chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-15, 15:38   #1
szmidtka
Raczkowanie
 
Avatar szmidtka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 94
Exclamation

chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona


Jestem w 23 tygodniu ciąży...mój mały fasolek jest strasznie ruchliwy...jakby miał za dużo siły i wyładowywał ją na mnie
Myślę że jak taki z niego siłacz to być może to jest CHŁOPIEC...!!!!
tak naprawdę to płeć naszego dzidziusia nie gra roli..ale ta nasza wrodzona ciekawość...

Słyszałam że jak w ciąży je się na kwaśno i ostro to chłopczyk, a jak ma się ochotę na słodko to dziewszynka, albo też że łagodne znoszenie ciąży(tzn bez wymiotów)wpływa na płeć dziecka...
myślicie ze to się sprawdza??Jestem ciekawa jak to było z wami!!??

Piszcie!!!!!!!!!
__________________
Dzieci są skrzydłami człowieka...

Edytowane przez szmidtka
Czas edycji: 2007-05-29 o 16:06
szmidtka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 21:14   #2
lara.b
Raczkowanie
 
Avatar lara.b
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: :-)
Wiadomości: 445
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona


U mnie było tak : sąsiadka (starsza kobieta) powiedziała że jak wyczuje pierwszy ruch dziecka z lewej strony brzucha to chłopak, z drugiej to dziewczyna. Kolejna przepowiednia to taka: że jak brzuch jest czubaty to chłop, a jak szeroki to baba. Co do pierwszego dziecka 100% trafu.
Drugie to na USG schowało to i tamto , mąż powiedział " to napewno będzie dziewczynka" Tak było.
Trzecie nie klasyfikowało sie do żadnych przepowiedni, nie chciało pokazać nic na USG i wyskoczył Chłopak
Więc z tymi zabobonami i przepowiedniami to jakieś 50%
Najwarzniejsze jest to na co pisaliście się u szefa
__________________
lara.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 21:35   #3
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

nie wierze w zabobony.
Z pierwszą ciążą jadłam tylko słodycze ,w dzien jak i w nocy.
brzucha szpiczastego nie miałam ,a urodził sie chłopak.
Kształt brzucha uzalezniony jest od budowy ciała ciezarnej.
W drugiej ciązy,nie jadłam wogóle słodyczy ani kwasnego,brzuszek był duzy ale okrąglutki.wszyscy mówili,ze będzie dziewczynka.
a urodził sie chłopak.
Takze to na co mamy ochote i jaki jest kształt brzucha nie ma znaczenia co do płci dziecka.
Aaa i moje chłopaki kopały jeden z leweja drugi z prawej.
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm

kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 08:47   #4
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

a u mnie sie to wszytsko sprawidzlo pewnie jestem jakms przypadkiem 1 na 100 u kotrego sie spr te "przepowiednie"
mialam straszna ochote na slodkie (i to przez cala ciaze ) po ksztalcie brzuszka tez wszyscy mowili, ze dziewczynka a i pierwszego kopniaczka poczulam z prawej str czyli wszytsko jak wg "zabobonow" byc powinno
no i urodzila sie dziewczynka
mam nadzieje, ze Twoje dzidz szybciutko sie ujawni nasza Lena pokazala sie nam dopiero w 31 tc
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 11:28   #5
kkasiaaa
Zadomowienie
 
Avatar kkasiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 697
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Cytat:
Napisane przez szmidtka Pokaż wiadomość
Słyszałam że jak w ciąży je się na kwaśno i ostro to chłopczyk, a jak ma się ochotę na słodko to dziewszynka, albo też że łagodne znoszenie ciąży(tzn bez wymiotów)wpływa na płeć dziecka...
myślicie ze to się sprawdza??Jestem ciekawa jak to było z wami!!??

