Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-04, 18:31   #1
Vaniliova
Przyczajenie
 
Avatar Vaniliova
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 13

Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?


Ostatnio bardzo przekonałam się do kremów z kwasami owocowymi, miałam Multiwitaminowy krem na dzień Oriflame, który sprawdził się wyśmienicie, a obecnie używam Apotheker Scheller - krem na noc z wyciągiem z kwiatów pomarańczy. Skóra dzięki kwasom owocowym jest wygładzona i nie trzeba używać peelingu. Ciekawa jestem, czy macie podobne doświadczenia i jaki jeszcze krem z tego rodzaju mogłybyście polecić ?
Vaniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 19:59   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi ?

Apotheker Scheller na pewno nie zawiera AHA
To tak w kwestii formalnej
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 20:14   #3
Vaniliova
Przyczajenie
 
Avatar Vaniliova
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 13
Re: Zdezorientowana

W takim razie czym sie różnią kwasy owocowe od kwasów AHA ? Ja byłam przekonana, że alfa-hydroksykwasy występujace w owocach, to są te dodatki, które występują pod powszechną nazwą właśnie kwasów owocowych.. ??? Na pudełku było napisane, ze Apotheker zawiera właśnie kwasy owocowe !
Vaniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 20:27   #4
Szyszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 101
Re: Zdezorientowana

Vaniliova, kwasy AHA i kwasy owocowe to jedno i to samo. Polecam artykuł Basi na ten temat:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_1.php
Może Babci chodziło o to, że ten konkretny, wymieniony przez Ciebie krem, ich nie zawiera. Ja tego kosmetyku nie znam, ale może podaj jego skład to postaram się pomóc.
Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 20:28   #5
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

Żle się wyraziłam Możliwe, ze napisali, ze zawiera, ale miałam ten krem i stężenie musi być baaardzo nikłe jest fajny, bardzo go lubię, ale nie zaliczyłabym go do kremów z kwasami AHA
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 20:30   #6
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Zdezorientowana

Dzięki Szyszko, mam dziś problemy z komunikacją

A tu jest skład: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3968
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 20:45   #7
Vaniliova
Przyczajenie
 
Avatar Vaniliova
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 13
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

Uuuuuu, no to klops, bo ja go kupiłam głównie ze względu na te kwasy !!!
Vaniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-04, 21:05   #8
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

Może nieporozumienie wynika stąd że my, wizażanki piszemy już o takich kremach które zawierają wysokie stężenie AHA działajace wręcz leczniczo(pisząc w którymś wątku parę godzin temu o moich doświadczeniach z kremami kwasowymi zapomniałam o jabłkowym Miraculum, Excella L'Oreala,pomarańczowym A.Scheller, Synergie Garniera z maleńką ilościa AHA ale jednak). Ten krem A.Scheller ma jednak kwasy owocowe AHA. Przeczytałam w profilu że masz skórę suchą. Firma Sans Soucis ma emulsję z AHA i wodą termalna z Baden Baden- Refining serum with AHA właśnie do takiej skóry. Bo inne nieporozumienie jest takie ze AHA kojarzy się z czymś odpowiednim dla skóry młodej,tłustej, problemowej, tymczasem w wyższym stężeniu świetnie nawilża i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Niewielkie stężenie AHA ma jeden z kremów Guinot, L'Oreal miał taki krem Excella ale został wycofany(podobno jest dostępny na rynku niemieckim). Niewielkie stężenie AHA ma tez Fruition Estee Lauder. No i kremy z wyższym stężeniem kwasów to firm SVR, Avene, Isis(Glyco) omawiane na forum Są tez maseczki z AHA, które działaja jak peeling enzymatyczny. Kojarzę Celię.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 21:16   #9
Szyszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 101
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

Proszę bardzo Babciu
Tak jak napisała Babcia, stężenie kwasów w tym kremiku jest badzo niewielkie. Ale skoro on dobrze Ci służy, to używaj go dalej Jeśli chciałabyś zacząc "poważną" przygode z kwasami to polecam Ci, wielokrotnie chwalony na Wizazu kremik Effaclar, jest bardzo delikatny, więc odpowiedni na początek i na tę porę roku, bo nie spowoduje wyblaknięcia opalenizny Oczywiście w dzień musisz chronić buźkę dobrym kremem z filtrem.
Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 21:21   #10
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

A ja nie polecałabym Effaclaru Vaniliowej bo ma skórę suchą(wiem z profilu) a kwasy BHA (w Effaclarze) to nie to samo co AHA i wysuszają.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 21:30   #11
Vaniliova
Przyczajenie
 
Avatar Vaniliova
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 13
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

