Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-21, 11:24   #91
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A propos zapachu, ostatnio w Rossmanie kusiło mnie mydełko z algami
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...i-morskimi.htm
niestety jak otworzyłam pudełko i poczułam zapach to mi od razu przeszło wiem,że algi nie pachną z reguły zachęcająco ale ten zapach odstraszył mnie skutecznie
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 12:26   #92
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A mnie się marzy jakieś naturalne mydełko w płynie Znalazłam coś takiego:
http://beautynature.pl/shop/prawdziw...-w-plynie.html
http://bioandeco.pl/100-oliwa-z-oliw...iem-200ml.html
Co o tym myślicie? Może macie jakieś inne propozycje?

Edytowane przez dorotka z krainy ozz
Czas edycji: 2010-05-23 o 15:19
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 18:20   #93
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

dorotka w plynie to sobie sama mozesz zrobic. wystarczy zetrzec troche mydla w kostce ktore lubisz( oczywiscie piszemy o tych naturalnych) , prztelozyc te wiorki do butelki dolac goracej wody zakrecic dozownic i porzadnie wytrzasnac, tak zeby sie wiorki rozpuscily. Roztwor musi troche postac tak ze bedzie to takie napeczniale i geste i dolac do pelna wody. Ile wiorkow na jaka pojemnosc to trzeba sobie samemu dobrac. Mydlo w plynie musi byc dobre do wydobycia przez dozownik i sie pienic. jaks ie oakrze ze plyn jest za zadki i sie slabo pieni zawsze mozesz dodac wiorkow i poczekac jak sie rozpuszcza, potrzasajac przy okazji. taka mikstura bez konserwowania powinna przetrwac 2 tyg.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 18:56   #94
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
dorotka w plynie to sobie sama mozesz zrobic. wystarczy zetrzec troche mydla w kostce ktore lubisz( oczywiscie piszemy o tych naturalnych) , prztelozyc te wiorki do butelki dolac goracej wody zakrecic dozownic i porzadnie wytrzasnac, tak zeby sie wiorki rozpuscily. Roztwor musi troche postac tak ze bedzie to takie napeczniale i geste i dolac do pelna wody. Ile wiorkow na jaka pojemnosc to trzeba sobie samemu dobrac. Mydlo w plynie musi byc dobre do wydobycia przez dozownik i sie pienic. jaks ie oakrze ze plyn jest za zadki i sie slabo pieni zawsze mozesz dodac wiorkow i poczekac jak sie rozpuszcza, potrzasajac przy okazji. taka mikstura bez konserwowania powinna przetrwac 2 tyg.
dodam tylko destylowanej
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 06:13   #95
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja mam skórę suchą, do kąpieli używam białego jelenia, jest świetne
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 20:10   #96
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

zauważyłam, że Korana wprowadziła do swojej oferty jakieś mydełka
http://www.korana.pl/katalog-produkt...la-w-kostkach/. Z opisu są super hiper, ale jak tam z nimi jest...?
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 10:27   #97
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cześć Dziewczyny

Nie wiem czy w dobrym wątku pisze i czy już jakiegoś nie było, ale nie znalazłam niestety Znalazłam na KWC jedno mydełko i mam pytanie co do niego
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm
Gdzie go można kupić i czy któraś z Was już go używała i czy naprawdę jest skuteczne? Jak dla mnie to brzmi kusząco i chętnie bym go kupiła Mam nadzieję, że któraś z Was mi odpowie, będe wdzięczna. Pozdrawiam.
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 15:48   #98
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

W sklepie Lush stacjonarnym lub online
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 19:54   #99
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A używał ktoś mydła z Balsamem Kapucyńskim i propolisem?

Wygląda to jakby zakonnicy wzbogacali tylko mydło palmowe balsamem, czyli ten skład nie musi być pełny. Ale może warto spróbować. Ciekawe jak pachnie.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2010-08-07 o 19:56
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 14:02   #100
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziewczyny a może jakiś własny przepis na kostkę?

Np olej kokosowy + olejek zapachowy....tylko co jeszcze żeby stężało? Jakieś pomysły? Każda mogłaby wybrać zapach dla siebie, można dodac płatków owsianych, fasolę adzuki - jako część pilingującą.

Tylko musiałby ktoś podać przepis na bazę.
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 16:26   #101
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Dziewczyny a może jakiś własny przepis na kostkę?

Np olej kokosowy + olejek zapachowy....tylko co jeszcze żeby stężało? Jakieś pomysły? Każda mogłaby wybrać zapach dla siebie, można dodac płatków owsianych, fasolę adzuki - jako część pilingującą.