Piszcie!!!!!!!!!
no niestety to tylko takie głupie gadanie ja podczas obydwu ciąż miałam ochotę na kwaśne, dopiero po 4 miesiąc drugiej ciąży przyszła ochota na słodkie. Do tego każdy mi mówił że mam brzuszek taki spiczasty a to podobno na chłopca wskazuje i że ładnie wyglądam w ciąży co też świadczy o tym że to będzie chłopiec NO I MAM DWIE WSPANIAŁE CÓRECZKI
__________________
Kasia z dziećmi :
Julia 11 lat
Oliwia 7 lat
Lena 5 lat
kkasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 16:01   #6
szmidtka
Raczkowanie
 
Avatar szmidtka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 94
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Cytat:
Napisane przez baska201 Pokaż wiadomość
a u mnie sie to wszytsko sprawidzlo pewnie jestem jakms przypadkiem 1 na 100 u kotrego sie spr te "przepowiednie"
mialam straszna ochote na slodkie (i to przez cala ciaze ) po ksztalcie brzuszka tez wszyscy mowili, ze dziewczynka a i pierwszego kopniaczka poczulam z prawej str czyli wszytsko jak wg "zabobonow" byc powinno
no i urodzila sie dziewczynka
mam nadzieje, ze Twoje dzidz szybciutko sie ujawni nasza Lena pokazala sie nam dopiero w 31 tc

Ja będę mieć usg za jakieś 2tygodnie...ciekawe czy fasolek pokarze co tam kryje...:rolley es:
__________________
Dzieci są skrzydłami człowieka...
szmidtka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 11:32   #7
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Szmidtko ma do ciebie pytanie,a nawet i prosbe... z tego wzgledu ze napisalas,ze jestes w 20 tygodniu ciazy... jaki jest twoj brzuszek? widoczny? znaczny? masz moze jakies zdjecia? pytam z tego wzlgledu,ze ja w 19-20 tygodniu ciazy bede wychodzila za maz i jestem ciekawa... slub byl zaplanowany juz od ponad roku,a tutaj nam sie taka wiadomosc i szczescie trafilo jak malenstwo, ale teraz problem z sukienka, i tak bede musiala zmienic,ale ciekawa jestem jaki brzuszek w 20 tygodniu moze b yc... i jak mozesz to powiedz ile przed ciaza wazylas, a ile teraz?
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 12:26   #8
szmidtka
Raczkowanie
 
Avatar szmidtka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 94
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Cytat:
Napisane przez bassienkaw Pokaż wiadomość
Szmidtko ma do ciebie pytanie,a nawet i prosbe... z tego wzgledu ze napisalas,ze jestes w 20 tygodniu ciazy... jaki jest twoj brzuszek? widoczny? znaczny? masz moze jakies zdjecia? pytam z tego wzlgledu,ze ja w 19-20 tygodniu ciazy bede wychodzila za maz i jestem ciekawa... slub byl zaplanowany juz od ponad roku,a tutaj nam sie taka wiadomosc i szczescie trafilo jak malenstwo, ale teraz problem z sukienka, i tak bede musiala zmienic,ale ciekawa jestem jaki brzuszek w 20 tygodniu moze b yc... i jak mozesz to powiedz ile przed ciaza wazylas, a ile teraz?
No przed ciążą ważyłam 59-60kg przy 1m75cm wzrostu...teraz waga waha mi się między 61-62kg brzuszek mam już widoczny nawet bardzo moje niektóre spodnie są już na mnie za ciasne ...
Wiesz wiele napotkanych znajomych którzy nic nie wiedzieli wczesniej o mojej ciąży już pytają czy zostanę mamusią bo widzą zaokrąglony brzuszek...sukienkę będziesz musiała raczej luźniejszą założyć bo dzidziusia tak uciskać ciasno nie wolno, jak to mój gin powtarza
Czyli jednym słowem przy półmetku, bo to już 5 miesiąc będzie, brzuszka nie załwazyć już się nie da..
__________________
Dzieci są skrzydłami człowieka...
szmidtka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 12:43   #9
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

no na pewno bedize dalo sie brzuszek zauwazyc, patrzylam po zdjeciach dziewczyn na watku z fotkami, i roznie to bywa... wiem,ze sukienke bede musiala zmienic, moze jutro sie przejde by zobaczyc czy ma cos nowego
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 12:57   #10
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Odnośnie takich przepowiedni to tylko wtrące swoje trzy grosze (ale to na "produkcję" wymarzonej płci). Mój kolega zarzeka się, że na początku chciał syna (i ma ) więc podczas stosunku miał siekierę pod poduszką i gwizdał. Drugą chciał dziewczynkę ( i ma ), zrezygnował z tych zabiegów i proszę bardzo. Jest. Żeby było śmieszniej, wiem, że tego z palca nie wyssał, bo takie "ułożenie" dzieci marzyło mu się zanim poznał ich mamusię. Zawsze jak o tym pomyślę to pękam ze smiechu... (ta siekiera.... i te dźwięki... sie biedny nagwizdać musial.... )
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 13:06   #11
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

