Zalanie telefonu HTC - martwe punkty na ekranie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-31, 17:38   #1
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406

Zalanie telefonu HTC - martwe punkty na ekranie


Hej

Parę miesięcy temu mój HTC Desire C wpadł do wody, rozłożyłam go na części pierwsze, posmarowałam spirytusem no i po paru dniach działał bez zarzutu. Jednakże zostały mi po tym zalaniu martwe punkty (na ekranie wszystko jest ok, tylko nie reaguje na dotyk) smsy można pisać, dzwonić też ale jest to denerwujące przy przeglądaniu internetu, facebooka i niektórych programów że po prostu nie mogę kliknąć. I tu pytanie do was. Myślicie że wystarczy zakupić na all oryginalny ekran od htc i zamontować go? Czy gdzie indziej jest źródło problemu? Wolałabym zasięgnąć zdania osób postronnych bo pan w serwisie pewnie będzie chciał sam zrobić i zrobi za parę stów coś co mogę zrobić za darmo
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 17:12   #2
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Zalanie telefonu HTC - martwe punkty na ekranie

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Hej

Parę miesięcy temu mój HTC Desire C wpadł do wody, rozłożyłam go na części pierwsze, posmarowałam spirytusem no i po paru dniach działał bez zarzutu. Jednakże zostały mi po tym zalaniu martwe punkty (na ekranie wszystko jest ok, tylko nie reaguje na dotyk) smsy można pisać, dzwonić też ale jest to denerwujące przy przeglądaniu internetu, facebooka i niektórych programów że po prostu nie mogę kliknąć. I tu pytanie do was. Myślicie że wystarczy zakupić na all oryginalny ekran od htc i zamontować go? Czy gdzie indziej jest źródło problemu? Wolałabym zasięgnąć zdania osób postronnych bo pan w serwisie pewnie będzie chciał sam zrobić i zrobi za parę stów coś co mogę zrobić za darmo
pierwszy raz słyszę taki sposób suszenia telefonu.
Nie wiesz, że trzeba go było wsadzić do ryżu na noc?
http://bradylou.com/wp-content/uploa...ce-650x435.jpg
(ryż przyciąga Azjatów, którzy w nocy naprawią sprzęt) za darmo to co pan w serwisie za parę stów.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-11-01 o 17:13
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 18:27   #3
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Zalanie telefonu HTC - martwe punkty na ekranie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
pierwszy raz słyszę taki sposób suszenia telefonu.
Nie wiesz, że trzeba go było wsadzić do ryżu na noc?
http://bradylou.com/wp-content/uploa...ce-650x435.jpg
(ryż przyciąga Azjatów, którzy w nocy naprawią sprzęt) za darmo to co pan w serwisie za parę stów.
bardzo często słyszę o sposobie na spirytus

a z ryżem też coś probowałam, ale zauważ że zalałam go pare miesiecy temu niec juz mi raczej nie pomoże
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:50   #4
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Zalanie telefonu HTC - martwe punkty na ekranie

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
bardzo często słyszę o sposobie na spirytus

a z ryżem też coś probowałam, ale zauważ że zalałam go pare miesiecy temu niec juz mi raczej nie pomoże
Mam nadzieję, że nie salicylowy. Nie szkoda Ci spirytusu?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 20:13   #5
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Zalanie telefonu HTC - martwe punkty na ekranie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie salicylowy. Nie szkoda Ci spirytusu?
Mam problem i myślałam że na tym podforum dowiem się jak go rozwiązać, jak widać zawsze znajdzie się ktoś kto uczepi się drobnostki nie związanej z głównym pytaniem żeby podreperować swoje ego Proszę bardzo
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 20:32   #6
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Zalanie telefonu HTC - martwe punkty na ekranie

Niereagowanie ekranu dotykowego to skutek nie sam w sobie zalania, tylko uszkodzenia płyty głównej. Po zalaniu telefon długo nie pochodzi,podejrzewam że będzie coraz gorzej, jeśli nie wymienisz płyty głównej. Ona koroduje tak czy siak, tyle że niewidocznie gołym okiem. Nawet jak wydaje Ci się, że wysuszyłaś telefon. Wystarczy odrobina wody, złe zachowanie po zalaniu itp. (tak naprawdę nie wiem, co z nim robiłaś po tej sytuacji ).
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 20:47   #7
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Zalanie telefonu HTC - martwe punkty na ekranie

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Niereagowanie ekranu dotykowego to skutek nie sam w sobie zalania, tylko uszkodzenia płyty głównej. Po zalaniu telefon długo nie pochodzi,podejrzewam że będzie coraz gorzej, jeśli nie wymienisz płyty głównej. Ona koroduje tak czy siak, tyle że niewidocznie gołym okiem. Nawet jak wydaje Ci się, że wysuszyłaś telefon. Wystarczy odrobina wody, złe zachowanie po zalaniu itp. (tak naprawdę nie wiem, co z nim robiłaś po tej sytuacji ).
Dziękuje za odpowiedź
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-02, 08:49   #8
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Zalanie telefonu HTC - martwe punkty na ekranie

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Mam problem i myślałam że na tym podforum dowiem się jak go rozwiązać, jak widać zawsze znajdzie się ktoś kto uczepi się drobnostki nie związanej z głównym pytaniem żeby podreperować swoje ego Proszę bardzo
To było akurat bardzo związane, bo jak użyłaś salicylowego to on może reagować z elektroniką.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:32   #9
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Zalanie telefonu HTC - martwe punkty na ekranie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
To było akurat bardzo związane, bo jak użyłaś salicylowego to on może reagować z elektroniką.
Nie, to byl zwykły spirytus telefon działa i ma sie dobrze jednak w niektóre miejsca na ekranie nie moge "puknac" i ciekawi mnie co z tym zrobić żeby nie zapłacić za naprawę równowartości telefonu

Wysyłane z mojego HTC Desire C za pomocą Tapatalk 2
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.