Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-28, 20:20   #211
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A używałyście może kremów z filtrem eco cosmetics? Szukam czegoś w miarę naturalnego i nie testowanego i mi wpadły w oko takie dwa http://www.organeo.pl/product-pol-10...or-SPF-30.html i http://www.organeo.pl/product-pol-59...niemowlat.html. Jest też 50 normalna tylko barwiona, a ja szukam bezbarwnego kremu. I właśnie się zastanawiam, czy ta 30 wystarczy na lato... Słyszałam gdzieś, że filtry mineralne zachowują się trochę inaczej niż mechaniczne, nie widziałam też za wiele mineralnych 40 czy 50. I dlatego dałam linka do tego dla dzieci, ale z kolei zastanawiam się, czy taki dla dzieci nie będzie zbyt gęsty i bielący, bo w końcu jakaś różnica pomiędzy kremami dla dzieci i dorosłych musi być... Którego byście wybrały na moim miejscu? A może macie jakieś inne typy?
__________________

LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 01:41   #212
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Kochane poradźcie proszę czy krem Eco cosmetics SPF 45 dla dzieci i niemowląt (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...me-lsf-45.html) jest wart zakupu. Potrzebuję dobrego, naturalnego kremu dla moich rocznych synków.
Szukam też dobrego kremu z filtrem pod podkład (mineralny w kamieniu) do cery z łojotokowym zapaleniem skóry. Ma któraś z Was podobny problem? Poradzicie coś?
Ja się własnie zastanawiam nad tym dla siebie - eco cosmetics spf 45, myślę, że nam "starym" babom nie powinien zaszkodzić skład ma niczego sobie.

---------- Dopisano o 01:30 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------

Tak w ogóle to rok temu miałam się wziąć za filtrowanie i nic z tego nie wyszło. Miałam parę próbek różnych filtrów, ale praktycznie żaden mi nie podpasował. Anthelios 50 bielił okrutnie a twarz wyglądała jak figura woskowa! Połowę próbki wywaliłam, bo się nie nadawał. Później był czas na Avene, dostałam fajne miniaturki tego produktu, ten koloryzujący był stanowczo za ciemny, normalna wersja spf 30 dla cery suchej była w miarę. Zauroczył mnie zapaszek tego filtra, bardzo specyficzny, niektórym pewnie nie podpasuje. Jednak pełnowymiarowego opakowania nie kupiłam, bo wysypało mnie - nie wiem czy to wina tego produktu, ale wtedy tak myślałam.
W tym roku zamierzam się chronić minimum 30 spf , jak będę dłużej przebywać na słońcu. No i nadal szukam idealnego filtra dla siebie, mam jasną, wrażliwą skórę twarzy, suchą i cienką. Od siebie nie polecam "filtrów" Dax Cosmetics, uczuliły mnie

---------- Dopisano o 01:41 ---------- Poprzedni post napisano o 01:30 ----------

Z Avene nie próbowałam tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...50.html&next=1 ma bardzo małą pojemność 15ml, ale same pozytywne komentarze. Pytałam w kilku aptekach, nie mają może skuszę się zamówić przez internet. Ktoś używał tego filtru?
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 12:51   #213
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam, po dłuuugich poszukiwaniach, testowaniu próbek, czytaniu KWC i innych forów kupiłam krem z filtrem Uriage Hyseac 30 i mam problem- po nałożeniu i odczekaniu chcialam nałożyć podkład- iiii.... strasznie szczypały mnie okolice oczu! Czy to normalne? wcześniej miałam takie przeboje przy Anthelios z LRP ale myślałam, że to wina specyfików na trądzik. Jednak przecież na powieki ich nie stosuję więc to nie wtym tkwi problem... Szkoda mi trochę wydanych pieniędzy- myślicie, że to szczypanie może ustąpić?
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 15:34   #214
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny zastanawiam sie nad filtrami Biodermy- czy mozna na nie klasc dowolna kolorowke?
W zeszlym roku uzywalam sorayi spf45 pod makijaz a na "opalanie" tonujacego vichy spf50 ale strasznie sie swieci
ten interesuje mnie na codzien https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41779,bioderma-photoderm-anti-age-spf-30-30-uva.html
a ten drugi na wielkie sloncehttp://www.apteka-zdrowie.eu/10498,b...acy-40-ml.html


mialam tez fluid tonujacy LRP- koszmar po 2 dniach mialam poparzoną twarz tak mnie uczulil
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 16:11   #215
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Obydwa filtry Biodermy zawierają Parsol ( Butyl Methoxydibenzoylmethane), a więc narzucają ograniczenia w stosowaniu kosmetyków do makijażu. Z kremów nie zawierających ww. składnika, możesz spróbować np. filtrów SVR Lysalpha i Rubialine, Mustela Bebe, Ducray Melascreen - wszystkie spf 50 lub z niższym faktorem spf 30 -Lirene Sensitive, Bielenda Bikini Bioeco, Lierac Solaire, czy też znanej i chwalonej Soray'ki do twarzy.