A ja odkąd dowiedziałam się o ciąży byłam pzrekonana ze to chłopiecDo tego bardzo poprawila mi sie cera, wiecznie mialam ochote na cos pikantnego/kwaśnego,raczej nie na slodycze...brzuszek mam bardziej "piłeczkowaty"...wszy stko wg popularnych opini wskazywaloby na chłopca tymczasem wczoraj na usg okazalo sie ze mamy córeczke

jeśli miałabym dać wiarę ktorymkolwiek ze sposobow "przepowiadania" płci to chyba najpewniejszy jest moment w cyklu kiedy doszo do zapłodnienia. Jesli bylo to w pierszym dniu owulacji - wtedy najprawdopodobniej dziewczynka[ tak jest m.in u mnie] jeslli natomiast podkoniec - to raczej chłopiec. Gdzieś chyba nawet czytalam ze jest to medycznie udowodnione ale jak wiadomo - natura płata figle

ps. pierwszy kopniaczek byl z prawej str brzucha
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 13:48   #12
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
jeśli miałabym dać wiarę ktorymkolwiek ze sposobow "przepowiadania" płci to chyba najpewniejszy jest moment w cyklu kiedy doszo do zapłodnienia. Jesli bylo to w pierszym dniu owulacji - wtedy najprawdopodobniej dziewczynka[ tak jest m.in u mnie] jeslli natomiast podkoniec - to raczej chłopiec. Gdzieś chyba nawet czytalam ze jest to medycznie udowodnione ale jak wiadomo - natura płata figle

ps. pierwszy kopniaczek byl z prawej str brzucha
Nie odwrotnie bianka...
Plemniczki "żeńskie" są ociężałe, powolne, ale dłużej żyją, natomiast "męskie" są bardziej żywotne i ruchliwe. Jeśli dojdzie do zapłodnienia w pierwszym dniu owulacji, to będzie chłopak (wtedy większe szanse na szybkie dotarcie mają męskie plemniczki), jeśli przytulanki były przed owulacją, to "męskie" żołnierzyki zdążą już poumierać, a wtedy do dzieła przystępują te żeńskie.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 09:38   #13
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

to w koncu jak to jest z ta owulacja i zaplodnieniem? my sobie wymyslilismy z TŻtem, ze najpierw chcemy chlopca a pozniej dziewczynke slyszalam, ze sa na to rozne "sposoby" a tu dwie sprzeczne wypowiedzi to w koncu jak ma byc?
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 09:55   #14
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

rzeczywiście napisałam na odwrót:
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 11:43   #15
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Co do tych plemniczkow to chyba cos w tym jest.. My kochalismy sie prze4d owulacja i mam teraz sliczna coreczke:
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 08:42   #16
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

hmm ciekawe czy ta "metoda" sie sprawdza na wiekszej liczbie przypadkow
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 09:19   #17
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

A ja zawsze wiedziałam, ze będe mieć pierwszą córeczke i mąż też chciał dziewczynkę i nic nie planowaliśmy i wyszło to co chcieliśmy.
Drugie wydaje mi się że będzie chlopczyk-no ale muszę urodzić napierw pierwsze a potem postaramy się o drugie
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 10:26   #18
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

tez bym tak chciała ale niestety
moja cera wygląda jak po wojnie, włosy to samo. Wiem, ze wyglądam okropnie a mimo to szykuje sie prawdopodobnie synuś (ponoc to córeczka wysysa urode z mamusi )
druga rzecz, ze wszyscy w koło mi mówią, ze ładnie wyglądam pewnie dlatego, ze widza mnie pomalowaną a ja siebie widze bez TONY tapety maskującej
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 11:40   #19
agi_kn
Rozeznanie
 
