarzy gdy umaluję się tradycyjnym podkładem.
Czyli jak zwykle nie wszystkim problematycznym cerom pasuje i pomaga to co jest reklamowane że jest właśnie dla nich.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-10, 14:55   #2048
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Ja raczej jestem zwolenniczką naturalnego makijażu. Jakoś pudry mineralne nie przekonują mnie ze względu na to, że tak długo się trzymają. W ogóle nie lubię ciężkich podkładów jak np. dermablend Vichy. Mam po nim wrażenie maski, ale możliwe, że się mylę, co do mineralnych.
utrapienie ależ minerały są jak najbardziej naturalne. po pierwsze żadnej chemii, sama natura,
po drugie nie szkodzą w ogóle skórze, są nieuczulajace i bardzo delikatne. Masz moje słowo. Jestem wyjatkowym wrażliwcem, uczuleniowcem i przesuszonym wiórkiem pod wzgledem skóry. Naturalnie wyglądają, nie zapychają, nie wysuszają, nie ścierają się. Mają mocny pigment i nie trzeba ich dużo dawać. Są zalecane dla cer problemowych bo po prosty tych problemów nie powodują ani nie wzmacniają.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 17:49   #2049
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Hmmm ja sie do mineralow przekonac nie umiem. Zamowialm sobie od Chrimaluxe( niemki chwala) dwa podklady o mocnym kryciu. Nawet trafilam w kolory. Testowalam tylko jeden kolor. Problem z mineralami jest taki ze sie je wciera w skore, a jak ja mam to robic jak na pysku tlusta warstwa filtra? Obojetnie jak sie nie staram robie sobie maske i rujruje filtr. Pedzel jest caly oblepiony filtrem. Staralam sie nie wciarac, ale i tak taki sam efekt. Razem z probkami dostalam instrukcje uzycia i niestety zgadzam sie z nia. nalezy uzyc kremu nawilzajacego, poczekac jak sie wchlonie i na sucha skore uzywac minaralow. Na wytluszczonej filtrem sie mineraly nie nadaja. Do tego mialy sie one trzymac caly dzien bez przetluszczania sie cery i doopa. Jak geba sie przetluszczala tak sie przetluszczala. Co prawda zamowilam probke Seidenpuder i Fixatora ale dajacy efekt satyny. Nie chcialam te matujace ani mocno matujacy, bo chcialam zeby skora miala ladny glow, a nie byla plaska. Podklad kryje ok, a puder nie daje matu na caly dzien. Zreszta sie nie dziwie to tylko puder jedwabny a w przypadku fixatora czysta mika. Ogolem mineraly lepsze niz z firmy b-mineral, ale jesli ktos uzywa w przepisowej ilosci filtra, ktory sie u niego do matu nie wchlania , to nie da sie polozyc mineralow, zeby nie zrobic sobie maski i nie zrujnowac ochrony. Rezygnowac z filtrow nie ma zamiaru, bo mineraly ni dadza mi takiej ochorny anty UV jak porzadny filtr.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 20:49   #2050
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

no z filtrami to pewnie inna bajka.
ja moje mineraly rhea nie wcieram tylko omiatam skórę pedzlem, tak dosłownie delikatnie i ładnie równo kryje. ponieważ mają kryjący pigment nie potrzebuję dokładnego wcierania i nie wyobrażam sobie jak to można wcierac w cokolwiek. jak wcieram w skórę na dłoni to pigment wtapia się miejscowo i widać plamę koloru. moja naprawdę trzeba lekko omieść nad skórą.
plam nie zauważyłam, specjalnego matowienia tez nie co w moim przypadku jest zaletą.
czasami nakładam mineraly na olejek ryżowy, który nie jest może super tłusty bo to chyba raczej półschnący olej, ale nie mam z tym problemu. i nie ścieram olejku.
dla mnie komfort stosowania minerałów jest o wiele większy niż zwykłych podkładów w płynie.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 07:51   #2051
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witajcie babeczki