Jagaba, niestety często przy stosowaniu filtrów występuje zjawisko migracji, co powoduje szczypanie oczu. Spróbuj może nakładać podstawowy filtr z pominięciem okolic oczu, a na te zakup specjalnie do tego przystosowany (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...as-spf-50.html) lub pomyśl o kremie nawilżającym z niższym faktorem (Iwostin, Avene spf20) czy korektorze (np. MAC spf35).

Pozdrawiam

Edytowane przez niepoprawna10
Czas edycji: 2012-03-29 o 16:18
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 16:37   #216
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość

Jagaba, niestety często przy stosowaniu filtrów występuje zjawisko migracji, co powoduje szczypanie oczu. Spróbuj może nakładać podstawowy filtr z pominięciem okolic oczu, a na te zakup specjalnie do tego przystosowany (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...as-spf-50.html) lub pomyśl o kremie nawilżającym z niższym faktorem (Iwostin, Avene spf20) czy korektorze (np. MAC spf35).

Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź, pewnie tak zrobię jeżeli mi to nie przejdzie. Zastanawiające jednak dla mnie jest to, ze sam filtr mnie nie podrażniał- dopiero po nałożeniu podkładu zaczęło się cos dziać i właśnie tylko w okolicach oczu... To i tak już dobrze- wczesniej piekły mnie też policzki i broda
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 16:59   #217
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zastanawiam sie nad filtrami Biodermy- czy mozna na nie klasc dowolna kolorowke?
W zeszlym roku uzywalam sorayi spf45 pod makijaz a na "opalanie" tonujacego vichy spf50 ale strasznie sie swieci
ten interesuje mnie na codzien https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41779,bioderma-photoderm-anti-age-spf-30-30-uva.html
a ten drugi na wielkie sloncehttp://www.apteka-zdrowie.eu/10498,b...acy-40-ml.html


mialam tez fluid tonujacy LRP- koszmar po 2 dniach mialam poparzoną twarz tak mnie uczulil
ja bardzo lubie bioderme już kilka tubek kupiłam, no ale parsol ma z tym ze ja nie uzywam kolorówki tylko skrobi+jedwab
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 15:47   #218
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Obydwa filtry Biodermy zawierają Parsol ( Butyl Methoxydibenzoylmethane), a więc narzucają ograniczenia w stosowaniu kosmetyków do makijażu. Z kremów nie zawierających ww. składnika, możesz spróbować np. filtrów SVR Lysalpha i Rubialine, Mustela Bebe, Ducray Melascreen - wszystkie spf 50 lub z niższym faktorem spf 30 -Lirene Sensitive, Bielenda Bikini Bioeco, Lierac Solaire, czy też znanej i chwalonej Soray'ki do twarzy.
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja bardzo lubie bioderme już kilka tubek kupiłam, no ale parsol ma z tym ze ja nie uzywam kolorówki tylko skrobi+jedwab
Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi

wiec pozostaje mi do wyboru sorajka spf45 i moj ukochany podklad DW light albo zakup tonujacego filtra i moze puder bambusowy z jedwabiem BU(czytalam recenzje ma fajne) albo jedwabny Hauschka

a powiedzcie mi jeszcze jak naloze filtr i przyprusze w/w pudrem to chyba moge nalozyc odrobine rozu i rozswietlacza na policzki?
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 16:56   #219
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość

mialam tez fluid tonujacy LRP- koszmar po 2 dniach mialam poparzoną twarz tak mnie uczulil
Może to kwestia alkoholu?

Tak lubię tą firmę, ale za nic nie mogę pojąc po co alko pchają do antheliosów
I czemu wycofali mleczko do twarzy+ciała bez alko, które było rewelacyjne.