Tylko musiałby ktoś podać przepis na bazę.

potrzebujesz oleje i NaOH, a takze okulary ochronne, garnek w ktorym tylko mydlo bedziesz gotowac i musisz poszukac sobie w necie tabelke ze wskaznikiem zmydlania poszczegolnych tluszczy, wiedzac o tym, ze zeby mydlo bylo przetluszczone to nalezy dac wiecej tluszczu niz wskazuje tabelka bo inaczej otrzymasz mydlo jak w drogerii , bedzie wysuszac, gdyz wszystko sie zmyje w trakcie splukiwania mydla.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 17:31   #102
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Tylko musiałby ktoś podać przepis na bazę.
http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=27
http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=24
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 20:05   #103
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Kochane! Jesteście kopalnią wiedzy Już widzę siebie oczami wyobraźni w masce do nurkowania zamiast okularów przy garach gotującą mydełko hahaha - a serio... może spróbuję?

Dziś kupiłam w Rossmannie:

Mydło Awokado - Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Persea Gratissima Frut oil, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, CI 15510, CI 47005, CI 74160, CI 77891

Ktoś wie czy będzie wysuszać? Kupiłam je bo była o nim mowa w tym wątku ale teraz boję się spróbować.

Kupiłam też rossmanowską nowość kostka myjąca bez mydła ISANA MED niby właśnie dla wrażliwców:

disodum lauryl sulfosuccinate, sodium coco-sulfate, triticum vulgare (wheat) stratch, cetearyl alcohol, paraffin, aqua, lactic acid, parfum, coco-glucoside, glyceryl oleate, sodium coco-amphoacetate, bisabolol, panthenol, propylene glycol, titanium dioxide.

Temu jakoś ufam bardziej. Ale czy słusznie?
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 08:45   #104
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Mydło Awokado - Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Persea Gratissima Frut oil, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, CI 15510, CI 47005, CI 74160, CI 77891

Ktoś wie czy będzie wysuszać? Kupiłam je bo była o nim mowa w tym wątku ale teraz boję się spróbować.

Kupiłam też rossmanowską nowość kostka myjąca bez mydła ISANA MED niby właśnie dla wrażliwców:

disodum lauryl sulfosuccinate, sodium coco-sulfate, triticum vulgare (wheat) stratch, cetearyl alcohol, paraffin, aqua, lactic acid, parfum, coco-glucoside, glyceryl oleate, sodium coco-amphoacetate, bisabolol, panthenol, propylene glycol, titanium dioxide.

Temu jakoś ufam bardziej. Ale czy słusznie?
To PIERWSZE jest zdecydowanie bardziej naturalne Drugie ma fajne składniki (wyciąg z pszenicy, kwas mlekowy, bisalbolol, pantenol), ale zawiera także parafinę, glikol propylenowy i sulfaty. Mydło z awokado jest w zasadzie prawdziwym mydłem, tylko że perfumowanym i barwionym. Mam z tej serii mydło z miodem i jest ok - oczywiście nie nawilża tak dobrze jak mydełka ekologiczne, ale też specjalnie nie wysusza. Do ciała w sam raz.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 08:55   #105
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja mialam mydlo nagietkowe i bardzo wysuszalo, to zwykle mydlo drogeryjne z konserwantem. za to kostka Isana to syndet, bardzo milo ja wspominam, ale na okres letni. jak sie zaczely jesienne chlody to niestety nie pomogla wysuszajacej sie cerze, dolatego polecam jej tlustym i mieszanym cerom z tendencja do przetluszczania na okres jesienno-zimowy
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 14:59   #106
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Kupiłam sobie szare mydło Sodasan, takie bez opakowania, żeby było taniej i jest b.dobre! Nie ściąga skóry w ogóle, pozostawia uczucia takiego nawoskowania i z czasem podsusza pryszcze. Włosy tez dadza się nim umyć bez płukanki zakwaszającej.
http://www.fresh24.pl/Produkt/Podgla...k2imKkxS9aADU=

btw sodasan wydał na świat jakieś nowe serie mydeł.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 19:13   #107
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Wiem, że temat o mydłach i zaofftopuję aleee...

co innego polecacie do mycia żeby nie zatykało porów (jak ponoć osad z mydeł) nie wysuszało i ogólnie łagodnie myło bez masy chemii? Buzię można olejkiem ale całe ciało?

Jakieś propozycje?
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 20:47   #108
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Całe ciało też można olejkiem. Ja kocham olejek Isana z Rossmana .
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 09:13   #109
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Wiem, że temat o mydłach i zaofftopuję aleee...

co innego polecacie do mycia żeby nie zatykało porów (jak ponoć osad z mydeł) nie wysuszało i ogólnie łagodnie myło bez masy chemii? Buzię można olejkiem ale całe ciało?

