?? co to ma znaczyc?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-13, 13:37   #1
anet2905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4

?? co to ma znaczyc??


Witam wszystkich!!
Mam okropny problem, który zmywa mi sen z powiek...Przez 7 lat brałam tabletki anty i było wszystko ok. Nie narzekałam na nic. 3 miesiące temu podczas brania tabletek pojawiło mi się krwawienie i...nie wiedząc co to jest... odstawiłam tabletki. Zaczęłam nowe opakowanie. Zdawałoby się, że nadal jest ok, ale w połowie kolejnego opakowania znowu to samo...znowu krwawienie. Odstawiłam tabletki, ale zaniepokojona tą sytuacją poszłam do ginekologa po poradę. Lekarz zdziwiony moim zachowaniem kazał mi rozpocząć kolejne opakowanie w I dzień miesiączki - tak, jakbym zaczynała pierwszy raz. No to ok, ale...minęło już ...30 dni w lipcu i 13 dzień sierpnia, a ja nadal nie dostaje miesiączki...czy to jest normalne? Czy mogę by już raczej w ciąży? Proszę pomóżcie mi się z tym uporać. nie mogę isc po poradę do ginek. bo przebywam za granicą, wracam za tydzień, ale...bardzo długi dla mnie...
anet2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 14:18   #2
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: ?? co to ma znaczyc??

Nie rozumiem, czemu bez konsultacji z lekarzem odstawiłaś te tabletki. Fakt, krwawienia są niepokojące, co innego plamienia (te mogą się zdarzyć) Jeśli odstawiałaś i wracałaś do pigułek to przez jakiś okres byłaś niezabezpieczona. Mam nadzieję, że wtedy się zabezpieczałaś inaczej, bo jesli nie to możesz być w ciąży. Jak wrócisz do kraju, pędż do ginekologa. Może też być, że brak krwawienia jest spowodowane nagłym rozregulowaniem cyklu poprzez przerwanie brania pigułek. Ale to może stwierdzić już tylko lekarz. Pozdrawiam!
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 14:43   #3
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ?? co to ma znaczyc??

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, czemu bez konsultacji z lekarzem odstawiłaś te tabletki. Fakt, krwawienia są niepokojące, co innego plamienia (te mogą się zdarzyć) Jeśli odstawiałaś i wracałaś do pigułek to przez jakiś okres byłaś niezabezpieczona. Mam nadzieję, że wtedy się zabezpieczałaś inaczej, bo jesli nie to możesz być w ciąży. Jak wrócisz do kraju, pędż do ginekologa. Może też być, że brak krwawienia jest spowodowane nagłym rozregulowaniem cyklu poprzez przerwanie brania pigułek. Ale to może stwierdzić już tylko lekarz. Pozdrawiam!
Calkowicie się zgadzam.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 14:45   #4
anet2905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: ?? co to ma znaczyc??

...nie miałam żadnego stosunku przed tym wszystkim...dopiero po przyjeździe Niemiec - do męża. Krwawienie miałam do 5 lipca, a 7 lipca byłam już za granica. Kochaliśmy się to normalne, ale bez zabezpieczenia...niby wszystko pod kontrolą, ale...czy mam powody do obaw?
anet2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 15:31   #5
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: ?? co to ma znaczyc??

Ja rozumiem, że kochanie sie jest normalne, ale czy z zabezpieczeniem. Jeśli wzięłaś pigułki tak, jak powinnaś, czyli w pierwszym dniu miesiączki to nic się nie powinno zadziać. Jednak wiedząc, że wcześniej odstawiłaś je, ja dla bezpieczeństwa przez pierwszy tydzień zabezpieczałabym się. Ale to już Twoja sprawa.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 15:46   #6
anet2905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: ?? co to ma znaczyc??

Ale właśnie o to chodzi, że po odstawieniu tabletek muszę czekać na miesiączkę, żeby wziąć pierwszą tabletkę...miesiączki nie mam już ponad 32 dni i nie wiem co o tym myśleć, bo uprawiałam sex już nie raz z mężem. Wiem, wiem moja głupota, że się nie zabezpieczyłam, ale...minęło. Teraz pytanie...czy to normalne, że miesiączka zatrzymała się po odstawieniu tabletek aż na tyle dni? już 32 dni i nic...
anet2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 18:57   #7
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: ?? co to ma znaczyc??

Nic dziwnego że jej nie masz. Zrobiłaś sobie taką burzę hormonalną że teraz być może takie są tego skutki. Albo poprostu jesteś w ciązy. jeśli nie współżyłaś przez ostatnie 2 tygodnie to spokojnie możesz już zrobic test.
Ja również nie mogę tego pojąc odstawiasz znowu bierzesz znowu odstawiasz... jakbys łykała tic taci a nie hormony. Przy braniu hormonów najważniejsza jest systematyczność a jak się coś dzieje niepokojącego to lepiej nie przerywać i skontaktować się z lekarzem żeby niepotrzebnie nie mieszać w gospodarce hormonalnej.
Po tylu latach jak występują krwawienia może to oznaczać że np organizm potrzebuje zmiany na inne tabletki.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 07:37   #8
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: ?? co to ma znaczyc??

Cytat:
Napisane przez anet2905 Pokaż wiadomość
Ale właśnie o to chodzi, że po odstawieniu tabletek muszę czekać na miesiączkę, żeby wziąć pierwszą tabletkę...miesiączki nie mam już ponad 32 dni i nie wiem co o tym myśleć, bo uprawiałam sex już nie raz z mężem. Wiem, wiem moja głupota, że się nie zabezpieczyłam, ale...minęło. Teraz pytanie...czy to normalne, że miesiączka zatrzymała się po odstawieniu tabletek aż na tyle dni? już 32 dni i nic...
Wszystko jest możliwe, jeśli się rozregulował cykl. No, ale w tym przypadku może być to też ciąża. Zrób test po 14 dniach od stosunku.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 09:18   #9
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: ?? co to ma znaczyc??

Że się cykl rozwalił to pewne jak w banku. Ładną huśtawkę swojemu ciału zrobiłaś.

Z drugiej strony, odstawiłaś tabletki, więc okres możesz dostać dużo później. Ja pierwszy cykl po odstawieniu miałam 30-50ciodniowy. Zawsze.

Inna sprawa to ten seks. Odstawiasz tabletki, nie planujesz ciąży i tak sobie po prostu poszłaś na żywioł? Masz 50% szans na bycie w ciąży.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 10:19   #10
anet2905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: ?? co to ma znaczyc??

Inna sprawa to ten seks. Odstawiasz tabletki, nie planujesz ciąży i tak sobie po prostu poszłaś na żywioł? Masz 50% szans na bycie w ciąży......CYTAT

Nie planowałam odstawić tabletek...wyszło samo z siebie- być może nawet ze strachu...oj, jakie to wszystko pogmatwane.

Edytowane przez anet2905
Czas edycji: 2008-08-14 o 11:23
anet2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.