Czytam ten watek ale dopiero dotarłam do str 15
Zachęcona waszymi radami zamowiłam filterek 50, zainwestowałam w serum z wit. c z mazideł i a propos tego serum mam pytanie:
ta witamina E i lecytyna oblepiaja tylko butelke i pipetke szklana a wogole nie pływaja w roztworze, tak ma być ? Serum trzymam w lodówce- więc tym bardziej te tłuściochy się osadzają :/ a mycie butelki to już istna tragedia

A ostatnio się zastanawiałam nad stosowaniem witaminy C takiej do injekcji- jest 5 i 10%, stabilna w temp. do 25C...co o tym myślicie?
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 10:10   #2052
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
A więc jednak jest nas więcej rumieniących się

Ja powiem szczerze, że zastanawiam się nad kupnem kremu na naczynka Rilastil

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5347

ma fajny skład i jest go stosunkowo dużo. Tylko, że narazie z kasą krucho
ja mam ten krem b. fajny, polecam napewno... aha jest bardzo wydajny, ja używam go od roku... i jest ejszcze połowa
tylko, że okres przydatności po otwarciu wynosi 8m-cy (z opakowania czytam)... chyba kupię sobie nowe opakowanie, bo boję się podrażnienia z bądź co b ądź przeterminowanego kremu
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 12:41   #2053
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Witajcie babeczki


Czytam ten watek ale dopiero dotarłam do str 15
Zachęcona waszymi radami zamowiłam filterek 50, zainwestowałam w serum z wit. c z mazideł i a propos tego serum mam pytanie:
ta witamina E i lecytyna oblepiaja tylko butelke i pipetke szklana a wogole nie pływaja w roztworze, tak ma być ? Serum trzymam w lodówce- więc tym bardziej te tłuściochy się osadzają :/ a mycie butelki to już istna tragedia

A ostatnio się zastanawiałam nad stosowaniem witaminy C takiej do injekcji- jest 5 i 10%, stabilna w temp. do 25C...co o tym myślicie?
Zamiast lecytyny i wit. E mozesz dac jakis glikol. Wszystko jest wtedy rozpuszczone. Ja tak robie.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 16:02   #2054
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Zamiast lecytyny i wit. E mozesz dac jakis glikol. Wszystko jest wtedy rozpuszczone. Ja tak robie.
a jaki konkretnie poleciłabyś?
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 16:07   #2055
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja mam glikol propylenowy, ale na mazidlach sa juz glikole, ktore sa niby lagodniejsze. Poniewaz glikol tez nie jest idealny dla cery naczynkowej. Ale jak narazie nic mnie nie podraznilo. A na lecytyne juz sie nie moglam patrzec, wiec wybralam glikol.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 14:36   #2056
Inez155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
GG do Inez155 Send a message via Skype™ to Inez155
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

witam. Słuchajcie kupiłam sobie krem na popekane naczynka i gdy sie posmaruje nim to robię sie bardziej czerwona niż posmaruje sie kremem bambino. Czy to znaczy że krem ten nie jest dla mnie? prosze o odpowiedź. pozdrawiam
Inez155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 10:24   #2057
cukier
Raczkowanie
 
Avatar cukier
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 114
Question Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

