Zabezpieczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-20, 14:18   #1
soniacz
BAN stały
 
Avatar soniacz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 202

Zabezpieczenie


Mam 18 lat, jeszcze nie współżyję, ale w najbliższym czasie może się to zminić. Zastanawiam się jaka będzie najbardziej odpowiednia dla mnie forma antyknocepcji. Prawdę mówiąć wolałabym uniknąć pigułek, ale z drugiej strony nie widzę innej równie skutecznej metody. Proszę o radę.
soniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 14:23   #2
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Zabezpieczenie

najpopularniejsza nieinwazyjna metoda sa prezerwatywy. dobrze zalozone nie powinny pekac(przynajmniej mi to sie jeszcze nie zdarzylo)
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 14:27   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zabezpieczenie

szczerze mowiac nie ma az takiej duzej mozliwosci wyboru bo skutecznosc to tylko pigulki,spirala,gumki hmm wiem ze sa skuteczne bo sama uzywam od roku ale zawsze jest strach.

jednak dobrze dobrane pigulki swietnie sie sprawdzaja a skutki no cóz kazdy lek niesie za soba jakie skutki ktore moga wyjsc za kilka lat.

metod naturalnych nie biore pod uwage bo to zadne metody.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 14:28   #4
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Zabezpieczenie

jak bierzesz pigulki to musisz wiecznie pamietac, zeby je zazyc o konkretnej godzinie. do tego, jesli masz sensacje zoladkowe to pigulki moga zawieść.
kazda metoda ma plusy i minusy. zadna jednak nie jest w 100% pewna.
poczytaj sobie wszystkich metodach i wybierz najwygodniejsza dla siebie.
moze poprobuj z roznymi metodami(oprocz naturalnych ) i wtedy sama stwierdzisz, ktora ci najbardziej odpowiada.

moim skromnym zdaniem, jesli na poczatku nie bedziesz wspolzyc czesto i regularnie, to nie musisz sie brac od razu za pigulki
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 14:30   #5
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Zabezpieczenie

a może plastry?
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 14:51   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zabezpieczenie

plastry to tez hormony.

tak jak napisala noana nie ma 100% skutecznej metody ale warto próbowac ,kazda metoda wymaga myslenia i odpowiedzialnosci.
mysle odwrotnie niz noana w kwestii rozpoczecia od gumek ,balabym sie gumek jelsi moje kontakty bylyby z roznymi chlopakami, wkoncu lepiej wpasc z stalym partnerem niz jakims na 1 noc -a nie oszukujmy kobiety swiete nie sa
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 15:31   #7
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Zabezpieczenie

Ciężko doradzić komuś dobrą forme antykoncepcji.
My stosujemy prezerwatywy z racji tej że oboje stwierdzilismy, żę nie warto truc mnie hormonami.
Wg mnie są niezawodne, należy ich tylko dobrze używac. Zawsze zostaje jakaś mała nutka niepewności, ale wydaje mi się że takie małe ryzyko jest przecież przy każdej metodzie antykoncepcji. Zawsze możesz być w tym 1 procencie bez różnicy jak się zabezpieczasz.

Ale definitywnie nie polecam metod naturalnych.
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-20, 16:04   #8
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Zabezpieczenie

Przede wszystkim brawo za rozsądek w końcu ktos kto najpierw pyta, a potem czyni
Poleciłabym gumki, jesli Twoj chłopak ma jakies doświdczenie w tych sprawach. Bo niedoświdczonym zdarza się "zaginiecie" w akcji( o gumce mowa, pękanie itd.
Dlaczego wolałabys uniknać pigułek? Moża dobrac pigułki od któryc sie nie tyje, nie wyskakują pryszcze, nie spada libido np Cilest albo Yasmin. co do plastrów..to droga impreza..nie wiem, czy masz zrodło dochodu, ale trzeba sie liczyc z kosztem ok 45-50 zł na miesiąc plus wizyty u lekarza co jakis czas..
Nigdy nie stosowałam żadnych globulek, sprajów antykoncepcyjnych i innych, nie są podobno szczególnie komfortowe, ale np w połączeniu z gumką dawały by naprawdę dobre zabezpieczenie.
Warto pojść do ginekologa, on ustali najlepsza dla Ciebie metodę antykoncepcji
Pzdr

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2005-11-20 o 17:16
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 17:14   #9
fk4i4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 133
Dot.: Zabezpieczenie

Nie pisze tego w ramach zastraszania, ale mój syn powinien mieć na imię: "gumki czasem pękają"
fk4i4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:35   #10
soniacz
BAN stały
 
Avatar soniacz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 202
Dot.: Zabezpieczenie

Pigułek chciałabym uniknąć głownie dlatego, że nie jest to obojętne dla orgaznizmu. Poza tym jestem chyba zbyt roztrzepana... ponadto nie wie, czy warto się codziennie faszerować hormonami dla bo ja wiem.. tyvh kilku razy w miesiącu... a może nawet mniej... Z drugiej strony ta skuteczność zbliżona do 100%...Plastry to w sumie to samo, tyle, że są mniej szkodliwe dla wątroby... Prezerwatywa ma wskanik pearla około 14, czyli jednak ryzyko jest dużo większe. No ale nie jest tak inwazyjna. ech. sama już nie wiem.
soniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:46   #11
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Zabezpieczenie