Dzięki bardzo za wszystkie listy, ja się tak właśnie zastanawiam, czy ten krem Effaclar faktycznie tak mocno wysusza, bo musze powiedzieć, że po pomarańczowym Apothekerze moja skóra również jest średnio nawilżona pomimo tego, że on jest do każdego typu skóry.
Vaniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-04, 21:32   #12
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

po nalozeniu (i wchlonieciu) effaclaru mozna uzyc kremu nawilzajacego
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 10:51   #13
olale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 106
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

coralin napisał(a):
>(pisząc w którymś wątku parę godzin temu o moich doświadczeniach z kremami kwasowymi zapomniałam o jabłkowym Miraculum,

No właśnie jabłkowy krem Mirakulum był moim pierwszym kremem z kwasami i byłam nim zachwycona. Ale chyba go już wycofali bo go daaawno nie widziałam, a szkoda bo chętnie bym do niego wróciła.
olale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 11:34   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

Wyszszaja kwasy w Effaclar K mnie nic nie wysuszylo a nawet nawilzylo. Na ulotce producent pisal ze na lekkie wlasciwosci nawilzajace i ja to zauwazylam. Dlatego myslalam nawet ze dla nie problemowych cer tez moze byc jako kuracja + odpowiedni kremik do suchej cery
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 12:00   #15
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

pozwolilam sobie "wyciac" urywek z artykulu Basi Kwiatkowskiej na temat effaclaru k, gdzie jest wskazowka jak stosowac tenze preparat przy cerze suchej

"Krem zawiera tzw. lipohydroksykwas jest to kwas kapriolowo-salicylowy, a więc rodzaj kwasu BHA w stężeniu ok. 1,5 %. Jego innowacja polega na tym, że oprócz wszystkich cech charakterystycznych dla kwasu salicylowego, ma większe powinowactwo do naskórka, dzięki czemu ma działać jeszcze łagodniej. pH preparatu mieści się w optymalnej granicy, jest więc na pewno skuteczny pod względem procesu złuszczania. Zawiera związek o lekkim działaniu nawilżającym oraz pochodne zawierające cynk. Oparty jest na wodzie termalnej z La Roche-Posay o łagodzących właściwościach. Woda ta jako nieliczna spośród źródeł termalnych zawiera w swym składzie jony selenu, działające przeciw wolnym rodnikom. Krem polecany jest dla cer tłustych, ale równie dobrze może się sprawdzić w przypadku każdego rodzaju cery, także suchej. Naturalnie są osoby narzekające, na zbytni efekt przesuszenia skóry w wyniku stosowania tego kremu, możliwe, że stosowały go zbyt często, we wskazówkach pisałam, że czasem cera sucha potrzebuje kuracji złuszczającej tylko np. 2 razy w tygodniu ........ Dla cery tłustej krem ten może się okazać wystarczającym preparatem pielęgnacyjnym na noc, przy cerze suchej trzeba go traktować tylko jako kurację złuszczającą i dodatkowo stosować właściwy krem pielęgnujący."
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 12:18   #16
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

Monisia wlasnie wyciaglas mi to z ust. Ja tego artykulu nie czatalam ale dla mnie ejst on tak delikatny (cera mieszana bez wiekszych problemow), ze sama tak sobie pomyslaam ze jako kuracja do suchej cery przy kumplostwie odpowiedniego kremu pielegnacyjnego moze sluzyc nawet suchym cera jako kuracja. To tylko takie moze glupie mysli i jak widze dobrz myslalam
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 12:27   #17
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

Sorry, ze teraz nie na temat. Moni tys jest oblatana w LRP, czy moge Ci zadac pytanie na maila(?), bo nie chce na tym watku wprowadzac zamieszania z czyms innym, a zakladac nowego chyba nie ma sensu.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 12:54   #18
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

Mozesz tylko cz ja taka oblatana to nie wiem wyprobowalama pare produktow i chce jeszcze inne wyprobowac jaeli probki dostane a tak poza tym to srtronka jest porzadnie napisane nawet podane sa ceny i sklad szkoda ze Avene takiej nie ma
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 10:59   #19
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

reaktywuję wątek
poszukuję kremów zawierających kwasy AHA.
Kiedyś krem SVR lysanel (już niestety wycofany) zawierał w/w kwasy. W nowej wersji kwasy AHA zostały zastąpione przez PHA. Szukam skutecznego kremu, który w swoim składzie zawiera kwasy AHA. Możecie coś polecić?
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 17:53   #20
Weronika1010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: OLEŚNICA k.Wrocławia
Wiadomości: 406
GG do Weronika1010
Dot.: Jakie znacie kremy z kwasami owocowymi AHA ?

Ja zaczynam właśnie swoje kwaszenie na początek kremik z AHA i BHA z Clareny. W składzie 4% AHA- glikolowy, mlekowy i cytrynowy. Firma kosmetyczna- kremik dostaniesz w salonie kosmetycznym albo na all- ale wiadomo trzeba uważać od kogo kupujesz. Ja jestem zadowolona. Skóra się po nim nie łuszczy- maleńkie stężenie w końcu, ale jest ładnie wygładzona, promienna i odświeżona- super wstęp do mocniejszych działań
Weronika1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.