witam do czytania tego wątku skłoniła mnie analiza mojej cery okazało sie bowiem, że mam cerę mieszaną z tendencją do suchej ( co zauważam po drobnych zmarszczkach jakby z przesuszenia skóry- bo oczywiście byłam święcie przekonana że mam cerę tłustą ze względu na świecenie sie na nosku i czole toteż stosowałam odpowiednie kosmetyki wysuszające ) i naczynkową ( z tym ze te naczynka widac tylko na skrzydelkach nosa, nie mam tendencji do rumienia chyba ze w ekstermalnych okolicznościach) . Na szczęście niewrażliwą, ale za to skłonną do zapychania się. z tej okazji postanowiłam zrewidować moją kosmetyczkę i tak:
1) przekonałyście mnie do używania filtrów 50+ tyle że nie wiem czy wybrać mineralne czy chemiczne, no i najlepiej takie na jakie można nakładac kolorówke. czyli jakie?
2) będę spożywać rutinoscorbin ze względu na pojawiające sie pajączki na nóżkach - może coś pomoże.
3)zupełnie już nie wiem czym mam myć twarz : mleczko , tonik, płyn micelarny, żel???
4) pod filtr chciałam kupić active c ale taki jakiś malutki jest a ja bym chciała za tą cenę coś chociaż o normalnej objętości i koniecznie z wit. c bo raz ze naczynka a dwa lepsze nawilżenie. tylko co?
5) jaki krem na noc?do cery suchej czy naczynkowej???
6) dotąd używałam kremów pod oczy. czy filtrem i ew. kremami na dzień i na noc można takowe zastąpić czy szukać jeszcze dodatkowo odpowiedniego kremu pod oczy?
7) czy nakładanie u was na twarz na dzien substancji z duzym % wit c nie powoduje powstania przebarwien? bo w koncu wit c jest fototoksyczna( tak czytalam).

będę wdzięczna za jakąś pomoc bo powiem szczerze że przez szereg lat ulegałam marketingowi i żadnych mazidel z apteki nie miałam i zawsze jakieś takie rozczarowanie było. a dla mnie kompletnego laika to co piszecie jest fachową wiedzą, której jeszcze nie do końca rozumiem a ponieważ lato sie zbliza czas moze zacząć swiadomie dbac o cere
p.s. mam nadzieje ze ktos to doczytal do konca
__________________
Być żywym, to tkać historię pomiędzy początkiem, którego już się nie pamięta i końcem,z którego nic się nie pozna.

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
cukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 17:38   #2058
Quenny
Raczkowanie
 
Avatar Quenny
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z Unii Europejskiej
Wiadomości: 91
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cześć ! Czy któraś z Was używała kremu nawilżającego z alg
z Firmy Mary Kay ?! Wiem, że istnieje wątek dot.kosmetyków
tej firmy, lecz ja prosiłabym bardzo o opinię "suchoskórnych
naczynkowianek" (ale mi się określenie udało !!!!)


Sylwiahh - jak Twoje wrażenia po AVENA SPF-50; byłabym wdzięczna za opinię.
Fruity - schował się przede mną temat dot. filtrów mineralnych; gdzie
mam go szukać ?! Dziękuję .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif smileyja.gif (14,5 KB, 244 załadowań)
__________________
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak -
ewiq - usque ad finem [wiecznie - aż do końca]
Quenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 07:44   #2059
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A wiecie co - po 1,5 m-ca stosowania serum z witaminą C wczoraj zauważyłam niesamowitą poprawę - po dłuższej przerwie wybrałam się na zajęcia indoor cycling. Zawsze wychodziłam z tych ćwiczeń buraczano czerwona tym razem niby też, ale purpura ustąpiła po jakiś 30min!!! Wcześniej to cały wieczór sie świeciłam jak jakaś czerwona latarnia
Chyba działa Tfu tfu - co by nie zapeszać
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 18:35   #2060
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
Sylwiahh - jak Twoje wrażenia po AVENA SPF-50; byłabym wdzięczna za opinię.
Kremik całkiem niezły (mam do cery suchej), jego dobrą stroną jest to że wygasza zaczerwienienia na policzkach (oprócz ochrony przeciwsłonecznej) Skóra po nim jest w dobrej kondycji. Ale w strefie T (mam cerę mieszaną) trochę się świeci i to mnie denerwuje. Oczywiście skrobia dobrze sobie z tym radzi, albo zwykły puder, ale ja staram się nakładac na twarz jak najmniej ze względu na skłonnosć do alerii. Zastanawiałam się nad kupnem emulsji AVENE SPF 50 na strefę T. A ten używałabym tylko do suchych policzków. Zobaczymy jak wytrzyma to mój portfel.