Jakieś propozycje?
dobre mydlo nie zostawia osadu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 12:45   #110
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Nigdy nie używałam mydła Alep,mam suchą skórę,czy te mydło byłoby odpowiednie?Mam zamiar stosować je także do mycia twarzy:
http://biolander.com/produkty/pokaz/...eppo-25-200gr/

Boję się trochę,że mi wysuszy skórę,chociaż recenzje ma pozytywne,czy te stężenie oleju laurowego 25% będzie dobre na początek?
__________________


Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-08-26 o 12:46
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:07   #111
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja mam 5%, cerę mieszaną raczej i mnie nie odpowiada.
Skóra na twarzy wydaje się być jakby "tępa", używam więc do rąk, ale za bardzo wysusza i nieładnie pachnie. Jak wykorzystam zapas, to wracam do ulubionego Dove. Z twarzą nie eksperymentuję już, doświadczenie z aleppo pokazuje, że mydłem to można co najwyżej ręce umyć.
Wiem, że dużo dziewczyn na tym forum chwali sobie to mydełko, więc możesz przetestować. Skory na pewni nie wyżre;-)
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 13:11   #112
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

w rossie jest dostępne nowe mydło Psor soap. Nie wysusza, a skórę twarzy to mi nawet przetłuszcza. Najfajniejsze jest do włosów Składu INCI brak
http://www.sklep.deinsect.com.pl/pl/...ffe72e208de8a9
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 20:03   #113
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

O, widziałam to mydełko, powąchałam nawet ale bałam się ryzykować, bo dziwnie pachniało i cena nie najniższa. Ale skoro piszesz, że nie przesusza, to wypróbuję.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 21:32   #114
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Ja mam 5%, cerę mieszaną raczej i mnie nie odpowiada.
Skóra na twarzy wydaje się być jakby "tępa", używam więc do rąk, ale za bardzo wysusza i nieładnie pachnie. Jak wykorzystam zapas, to wracam do ulubionego Dove. Z twarzą nie eksperymentuję już, doświadczenie z aleppo pokazuje, że mydłem to można co najwyżej ręce umyć.
Wiem, że dużo dziewczyn na tym forum chwali sobie to mydełko, więc możesz przetestować. Skory na pewni nie wyżre;-)
już zamówiłam, jutro powinnam je dostać...trochę zmartwiła mnie Twoja opinia,bo ja właśnie mam cerę suchą i nie chciałbym jeszcze bardziej jej przesuszyć...a nóż mi ono podejdzie..a jak nie, to będę miała czym myć ręce
__________________


Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-08-29 o 21:43
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:04   #115
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
już zamówiłam, jutro powinnam je dostać...trochę zmartwiła mnie Twoja opinia,bo ja właśnie mam cerę suchą i nie chciałbym jeszcze bardziej jej przesuszyć...a nóż mi ono podejdzie..a jak nie, to będę miała czym myć ręce

Nie wysusza ani 5%, ani 25%. Faktycznie trzeba się przyzwyczaić do "tępej" skóry, ale to kwestia czasu. Używam już chyba jakieś 1,5 roku - 2 lata - początkowo 5%, teraz 25% i wg mnie to najlepsze myjadło do twarzy i ciała, fakt nie pachnie fiołkami, cukierkami czy różami, ale źle też nie (chociaż może ja mam skrzywienie, bo nie cierpię kosmetyków, czy też proszków i płynów, które z daleka czuć na ludziach - a jeszcze jak się te zapachy kwiatki-cukierki pomieszają...
Generalnie polecam.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:53   #116
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja bardzo lubie zapach Aleppo i zaluje ze on wietrzeje jak sie kostke rozpakuje i pouzywa kilka dni. Chcialabym zeby caly czas tak intensywnie pachnialo to mydlo jak zaraz na poczatku
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:33   #117
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Nie wysusza ani 5%, ani 25%. Faktycznie trzeba się przyzwyczaić do "tępej" skóry, ale to kwestia czasu. Używam już chyba jakieś 1,5 roku - 2 lata - początkowo 5%, teraz 25% i wg mnie to najlepsze myjadło do twarzy i ciała, fakt nie pachnie fiołkami, cukierkami czy różami, ale źle też nie (chociaż może ja mam skrzywienie, bo nie cierpię kosmetyków, czy też proszków i płynów, które z daleka czuć na ludziach - a jeszcze jak się te zapachy kwiatki-cukierki pomieszają...
Generalnie polecam.
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja bardzo lubie zapach Aleppo i zaluje ze on wietrzeje jak sie kostke rozpakuje i pouzywa kilka dni. Chcialabym zeby caly czas tak intensywnie pachnialo to mydlo jak zaraz na poczatku
wczoraj dostałam swoje aleppo, tylko właśnie moje mydło nie było w kartonowym opakowaniu a w folii przezroczystej (to dobrze) oraz informacją w polskim języku, jak się okazuję mydło ma 20%oleju laurowego,tak przynajmniej widnieje na opisie,ale to akurat niewielka różnica;
zdążyłam użyć dwukrotnie i póki co faktycznie nie wysusza, (specjalnie po myciu nie stosowałam żadnego nawilżacza jedynie hydrolat)za to skóra wydaje się być bardzo dobrze oczyszczona, brakowało mi tego uczucia,gdy stosowałam olejki myjące; skóra po umyciu jest napięta, ale nie ściągnięta, jakby dobrze odżywiona,zobaczymy jak się będzie sprawować po dłuższym stosowaniu, póki co jestem zadowolona

