Grzybica paznokci!!!! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-04, 14:09   #181
Kasiulec36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Tak stosuję tyle rzeczy bo boję się tego jak cholera.Teraz już tylko lakier sholl i mydełko.Byłam na wizycie u Pani dermatolog...oglądała paznokcia z każdej strony pod lupa,nawet pod paznokieć spojrzała.Stwierdziła że nie widzi grzybicy.Kontrolnie mogę zrobić badanie.Paznokieć odrasta zdrowy.

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Mój też robił się gruby.Raz w tygodniu papierowym pilniczkiem systematycznie piłowałam jego powierzchnię.Pilniczek za każdym razem był nowy.Tam gdzie bardziej gruby ścierałam mocniej.
Kasiulec36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 10:32   #182
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

A czy jest możliwość by badanie nie wykryło grzybicy albo, że ślady na paznokciu to zwykłe przebarwienie? Ktoś z rodziny miał żółte ślady na paznokciach u stóp, jednocześnie leczył się na całkiem co innego u dermatologa, więc przy okazji pokazał dermatologowi paznokieć i dermatolog pobrał "ścinkę" do badania, badania przyszły jakiś czas temu i grzyba nie ma (sama oglądałam wynik).
I jeszcze - czy są jakieś leki, lakiery lub inne na grzybicę paznokci u stóp które nie wymagają ściągania lakieru?
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 23:34   #183
saguara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 75
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Ja niestety tez zaczynam moja przygode z leczeniem tego cholerstwa. Na razie po 1 wizycie u dermatologa i czekanie na wynik badania mykologicznego, zobaczymy co wyjdzie i co nastepnie bedziemy radzic...wiem ze jak mojej siostrze zaczelo sie cos nieciekawego robic na paznokciach u reki, to smarowala wlasnie olejkiem z drzewa herbacianego i jej przeszlo po jakims czasie Chyba tez sobie zakupie w miedzyczasie.
Wytrwalosci wszystkim!
saguara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 09:42   #184
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez saguara Pokaż wiadomość
Ja niestety tez zaczynam moja przygode z leczeniem tego cholerstwa. Na razie po 1 wizycie u dermatologa i czekanie na wynik badania mykologicznego, zobaczymy co wyjdzie i co nastepnie bedziemy radzic...wiem ze jak mojej siostrze zaczelo sie cos nieciekawego robic na paznokciach u reki, to smarowala wlasnie olejkiem z drzewa herbacianego i jej przeszlo po jakims czasie Chyba tez sobie zakupie w miedzyczasie.
Wytrwalosci wszystkim!
Długo musiała się tym smarować?
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 15:05   #185
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
A czy jest możliwość by badanie nie wykryło grzybicy albo, że ślady na paznokciu to zwykłe przebarwienie? Ktoś z rodziny miał żółte ślady na paznokciach u stóp, jednocześnie leczył się na całkiem co innego u dermatologa, więc przy okazji pokazał dermatologowi paznokieć i dermatolog pobrał "ścinkę" do badania, badania przyszły jakiś czas temu i grzyba nie ma (sama oglądałam wynik).
I jeszcze - czy są jakieś leki, lakiery lub inne na grzybicę paznokci u stóp które nie wymagają ściągania lakieru?
Chyba nie wszystkko co żółte jest grzybicą. Według mnie to materiał do badania mikologicznego z płytki paznokcia powinien pobierać podolog. Źle pobrana próbka albo nie z tego miejsca co trzeba może skutkować wynikiem negatywnym.

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

aaa i jeszcze co do preparatów przeciw grzybicy to jest też spirulina peclavus - zawiesina, ale dość droga z tym, że skuteczna.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 09:36   #186
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Grzybica paznokci?

Hej, jakieś 2 tygodnie temu robiłam sobie żele u paznokci rąk. Teraz zauważyłam przy paru paznokciach jakby z boku taką brudną kreskę... czy to grzyb? na reszcie mam jakby białą kreskę...cholera jeśli to grzybica to z tego co piszą niewyleczalne udac sie do kosmetyczki to spilowac?
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 11:35   #187
zozolka0
Raczkowanie
 
Avatar zozolka0
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: warmi�sko-mazurskie
Wiadomości: 57
Dot.: Grzybica paznokci?

Wyleczalne. Ja miałam u stóp. W aptece są lakiery bezbarwne na grzybicę paznokci.
__________________
zozolkao
zozolka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 13:20   #188
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Grzybica paznokci?

grzybica paznokci jest całkowicie wyleczalna i to nawet łatwymi domowymi sposobami.
Wiem z własnego doświadczenia.
wystarczy rozgnieciony ząbek czosnku+ olej kokosowy- i wcierać taka maść
lub sam ząbek czosnku.
Działa i to szybko ;')
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 15:47   #189
kamissia1
Raczkowanie
 
Avatar kamissia1
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 50
Dot.: Grzybica paznokci?