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez jagaba Pokaż wiadomość
Witam, po dłuuugich poszukiwaniach, testowaniu próbek, czytaniu KWC i innych forów kupiłam krem z filtrem Uriage Hyseac 30 i mam problem- po nałożeniu i odczekaniu chcialam nałożyć podkład- iiii.... strasznie szczypały mnie okolice oczu! Czy to normalne? wcześniej miałam takie przeboje przy Anthelios z LRP ale myślałam, że to wina specyfików na trądzik. Jednak przecież na powieki ich nie stosuję więc to nie wtym tkwi problem... Szkoda mi trochę wydanych pieniędzy- myślicie, że to szczypanie może ustąpić?
Większość filtrów migrując podrażnia oczy zwłaszcza jesli mają alkohol w składzie. Nie znam Uriage. Ale spróbowałabym nie nakładać zbyt blisko oczu i w tej okolicy dużo mniej i dobrze wklepać. Albo inny filtr pod oczy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 18:41   #220
jagaba
Rozeznanie
 
Avatar jagaba
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 680
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
=Większość filtrów migrując podrażnia oczy zwłaszcza jesli mają alkohol w składzie. Nie znam Uriage. Ale spróbowałabym nie nakładać zbyt blisko oczu i w tej okolicy dużo mniej i dobrze wklepać. Albo inny filtr pod oczy.
Ten mój musi baaardzo migrujący być- dzisiaj nie nałożyłam pod oczy a kiedy po kilku GODZINACH chciałam nałożyć na powieki korektor to mnie piekło...
Ach z tymi filtrami... same przeboje....
jagaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 22:03   #221
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a ja zostałam z ciemną biodermą(aaach ten kolor) i próbkami anthliosa którego nie nawidze

ide w poniedziałek lub wtorek po bioderme solaire(czy jakos tak)
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 10:33   #222
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a ja zostałam z ciemną biodermą(aaach ten kolor) i próbkami anthliosa którego nie nawidze

ide w poniedziałek lub wtorek po bioderme solaire(czy jakos tak)
a masz ta w kremie czy fluid?
mozesz pokazac na rece jaki to kolor?
bo ja mam probke biodermy AR i dzis sie maznelam -za jasna dla mnie

bylam w aptece pytac o probki ale nie mieli dostawy jeszcze a pani powiedziala ze tonujace biodermy dobrze sie sprzedawaly w zeszlym sezonie
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 13:15   #223
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

czy filtr Vichy 50+ Capital Soleil Micro-fluid face nadaje się pod każdy makijaż? które filtry oprócz Ducray Melascreen (w podobnej cenie) się nadają? mam już dosyć tego lepiszcza
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 13:42   #224
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, czy mozecie zerknac na sklady tych japonskich filtrow? Sa czegos warte, stabilne? Chcialabym uzywac je pod bb dr. jart silver. Prosilam o analize skladu na przeznaczonym w tym celu watku, ale moze tutaj ktos szybciej odpowie Z tego co wynika z przeczytanych przezemnie recenzji, sa swietne dla cery mieszanej, przetluszczajacej sie i blyskawicznie sie wchlaniaja...moze akurat zastapia mi godnie emulsje avene?

Bioré Aqua Rich Watery Essence SPF50+ PA+++
Ingredients: Water (Aqua), Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate, Agar, Polyvinyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Xylitol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Potassium Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, BHT, Fragrance (Parfum).

Biore UV AQUA Rich Watery mousse Water base SPF 50 PA++
Water, cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Alcohol, Titanium Dioxide, Pholyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dimethicone, Agar, Behenyl Alcohol, Microcrystalline Wax, Phenoxyethanol, Polyvinyl Alcohol, Ethylhexyl Dimethoxybenzylidene Dioxoimidazolidine Propionate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceratonia Siliqua Gum, Sodium Stearoxy PG-Hydroxyethylcellulose Sulfonate, Hydroxyethylcellulose, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Fragrance, Potassium Hydroxide, Maltodextrin, Disodium EDTA, BHT, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract

Biore UV Perfect Face Milk SPF 50 PA+++
Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Zinc Oxide, Alcohol, Water, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Ethelhexyl Methoxycinnamate, Talc, Glycerin, Styrene/Stearyl Methacrylate Crosspolymer, Methicone, Polysilicone-9, PEG-12 Dimethicone, Titanium Dioxide, PEG-3 Dimethicone, Phenoxyethamol, Cetyl-PG Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica

