Poradnia rodzinna - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-30, 08:00   #91
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Poradnia rodzinna

Blacky, ja byłam w poradni w Raszynie. Niestety nie mogę odszukać telefonu do Tej Pani, ale to chyba jest to: http://www.swszczepan.pl/poradnia-rodzinna.html.
Mieliśmy jedno spotkanie, godzinne z Tą Panią, tylko musiałam przyjść z pomiarami temperatury. Pani bardzo miła, wszystko z nami omówiła, odpowiadała na pytania - bardzo dobrze odebrałam to spotkanie.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 20:50   #92
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Poradnia rodzinna

Bardzo, bardzo dziękuję! Zaraz tam zerknę.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 21:00   #93
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Moja parafia nie ma poradni, muszę więc poszukać gdzieś indziej. Przyłączam się więc do pytania o dobrą poradnie w Warszawie.

Jestem praktykującą katoliczką, ale biorę tabletki. Już tu było wspomniane, że nauka Kościoła to nie dogmaty i zmienia się z czasem. Czyściec wymyślono dosyć niedawno. Zachęcam do zapoznania się z poniższym artykułem, a dla naprawdę zainteresowanych poszukania głębiej, jak wyglądały i wyglądają dyskusje w Kościele na temat antykoncepcji.

http://wyborcza.pl/1,75515,5752125,A...i_Kosciol.html

Chcę iść do poradni, w której można porozmawiać, a nie zostać nazwanym grzesznikiem i wysłanym do domu z nakazem modlenia się za swoją duszę... Zwłaszcza, że mój TŻ nie jest praktykujący, ma niejasny stosunek do wiary i Kościoła - nie chciałabym, żeby te nauki odepchnęły go od czegoś, co ja uważam za ważne.
Witam. Wybraliście super datę My ślubowaliśmy 22,09,2010. Była cudna słoneczna pogoda i jest to ostatni dzień kalendarzowego lata Życzę dużo szczęścia i dużo miłości
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:55   #94
whatever91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Poradnia rodzinna

W moim przypadku wizyta w poradni trwała ok minuty.
bardzo miła z początku Pani z poradni miała mi wyjaśnić o co chodzi w NPR, ale jak sie przyznałam że biorę tabletki to spojrzała z góry, stwierdzila że nie ma o czym ze mną rozmawiać i wyrzuciła mnie z pokoju, a tż powiedziala na pożgegnanie że zostanie młodym wdowcem
whatever91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:17   #95
iwoncia8
Raczkowanie
 
Avatar iwoncia8
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 387
GG do iwoncia8
Dot.: Poradnia rodzinna

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Współczuje.
iwoncia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 16:11   #96
kruszynka1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 048
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez whatever91 Pokaż wiadomość
W moim przypadku wizyta w poradni trwała ok minuty.
bardzo miła z początku Pani z poradni miała mi wyjaśnić o co chodzi w NPR, ale jak sie przyznałam że biorę tabletki to spojrzała z góry, stwierdzila że nie ma o czym ze mną rozmawiać i wyrzuciła mnie z pokoju, a tż powiedziala na pożgegnanie że zostanie młodym wdowcem
wspólczuje

My juz na szczescie po tych wszystkich naukach i poradniach ale ile bredni sie nasluchalam to szkoda gadac. Malzenstwo które prowadzilo poradnie było nawiedzone. a jak sie dowiedzieli ze jestem po medycynie to juz kompletnie spokoju nie mialam (bo moj TZ sie im przyznal).
__________________
Nasz ślub: 12.11.2011r.
kruszynka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 20:54   #97
Cykaneczka
Raczkowanie
 
Avatar Cykaneczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 436
Dot.: Poradnia rodzinna

Przepraszam, że odkopuję stary wątek
Ale mam wątpliwość. Kilka lat temu przeszłam już kurs przedmałżeński. Prowadzony był w kościele przez księdza, i na zakończenie dostałam dyplom jego ukończenia. I teraz moje pytanko - jak to się ma do wizyt w poradni rodzinnej? Czy mimo wszystko muszę tam iść, i będą prowadzone normalne wykłady?