Jak ściągniesz żele, zobacz jak wyglądają paznokcie, czy robią się żółte.
kamissia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 14:52   #190
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Grzybica paznokci?

byłam u tej babki, ale ona spilowala mi odrastajace paznokcie i potem pomalowala... takze mam warstwe zelu jeszcze ona mowila ze nie mozna tego spilowac od razu... osttatnio troche sprzatalam...i odpadl mi lakier z tym zelem tak 1/4 i widac juz norma;ny paznokiec.Widze ze miekki strasznie ... Nie rozumiem czemu ta kobieta mi tego zelu do konca nie spilowala...czy tosie piluje partiami?
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:16   #191
grazza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 64
Dot.: Grzybica paznokci?

Wydaje mi się, że powinna Ci całość spiłować od razu... Grzybica jest wyleczalna. Są specjalne lakiery do paznokci.
grazza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 09:34   #192
izunia91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cześć!

Zwracam się do Was z ogromną prośbą o jakąś radę.

Kilka miesięcy temu zauważyłam na dużym paznokciu u stopy małą plamkę. Od razu się wystraszyłam i pomyślałam o tym, że to mogą być pierwsze objawy grzybicy. Pokazałam paznokcia kilku osobom jednak każdy twierdził, że to na pewno nie jest grzybica i wierząc im na słowo zbagatelizowałam tą plamkę. Niestety zrobiła się ona po jakimś czasie większa więc postanowiłam coś z nią zrobić a że bardzo boję się wizyt u jakichkolwiek lekarzy kupiłam w aptece preparat o nazwie Acifungin Forte. Smarowałam tym preparatem paznokieć dwa, czasami trzy razy dziennie przez prawie półtora miesiąca. Paznokieć zrobił się żółty, skóra wokół niego również i pojawił się jakiś nalot jednak nie martwilo mnie to gdyż na ulotce było o tym wspomniane. Nie widziałam jednak żadnej poprawy. Przestałam używać tego preparatu a po dokładnym oczyszczeniu palca okazało się, że plamka jest jeszcze większa niż była. Postanowiłam, że jednak muszę udać się do dermatologa ale z racji mojego strachu odkładałam wizytę jak najdłużej. U lekarza byłam około dwóch tygodni temu. Pani nawet dokładnie nie obejrzała moich paznokci (są już zakażone dwa duże u stóp) i od razy stwierdziła grzybicę. Przepisała mi specjalny lakier o nazwie Pirolam. Mam sparować nim paznokieć co drugi dzień uprzednie ścierając płytkę paznokcia pilniczkiem i przemywając spirytusem. Zaczęłam kurację od razu po wizycie jednak po kilku dniach zauważyłam rowek na dole paznokcia. Utworzył się on wzdłuż całego paznokcie. Pomyślałam, że jest to oznaka tego, ze teraz ten paznokieć będzie schodził. No i się nie myliłam! Przycinając go zauważyłam, że odszedł ale chyba tylko z jednego boku. Boję się go podważać i dalej pociąć. Boję się również wizyty u lekarza (mama sugerowała mi chirurga). Naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić! Proszę o jakąś radę. Paznokieć raczej mnie nie boli ale strasznie się o niego boję. Zwłaszcza, że za miesiąc mam jechać nad morze na wakacje! ;(

W razie potrzeby wstawiam zdjęcia obu paznokci
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02911.jpg (93,8 KB, 203 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02913.jpg (93,1 KB, 169 załadowań)
izunia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 13:33   #193
badbadlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 34
onycholiza czy zniszczone paznokcie? pomocy :(

cześć Dziewczyny
przez brak czasu i intensywny tryb życia długo nie pielęgnowałam paznokci, a tylko pokrywałam je różnymi lakierami. nigdy nie były mocne, zatem bez pielęgnacji ich stan stopniowo się pogarszał.
pod lakier jako bazę stosowałam Eveline 8w1.
przeczytałam, że może powodować onycholizę, więc już kilka miesięcy temu odstawiłam ją na rzecz złotej odżywki Sally Hansen (która kiedyś bardzo fajnie działała na moje paznokcie).

niestety, tym razem efekty są kiepskie, a właściwie wcale ich nie ma. czytając o onycholizie zaczęłam się aż zastanawiać, czy jej przypadkiem nie mam
bo moje paznokcie naprawdę dziwnie się zachowują, mają żółte końce (ale to wydaje mi się, że schodzi z czasem, więc być może to wina jakiegoś lakieru)… zawsze się rozdwajały i były słabe, ale w ostatnim czasie jakoś dziwnie to wygląda.