Edytowane przez sylwiahh
Czas edycji: 2008-04-15 o 18:37 Powód: literówka
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 21:29   #2061
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Pytalam juz w innym watku,ale bez odpowiedzi wiec zapytam i tu
moze pytanie glupie,ale nie znam sie

z tego co wyczytalam to Cetearyl Alcohol, to mieszanina alkoholi, ktory posiada wlasciwosci zmiekczajace i matujace, tak wiec nie dziala on drazniaco i wysuszajaco w przeciwienstwie do alkoholu denaturowego, ktory wysusza i nalezy go unikac w kosmetykach? Dobrze mysle?
W takim razie czy przy cerze naczynkowej,tradzikowej mozna stosowac kosmetyki z alkoholem cetearylowym?

pozdrawiam
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 09:38   #2062
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cetearyl alcohol

Edytowane przez sylwiahh
Czas edycji: 2008-04-16 o 09:44 Powód: problem ze wstawieniem cytatu, poniżej właściwa wiadomość
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 09:40   #2063
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Pytalam juz w innym watku,ale bez odpowiedzi wiec zapytam i tu
moze pytanie glupie,ale nie znam sie

z tego co wyczytalam to Cetearyl Alcohol, to mieszanina alkoholi, ktory posiada wlasciwosci zmiekczajace i matujace, tak wiec nie dziala on drazniaco i wysuszajaco w przeciwienstwie do alkoholu denaturowego, ktory wysusza i nalezy go unikac w kosmetykach? Dobrze mysle?
W takim razie czy przy cerze naczynkowej,tradzikowej mozna stosowac kosmetyki z alkoholem cetearylowym?

pozdrawiam
Cetearyl alcohol - cetearylowy alkohol umożliwia uzyskanie stabilnych emulsji (systemów emulsyjnych - emulsifier systems), dlatego często wystepuje w kremach, śmietankach i mleczkach. Ma postać białych płatków lub grudek. Rozpuszcza się w temperaturze ponad 48 stopni.
Pod względem chemicznym jest to mieszanina alkoholu stearylowego i alkoholu cetylowego (alcohol cetylicus et stearylicus).
Najczęstsze nazwy synonimowe tego składnika to: Cetearylalkohol, cetostearylalkohol, Cetearyl alcohol, cetyl stearyl alcohol, cetostearyl alcohol, emulisifying wax.
Nie działa szkodliwie na skórę. Posiada właściwości matujące i zmiękczające. Najczęściej jest łączony z Ceteareth-20 lub Polysorbate 60.
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 09:50   #2064
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Mi cetearyl alcohol nie szkodzi. Wystepuje w prawie wszystkich kosmetykach do wrażliwej i naczynkowej cery, oraz w kosmetykach dla dzieci. Myślę że nie powinien szkodzić Twojej "naczynkowej buzi"
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 10:52   #2065
Bunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 43
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Mam duuuzy problem zwiazany z pielegnacja mojej skory.
Kazdy naturalny kosmetyk mnie podraznia. Sprobowalam 2 sera z mazidel i moja skora wygladala jak oskubany kurczak Pomyslalam, ze to pewnie aloes (w pierszym przypadku) albo owies (w drugim).

Ostatnio zaczelam uzywac hydloratu oczarowego po oczysczeniu twarzy miselem (tego samego micela uzywam od roku, wiec to nie on jest winowajca). Pierwszego dnia skora wygladala super, ale po dwoch dniach - to samo! Wygladam jak ofiara rozyczki/odry czy czegos takiego

Poniewaz nie mieszkam w Polsce chcialam zlozyc duze zamowienie na Biochemii Urody, poniewaz bede w Polsce za pare tygodni. Ale czy to ma sens, jesli nie bede mogla tych kosmetykow uzywac?!