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

i jeszcze jedno mi się przypomniało. Czy potrzebuję jakiegoś specjalnego skierowania do tej poradni, czy mogę wybrać sobie jaką chcę i po prostu tam iść?
__________________
Wymienię Revlon ColorStay:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=796824
Cykaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 09:54   #98
pala813
Raczkowanie
 
Avatar pala813
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Rz-ów
Wiadomości: 73
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez Cykaneczka Pokaż wiadomość
Przepraszam, że odkopuję stary wątek
Ale mam wątpliwość. Kilka lat temu przeszłam już kurs przedmałżeński. Prowadzony był w kościele przez księdza, i na zakończenie dostałam dyplom jego ukończenia. I teraz moje pytanko - jak to się ma do wizyt w poradni rodzinnej? Czy mimo wszystko muszę tam iść, i będą prowadzone normalne wykłady?

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

i jeszcze jedno mi się przypomniało. Czy potrzebuję jakiegoś specjalnego skierowania do tej poradni, czy mogę wybrać sobie jaką chcę i po prostu tam iść?
podbinam sie pod pytanie moze ktos nas zauważy
pala813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 17:43   #99
inecita
Zakorzenienie
 
Avatar inecita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 213
Dot.: Poradnia rodzinna

Ja uczestniczyłam w naukach weekendowych prowadzonych przez księży Pallotynów z Kutna w Warszawie na Skaryszewskiej, gdzie dowiedziałam się min. że:
"po dzieciątku w każdym kątku" ale dzieci należy regularnie bić, bo inne kary są nieskuteczne, a z dzieci wyrosną narkomani, chociaż ksiądz ze śmiechem opowiadał o znajomym który nie bił dziecka, ale za to wsadzał chłopcu pokrzywę w majtki - ha ha ha - nieprawdaż?

- to normalne że mąż zmienia koszulę raz na trzy dni i czasem się nie wykąpie, więc drogie panie nie spodziewajcie się cudów - tacy są mężczyźni

- jak być dobrą żoną - "zadaj sobie pytanie czy kochasz przyszłego męża bardziej niż swoich rodziców a w przyszłości swoje dzieci?" - jeśli masz wątpliwości, znaczy, że jesteś nieprzygotowana do sakramentu

inne porady dla dobrych żon: "dbaj o siebie" - ten slajd ksiądz rozwinął opowieścią o tym, żeby się nie spaść po ślubie. Kolejny podpunkt za to: "nie wydawaj pieniędzy na dobra luksusowe dla zaspokojenia własnych kaprysów".
Gdy idziesz z mężem po centrum handlowym a jemu wyrwie się "ale laska" na widok innej kobiety nie denerwuj się - wiedz, że to normalne, bo mężczyźni to wzrokowcy i muszą patrzeć się lubieżnie na kobiety bo taka jest ich natura, wówczas powinnaś ścisnąć męża mocniej za rękę i przytulić się, a w domu pokazać mu, że jesteś od niej lepsza.

Były też szerokie wywody o tym, że mąż ma dużą szansę zostać alkoholikiem (żebyśmy się nie zdziwiły zatem po ślubie), a już na pewno nim zostanie jeśli po kilku latach żona zamiast uśmiechem i ciepłym obiadem witać go będzie prośbą o poodkurzanie. Wtedy zacznie uciekać z kolegami na piwo.

Jak być dobrym mężem - nigdy nie ściągaj obrączki, chyba że z racji zawodu grozi to obcięciem palca, zdjęcie obrączki = zdrada; kupuj żonie kwiatek bez okazji a wszystko będzie dobrze

Generalnie kobieta siedzi w domu, nie pracuje, ale za to facet to tępe zwierzę szukające jedynie seksu, pożywienia i odurzenia alkoholowego a małżeństwo polega na tym, że jakoś trzeba wytrzymać i nie rozwieść się, a można to osiągnąć jeśli kobieta w swym sprycie nauczy się tym australopitekiem manipulować dla swoich celów. I wszyscy będą wówczas zadowoleni. Było też sporo straszenia piekłem i innymi karami za bezbożność (jedną z nich jest min. choroba Alzheimera, a także ślepota).