zerknijcie proszę na zdjęcie, które dołączam do wiadomości.

błagam o pomoc i radę ((
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokcie.jpg (34,9 KB, 245 załadowań)
badbadlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 06:21   #194
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: onycholiza czy zniszczone paznokcie? pomocy :(

O ja no rzeczywiście mi problem, masz ładne paznokcie, chodzisz i wymyślasz, onycholizy to tu na pewno nie ma
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 09:48   #195
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Kochana.... Tak zaawansowana grzybica musi być leczona do końca przecież nad morzem taki paznokieć też nie doda Ci uroku...... Koniecznie do lekarza! Lepiej mieć plaster i trochę się pomęczyć niż mieć taki dyskomfort. Myślę że tego lakierem nie zamalujesz . Trudno ukryć gdy paznokieć jest w tak złym stanie.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-07-16 o 09:51
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 10:51   #196
3ba950c8c49f5af78bf2bff0301e720ca42c6fd2_5edd71bb2612a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12
Exclamation Wątpliwości - grzybica paznokci

Cześć dziewczyny, jestem tu od niedawna, (albo jestem od dawna, ale od niedawna korzystam), więc z góry przepraszam, jeżeli zakładam wątek nie w tym miejscu, gdzie trzeba

Przechodząc do sprawy: mam 17 lat i pewne wątpliwości, czy mam grzybicę paznokcia u stopy? Wszystko zaczęło się od tego, że wiecznie miałam jakiś lakier na paznokciach u stóp i niezbyt dbałam o ich wygląd, tzn nie przejmowałam się ich stanem i kolorem - wiecznie pożółkłym - ponieważ wtedy myślałam, że skoro ciągle są pomalowane i mało kiedy je pokazuję, to po co...za co teraz jest mi stasznie wstyd (zupełnie nie rozumiem, bo paznokcie u rąk mam przepiękne i zadbane i zawsze mam czas na ich pielęgnację,a u stóp je kompletnie zaniedbałam).
W każdym bądź razie pewnego dnia,a dokładnie tydzień temu pomyślałam, że czas coś zrobić z tymi niezbyt ładnymi paznokciami (dzięki Bogu! ) i posłusznie zmyłam lakier. Gdy się przyjrzałam, były i w sumie nadal są straszne. Na początku byłam przekonana, że żółć paznokci jest spowodowana długim stosowaniem lakierów,potrafiłam trzymać lakier na stopach nawet 4 miesiące, aż nie zszedł, przez co jest mi OKROPNIE WSTYD, NIE BIJCIE
Natomiast teraz mam coraz więcej wątpliwości co do tego i zastanawiam się, czy to czasem nie jest grzybica.
Od tej pory chcę pielęgnować moje stopy aż nadto, bo moje myślenie bylo idiotyczne.

Proszę o pomoc, załączam zdjęcie

Edytowane przez 3ba950c8c49f5af78bf2bff0301e720ca42c6fd2_5edd71bb2612a
Czas edycji: 2020-06-07 o 23:06
3ba950c8c49f5af78bf2bff0301e720ca42c6fd2_5edd71bb2612a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 15:40   #197
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Wątpliwości - grzybica paznokci

A przypadkiem nie uderzyłaś się jakiś czas temu (może nawet z miesiąc) w ten palec? Na grzybicę raczej mi to nie wygląda, bardziej na uraz mechaniczny. Może miałaś kiedyś uszkodzoną płytkę paznokcia, pomalowałaś ciemnym lakierem i on tak dziwnie wniknął głębiej w paznokieć?

Nie znam się na grzybicy, może się mylę bo nigdy nie miałam z nią styczności, ale chyba zmiany na paznokciach nie są sino-zielone. A taki kolor ma ta plamka.

Lepiej idź do lekarza, bo czy uraz mechaniczny, czy grzybica - no nie fajnie to wygląda. Lepiej, żeby nie przerodziło się w coś gorszego. Dostaniesz leki, będziesz miała diagnozę.