Do tej pory nic az tak mnie nie podraznialo.... Wczesniej wiele kosmetykow mnie zapychalo, wiec je odstawialam, ale zaden nie powodowal tak silnej reakcji alergicznej

Uzywam do oczyszczania twarzy micela Biodermy, na noc Diacneala (2 razy na tydzien) i effaclara K (2 razy), apoza tym prostego kremu Avene Hydrance Optimale Legere. Na dzien Avene Avene Tres Haute Protection Lait. I jest naprawde OK.

Czy naprawde jestem skazana na taka pielegnacje i dac sobie spokoj z olejami i hydrolatami?
Bunia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 16:06   #2066
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Cetearyl alcohol - cetearylowy alkohol umożliwia uzyskanie stabilnych emulsji (systemów emulsyjnych - emulsifier systems), dlatego często wystepuje w kremach, śmietankach i mleczkach. Ma postać białych płatków lub grudek. Rozpuszcza się w temperaturze ponad 48 stopni.
Pod względem chemicznym jest to mieszanina alkoholu stearylowego i alkoholu cetylowego (alcohol cetylicus et stearylicus).
Najczęstsze nazwy synonimowe tego składnika to: Cetearylalkohol, cetostearylalkohol, Cetearyl alcohol, cetyl stearyl alcohol, cetostearyl alcohol, emulisifying wax.
Nie działa szkodliwie na skórę. Posiada właściwości matujące i zmiękczające. Najczęściej jest łączony z Ceteareth-20 lub Polysorbate 60.
to to ja czytalam

no to bardzo dobrze,ze nie szkodzi dziekuje
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 11:26   #2067
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Czesc dziewczyny!
Mialabym pytanie do was. Wczesniej juz pytalam, ale zostalam przeoczona.
Chodzi o mieszanie Auridermu xo z Effaclarem k. Czy ktoras z was probowala stosowac to razem na noc? Ja sie wstrzymuje i stosuje tylko na dzien.
Ostatnio dosc pomoglo mi na rumien stosowanie na swiezo umyta skore Auriderm xo, a potem spryskiwanie jej woda termalna LRP, bardzo obfite. Potem czekam az woda wyparuje, co bardzo przyjemnie chlodzi i dopiero wtedy nakladam filtr. Moze Ameryki nie odkrylam, ale na mnie to dziala, takie wlasne spostrzezenia. Pozdrawiam wrazliwcow!!
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 07:55   #2068
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
ja mam ten krem b. fajny, polecam napewno... aha jest bardzo wydajny, ja używam go od roku... i jest ejszcze połowa
tylko, że okres przydatności po otwarciu wynosi 8m-cy (z opakowania czytam)... chyba kupię sobie nowe opakowanie, bo boję się podrażnienia z bądź co b ądź przeterminowanego kremu

Dzięki Ogólnie, to chyba będę musiała go zamówić na necie, bo nigdzie w aptece nie mogę go znaleźć. Podobno wycofali się z oficjalnej sprzedaży i są tylko w niektórych, wybranych aptekach.

Cytat:
no z filtrami to pewnie inna bajka.
ja moje mineraly rhea nie wcieram tylko omiatam skórę pedzlem, tak dosłownie delikatnie i ładnie równo kryje. ponieważ mają kryjący pigment nie potrzebuję dokładnego wcierania i nie wyobrażam sobie jak to można wcierac w cokolwiek. jak wcieram w skórę na dłoni to pigment wtapia się miejscowo i widać plamę koloru. moja naprawdę trzeba lekko omieść nad skórą.
Kesii, mogłabyś mi wkleić link, do tego pudru?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 08:50   #2069
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Kesii, mogłabyś mi wkleić link, do tego pudru?
http://kosmetykidlaciebie.pl/sklep/k...lne-c-329.html
Kesii sie chyba nie obrazi
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 08:51   #2070
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ajjj Ilono zabrałaś mi linka (ło matko z córką straszna jest ta emotka z batem)

dokładnie to o podkłady mi chodziło więc sprecyzuję http://kosmetykidlaciebie.pl/sklep/k...c-329_335.html
lub na biolanderze http://www.biolander.com/index.php?m...&cPath=153_159
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.