Po tym nastąpiła część pielęgniarki - polegała w dużej mierze na prezentacji komputerka owulacyjnego, które za jedyne 2000 można kupić tu i tu a na nazwisko prowadzącej jest 10% zniżki. Broń Boże nie kupujcie na allegro!

Za przyjemność weekendową zapłaciliśmy 180 zł od pary. Można było za 50 zł dokupić 3h poradni małżeńskiej ale wymiękliśmy.

Jeśli ktoś może mi polecić poradnię w Warszawie będę wdzięczna!!!
__________________
Proszę odpisuj u mnie!!!

inecita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:58   #100
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez inecita Pokaż wiadomość
Ja uczestniczyłam w naukach weekendowych prowadzonych przez księży Pallotynów z Kutna w Warszawie na Skaryszewskiej, gdzie dowiedziałam się min. że:
"po dzieciątku w każdym kątku" ale dzieci należy regularnie bić, bo inne kary są nieskuteczne, a z dzieci wyrosną narkomani, chociaż ksiądz ze śmiechem opowiadał o znajomym który nie bił dziecka, ale za to wsadzał chłopcu pokrzywę w majtki - ha ha ha - nieprawdaż?

- to normalne że mąż zmienia koszulę raz na trzy dni i czasem się nie wykąpie, więc drogie panie nie spodziewajcie się cudów - tacy są mężczyźni

- jak być dobrą żoną - "zadaj sobie pytanie czy kochasz przyszłego męża bardziej niż swoich rodziców a w przyszłości swoje dzieci?" - jeśli masz wątpliwości, znaczy, że jesteś nieprzygotowana do sakramentu

inne porady dla dobrych żon: "dbaj o siebie" - ten slajd ksiądz rozwinął opowieścią o tym, żeby się nie spaść po ślubie. Kolejny podpunkt za to: "nie wydawaj pieniędzy na dobra luksusowe dla zaspokojenia własnych kaprysów".
Gdy idziesz z mężem po centrum handlowym a jemu wyrwie się "ale laska" na widok innej kobiety nie denerwuj się - wiedz, że to normalne, bo mężczyźni to wzrokowcy i muszą patrzeć się lubieżnie na kobiety bo taka jest ich natura, wówczas powinnaś ścisnąć męża mocniej za rękę i przytulić się, a w domu pokazać mu, że jesteś od niej lepsza.

Były też szerokie wywody o tym, że mąż ma dużą szansę zostać alkoholikiem (żebyśmy się nie zdziwiły zatem po ślubie), a już na pewno nim zostanie jeśli po kilku latach żona zamiast uśmiechem i ciepłym obiadem witać go będzie prośbą o poodkurzanie. Wtedy zacznie uciekać z kolegami na piwo.

Jak być dobrym mężem - nigdy nie ściągaj obrączki, chyba że z racji zawodu grozi to obcięciem palca, zdjęcie obrączki = zdrada; kupuj żonie kwiatek bez okazji a wszystko będzie dobrze

Generalnie kobieta siedzi w domu, nie pracuje, ale za to facet to tępe zwierzę szukające jedynie seksu, pożywienia i odurzenia alkoholowego a małżeństwo polega na tym, że jakoś trzeba wytrzymać i nie rozwieść się, a można to osiągnąć jeśli kobieta w swym sprycie nauczy się tym australopitekiem manipulować dla swoich celów. I wszyscy będą wówczas zadowoleni. Było też sporo straszenia piekłem i innymi karami za bezbożność (jedną z nich jest min. choroba Alzheimera, a także ślepota).

Po tym nastąpiła część pielęgniarki - polegała w dużej mierze na prezentacji komputerka owulacyjnego, które za jedyne 2000 można kupić tu i tu a na nazwisko prowadzącej jest 10% zniżki. Broń Boże nie kupujcie na allegro!

Za przyjemność weekendową zapłaciliśmy 180 zł od pary. Można było za 50 zł dokupić 3h poradni małżeńskiej ale wymiękliśmy.