Avatar agi_kn
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Konin/ Londyn
Wiadomości: 921
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Cytat:
Napisane przez bassienkaw Pokaż wiadomość
no na pewno bedize dalo sie brzuszek zauwazyc, patrzylam po zdjeciach dziewczyn na watku z fotkami, i roznie to bywa... wiem,ze sukienke bede musiala zmienic, moze jutro sie przejde by zobaczyc czy ma cos nowego
powiedzieli Ci cos w salonie co do sukienki dla ciezarnej?
ja bede na swoim slubie juz w 6 mcu takze brzuch bedzie widac na bank pytanie wlasnie co z sukienka lepiej moze uszyc?
agi_kn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-24, 10:02   #20
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

slyszalam ze wczesniej sie czuje ruchy jak ma byc chlopiec.....
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 10:40   #21
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Cytat:
Napisane przez agi_kn Pokaż wiadomość
powiedzieli Ci cos w salonie co do sukienki dla ciezarnej?
ja bede na swoim slubie juz w 6 mcu takze brzuch bedzie widac na bank pytanie wlasnie co z sukienka lepiej moze uszyc?
co do mnie, to ja wypozyczam sukienke... zamowilam juz swoja jakis czas temu, teraz tylko jak bede mogla sie ruszyc z domu i zajrzec do salonu to pojde sie dogadac, czy moja sukienke bedzie mzona jakos na wieksza przerobic, czy nie bardzo... a jak nie to wyopzycze po prostu inna
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 11:47   #22
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
slyszalam ze wczesniej sie czuje ruchy jak ma byc chlopiec.....
Oj chyba nieprawda, ja czułam pierwsze ruchy bardzo wcześnie ok. 15 t.c. w 16 t.c. już mąż je czuł jak połozył rekę na brzuchu i jest dziewczynka, a to moja pierwsza ciąża-podobno w pierwszej czuje się później ruchy. Mówią, ze jak bardzo się rusza to też chłopczyk-ale nieprawda bo nasza niunia jest bardzo ruchliwa.
To kiedy wyczuwa się ruchy zależy od wrażliwości macicy, od sylwetki (podobno szczuplejsi wyczuwają wcześniej-ja byłam bardzo szczupła) i od temperamentu dziecka-chyba najbardziej
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 14:06   #23
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
tez bym tak chciała ale niestety
moja cera wygląda jak po wojnie, włosy to samo. Wiem, ze wyglądam okropnie a mimo to szykuje sie prawdopodobnie synuś (ponoc to córeczka wysysa urode z mamusi )
druga rzecz, ze wszyscy w koło mi mówią, ze ładnie wyglądam pewnie dlatego, ze widza mnie pomalowaną a ja siebie widze bez TONY tapety maskującej
Ja też jestem zaprzeczeniem tej teorii, ale w drugą stronę. Kto mnie tylko zobaczy, to pyta, czy spodziewam się syna? Cera bez jednego pryszcza, włosy rosną i lśnią, czego tu chcieć więcej?
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 07:45   #24
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Nie odwrotnie bianka...
Plemniczki "żeńskie" są ociężałe, powolne, ale dłużej żyją, natomiast "męskie" są bardziej żywotne i ruchliwe. Jeśli dojdzie do zapłodnienia w pierwszym dniu owulacji, to będzie chłopak (wtedy większe szanse na szybkie dotarcie mają męskie plemniczki), jeśli przytulanki były przed owulacją, to "męskie" żołnierzyki zdążą już poumierać, a wtedy do dzieła przystępują te żeńskie.
właśnie tak męskie plemniki są szybsze ale żeńskie są wytrzymalsze - i tak już pozostaje w naturze . z tym to jest metoda na zwiększenie prawdopodobieństwa urodzenia dziecka konkretnej płci i to raptem o jakieś 10-15% i dotyczy sytuacji gdy mężczyzna ma mniej więcej po połowie X i Y, a takich przypadków nie jest za dużo. w każdej rodzinie inaczej układa się równowaga sił plemnikowych. są rodziny gdzie rodzą się tylko chłopcy, bo np. w linii żeńskiej dziedziczy się pewne choroby. albo jest przewaga X i Y na zmianę co drugie pokolenie itp. dlatego nie nastawiałabym się specjalnie na tę metodę.
co do wróżenia z objawów to na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że miałam serczący do przodu brzuch, cerę tragiczną i apetyt na kwaśne - mam synka.
moja mama natomiast w trzech żeńskich ciążach miała brzuch układajacy się na boki a w jednej męskiej do przodu. apetyty miała różne, zależnie od okresu ciąży, a cerę niezmiennie piękną za każdym razem.
specjalnie nie wierzę w to wrózenie po kształcie brzucha czy po apetycie, bo znam też mnóstwo przypadków całkowicie odwrotnych. pomijając już bliźnięta różnych płci (połowa brzucha z boku a połowa z przodu? ). wierzę raczej w to, że każda matka jak się dobrze wsłucha w siebie to będzie wiedzieć jakiej płci będzie maluszek.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 19:14   #25
gwiazdeczka17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 39
Exclamation Chłopiec czy dziewczynka