No coż..jesli absolutnie,w zadnym wypadku nie możesz mieć w najbliższym czasie dziecka to tylko pigułki lub plastry..Albo zrezygnowanie ze współzycia
Jezeli ewentualna ciąża nie będzie tragedią ( co jest mało prawdopodobne) to gumki..
z drugiej strony, masz rację, że dla tych kilu razy w miesiącu nie warto się truć.. Myslę, że gumka ze środkiem plemnikobójczym będzie ok, a na awaryjne sytuacje( zakładam, że WYJĄTKOWO coś się może stać) trzymać w szafce postonor albo któreś z pigułek np Microgynon21.
Co do skuteczności prezerwatyw..tak naprwdę te ciąże przy stosowaniu są wynikiem właśnie ześlizgnięcia się, pęknięcia itd..Dobrze stosowana zabezpiecza prawie tak jak pigułka - będę tak do znudzenia
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-20, 19:47   #12
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez fk4i4
Nie pisze tego w ramach zastraszania, ale mój syn powinien mieć na imię: "gumki czasem pękają"
posikałam sie normalnie!

też nie chce zastraszać ale jak to moja mama kiedyś stwierdziłą mój brat ma takie piękne loki bo jest dzieckiem spirali
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 20:02   #13
soniacz
BAN stały
 
Avatar soniacz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 202
Dot.: Zabezpieczenie

ciąża w moim wypaku jest absolutnie nie do przyjęcia! może poczekam do czasu kiedy pigułka dla mężczyzn będzie dostępna w Polsce a i jeszcze co do tych prezerwatyw - jak nie pękną, nie ześlizgną się, to jeszcze nie można mieć pewności. podobno plemniki mogą się jakoś przedostać przez włókna lateksu czy coś...
soniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 20:09   #14
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zabezpieczenie

wiesz... ten plemnik do musiałby być mac gaywer żeby się przez lateks prześlizgnąć... jeśli kupicie dobre gumki (polecam durex ze srodkiem plemnikobujczym) i dobrze ją nałożycie to ciąża jest raczej niemożliwa . pamiętaj żeby gumki kupować w aptece i patrzeć na date ważności.

a tabletki antykoncepcyjne to naprawde nie jest głupia rzecz
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 17:42   #15
soniacz
BAN stały
 
Avatar soniacz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 202
Dot.: Zabezpieczenie

szczerze mówiąc dalej męczy mnie ten problem. myślałam o prezerwatywach i globulkach, ale fakt iż trzeba czekać 10 czy 15 min trochę mnie odsrasza. nie wiem, nie mam doświadczenia, może e rzeczywistości nie wygląda to tak źle. a może wystarczy dobra prezerwatywa ze środkiem plemnikobojczym? Myślę, że któaś z tych możliwości byłaby najbardziej odpowiednia. Aczkolwiek tabletki wydają się najbardziej bezpieczne. wiem jednak, że nie będziemy się kochać częsciej niż 1-2 w miesiacy, czasem moze i rzadziej, bo po prostu nie ma na to warunków. reasumując, nie widzę sensu brania tabletek przez 21 dni w miesiącu... ale boję się jednocześnie, że dość niska skuteczność prezerwatywy odbierze mi całą przyjemność.
soniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 18:07   #16
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Zabezpieczenie

Nie ma sensu, żebys brała tabletki przy tak rzadkich stosunkach. Uważam, że w Twoim wypadku najlepsze będą prezerwatywy i na wszelki wypadek miej postinor. Wg mnie to wystarczy. no ale to Twoja decyzja i to ważna, więc musisz sama wszytko przemysleć i się na coś zdecudowac.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 18:47   #17
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Zabezpieczenie

My prze około 5 lat stosowaliśmy tylko prezerwatywy i było ok. Tylko wprawcie się w ich nakładaniu
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 21:11   #18
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez naanahanae
wiesz... ten plemnik do musiałby być mac gaywer żeby się przez lateks prześlizgnąć... jeśli kupicie dobre gumki (polecam durex ze srodkiem plemnikobujczym) i dobrze ją nałożycie to ciąża jest raczej niemożliwa . pamiętaj żeby gumki kupować w aptece i patrzeć na date ważności.

a tabletki antykoncepcyjne to naprawde nie jest głupia rzecz
Są jeszcze Durexy plemnikobójcze, ale z serii ''easy-on''? Nie widziałam takich w ogóle
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 22:01   #19
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Zabezpieczenie

odradzam Ci tabletki, zwlaszcza, jesli Wasze stosunki nie beda zbyt czeste. wiadomo,ze kazdy oraganizm inaczej zareaguje na hormony, ale nie wierze w to, ze cilest czy yasmin nie obnizaja libido, bo w koncu hormony zawieraja i jakis wplyw musza wywierac (poza tym moja kolezanka miala cilest i wlasnie z powodu spadku libido go odstawila).
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-24, 22:19   #20
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zabezpieczenie

my uzywaliśmy tych extra safe. ale teraz to się już nie jestem w temacie bo od kilku miesięcy jestem na tabletkach.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.