Jeśli ktoś może mi polecić poradnię w Warszawie będę wdzięczna!!!
Ale przygody Ale gdybym była na Twoim miejscu to nie byłoby mi do śmiechu
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 13:15   #101
inecita
Zakorzenienie
 
Avatar inecita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 213
Dot.: Poradnia rodzinna

W Warszawie polecam poradnię w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na ul. Przyrynek. Chodzę do Pani Marii Józefowicz, są to 2 lub 3 spotkania, raz w miesiącu. Podejście normalne - tzn. trzeba prowadzić przez miesiąc kalendarzyk, ale Pani jest OK, przedstawia naturalne metody jako alternatywę proponowaną przez Kościół a nie jako jedyną słuszną metodę, podkreśla jej zalety, ale informuje też uczciwie o niedoskonałościach, nie przepytuje ze stosowanych do tej pory metod, nie przyczepia się, nie krytykuje, nie rozmawia o prywatnych sprawach. Robi co do niej należy i mnie osobiście taki sposób odpowiada. Przynajmniej jak do tej pory, przede mną jeszcze jedno spotkanie ale nie sądzę by jej podejście nagle się zmieniło.
__________________
Proszę odpisuj u mnie!!!

inecita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 18:00   #102
oj_tam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Poradnia rodzinna

Polecam poradnię u Dominikanów(ul. Dominikańska 2), a zwłaszcza Pana, który przyjmuje w poniedziałki, gdyż skupiał się nie na NPR, a na trudach życia małżeńskiego (a wie, co mówi, bo jest żonaty już 30 lat).
oj_tam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 06:39   #103
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Poradnia rodzinna

Dziewczyny!!!
Potrzebuję Waszej pomocy
Pochodzę ze Śląska i tam też jest ślub ale mieszkam obecnie we Wrocławiu no i tutaj chcę zrobić poradnię bo nie będę jechała 200km do mojegoi Kościoła jeśli tu też mogę zrobić... I stąd też moje pytanie:
Gdzie we Wrocławiu moge odbyć spotkanie w poradni rodzinnej? Nauki już zrobiłam w swoim kościele. Została poradnia i dzień skupienia. Dzień skupienia chyba też zrobię we Wrocławiu ponieważ w moim kościele data pokrywa się z zajęciami na uczelni i też nie pojadę..

Czy w każdej poradni trzeba robić wykres/kalendarzyk? Jestem w ciąży i wiem, że taki wykres mi nie wyjdzie tak jak ma wyjść... Jest jakaś poradnia gdzie przymykają oko czyli podpisuję 2 spotkania za jednym razem? No bo co to za kalendarzyk, który będę musiała przerysować z książki.. to się mija z celem.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie namiary. Poradnię wypada zrobić już teraz bo do slubu 2 miesiące
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 02:42   #104
Dzagson
Przyczajenie
 
Avatar Dzagson
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 2
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez inecita Pokaż wiadomość
Ja uczestniczyłam w naukach weekendowych prowadzonych przez księży Pallotynów z Kutna w Warszawie na Skaryszewskiej, gdzie dowiedziałam się min. że:
"po dzieciątku w każdym kątku" ale dzieci należy regularnie bić, bo inne kary są nieskuteczne, a z dzieci wyrosną narkomani, chociaż ksiądz ze śmiechem opowiadał o znajomym który nie bił dziecka, ale za to wsadzał chłopcu pokrzywę w majtki - ha ha ha - nieprawdaż?

- to normalne że mąż zmienia koszulę raz na trzy dni i czasem się nie wykąpie, więc drogie panie nie spodziewajcie się cudów - tacy są mężczyźni

- jak być dobrą żoną - "zadaj sobie pytanie czy kochasz przyszłego męża bardziej niż swoich rodziców a w przyszłości swoje dzieci?" - jeśli masz wątpliwości, znaczy, że jesteś nieprzygotowana do sakramentu

inne porady dla dobrych żon: "dbaj o siebie" - ten slajd ksiądz rozwinął opowieścią o tym, żeby się nie spaść po ślubie. Kolejny podpunkt za to: "nie wydawaj pieniędzy na dobra luksusowe dla zaspokojenia własnych kaprysów".
Gdy idziesz z mężem po centrum handlowym a jemu wyrwie się "ale laska" na widok innej kobiety nie denerwuj się - wiedz, że to normalne, bo mężczyźni to wzrokowcy i muszą patrzeć się lubieżnie na kobiety bo taka jest ich natura, wówczas powinnaś ścisnąć męża mocniej za rękę i przytulić się, a w domu pokazać mu, że jesteś od niej lepsza.