Biore UV perfect face milk SPF 50 lotion sunscreen pink
Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Zinc Oxide, Alcohol, Water, Lauryl Methancrylate/ Sodium Methacrylate Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Tale, Glycerin, Styrene/ Stearyl Methacrylate Crosspolymer, Methicone, Polysillicone-9, PEG-12 Dimethicone, Titanium Dioxide, PEG-3 Dimethicone, Phenoxyethanol, Cetyl-PG Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica, Aluminum Dimeyristate, Iron Oxides, Barium Sulfate, Ci73360
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 16:31   #225
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
a masz ta w kremie czy fluid?
mozesz pokazac na rece jaki to kolor?
bo ja mam probke biodermy AR i dzis sie maznelam -za jasna dla mnie

bylam w aptece pytac o probki ale nie mieli dostawy jeszcze a pani powiedziala ze tonujace biodermy dobrze sie sprzedawaly w zeszlym sezonie
oczywiście
mam dokładnie ten
http://www.101promocji.pl/12072,biod...mny-40-ml.html

na ręce sie dość rozprowadza ale z racji tegoze ja mam baaardzo białą twarz to troszkę mnie przyciemnia

jakby ci spasowały to może mogłybyśmy się jakos wymienic czy coś


1- nierozsmarowane
2-w trakcie rozsmarowywania
3-rozsmarowane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P4011444.jpg (95,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4011445.jpg (76,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4011446.jpg (82,9 KB, 24 załadowań)
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2012-04-01 o 16:38
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 17:08   #226
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
oczywiście
mam dokładnie ten
http://www.101promocji.pl/12072,biod...mny-40-ml.html

na ręce sie dość rozprowadza ale z racji tegoze ja mam baaardzo białą twarz to troszkę mnie przyciemnia

jakby ci spasowały to może mogłybyśmy się jakos wymienic czy coś


1- nierozsmarowane
2-w trakcie rozsmarowywania
3-rozsmarowane
a krem tez wystepuje w wersji jasnej i ciemnej czy tylko w jednej?
bo ten fluid to raczej dla tlustej skory a ja mam suchą z blyszczaca strefą T(dodam ze juz 30 letnia)

nie ma co wymieniac bo ja tylko probke mam tego AR i to juz w polowie uzytą

dzieki za fatyge kolorek powinien mi pasowac chociaz najlepiej jakbym probke miala-musze atakowac apteki
i masz moze porownanie z barwiacym SVR?
wiem tylko ze bardziej kryje a mam przebarwienia wiec idealnie by bylo calkowicie zrezygnowac z podkladu i tylko filterek kolorowy i puder
wyprobowalam make ziemniaczana z cynamonem-nie wiem co myslec , obawiam sie ze w gorace dni ciasto bede miec na twarzy
coraz bardziej sklonna jestem kupic bambusowy z jedwabiem BU
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 17:20   #227
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
a krem tez wystepuje w wersji jasnej i ciemnej czy tylko w jednej?
bo ten fluid to raczej dla tlustej skory a ja mam suchą z blyszczaca strefą T(dodam ze juz 30 letnia)

nie ma co wymieniac bo ja tylko probke mam tego AR i to juz w polowie uzytą

dzieki za fatyge kolorek powinien mi pasowac chociaz najlepiej jakbym probke miala-musze atakowac apteki
i masz moze porownanie z barwiacym SVR?
wiem tylko ze bardziej kryje a mam przebarwienia wiec idealnie by bylo calkowicie zrezygnowac z podkladu i tylko filterek kolorowy i puder
wyprobowalam make ziemniaczana z cynamonem-nie wiem co myslec , obawiam sie ze w gorace dni ciasto bede miec na twarzy
coraz bardziej sklonna jestem kupic bambusowy z jedwabiem BU
aa rozumiem
jest wersja jasna i ciemna

a svr miałam tylko nie barwiący więc niesttey nie mam porównania

a co do skrobi to ja mieszam z jedwabiem i bardzo fana wtedy jest
ale tez mam zamiar przerzucić sie na puder bambusowy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2012-04-01 o 17:22
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 17:37   #228
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
aa rozumiem
jest wersja jasna i ciemna

a svr miałam tylko nie barwiący więc niesttey nie mam porównania

a co do skrobi to ja mieszam z jedwabiem i bardzo fana wtedy jest
ale tez mam zamiar przerzucić sie na puder bambusowy
o fajnie w takim razie musze probek szukac