Edytowane przez Black Rainbow
Czas edycji: 2014-07-30 o 15:41
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 16:36   #198
3ba950c8c49f5af78bf2bff0301e720ca42c6fd2_5edd71bb2612a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12
Dot.: Wątpliwości - grzybica paznokci

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
A przypadkiem nie uderzyłaś się jakiś czas temu (może nawet z miesiąc) w ten palec?
Co do tego czy się uderzyłam nie mogę być w 100% pewna, że nie, jestem mistrzem jeżeli chodzi o liczbę siniaków i obdarć na moim ciele
Aczkolwiek, może to za sprawą biegania? Biegam minimum 4 razy w tygodniu, do tego dużo ćwiczę...
3ba950c8c49f5af78bf2bff0301e720ca42c6fd2_5edd71bb2612a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 15:01   #199
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Wątpliwości - grzybica paznokci

Może , mi tak odrastał paznokieć po tym jak go prawie wyrwałam://// ale lekarz jest tu jedyną osobą która jest w stanie udzielić Ci rzeczowej odpowiedzi.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 19:19   #200
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Wątpliwości - grzybica paznokci

Według mnie to nie jest grzybica, grzybica rozpoczyna się od wolnego brzegu paznokcia. Ten wolny brzeg masz trochę pożółkły ale wiele osób tak ma głównie przez odbarwienia po lakierze. Natomiast ta czarna plamka wygląda jak po urazie mechanicznym.
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 13:39   #201
KaliNails
Raczkowanie
 
Avatar KaliNails
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 83
Dot.: Wątpliwości - grzybica paznokci

Ja też zgadzam się z powyższym, obserwuj czy to zasinienie będzie przesuwać się w górę, to będzie znaczyło że to na pewno po jakimś urazie, bądź też po butach które mogły Ci stopę ścisnąć. Czasem pewne uszkodzenia pojawiają się też u biegaczy (częstszy nacisk na przód stopy)
__________________
mój blog paznokciowy
www.kalinails.blogspot.com
KaliNails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 09:53   #202
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

raz miałam taki paznokieć jak mi partner w tańcu na weselu naskoczył, oj bolało, myślałam że mu do du.. nakopię
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 09:08   #203
Robert76kr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: grzybica paznokci

p

Edytowane przez Robert76kr
Czas edycji: 2014-12-23 o 09:09
Robert76kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 09:24   #204
Ewka734
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: grzybica paznokci

Ja leczyłam bezskutecznie grzybice paznokci u stóp preparatami stosowanymi doustnie oraz zewnętrznie, które usilnie przepisywał mi lekarz. Po skończonej kuracji problem wciąż nie chciał zniknąć. Zaczełam rozglądać się za innym sposobem leczenia. Trafiłam na stronę internetową <reklama> z krakowa i poczytałam sporo na temat tego zabiegu. Później wymieniłam kilka maili z pracownikiem kliniki dotyczących moich wątpliwości i umówiłam się na termin konsultacji. Podjęłam terapie (7 zabiegów) laserem u pani doktor <reklama> noi poskutkowało problem został wyeliminowany. Polecam jeśli ktoś ma podobny problem.

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2014-12-24 o 13:48 Powód: reklama
Ewka734 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 10:30   #205
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

gabinety podologiczne zajmują się też takimi sprawami
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 22:26   #206
aluska666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 79
Dot.: grzybica paznokci

Podobno ziemia krzemionkowa pomaga
aluska666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 12:17   #207
Carrie222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Domowe sposoby uzupełniam stosowaniem lakieru Steper. Chciałam już zrywać paznokcie, bo miałam dosyć nawracającej grzybicy, ale na szczęście Steper zaczął łagodzić objawy. Średnia cena, łatwo dostępny. No i skuteczny.
Carrie222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 14:39   #208
purpledot
Raczkowanie
 
Avatar purpledot
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 104
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

w przypadku grzybicy paznokci bardzo ważną rolę odgrywa też dieta. Ponadto, często ludzi sami się diagnozują i każde przebarwienie paznokcia nazywają grzybicą. Przyczyn może być wiele może być to np. pleśń, która jest łatwiejsza w leczeniu
purpledot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 14:18   #209
guskowa
Przyczajenie
 
Avatar guskowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Pomocy prawy paznokieć miałam kiedyś zdejmowany, odrastał gruby i lekko odstający, trochę odbarwiony, co teraz widać tylko na koncu, na całej szerokości. Lewy myślałam na początku, że to od za ciqsnych butów, ale teraz wygląda bardziej na grzybicę? Nie mam możliwości pójść do dermatologa, ratunku!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg received_10206741536083970.jpg (58,0 KB, 189 załadowań)
guskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 12:58   #210
makamak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Z takimi drobnymi schorzeniami dermatologicznymi lepiej walczyc za pomocą babcinych metod niz leków. Po pierwsz - efekt lepszy lub w najgorszym razie ten sam. Po drugie - nie pójdzie na to pół pensji. Tutaj są wypisane domowe sposoby na grzybicę stóp, ale że każdą grzybice powodują te same grzyby, to na paznokcie też pomoże: <nie stać nas na reklamę to spamujemy>

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-05-29 o 07:00
makamak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-26 12:14:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.