Były też szerokie wywody o tym, że mąż ma dużą szansę zostać alkoholikiem (żebyśmy się nie zdziwiły zatem po ślubie), a już na pewno nim zostanie jeśli po kilku latach żona zamiast uśmiechem i ciepłym obiadem witać go będzie prośbą o poodkurzanie. Wtedy zacznie uciekać z kolegami na piwo.

Jak być dobrym mężem - nigdy nie ściągaj obrączki, chyba że z racji zawodu grozi to obcięciem palca, zdjęcie obrączki = zdrada; kupuj żonie kwiatek bez okazji a wszystko będzie dobrze

Generalnie kobieta siedzi w domu, nie pracuje, ale za to facet to tępe zwierzę szukające jedynie seksu, pożywienia i odurzenia alkoholowego a małżeństwo polega na tym, że jakoś trzeba wytrzymać i nie rozwieść się, a można to osiągnąć jeśli kobieta w swym sprycie nauczy się tym australopitekiem manipulować dla swoich celów. I wszyscy będą wówczas zadowoleni. Było też sporo straszenia piekłem i innymi karami za bezbożność (jedną z nich jest min. choroba Alzheimera, a także ślepota).

Po tym nastąpiła część pielęgniarki - polegała w dużej mierze na prezentacji komputerka owulacyjnego, które za jedyne 2000 można kupić tu i tu a na nazwisko prowadzącej jest 10% zniżki. Broń Boże nie kupujcie na allegro!

Za przyjemność weekendową zapłaciliśmy 180 zł od pary. Można było za 50 zł dokupić 3h poradni małżeńskiej ale wymiękliśmy.

Jeśli ktoś może mi polecić poradnię w Warszawie będę wdzięczna!!!
Z tym zadaniem sobie pytania czy kochasz przyszłego męża etc. to moja rację. Ja teraz jestem na studiach które mają mi umożliwić pracę w poradni i na każdym z przedmiotów które przygotowują do zawodu pojawia się kwestia miłości. Jeśli chodzi o rodziców, to trzeba pamiętać że zakładasz przed małżeństwo nową rodzinę i jeśli miłość do rodziców jest ważniejsza niż do partnera to może być tak że będą się wtrącać, małżeństwo stanie się zależne od rodziców którejś ze stron. Mogą też pojawiać się kłótnie z partnerem "bo Twoi rodzice są ważniejsi". Więc na pewno nie chodziło im o zdrową miłość do rodziców. A co do tej do partnera, to właśnie on ma być najważniejszy- on dla niej, ona dla niego- dlatego że tworzą swoją intymną przestrzeń, później pojawia się dziecko i przez ok. 20 lat żyją dzieckiem. To ono jest najważniejsze, kiedy odchodzi (np wyjeżdża na studia) małżeństwo przeżywa kryzys, bo zostają sami. Nie wiedzą jak ze sobą rozmawiać, to dziecko było ich wspólnym celem przez 20 lat a nagle go nie ma. Wiele małżeństw decyduje się na rozwód w tym okresie.
Co do reszty to współczuję słuchania tych głupot, ale tak jest jak się nie przemyśli pewnych rzeczy... Na przyszłość proponuję abyście zerknęły kto będzie prowadził takie zajęcia (jaka wspólnota- jakie jej cele przyświecają) może to pomoże w uniknięciu takich sytuacji.
Dzagson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 10:36   #105
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez inecita Pokaż wiadomość
Ja uczestniczyłam w naukach weekendowych prowadzonych przez księży Pallotynów z Kutna w Warszawie na Skaryszewskiej
Byłam na tych naukach na początku czerwca i mam zupełnie inne wrażenia. Ksiądz był przesympatyczny, tak samo Pani z poradni. Co prawda dało się wyczuć patriarchat, ale bez przesady. O większości rzeczy ksiądz sobie żartował - np. z tym nie myciem się. Mnie rozwalił tekst, żeby do mężczyzny nie wypowiadać na raz zbyt dużo słów, bo nie zrozumie lub nie zapamięta.