jak juz bede zamawiac na BU to jeszcze bym cos wziela ale musze zaglebic sie w watek co dziewczyny polecaja -myslalam nad zelem hialuronowym i jakims olejku myjacym
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 18:28   #229
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
o fajnie w takim razie musze probek szukac

jak juz bede zamawiac na BU to jeszcze bym cos wziela ale musze zaglebic sie w watek co dziewczyny polecaja -myslalam nad zelem hialuronowym i jakims olejku myjacym
o zel jest poelcany racja i do twarzy i do włosków

a nad tym olejkiem myjącym sama mysle, ale boje się zeby nie zapchał
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 19:43   #230
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
o zel jest poelcany racja i do twarzy i do włosków

a nad tym olejkiem myjącym sama mysle, ale boje się zeby nie zapchał
o do wlosow poki co narazie je olejuje (vatika kokosowa, migdalowa, amla, sesa, alterra)
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 10:56   #231
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
o do wlosow poki co narazie je olejuje (vatika kokosowa, migdalowa, amla, sesa, alterra)
o ja musze kupic alterrę


a co do filtrów

kupiłam sobie dzis photoderm bronze 50+

on naszczeście jest biały i podba mi sie jego skład bo ma duzo ekstraktów i olejków. mam nadzieje że dobrze się spisze


i tak wogóle to 2 dzien chodze bez filtra no bo nie mam nic innego prócz tej nieszczęsnej bioderny dla ciemnej skóry i jaka wygoda nic się nie świeci i wogóle

eh jutro znów wracam do filtrowania :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:49   #232
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja ciągle poluję na Sorayę 45 ale nigdzie, nigdzie nie ma.

Mam pytanie, co sądzicie o filtrze Pollena-Eva spf30 o takim oto składzie:

Aqua, Octorylene, Titanum Dioxide / Silica, Glycerin, Butyl Methoxydibenoylmethane, Cocoglycerides, c12-15Alkyl Benzoate, Polybutene GlycerylStearate Citrate, Phenyl Trimethicone, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol/Methyloparaben/propylparaben/Ethylparaben/ Butylparaben, Elaeis Guineensis (palm)oil, Artemia Extract, Perfum, Xanthan Gum, Sodium Polyacrylate, Peg-8/ Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/Ascoribc Acic/ Cictric Acid, Linalool

Nadaje się to do czegoś?
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 23:01   #233
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam próbki biodermy
tzn. pani odlala mi z testerów i wzielam jednak jasny kolor bo ciemny rzeczywiscie za ciemny bylby dla mnie
i mam porownanie miedzy 3 jasnymi odcieniami a wiec tak
- Bioderma Photoderm AR -najjaszniejsza z wszystkich -bladolice powinny byc zadowolone bo to bardzo jasny bezyk
- Bioderma Photoderm Max Krem- kolor bezowy lekko opalony
-Bioderma Photoderm Max Fluid- kolor bardziej wpada w zółć w porowaniu z jasnym kremem

tak wiec teraz bede testowac ktory kolor bardziej mi bedzie pasowal no i czy krem czy fluid
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 23:49   #234
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Ja ciągle poluję na Sorayę 45 ale nigdzie, nigdzie nie ma.

Mam pytanie, co sądzicie o filtrze Pollena-Eva spf30 o takim oto składzie:

Aqua, Octorylene, Titanum Dioxide / Silica, Glycerin, Butyl Methoxydibenoylmethane, Cocoglycerides, c12-15Alkyl Benzoate, Polybutene GlycerylStearate Citrate, Phenyl Trimethicone, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol/Methyloparaben/propylparaben/Ethylparaben/ Butylparaben, Elaeis Guineensis (palm)oil, Artemia Extract, Perfum, Xanthan Gum, Sodium Polyacrylate, Peg-8/ Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/Ascoribc Acic/ Cictric Acid, Linalool