Witam, jetem w 7 miesiącu ciąży, każdy mówił że napewno bedzie chłopczyk. No bo ani jednej chrostki i gładziutka skóra na twarzy (a wcześniej nie wychodziłam na miasto bez podkładu a teraz lepiej wyglądam bez niego), brzuszek taki szczupasty, ochota na kwaśne, wrużka tez twierdziła że bedzie chłopczyk no i moje przeczucie. A tu niespodzianka na USG okazało sie ze bedzie dziewczynka. Wierzycie w takie przesądy, czy wam sie to sprawdziło?? Jak to jest wierzyć w przesąd że dziewczynka kradnie urode, itp??
gwiazdeczka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 19:45   #26
szmidtka
Raczkowanie
 
Avatar szmidtka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 94
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

no ja właśnie nie wieżę już w takie przesądy...
Z tym przeczuciem to może mi się uda bo ja myślę że to będzie chłopiec...tak czuję ale wiadomo??Może to będzie jednak ona
W tym tyg mam USG wiec będę niecierpliwa wyczekiwać aż lekarz powie czy maleństwo coś pokazało
A u ciebie w 7miesiącu gwiazdeczka17 to już pewne na 100%??Bo ja słyszałam ze często to jeszcze okazuje się przy porodzie że inna płeć dzidziusia jest niż się spodziewaliśmy
__________________
Dzieci są skrzydłami człowieka...

Edytowane przez szmidtka
Czas edycji: 2007-06-09 o 17:33
szmidtka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 08:26   #27
uskonin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 11
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

U mnie tez ludzie mowia, ze bedzie dziewczynka bo buzia mi sie wyostrzyla, a z drugiej strony w ogole odpycha mnie od slodkiego (kiedys jadlam tonami) nie moge pic kawy (ktorej kiedys pilam litrami) a ciagnie bardziej do ostrych- czyli z Waszych opinii chlopak. Wiec na dwoje baba wrozyla hehe i pozostaje mi 50% na 50% ))
Na 1 skanie nie chcieli powiedziec co bedzie dopiero przy drugim, ktory bede miala w 20 tyg moze wtedy )- to czekamy jeszcze 2 tygodnie
uskonin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 13:49   #28
gizelcia
Zadomowienie
 
Avatar gizelcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

A u mnie wszystkie przesady sie sprawdzily Mam smak na slodkie..cera sie pogorszyla i piersi znacznie powiekszyly..bede miec coreczkehe he..i pierwszy kopniaczek byl z prawej strony
gizelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 11:38   #29
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Ja mam ochote na kwasnie a od slodkiego mnie mdli czyli ze niby syn

a z drugiej strony cera i wlosy jak w skrajnym zanidbaniu -- czyli na córke

gdzies tam w srodku mam przeczucie ze bedzie córka. Ale fajnie bybloby miec pierwszego syna..
__________________
16.05.2013
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 13:37   #30
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: chłopiec czy dziewczynka?Objawy że to on/ona

Agnes-ja mam podobnie
-kwaśne,ostre na okragło -słodkie fuj (chłopak)
-cera brzydka (dziewczynka)

z tym,że ja czuję chłopaka a fajnie byłoby mieć dziewczynkę

hehe..ciekawe co nam większość z tych przesądów i przeczuć da
i co ma większą moc
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 10:32:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.