Wykupiliśmy nauki za 50zł - zaliczone na jednym spotkaniu, na którym kobitka nam powiedziała gdzie możemy poczytać o metodzie tego profesora, a rozmawiała z nami o tym jak się czujemy w narzeczeństwie, czy wynieśliśmy coś z nauk i powiedziała coś, co mnie bardzo pokrzepiło, bo odnosiło się dokładnie do mojej sytuacji.

Ani ksiądz ani Pani z poradni nie byli potępiający czy każący - raczej tacy do serca przytul. Ja byłam zachwycona. A jakie przyjemne msze dla dzieci są odprawiane w tym kościele na Skaryszewskiej.

Wyżej napisane są moje obawy, ale w ogóle się nie spełniły. Nauki i poradnia były super. Mimo, że weekendowe - to poruszyły i mnie i mojego narzeczonego. Nie ma co iść na katolickie nauki z nadzieją, że ktoś będzie nam mówił rzeczy sprzeczne z nauką kościoła - bez przesady.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 12:20   #106
Looloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 32
Dot.: Poradnia rodzinna

Mam już za sobą wizyty w poradni rodzinnej i mogę szczerze polecić panią Beatę Chojnacką w parafii Św Zygmunta na Bielanach (Warszawa). Przyjmuje w poniedziałki po południu (po wcześniejszym umówieniu się - telefon dostęny na stronie internetowej parafii).
Spodziewałam się konieczności prowadzenia kalendarzyka, obserwacji, obowiązkowych trzech spotkań itp. A okazało się, że spotkanie trwało ok 30 minut, byliśmy na min w 4 pary na raz. Pani Beata opowiedziała o naturalnych metodach planowania rodziny i zapytała, która z pań ma ochotę się obserwować. Jak jej powiedziałam, że raczej nie zamierzam stosować tej metody, to bez problemu podpisała nam zaświadczenie i skończyło się na jednej wizycie.
Looloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 12:27   #107
JJPILK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Poradnia rodzinna

Witam Wszystkich!
Polecam poradnię rodzinną na Wilanowie - przy kościele św. Anny - ul. Kolegaicka 1.
Byliśmy tam niedawno na naukach - 2 ktortkie spotkania po 15 min i sprawa załatwiona - bez zapisów, bez kalendarzyków, bez zbednych pytań. Naprawdę polecam! Miła starsza Pani to prowadzi - załatwia sprawę szybko i bez problemu.
Pozdrawiam!
JJPILK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 14:08   #108
Paulettee
Raczkowanie
 
Avatar Paulettee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 303
Dot.: Poradnia rodzinna

A ja mam małe pytanie. Na ile przed ślubem powinno pójść się do poradni? Czy jest jakaś ważność tego zaświadczenia? Nic nie wiem na ten temat i nie wiem czy teraz zgłosić się do poradni (a zostało 9 miesięcy do ślubu) czy jednak trzeba przed ślubem?
Z góry dziękuję
__________________
♥21.06.2014
Najszczęśliwsza mężatka ♥
P ♥
Paulettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 12:34   #109
Dzagson
Przyczajenie
 
Avatar Dzagson
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 2
Dot.: Poradnia rodzinna