Nadaje się to do czegoś?
http://www.allecco.pl/produkt-Opalan...1851,1013.html

można odebrać osobiście : http://allecco.pl/document-Regulamin-101.html
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 22:57   #235
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, jeśli macie możliwość zrobienia zapasów Sorayi 45, to polecam, bo moim zdaniem ten filtr wycofują/wycofali. Widziałam dziś w sklepie zestaw tegorocznych Sorayowych filtrów i niestety... jest wśród nich 50 (albo 50+, nie pamiętam) z bielącym dwutlenkiem tytanu na trzecim miejscu w składzie, ale 45 wśród nich nie było. Sama płaczę nad tym, bo 45 pasuje mi doskonale, ale mam tylko dwa opakowania w szafce Całe szczęście krem do twarzy 30 jeszcze jest, chyba w niezmienionym składzie, ale to trochę niski faktor.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 23:02   #236
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli macie możliwość zrobienia zapasów Sorayi 45, to polecam, bo moim zdaniem ten filtr wycofują/wycofali. Widziałam dziś w sklepie zestaw tegorocznych Sorayowych filtrów i niestety... jest wśród nich 50 (albo 50+, nie pamiętam) z bielącym dwutlenkiem tytanu na trzecim miejscu w składzie, ale 45 wśród nich nie było. Sama płaczę nad tym, bo 45 pasuje mi doskonale, ale mam tylko dwa opakowania w szafce Całe szczęście krem do twarzy 30 jeszcze jest, chyba w niezmienionym składzie, ale to trochę niski faktor.

Ciekawe czy ta 50 zastąpi mi ukochaną 60

U mnie w Carrefour jest cały rok dostępna 45 i 60, może u Ciebie też?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 23:13   #237
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję ślicznie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli macie możliwość zrobienia zapasów Sorayi 45, to polecam, bo moim zdaniem ten filtr wycofują/wycofali. Widziałam dziś w sklepie zestaw tegorocznych Sorayowych filtrów i niestety... jest wśród nich 50 (albo 50+, nie pamiętam) z bielącym dwutlenkiem tytanu na trzecim miejscu w składzie, ale 45 wśród nich nie było. Sama płaczę nad tym, bo 45 pasuje mi doskonale, ale mam tylko dwa opakowania w szafce Całe szczęście krem do twarzy 30 jeszcze jest, chyba w niezmienionym składzie, ale to trochę niski faktor.
Nie brzmi to najlepiej, hmm.
Ale rozumiem, że ze swojej strony polecasz tę Sorayę? Próbowałaś może smarować się po niej podkładem? Ja ciągle szukam filtra idealnego - wypróbowałam Avene, Bioderme, LRP... I w pewnych momentach miałam ochotę zrezygnować z tych upierdliwych filtrów w cholerę
Całą nadzieję pokładam już tylko w tak wychwalanej Sorayce...

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

Ciekawe czy ta 50 zastąpi mi ukochaną 60

U mnie w Carrefour jest cały rok dostępna 45 i 60, może u Ciebie też?
Zajrzę jeszcze do tego Carrefoura bo tam w sumie nie szukałam - a jak nie znajdę, to zamówię sobie ze strony, którą podała Dagna1.
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 23:27   #238
Nenenene
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 52
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzisiaj kupiłam tą soraye w carrefourze właśnie


Jutro mam zamiar zacząć ją testować.

Czy któraś z was mierzyła jaką pojemność ma jedna pompka (ile kremu się wyciska naciskając pompkę jeden raz do samego końca)?
__________________
wymiana -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=585112
Nenenene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 10:58   #239
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jestem po jednorazowym tescie kremu i fluidu Biodermy -moje odczucia
(mam skore suchą z blyszczaca strefa T)
-krem- idealnie stapia sie z cera, super kolor wygladam jakbym byla opalona, lekko sie blyszczy ale po zmatowieniu ok.(tylko jakies smugi sie robia po zmatowieniu ale moze nieumiejetnie nalozylam skrobie , dopiero sie ucze ja aplikowac),kryje moje przebarwienia i wyrownuje koloryt
-fluid- raczej nie dla mnie, nie odpowiada mi konsystencja, lekko wyrownuje koloryt, nie kryje i strasznie sie blyszczy i slabo sie wchlania
nie wiem czy da sie nalozyc skrobie ale obawiam sie ze bede zmusszona zmyc to z twarzy

takze kupuje krem i oczywiscie sorajke 45 rowniez
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 13:31   #240
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A pro po BD, ja się z nim bardzo bardzo lubię. 3 miesiące przebyłam w Grecji i jak długo używałam go twarz miałam bladą, jakbym nie przebywała na słońcu wcale. Uwielbiam go

Niestety zawiera PARSOL (przynajmniej wersja z zeszłego roku którą mam)

Czy ktoś się orientuje czy
Ziaja, Sopot Sun, Krem przeciw zmarszczkom SPF 30 (nowa wersja)

zawiera Parsol ?
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.