co do zapachu ja także nie lubię intensywnych woni w kosmetykach, mydło alepp ma dla mnie zapach podobny do glinki kosmetycznej,czyli delikatny i nie przeszkadzający,chyba,że mam nieoryginalny alepp

od razu podzieliłam kostkę na 4 części, już widzę,że przy stosowaniu tylko do twarzy starczy pewnie na rok
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 13:01   #118
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

No do twarzy to taka wielgasna kostka starczy na dlugo. Jak cera bedzie potrzebowac to oczywiscie stosuj krem. A gdyby cos dzialo sie nie tak to odloz mydlo np do szafy zeby sobie dojrzewalo dalej. Im starsze mydlo tym delikatniejsze. Niektorzy nie moga uzywac takiego swiezego mydla. Aleppo lezakuje ok 9 m-cy, ale np juz lezakujace 2 czy nawet 4 lata juz jest delikatne, nie drazniace i wtedy nawet wydajniejsze sie robi.
To jest fajne w mydlach naturalnyhc, ze moge one lezakowac w chlodonym i ciemnym miejscu jak szafa i dojrzewac. Nie musimy ich wywalac, jak sie okaze ze cos nam nie pasi.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 13:17   #119
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
wczoraj dostałam swoje aleppo, tylko właśnie moje mydło nie było w kartonowym opakowaniu a w folii przezroczystej (to dobrze) oraz informacją w polskim języku, jak się okazuję mydło ma 20%oleju laurowego,tak przynajmniej widnieje na opisie,ale to akurat niewielka różnica;
zdążyłam użyć dwukrotnie i póki co faktycznie nie wysusza, (specjalnie po myciu nie stosowałam żadnego nawilżacza jedynie hydrolat)za to skóra wydaje się być bardzo dobrze oczyszczona, brakowało mi tego uczucia,gdy stosowałam olejki myjące; skóra po umyciu jest napięta, ale nie ściągnięta, jakby dobrze odżywiona,zobaczymy jak się będzie sprawować po dłuższym stosowaniu, póki co jestem zadowolona

co do zapachu ja także nie lubię intensywnych woni w kosmetykach, mydło alepp ma dla mnie zapach podobny do glinki kosmetycznej,czyli delikatny i nie przeszkadzający,chyba,że mam nieoryginalny alepp

od razu podzieliłam kostkę na 4 części, już widzę,że przy stosowaniu tylko do twarzy starczy pewnie na rok

Ja swoje mam ze sklepu Biolander - jest w kartoniku.
Oj na długo starczy - 3 do 4 miesięcy na całe ciało, więc na samą twarz...
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 14:07   #120
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
No do twarzy to taka wielgasna kostka starczy na dlugo. Jak cera bedzie potrzebowac to oczywiscie stosuj krem. A gdyby cos dzialo sie nie tak to odloz mydlo np do szafy zeby sobie dojrzewalo dalej. Im starsze mydlo tym delikatniejsze. Niektorzy nie moga uzywac takiego swiezego mydla. Aleppo lezakuje ok 9 m-cy, ale np juz lezakujace 2 czy nawet 4 lata juz jest delikatne, nie drazniace i wtedy nawet wydajniejsze sie robi.
To jest fajne w mydlach naturalnyhc, ze moge one lezakowac w chlodonym i ciemnym miejscu jak szafa i dojrzewac. Nie musimy ich wywalac, jak sie okaze ze cos nam nie pasi.
ja tylko w ramach testu nie nawilżam teraz skóry po umyciu, chciałam się przekonać czy ściągnie skórę
dobrze wiedzieć z tym dojrzewanie mydła

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Ja swoje mam ze sklepu Biolander - jest w kartoniku.
Oj na długo starczy - 3 do 4 miesięcy na całe ciało, więc na samą twarz...
o kurczę to może moje nie jest oryginalne chciałam kupic w biolanderze, ale na razie aleppo 25% jest niedostępne,dopiero w połowie września spodziewają się dostawy,wysyłałam nawet maila z zapytaniem,tylko, że ja jestem niecierpliwa i zamówiłam w tym sklepie
http://www.sklep.mydelko.pl/product_...roducts_id=272

dziewczyny chwaliły ten sklep,więc się zdecydowałam,ale teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam..mydło nie śmierdzi nie ma kartoniku
__________________


Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-08-31 o 14:08
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.