Szczerze powiedziawszy w Kościele jest tak że każdy ksiądz jak chce tak robi. Jeśli przejrzysz sobie jakieś encykliki czy wytyczne czy inne dokumenty kościelne to zauważysz że tam się "zaleca", "nawołuje się", "prosi" duchownych o to czy tamto. Tak jest też z poradnią. Przykład: jest określona liczba godzin przygotowania dalszego i bliższego do małżeństwa (co się dzieje też między innymi w szkołach na religii) ale moja znajoma nie miała żadnego przygotowania które najczęściej w szkole można odebrać - totalnie nic - wyjechała do Niemiec a na miesiąc przed ślubem wróciła ze swoim facetem żeby właśnie wszystko ogarnąć i ksiądz nie robił żadnych problemów. Jeśli dacie na zapowiedzi zapytajcie księdza jak to będzie u Was wyglądało. Ze swojej strony dodam tylko że gratuluje i życzę szczęścia
Dzagson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 18:34   #110
filia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 133
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez Paulettee Pokaż wiadomość
A ja mam małe pytanie. Na ile przed ślubem powinno pójść się do poradni? Czy jest jakaś ważność tego zaświadczenia? Nic nie wiem na ten temat i nie wiem czy teraz zgłosić się do poradni (a zostało 9 miesięcy do ślubu) czy jednak trzeba przed ślubem?
Z góry dziękuję
takie zaświadczenie nie ma terminu ważności, jedynie są czasem niedoinformowani księża lub/i prowadzący takie spotkania którzy wprowadzają w błąd mówiąc, że jednak ten termin ważności jest albo żeby przyjść później bo teraz to za wcześnie
jak na spisywanie protokołu przyniesiecie juz wszystkie zaświadczenia to ksiądz się raczej ucieszy niż będzie miał jakiekolwiek pretensje, no chyba, że jest jakiś "wybitny" i ma jakieś "swoje" poglądy
podsumowując: najlepiej pójść jak najwcześniej, szczególnie, że jesienią są "pustki" w poradniach a na wiosne wszyscy sobie przypominają i robią się kolejki
jak chce się być spokojnym to mozna przy najbliższej okazji podpytac proboszcza czy ma jakies swoje wytyczne onośnie czasu pójścia do poradni
jak mu będzie wszystko jedno to lepiej pójść wcześniej
__________________
Zakochanie - to relacja międzyosobowa wynikająca z upodobania sobie w kimś, powodującego zależność emocjonalną od tego kogoś. Na miarę siły owej zależności następuje proporcjonalnie: utrata zdrowego rozsądku oraz zdolności do samodecydowania.
o. Paweł Gużyński OP
filia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 15:17   #111
nata91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Dot.: Poradnia rodzinna

Cześć widzę, że dawno tu nikt nie pisał... Bardzo potrzebuję Waszej pomocy. Gdzie w Krakowie bądź okolicy jest jakaś poradnia rodzinna, gdzie nie będziemy słuchać tych wszystkich strasznych rzeczy, które dziewczyny wyżej opisywały.. ?? Możecie polecić jakąś poradnię gdzie przebiegnie to szybko i bezinwazyjnie dla naszej psychiki?

Będę baaaardzo wdzięczna!!
nata91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 18:02   #112
agusia1308
Raczkowanie
 
Avatar agusia1308
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: Poradnia rodzinna

Również szukam przystępnej poradni w Krakowie może ktoś cos podpowie
agusia1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 20:21   #113
wojciechPVB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 81
Dot.: Poradnia rodzinna

To ja tez sie podepne

slyszalem ale nie moge znalezc - gdzie w Krakowie lub okolicach - temat poradni narzeczenskiej zalatwic jedna wizyta- wiem ze za odpowiednia ofiare mozna to zalatwic. W normalnym trybie albo nie ma terminow zeby sie umowic - albo jest taka kolejka ze sie odechciewa - a na koncu nie przyjmuja - moze byc nawet do 100km od Krakowa.
wojciechPVB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 17:47   #114
martylia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Poradnia rodzinna

Cześć wszystkim Czy są tu osoby, od których wymagało się wykresów a co za ty idzie obserwacji siebie? jestem przed ostatnim koszmarnym spotkaniem z nawiedzoną do granic możliwości babką i bardzo liczę na czyjeś wsparcie. Czy jest tu ktoś, kto pomoże przez te przejść? ma jakieś materiały uzupełnione? HELP ME ;(
martylia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-31 18:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.